|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 12:35:42   
mirna
I onda mogu nastavit s poslom. Ne igram svaki put na to "žalosna sam". I da, rekla nam je teta, a to i Gabrijelina teta kaže, NIKADA NE REĆI DJETETU DA JE ZLOČESTO. Znate li možda zašto?


time ga stigmatiziraš.. na kraju sam misli da je zločest i iz inata radi stvari koje ne smije.. ja sam negdje pročitala da djetetu ne smiješ zabraniti stvari s riječenicom koje počinje s Nemoj... nemoj to nemoj ono.. kažu da je onda kao da očekuješ od njega da će napraviti nešto loše.. Ja obično kažem: To se ne radi... Ne... to se ne smije..ponekad mi izleti i taj nemoj..



< Poruku je uredio mirna -- 6.10.2008 12:36:06 >

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 12:35:46   
sanjalica
samo izražavam podršku ovom stavu Fiona !!! user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 12:37:40   
FIONA
IZVORNA PORUKA: tiha

nama je teta rekla isto da nekazemo da je zlocesto nego kao samo jer znas da to ponasanje nije bilo u redu i da to nije lijepo



cure možda sam glupa ali što je  "ne lijepo ponašanje" nego jedna od definicija biti zločest!!!user posted image user posted image user posted image user posted image ... to me malo podsjeća na amere kada ne kažu crnac nego afro amerikanac! A kaj je sa crncem koji je rođen u Francuskoj???user posted image
Ista stvar sa djetetom.... ti se nisi dobro ponašao ali si inače jako dobar!! Pa sa tim ga samo zbunim kad je mali... Ružno, nedozvoljeno i sl. = zločest...lijepo, Dozvoljeno i sl.= dobar!!! ne kužim kaj sam ja tak zatucana ili konzervativna ali to je moje mišljenje!!! što jesnostavnije i što manje nepotrebnih rečenica i naklapanja nego kratak i razuman razgovor!!??!!

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 12:42:19   
sanjalica
IZVORNA PORUKA: mirna

I onda mogu nastavit s poslom. Ne igram svaki put na to "žalosna sam". I da, rekla nam je teta, a to i Gabrijelina teta kaže, NIKADA NE REĆI DJETETU DA JE ZLOČESTO. Znate li možda zašto?


time ga stigmatiziraš.. na kraju sam misli da je zločest i iz inata radi stvari koje ne smije.. ja sam negdje pročitala da djetetu ne smiješ zabraniti stvari s riječenicom koje počinje s Nemoj... nemoj to nemoj ono.. kažu da je onda kao da očekuješ od njega da će napraviti nešto loše.. Ja obično kažem: To se ne radi... Ne... to se ne smije..ponekad mi izleti i taj nemoj..




nemam ništa protiv čitanja... ali mislim da je masu tih knjiga napisala masa ljudi koji niti su imali djece, a niti su bili u svakidašnjim borbama s djecom... dok su oni pisali knjige o tome kako da mi odgojimo svoju djecu, njihovu su vjerojatno odgajale dadilje

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 12:45:39   
FIONA
IZVORNA PORUKA: sanjalica

IZVORNA PORUKA: mirna

I onda mogu nastavit s poslom. Ne igram svaki put na to "žalosna sam". I da, rekla nam je teta, a to i Gabrijelina teta kaže, NIKADA NE REĆI DJETETU DA JE ZLOČESTO. Znate li možda zašto?


time ga stigmatiziraš.. na kraju sam misli da je zločest i iz inata radi stvari koje ne smije.. ja sam negdje pročitala da djetetu ne smiješ zabraniti stvari s riječenicom koje počinje s Nemoj... nemoj to nemoj ono.. kažu da je onda kao da očekuješ od njega da će napraviti nešto loše.. Ja obično kažem: To se ne radi... Ne... to se ne smije..ponekad mi izleti i taj nemoj..




nemam ništa protiv čitanja... ali mislim da je masu tih knjiga napisala masa ljudi koji niti su imali djece, a niti su bili u svakidašnjim borbama s djecom... dok su oni pisali knjige o tome kako da mi odgojimo svoju djecu, njihovu su vjerojatno odgajale dadilje




podržavam!!!user posted image

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 12:55:23   
cokolada
ne treba djecu uvijek odgajati strogo po knjizi jer svako dijete je razlicito ali ponekad ti daju dobar savjet u situaciji kada ne znas da li ispravno reagiras i postupas.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 31
   [Obrisani korisnik]
6.10.2008 13:00:20   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 13:10:19   
mirna
u knjigama su samo preporuke.. na vama je da li ćete ih slušati ili ne.

