|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Batina je izašla iz raja
21.12.2009 12:21:06   
happy future mum
gle, svatko ima pravo odgajati dijete kako god smatra da je najbolje, naravno da nitko ne zna kako je nekomu drugome, pogotovo kada se radi o djeci. kako uopće dijete koje je neposlušno natjerati da posluša, možda da se nađe uzrok djetetova neposluha, jer kod dosta djece koja su zločesta zapravo se radi o hiperaktivnosti odnosno deficitu pažnje. a to već zahtjeva mnogo veću brigu oko djeteta. Možda kod tebe pali ta taktika malo po guzi, ne znam, znam majke koje su super odgojile djecu tom metodom, ja ne vjerujem da ću joj pribjegavati no tko zna. krhko je znanje, pogotovo kada su u pitanju klinci.

_____________________________

11.4. 2010, voli mama svoga malenog anđela najviše
24.6.2011., dolazi nam braco

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Batina je izašla iz raja
21.12.2009 12:24:23   
lueman

IZVORNA PORUKA: happy future mum

gle, svatko ima pravo odgajati dijete kako god smatra da je najbolje, naravno da nitko ne zna kako je nekomu drugome, pogotovo kada se radi o djeci. kako uopće dijete koje je neposlušno natjerati da posluša, možda da se nađe uzrok djetetova neposluha, jer kod dosta djece koja su zločesta zapravo se radi o hiperaktivnosti odnosno deficitu pažnje. a to već zahtjeva mnogo veću brigu oko djeteta. Možda kod tebe pali ta taktika malo po guzi, ne znam, znam majke koje su super odgojile djecu tom metodom, ja ne vjerujem da ću joj pribjegavati no tko zna. krhko je znanje, pogotovo kada su u pitanju klinci.


hiperaktivnost je zapravo poremećaj ADHD koji je znanstveno dokazan i može se pstaviti dijagnoza, a roditelji tak vole zvat svoju zločestu djecu. dakle hiperaktivnost se da izliječiti, postoje lijekovi i uz to postoji i terapija sportom.ne miješati hiperaktivnost i neposluh

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu happy future mum)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Batina je izašla iz raja
21.12.2009 12:42:26   
Bebys
nikada ali apsolutno NIKADA nisam za batine..nikada....nikada...nikada...i opet nikada...jace rijeci i kazne to je sve u odgoju mogu znaciti vise ne ista na svijetu...a s batinama dijete samo bude agresivno i mrzi....a to nikome ne zelim...user posted image

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Batina je izašla iz raja
21.12.2009 16:11:46   
mišica 666
mislim da od malo po guzi nijedno dijete neće postati agresivno i mrziti. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 79
   [Obrisani korisnik]
21.12.2009 16:29:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Bebys)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Batina je izašla iz raja
21.12.2009 23:15:25   
dominik


i ona ga stavi u krilo dok se ne smiri...kada bi djete bilo mirnije ta gesta bi funkcionirala, ali eto mali se oteo kontroli sa samo 3 godine vec...sve me strah kaj bu dalje ako se on sam ne promjeni...cvrcak slazem se sa tobom u potpunosti...ja znam da koji puta budem nepostena prema djetetu zbog umora i svojih problema ali ne zelim da se moje djete ponasa kao ovaj mali i da ne postuje autoritet...jer moj domi iako meni bjezi iz kazne u vrticu sve zivo poslusa...znaci zna sta se smije a sta ne...a to kaj on radi nesto iz inata treba adekvatno kazniti...a taj mali ocito trazi batine kada to sve radi...ja bi mu ih dalauser posted image

i samo da pohvalim svog vraga da je danas bio divan...naravno jer danas smo bili nas 4 doma...bez baka koje mu sve dozvoljavaju a koje su previse kroz tjedan umjesane u cijelu pricu

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Batina je izašla iz raja
5.1.2010 9:51:22   
silvija018
Mislim da ipak nekada treba pokazat čvrstu ruku al ne baš šibom i batinama, to bi zaista loše moglo djelovati na djecu, pogotovo onu koja su osjetljiva na takve stvari!!!!user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Batina je izašla iz raja
5.1.2010 9:56:59   
Bebys
to da je batina izasla iz raja ne vjerujem...a drugo tuci bilo na koji nacin djecu je NE ODGOJ i pritisak na djete...KAZNA JE ZAKON za zdravi odgoj....a i pedagog svaki ce to reci..ja sam sebi ovako rekla KAD JU BUDEM UDARILA DA BOG DA MI SE RUKA OSUSILA...i to i mislim.....

