|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Femara vs. Klomifen
9.3.2010 8:35:58   
lana 25 st
Ma ja se nadam, sutra opet idem na folikulometriju pa cemo vidit dali se nesto promijenilo! Pa cu vam javit!
Jucer sam cijeli dan bila u komi, zasto ovo zasto ono, ali me moj muzic oraspolozio i dao mi snage da nastavimo dalje! Jednom ce vec upalit!


(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Femara vs. Klomifen
9.3.2010 8:48:45   
Leptir5
Lana šta prije prestaneš sa razbijanjem glave zašto ovo,zašto ono...tim bolje za tebe,znam kako ti je i kako se osjećaš ali jednostavno  trebaš prihvatiti stvari kako dolaze i odraditi ih,koje te vode k cilju-djetetu.
Obrati pažnju možda padaš u crnjake zbog klomifena,ja inače nisam depresivna niti malo,ali odmah nakon 2 tablete crnjaci su me hvatali po 2 tjedna! Užas,plakanje neprestano...kad sam rekla gin. rekao je da oni znaju tako djelovati na neke žene.

_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu lana 25 st)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Femara vs. Klomifen
9.3.2010 8:55:49   
lana 25 st
Vidis o tome nisam ni razmisljala, mozda sam malo i zbog toga u bedu! Ali probat cu ne razmisljat o svemu i opustiti se!

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Femara vs. Klomifen
9.3.2010 11:19:25   
zara13
sad čitam malo,ja isto trebam početi piti klomifen,meni je reko peti dan početi piti i piti pet dana ,a zašto neki ginekolozi daju ranije piti klomifene?

(Odgovor članu lana 25 st)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Femara vs. Klomifen
9.3.2010 12:25:37   
Leptir5
ja sam počimala od 2DC do 6DC,mislim da to ovisi o duljini tvoga ciklusa,meni je prosjek 26 dana,koliki je tebi zara prosjek?

_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Femara vs. Klomifen
9.3.2010 12:33:33   
lana 25 st
I ja sam pila od 2-6 DC, po 2 tablete na dan!

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Femara vs. Klomifen
9.3.2010 14:10:02   
zara13
28 dana očito je to onda .jel mi je reko piti pet dana ,10 i 11 dan ne imati odnose i 12 ti dan doći kod njega da vidi folikule i tako ću ići par dana tam valjda .

(Odgovor članu lana 25 st)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Femara vs. Klomifen
11.3.2010 7:39:32   
lana 25 st
Cure ja sam bila jucer na uzv, nista ovaj mjesec folikulici mali! Idemo u akciju sljedeci mjesec dalje sa klomifenom, s tim da sam si jucer i kupila caj od vrkute za pit, pa cemo vidit dali ce bit sljedeci mjesec ista bolje! Citala sam dosta pozitivnog o njemu, pa proat ne kosta nista ako ce pomoc, ko zna! Uglavnom ne gubim nadu i idemo dalje!

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Femara vs. Klomifen
11.3.2010 8:37:14   
zara13
ja sam tu čitala za čaj od macine trave pa sam si ga kupila al baš ni fini nekaj ,i kupila sam tablete women arginmax piše da pojačavaju plodnost.

(Odgovor članu lana 25 st)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Femara vs. Klomifen
11.3.2010 12:59:59   
crvenkapica
pa jel se smije  piti caj ako pijes  klomifen?'

_____________________________

3xAIH =0
2xIVF=0
3IVF = beta 6.3 znaci biokemijska :(
idemo opet u 11mj



(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Femara vs. Klomifen
11.3.2010 13:25:23   
Leva
Ja sam samo jednom pila macinu travu i Klomifen skupa i vise nikada. Od te kombinacije sinteticko/biljnih hormona imala sam zaostalo zuto tijelo i trebalo mi je skoro dva mjeseca da ga se rijesim. Nema potrebe da vam pisem koliko me je pogodilo sto smo morali obustaviti stimulacije u tom periodu.
Zara tvoj izbor je da li to zelis kombinovati, ali ja sa ovim iskustvom ne bih.

_____________________________

JA-ok, ON- Oligospermia
http://sunasce.blogger.ba/
5 x IUI /AIH = 0
1. stimulirani ICSI = 0
1. prirodni IVF/ ICSI - bez JS

(Odgovor članu crvenkapica)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Femara vs. Klomifen
11.3.2010 17:07:17   
zara13
nisam još počela piti klomifen za tri dana počinjem .nisam znala za to hvala ti prestat ču sa čajem odma.

(Odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Femara vs. Klomifen
11.3.2010 17:47:07   
tikica_69
Da, ni ja ne bi uz Klomifen nista drugo uzimala...
Lana, a koliki su ti bili folikuli i koliko ti inace traju ciklusi?


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Femara vs. Klomifen
11.3.2010 21:51:30   
lana 25 st
pa mislila sam probat i sa cajem, ali eto sad ni sama neznam! A moji ciklusi su razliciti i traju otprilike oko 30 dana. prosli put su mi folikuli bili 18-19 mm a sada mi nije rekla tocno samo da su sitni i da nije klomifen ovaj put djelovao kao prvi put. Nadamo se da ce bit bolje sljedeci mjesec! user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Femara vs. Klomifen
12.3.2010 17:17:42   
crvenkapica
evo mene  sva sam   nikakva...user posted image ......beta 0...

.dr. ne mogu dobiti...femaru imam....dali da opet pijem?   vec sam pricala  prije sa  dr.  rekao  opet  3-7dc  2x1.....sad  se mislim  dali da pauziram mjesec dana..da se malo jajnici odmore........12mj.klomifen pila.....jedan mj.sam pauzirala onda  2.mj.klomifen.....3 mj..femara.....dali  da opet pijem ju....user posted image ....ako sutra dobijem mengu   u ponedeljak   bi  trebala pocet piti..dr.tada  druga.smjena...moje pitanje je;  cekat  dr.da dobijem telefonski i pitam ga iz 14h....ako da  zeleno svjetlo -  jel  kasno   popit  tabletu  oko  14h  pa  navecer jos jednu?........

_____________________________

3xAIH =0
2xIVF=0
3IVF = beta 6.3 znaci biokemijska :(
idemo opet u 11mj



(Odgovor članu lana 25 st)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Femara vs. Klomifen
12.3.2010 17:55:19   
Leptir5
ajoj crvenkapice,baš mi žao user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Što ne odeš do Poljaka ako je Šparac jutros radio? On će ti reć dal da piješ ili da pauziraš. Ja sam išla u Poljaka i Šparca i sestra mi je rekla da je svejedno kod kojeg ideš neće ti zamjerit a i otvoreno sam pitala Šparca i on mi je rekao da je svejedno,kad sam bila u dilemi da li piti klomifen ili pauzirat i pitala sestru nije mi znala reć,isto me zakačio vikend. Nazovi i pitaj Poljaka ili odi u CITO.


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu crvenkapica)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Femara vs. Klomifen
12.3.2010 17:57:51   
Leptir5
Koliko sam skužila femaru piješ jednu ujutro jednu navečer,sad neznaš dal da popiješ u 14h pa navečer,ja mislim da je u redu,ako je to isto kao klomifen,ja sam ga pila jednom dnevno dvije tablete.

_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Femara vs. Klomifen
12.3.2010 19:52:43   
crvenkapica
leptir  dobro  si me  skuzila...da  pila sam jednu ujutro jednu  navecer.....sad ne znam kako cu u ponedeljak dok se ne cujem sa dr......sad je kasno da zovem dr. Poljaka.....user posted image
dali je  femara kao i klomifen da moras  napravit pauzu između??.....mozda 3mj.za redom  i nije tako strasno??user posted image



_____________________________

3xAIH =0
2xIVF=0
3IVF = beta 6.3 znaci biokemijska :(
idemo opet u 11mj



(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Femara vs. Klomifen
12.3.2010 21:06:30   
Leptir5
znam da klomifen ide i 6 puta za redom bez pauze,a za femaru ne znam,možda ti tikica javi...jedino mi je Šparac rekao da klomifen mogu piti koliko god hoću mjeseci i godina?! jako dobro sam ga razumila da je to rekao,ali držat ću se ja onoga šta je puno ljudi reklo 6mj pa pauza... možeš nazvat do 20h navečer inače,ja sam bila naručena jednom u 19.40 došla na red u 20.30,tako da znaju oni ostat i duže...ako imaš papir iz kutije femare pa da pročitaš dal piše da se piju 2 odjednom,pa ćeš u poned. navečer popit obadvije

_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu crvenkapica)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Femara vs. Klomifen
12.3.2010 21:42:01   
crvenkapica
nemam papir  od  femare,,,,dali je ona  stetnija od klomifena????   tikice  ????