osobno mislim da čovjek nikada nije dovoljno pametan i svaki savjet mi je dobrodošao. Tko je u odgoju najbolje postupio, na žalost ćemo saznati tek za 20 godina- a popravnog ispita nema...user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 33
   [Obrisani korisnik]
6.10.2008 13:12:10   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mirna)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 13:18:43   
Ruža
IZVORNA PORUKA: FIONA

Zašto raspravljati satima o nečemu ako djete nekada reagira nekada ne...meni je to samo znak da me mota oko prsta i da moram promjeniti taktiku...zna da nekada nije dovoljno jednom reći ali da se oko svake stvari natežem u nedogled ....to ja neću!!!
Tuči malo dijete po glavi, izgovarati uvredljive riječi nikada jer ja znam kako znaju dugo boljeti ali ne po guzi kada se baca po podu usred dućana jer on hoće igračku halo!Kaj bi trebala sjest na pod i naklapati kako to nije lijepo...mislim da ne...situacija i samo djete uče nas kako da ih odgajamo a ne tete na tečaju, bake ili poznnanici sa svojim savjetima!!!
mislim da isto toliko u odgoju ima veze povezanost i ustrajnost u istome oba roditelja i ostalih ukućana ukoliko ih ima jer ako djete osjeti da je netko slabiji koristi do maksimuma...
Da se vratim na bratića, njega je uvijek mama kaznjavala  ali tata nikada nije žalio sina...stao je uz mamu i njemu je bilo jasno da nema podršku u glupostima... a to da ga nije znala malo po guzi znala je i opet ponavljam da ne vidim u tome posljedice kao što mogu biti gruba riječ ili ignoriranje.... ma sve je to upitno i individualno...nitko nije isti niti mi niti naša djeca!!!!



Potpisujem Fiona!user posted image user posted image user posted image user posted image

Sa knjigama isto nisam imala dobrog iskustva, većinom su pisana iz stajališta promatrača i većinom ih pišu stranci pa nisu baš prilagođene našoj kulturi i mentalitetu.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 13:35:57   
sanjalica
mala digresija... ali isto tako osvrt na savjete iz knjiga i ostalih pametnih i visokoobrazovanih: kao reakciju na sve one savjete o dojenju (ja u potpunosti podržavam dojenje) mlađeg sina sam dojila do 19 mjeseci, a onda JA više nisam mogla... danas je 5 godina i još mi svakom prilikom gurne ruku i malo drži bradavicu... malo mi se to čini pomaknuto... ali nemam ga srca odgurnuti, jer mislim da sam to trebala učiniti prije nego je dijete prošlo godinu i po....

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 13:37:43   
FIONA
IZVORNA PORUKA: mirna

u knjigama su samo preporuke.. na vama je da li ćete ih slušati ili ne.

osobno mislim da čovjek nikada nije dovoljno pametan i svaki savjet mi je dobrodošao. Tko je u odgoju najbolje postupio, na žalost ćemo saznati tek za 20 godina- a popravnog ispita nema...user posted image




draga moja sa 20 bude kasno da saznaš...znati češ to puno puno prije!!
Današnje generacije počinju sa kriminalom i sl. prijestupima već u dobi od 13, 14, 15 godina do dvadesete je već daleko od tvojih odgojnih mjera!!!
Naravno da roditelj prigovara dok je živ i uvijek će tako biti to je u prirodi da svoje dijete odgajaš ali sa 20 nema više metode kao "to nije lijepo" jer ak te stera u PM znaš da ta metoda nije uspijela!!!
Ne delam se pametna ali vidim po sebiI ljudima oko sebe...SVE JE TO INDIVIDUALNO I SVI SMO RAZLIČITI. Slažem se da ćemo vidjeti da li smo uspjeli odgojiti kako treba tek kad malo odrastu ali opet kažem kad malo odrastu!!!

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 14:21:44   
cokolada
ak te stera u PM znaš da ta metoda nije uspijela!!!