(Odgovor članu silvija018)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Batina je izašla iz raja
5.1.2010 9:58:32   
Bebys
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Pitanje,malo je off topic,ali zanima me.. Imamo na treningu klinca 3 godine,mali je nemoguć(malo za reći). Zapravo nikome nije jasno kakvu vezu ima mama (ima je) i koji je njen motiv da dovodi dijete tamo. Uglavnom mali ne radi ama baš ništa što je "zadano",trči okolo kao muha bez glave,skoči na neko dijete i počne ga tući. mama ga nosi sebi u krilo mali vrišti,plače,mama ga opet pusti k djeci. Treneri ga stave u kaznu njemu je to smiješno,mama prijeti kaznama tako da ga stavi sebi u krilo i da neće ići kod djece. Mali ne sluša i ne poštuje nikakav autoritet.
jak je i uglavnom skoro svako dijete(jer su isti uzrast)dobije batina od njega i oplače.
ja sam APSOLUTNO PROTIV TUČENJA djeteta,ali ovog malog bih vrlo rado naprašila po dupetu.
Mislim da bih kada bi osjetio što znači udarac koji boli na svojoj koži jako dobro razmislio da li će udariti opet nekoga.
mama kuka da nitko nema kontrolu nad njim i da je on takavuser posted image
Mislim da ipak ima slučajeva kada je pokazati zube jedino rješenje.
   cvrle ja mislim da je taj mali pre aktivan i da se nemoze skoncentrirati na nista a to vec treba viditi u zdravstvu sta mu je nedostatak koncentracije je ovdje ...ako sam dobro skuzila...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Batina je izašla iz raja
7.1.2010 22:27:31   
mirna
Moj stav o tome je vec na vrhu teme, ali htjela sam podijeliti s vama samo ovaj tekst:

http://www.jutarnji.hr/djeca-koja-dobivaju-po-straznjici-uspjesnija-su-u-zivotu/460615/

Znaci samo do 6. godine je ok po guzi ako vjerujete tome istrazivanju...user posted image user posted image

(Odgovor članu happy future mum)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 11:58:03   
Gogule
nisam za iživljavanje no koji put jedino pljuska pomaže. svatko mora naći način koji njemu pomaže.
mi za Roka imamo "njegovu" kuhaču na kojoj je mama nacrtala oči, usta , kosu... a s druge strane piše ROKO i još je nismo upotrijebili no stoji na šanku te samo kad je krenemo uzeti sve bude napravljeno...user posted image user posted image   tvrdim da je autoritet najbitniji... a ne batine ili nebatine.

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:03:21   
Bebys
prvo iz raja sigurno batina nije izasla NEGO IZ NEKOG BOLESNOG MOZGA..
drugo NIKADA PA NITI ONDA...APSOLUTNO NIKADA..nisam za batine...
koliko puta treba lupiti roditelje za njihovo ponasanje...ali to djete nemoze...nazalost...
zlocesta djeca trebaju kaznu...i toje sve...pa kako god na nju reagirali...i razgovor...svaki dan tuliti jedno te isto i skuzit ce kada tad...sta je ispravno a sta nije....sve drugo ....odbacujem kao odgojnu mjeru...i zao mije djece koja imaju TUPCE za roditelje koji upotrebljavaju batine...to su ISFRUSTRIRANI roditelji...ocito njima treba batina...a ne djeci...ali im nema tko dati...user posted image

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:07:33   
adryosijek
pa i mi smo ko mali dobili po ruci onako malo ako sta cackamo da nam se dokaze da nediramo i naucili smo se gdje god bili nikad nismo cackali po tudem namjestaju itd malo samo treba se pokazat da se nesto nesmije 

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:10:38   
Bebys
da da nadodam jesam vec sto puta moju po peleni malo udarila...ali to je sve i to nije nista ustvari...ona se smije...a i to napravim kada sam umorna i gotova sa zivcima...ali to nije nista...naravno...jer je ona beba..i to je njoj smijesno...i tu stajem...jer kada NEBI IMALA PELENU..nebi ju udarila nikada...
p.s.
moj otac je mene tukao...uvijek...nisam nekada niti znala zasto...
znate zasto mije teska danas i pomisao na njega...jer je to jedna uzasna osoba...bez duse...i molim se svaki dan bogu ...da mi da snage da se normalno odnosim prema njemu...iako to uvijek i cinim...dusa moja nemoze unutra...ETO TAKO SE POSTIZE BATINAMA...OSJECAJI KOD DJECE...stoga NIKADA UDARITI DJETE...NIKADA...a onome tko to cini...vratila bih samo da mogu....gade mi se takvi ljudi...user posted image

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:10:40   
novamama
bebys, slažem se sa tobom...

uvijek postoji drugi način, mora postojati drugi način, samo ga roditelji trebaju naći....


sad ovo vidim...ja ne bi ni po peleni...tu se ne slažem...