_____________________________

3xAIH =0
2xIVF=0
3IVF = beta 6.3 znaci biokemijska :(
idemo opet u 11mj



(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Femara vs. Klomifen
12.3.2010 21:54:25   
Leptir5
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP-I-530-09-05-02-813.pdf

pročitaj ovdje šta piše,kaže da se ne nadoknađuje ako je propuštena tableta,a i kaže jednu dnevno,tvoje su bit će od manje mg nego ove,javit će ti se sutra tikica ako ne večeras,imaš vremena do ponedjeljka user posted image


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu crvenkapica)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Femara vs. Klomifen
12.3.2010 21:59:22   
tikica_69
Femara je prvenstveno lijek koji koriste zene sa karcinomom dojke. Naknadno se ustanovilo da njezini sastojci stimuliraju ovaulaciju. Lijecnici su dosta podijeljeni oko tog lijeka. Primijetila sam da je u CITU dosta "guraju", dok su recimo dr. Bauman i dr. Radoncic dosta suzdrzani oko tog lijeka, ali ga prepisu na zenino inzistiranje. Sama cinjenica da na njemu pise - ne uzimati prije klimakterija - govori da je vrlo vjerojatno stetniji od Klomifena. Takodjer izaziva puno vise nuspojava nego sam Klomifen.
Ja ih recimo uopce nisam imala, ali sam reagirala na nju gore nego na Klomifen (skoro pa uopce nisam reagirala) i endometrij mi je bio katastrofalno tanak.
Iskreno, ne bih je se usudila uzeti sa manjim razmakom od 6 mjeseci.
A za Klomifen recimo moj lijecnik kaze najvise 3 mjeseca koristenja (ako se koristi kao stimulator ovulacije, a ne kao podrska u terapiji kod PCOS-a), pa 3 mjeseca pauze.
A doziranje, rekla bi da je bitno da uzmes propisanu dozu bilo kad u danu kao kod Klomifena jer citajuci po drugim forumima neke cure su uzimale 1 tbl dnevno, druge 2 tbl dnevno, neke u isto vrijeme, neke dva puta dnevno (kao  ja recimo).


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu crvenkapica)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Femara vs. Klomifen
13.3.2010 10:49:22   
crvenkapica
mislis  ako sam je  prosli  ciklus uzela  ,ti na mom mjestu ne bi je uzela  narednih   6mj.user posted image

i ja od nje nisam imala nikakve  nuspojave,bas nista,  endometrij  nije bio tanji   ali  nije  ni bio  sjajan.
hm...ne preporucuje se  prije klimakterija  user posted image ...nije mi jasno  onda  zasto nam je  guraju, i zasto je onda toliko  skupa   ako vise  steti...mozda bi bilo bolje pauzirati  jedan mjesec   user posted image ...


< Poruku je uredio mariola -- 15.3.2010 22:28:23 >


_____________________________

3xAIH =0
2xIVF=0
3IVF = beta 6.3 znaci biokemijska :(
idemo opet u 11mj



(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Femara vs. Klomifen
13.3.2010 22:08:28   
Leva
Neke cure s kojima sam pricala su se isto zalile na Femaru. Radile su ICSI u Citu i stimulacija se sastojala od Femare+ Menopur. Kod obje je rezultat bio plafon ti jajne stanice od kojih se oplodila samo jedna ili ni jedna. Endometrij im i nije bio tako los. Ne znam da li je za takvo katastrofalno stanje kriva Femara ili nesto drugo ali mi se ona uopce ne svidja user posted image

_____________________________

JA-ok, ON- Oligospermia
http://sunasce.blogger.ba/
5 x IUI /AIH = 0
1. stimulirani ICSI = 0
1. prirodni IVF/ ICSI - bez JS

(Odgovor članu crvenkapica)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Femara vs. Klomifen
14.3.2010 9:41:14   
crvenkapica
e ja na zalost  ne mogu znati.samo znam da mi klomifen  ne pase po pitanju  endometrija.....user posted image ...mada nije ni kod  feare  sjajan.a ja jadna nemam treci izbor...

< Poruku je uredio mariola -- 15.3.2010 22:29:40 >


_____________________________

3xAIH =0
2xIVF=0
3IVF = beta 6.3 znaci biokemijska :(
idemo opet u 11mj



(Odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!