Djeca uce od nas i ako se doma ne saljemo u PM, onda niti djetetu nece pasti na pamet da te posalje u PM.
Mozemo mi pricati sto treba a sto ne, ali najbolji odgoj je biti sreden doma, brinuti o djetetu, kontrolirati ga, paziti u kakvom se drustvu krece, uciti ga dobrom i pozeljnom ponasanju i sigurna sam da ce djeca postati dobri i uspijesni ljudi. Batine nisu pravilo dobrog odgoja niti garancija da cemo stvoriti dobru osobu.
Sto se tice knjiga, pisu ih vecinom obrazovani ljudi, koji imaju godine iskustva i znanja iza sebe (pa to im je posao da proucavaju ponasanje djece i kako bi bilo najbezbolnije rijesiti odredene situacije) a naravno da nam se ponekad cine neki od savjeta "glupi", ali na nama je da ih prihvatimo ili ne, ali ne bih generalizirala i popljuvala knjige. Onda tako mozemo i druge struke pljuvati i reci nemaju pojma, u cemu je onda razlika, onda mozemo reci i za lijecnike, ma gluposti kaj pise u knjigama. Knjige o odgoju vecinom pisu psiholozi i u principu vjerujem u to sto pisu, ali isto tako ne slazem se bas sa svime.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 14:30:44   
sanjalica
dobar savjet valja poslušati i od stručnjaka (čitaj: iz knjige) i od bliskih ili manje bliskih osoba....
ne sumnjam u manjak obrazovanja ljudi koji pišu knjige... sumnjam u nedostatak njihovog iskustva...
jer se proučavanje ne može usporediti sa konkretnom situacijom... moji nećaci su se recimo rodili kraj mene, pod istim krovom.... u to vrijeme sam način njihovog odgoja uglavnom "proučavala" i govorila da mnoge stvari neću nikada dozvoliti... sada kada provodim doma pet budnih sati dnevno u puno sam toga popustila ne bih li napravila još nešto osim satima djecu uvjeravala u to šta podrazumijeva lijepo ponašanje...

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 14:34:00   
tiha
imali smo negdje temu gdje nam je netko preporucio odgoj djece od 2 do 12 godina ja narucila ali nesto je s postom zakazalo a poslje sam zaboravila kosta 120 kn moram naci tu temu ako netko slucajno nade neka stavi tu

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 15:11:24   
FIONA
IZVORNA PORUKA: cokolada

ak te stera u PM znaš da ta metoda nije uspijela!!!


Djeca uce od nas i ako se doma ne saljemo u PM, onda niti djetetu nece pasti na pamet da te posalje u PM.
Mozemo mi pricati sto treba a sto ne, ali najbolji odgoj je biti sreden doma, brinuti o djetetu, kontrolirati ga, paziti u kakvom se drustvu krece, uciti ga dobrom i pozeljnom ponasanju i sigurna sam da ce djeca postati dobri i uspijesni ljudi. Batine nisu pravilo dobrog odgoja niti garancija da cemo stvoriti dobru osobu.
Sto se tice knjiga, pisu ih vecinom obrazovani ljudi, koji imaju godine iskustva i znanja iza sebe (pa to im je posao da proucavaju ponasanje djece i kako bi bilo najbezbolnije rijesiti odredene situacije) a naravno da nam se ponekad cine neki od savjeta "glupi", ali na nama je da ih prihvatimo ili ne, ali ne bih generalizirala i popljuvala knjige. Onda tako mozemo i druge struke pljuvati i reci nemaju pojma, u cemu je onda razlika, onda mozemo reci i za lijecnike, ma gluposti kaj pise u knjigama. Knjige o odgoju vecinom pisu psiholozi i u principu vjerujem u to sto pisu, ali isto tako ne slazem se bas sa svime.




ne slažem sa tobom (naravno ne sa svime!) jer ja ne moram doma pričati PM da bi to moje djete čulo!!!!
Svaka hr sapunica na TV je puna psovki, na ulici djeca koja su čula od drugih malo starijih i sl. tako da ta tvoja tvrdnja pada u vodu...napisala sam također da se danas najmanje roditelji druže sa svojom djecom zbog posla i ritma života...ja sa posla ne dođem prije 17 sati nekada i duže...dijete je u vrtiću cijeli dan ili pred zgradom od podne kada mu završi škola...kako ne može čuti ružne riječi, naučiti se ružnom ponašanju i biti neodgojen!!! Može itekako!! Uostalom da ja sad sjednem i naglabam sa njim što je lijepo ili nije ne bi imala skuhano, oprano, speglano i ostalo!!! Moja mama je odrastala uz baku i mamu i punu kuću ljudi...danas mladi većinom žive odvojeno i metode od prije 50 ili 40 godina padaju uvodu to je čunjenica ali  da ne lupnem djete po guzici kada mi drsko odgovara za nešto što je bio nekoliko puta upozoren i ukoren stara moja svaka ti čašt ali ja nisam takva i to si neću dozvoliti!!! Moje djete bu moralo znati granice i što smije a što ne!!! I ako ću ga tome naučiti samo tako tako će i biti.Nisu svi roditelji dovoljno normalni da bi odgajali djecu i to tvrdim ali kako da ja zabranim svojem da se baš sa takvom djecom ne druži u vrtiću...da dam otkaz i sama ga odgajam!!!
Sve su to stvari koje nas koče u odgoju i to je danas teško...OPET PONAVLJAM SVAKO DJETE JE DRUGAČIJE I UPIJA OKOLINU DRUGAČIJE, SVAKA ODGOJNA MJERA NE PALI KOD SVAKOG RODITELJA I TO JE TAKO HTJELI MI PRIZNATI ILI NE!!! iSTO TAKO KAKO ĆE MENI PREVEDENA KNJIGA JEDNOG AMERIČKOG ZNANSTVENIKA REĆI KAK DA ODGAJAM DJETE KADA NIKADA NIJE BIO U HR!!! To TI JE KAO DA JA JEDNOM ENGLEZU SOLIM PAMET O ODGOJU A SVI SU VEĆ SA 12 HULIGANI U RAZNIM SKUPINAMA I SL!!!
Da mi se napravi studij nad djecom u HR i da se naši ljudi umjesto da odu van na specijalizaciju centriraju na probleme kod nas mogla bi shvatiti neke činjenice ali ovako malo teže...
Uostalom kad da čitam nakon posla, kada skuham, kada se pozabavim maksimalno sa djetetom, kada ga spremim spavati, kada napravim sve kaj imam još u kući i kad se s oproštenjem stignem pokenjati...da tamo negdje oko 02-03 ujutro jer u pet moram na noge da se započne novi dan!!!
Ovo je bilo malo karikirano ali nažalost nije daleko od istine!!! da se razumijemo tu su dva roditelja koja trebaju biti uključeni u sve, zato se divim samohranim roditeljima jer to nekada posatej umjetnost uz današnji način i tempo života!

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 15:21:29   
sanjalica
hvala ti Fiona što postojiš.... već sam mislila da nisam normalna kraj svih majki koje stignu na svaki vrisak sjediti s djecom sat vremena i na lijep način objašnjavati da to nije ok...... ja ne stignem.....
i dodatak: mi po kući opsujemo tu i tamo... ali gle čuda: moja djeca kada opsuju (a opsuju, sram ih bilo) u pravilu ne psuju ono što su mogli čuti od nas.....

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 15:42:02   
svegra
FIONA slažem se u potpunosti s tobom

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 15:56:46   
FIONA
jooj cure već sam mislila da sam ja jedina luđakinja ovdje bez srca i emocija! Ovo kaj velite da i vama nekad izleti psovka, jako je mali postotak obitelji u zemljama balkana (a tu ubrajam i HR) gdje se baš ali apsolutni nikada ne opsuje!



(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 16:45:11   
Ruža
Fiona u potpunosti podržavam tvoje mišljenje.
Gledam svakodnevno našu mladež,  susrećem sa očajnim roditeljima koji "ne znaju što učiniti sa svojim 15_togodišnjim dijetetom" od izjava "kako mu više ne mogu ništa" do situacija u kojima ne znate tko je roditelj, a tko dijete. I kad takvi roditelji postanu svjesni  gdje su, kada i kako pogriješili, a u potpunosti izgube nadzor nad svojim djetetom, lakše im je mijenjati cijeli svijet nego svoje dijete.
Ono što se djetetu usadi do osnovne škole ostaje za cijeli život.
Imala sam priliku sudjelovati na predavanjima naše istaknute dječje psihologinje na temu odgoja djece.
Doslovno nas je uvjeravala kako situacija (u kojoj smo se svi mi bezbroj puta našli dok smo bili djeca) u kojoj dijete pogne glavicu, spusti pogled i pokunji se pred prekrom roditelja ostavlja trajne posljedice na psihu dijeteta. Halo?? Sama sam se bezbroj puta našla u takvoj situaciji i svaki puta pognula bi glavu još malo više nebi li mudro izazvala samilost svojih roditelja i umanjila kaznu koja slijedi. I nikad se zbog toga nisam nimalo traumatizirano ili zlostavljano osjećala. Prije su oni traume mogli imati jer sam znala takvu jadnu i tužnu facu složiti koja bi u većini slučajeva upalila.
Protivnik sam fizičkog zlostavljanja djece ( u što ne ubrajam udarac po guzi ), ali i veliki pobornik zdravog autoriteta. Dijete i roditelj ne mogu biti ravnopravni u tom smislu, ipak se mora znati tko je koga rodio.
Isto tako ne sviđa mi se pristup "roditelja prijatelja", zna se dobro koja je uloga naših prijatelja, a koja naših roditelja.


_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 16:52:00   
FIONA
IZVORNA PORUKA: Ruža

Fiona u potpunosti podržavam tvoje mišljenje.
Gledam svakodnevno našu mladež,  susrećem sa očajnim roditeljima koji "ne znaju što učiniti sa svojim 15_togodišnjim dijetetom" od izjava "kako mu više ne mogu ništa" do situacija u kojima ne znate tko je roditelj, a tko dijete. I kad takvi roditelji postanu svjesni  gdje su, kada i kako pogriješili, a u potpunosti izgube nadzor nad svojim djetetom, lakše im je mijenjati cijeli svijet nego svoje dijete.
Ono što se djetetu usadi do osnovne škole ostaje za cijeli život.
Imala sam priliku sudjelovati na predavanjima naše istaknute dječje psihologinje na temu odgoja djece.
Doslovno nas je uvjeravala kako situacija (u kojoj smo se svi mi bezbroj puta našli dok smo bili djeca) u kojoj dijete pogne glavicu, spusti pogled i pokunji se pred prekrom roditelja ostavlja trajne posljedice na psihu dijeteta. Halo?? Sama sam se bezbroj puta našla u takvoj situaciji i svaki puta pognula bi glavu još malo više nebi li mudro izazvala samilost svojih roditelja i umanjila kaznu koja slijedi. I nikad se zbog toga nisam nimalo traumatizirano ili zlostavljano osjećala. Prije su oni traume mogli imati jer sam znala takvu jadnu i tužnu facu složiti koja bi u većini slučajeva upalila.
Protivnik sam fizičkog zlostavljanja djece ( u što ne ubrajam udarac po guzi ), ali i veliki pobornik zdravog autoriteta. Dijete i roditelj ne mogu biti ravnopravni u tom smislu, ipak se mora znati tko je koga rodio.
Isto tako ne sviđa mi se pristup "roditelja prijatelja", zna se dobro koja je uloga naših prijatelja, a koja naših roditelja.




podržavam Ruži i ove zadnje dvije rečenice prava su živa istina! Roditelj prije svega pa tek onda prijatelj ali opet ne kao neka treća osoba!!! user posted image user posted image user posted image user posted image
Nama su na faksu iz psihologije rekli kako su djeca mali ljudi koji sve jako dobro razumiju samo što testiraju granice...zato je bitno gdje, kako i kada postaviti te granice jer kako i sama kažeš u školskoj dobi već je prekasno a kamoli i kasnije!

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 17:33:53   
troubled
raspisale ste se dok me nije bilo user posted image user posted image user posted image
otkud sad krenuti user posted image

lilivana, naravno da je potrebno pred djecom pokazivati osjećaje...sve osjećaje, pa tako i tugu....
ono na što sam mislila je da pri tom ne smijemo djeci imputirati odgovornost za našu tugu...

nadalje...
u knjigama se može mnogo toga dobroga pročitati...naravno da svaku informaciju treba prilagoditi sebi, svom djetetu, vašim zajedničkim ciljevima, potrebama i željama...
slijepo držanje za bilo što je krajnost, a ni jedna krajnost nije dobra...
unaprijed osuđivati znanje iz knjiga ili stavove stručnjaka...nisam za to...
ja volim prikupiti informacije i sama ih preraditi...

istina je da su roditelji danas vrlo zaposleni, ali to ne treba značiti da djecu mora odgajati "ulica"....odnos s djetetom se izgrađuje iz dana u dan....važnija je kvaliteta provedenog vremena nego kvantitet...

stvar je i prioriteta...
ne treba sjesti i "izgubiti" sat vremena svaki put kad dijete vrisne (ili što bilo već)
mnogo toga se može odraditi i u hodu...
mada, ni jedna sekunda tako "izgubljenog" vremena, za mene nije izgubljena...
prioriteti su prioriteti...
meni osobno je razgovor s djetetom važniji od prašine i ispleglane robe...
a dobra organizacija čuda čini...

roditelji koji izjave - nemam kontrolu...ne bi smjeli kriviti dijete...očito su negdje u startu gadno zaribali....
srećom, ništa nije nepopravljivo...

i da, nikad nisam niti ću reći djetetu da je zločesto...iz jednostavnog razloga što zločeste djece nema!
postoje poslušna i neposlušna, pristojna i nepristojna djeca, to jest njihova ponašanja....
a u korijenu svih tih ponašanja su ipak roditelji...

odgoj djeteta ne počinje u vrtiću ni u školi, ni na ulici...
počinje doma...čim se dijete rodi, pa nadalje iz dana u dan....
i zato je na roditeljima najveća odgovornost....
da je lako nije....da se može, može se....
gdje je ljubavi ništa nije nemoguće user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 20:09:28   
FIONA
 Troubled sve to stoji kaj si ti napisala i ja nisam rekla doslovno već karikirano da se ne stigne ni (s oproštenjem)popi.... ali ja ipak mislim da jako jako veliku ulogu ima karakter djeteta i okolina u kojoj djete provodi svakodnevnicu i  da pod time mislim vrtić i ulicu!!!
Evo primjera da isti roditelji pod istim krovom na isti način odgoji dvoje djece...jedno problematično drugo ne! Tko je kriv metoda!?! Ne  već kako to mi prema tom djetetu odradimo!Neko djete treba smireni ton neko povišeni, neko po guzi netko u kaznu na kauč....i ja to ne osuđujem svatko nalazi metodu za sebe ali ono što je meni smješno je da se sa djetetom dva sata nateže oko banalnih stvari a kada tu banalnu stvar djete ponovi na cesti ti nemaš vremena njemu dva sata objašnjavati!!!
Zato smatram da uz način života koji je ubrzan je teško uskladiti sve...
Kada si rekla da ti je bitnije djete nego suđe i veš vidiš ja mislim da nije tako već da djete od malena mora imati navike i sudjelovati i da se ne igra samo sa igračkama već i u kuhinji sa krumpirima kada mama radi ručak...time ima moju pažnju ja radim korisno , ono nešto uči...ako neće nek radi nešto drugo ali cviljnja....to ni pod razno ne dolazi u obzir!!!!
OPET SE PONAVLJAM SVI SMO RAZLIČITI I SVAKO DJETE JE RAZLIČITO I NE MOŽEMO DA SE STAVLJAMO U ISTI KOŠ! Sto ljudi sto i jedna čud!!!

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Upitne odgojne metode
7.10.2008 6:40:07   
sanjalica
definitivno se slažem da ni jedna sekunda, minuta, ni sat s djetetom nije izgubljeno vrijeme... ali glede prioriteta: važno mi je da razgovaram s djetetom, ali mi je važno i da to dijete ode - jedno u vrtić, a drugo u školu, čisto i ispeglano.... isto mi je važno da ima skuhan ručak prije škole, a ne da jede sendviče, hamburgere ili nešto slično... a sve je to ono što moram uraditi navečer, kada sam jedino doma... a.... šteta... nemam dobru vilu koja će to umjesto mene... da imam... vjerujte mi da bi jako rado vrijeme između posla i spavanja provela u šetnji, na igralištu i razgovorima....

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Upitne odgojne metode
7.10.2008 8:18:16   
troubled
sanjalice i fiona.....slažemo se, mada možda na prvu ne izgleda tako...
naravno da razgovor ne isključuje sudjelovanje djeteta u maminim svakodnevnim kućnim obvezama...
i naravno da neće ići prljavo, gladno, zgužvano...
rekla sam već da ni jedna krajnost nije dobra...
user posted image

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!