< Poruku je uredio novamama -- 12.4.2010 12:11:24 >


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:15:30   
BUBI*
smatram da klinci testiraju granice...
ići će dokle god budu mogli sve dok im ozbiljno ne postaviš granice.., pa tako i dalje u životu..
batina je izašla iz raja, jer "svemogući je stvorio sve oko nas" a batina možeš naći na svakom čošku user posted image   ... ha ha šala mala
nego, nisam protiv batina, dapače i ja sam ih dobila pa sam ispala mormalna - više manje user posted image  , ali s razlogom i objašnjenjem. od početka moraju znati da svaka akcija ima posljedicu...isto kao što ih treba nagraditi ako su uspješni i nešto naprave dobro. tako će jedino moći razlikovati dobro od lošeg....

_____________________________

Ramona 13.09.2010.

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:16:12   
Bebys
IZVORNA PORUKA: novamama




sad ovo vidim...ja ne bi ni po peleni...tu se ne slažem...

ma razumijem te...nije to nista...nego mi je u zadnje vrijem pocela vrisiti i bacati se kada treba spavati pa sam onako vec sva umorna po guzi po peleni ona se smije...inace je vozam u kolicima.i zaspi za tren...
mislila sam mozda ce se smiriti...ako kuzi da sam promijenila raspolozonje...hehe ona se smije...
ali ZNA SE STA JE BATINA...A STA JE SALA...ili uplasiti...to je razlika..naravno..
rekaoh vec...za batine nisam NIKADA...

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:17:40   
lidac0605
Voljela bi upoznat nekog ko NIKAD al nikad nije lupio klinca po guzici,pogotovo kad ih je više...pa svi smo mi od krvi i mesa i sa određenim pragom tolerancije...
Nisam za tuču al pecnut ga po riti il povuć za uho...ne vidim u tome niš loše...uostalom mi smo dobivali batine i u vrtiću i u školi i kaj nam fali user posted image
Makar kod mojih sad kad su veliki pali kazna-oduzet mu ono najmilije...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:17:53   
anja979
a ja isto imam sibu doma, samo kad je spomenem...sve je super, sve napravljeno...nisam za batine, ali tu i tamo sibom po guzi da... a ja vama kazem uz ovo sve danas uskoro ce roditeljima trebati zastita od djece...jer kad sve ovo vidim i cujem sta se danas desava tu djecu nitko ne odgaja...ja zivim pored osnovne skole i ovo je strasno, o cemu ta djeca pricaju, pa ja nemam takav rjecnik,prostace, samo da je razbiti, unistiti..a dala bi ja njima

_____________________________

Jana 17.01.2006
Petar 15.04.2010

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:18:05   
Bebys
sta bi ja dala da je moj otac mene posjeo na stolicu i rekao mi sta je dobro i sta nije a ne batinama objasnjavao...a ja nista nisam kuzila...

p.s.
djeca su danas NEODGOJENA...a to nema veze s batinama...
kada ih vidim kako se ponasaju i sta govore...eeeeee pa to su sve CULI I VIDILI DOMA...naravno i roditelji sute...pored njih ....


< Poruku je uredio Bebys -- 12.4.2010 12:20:01 >

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:18:47   
bubamara787
mi smo do nedavno vodili pravi rat oko slusanja i ne slusanja... bilo je tu i suza i namjernog povracanja, stavljanja u kaznu... nekad mi je doslo da je posteno naprasim po guzi... i svaki put sam brojala u sebi do 100 (a ne do 10)...sada smo uveli jednu sibu... jos niti jednom nije dobila po guzi sa njom, ali kada pocne histerija, ja samo pokazem sibu koja nam stoji na vidnom mjestu u kuhinji i  tu sva prica staje...nema suza, divljanja,lupanja, bacanja igracka...no budemo vidjeli koliko dugo to bude palilo...za sada je ok...user posted image user posted image

_____________________________

Marta 05.04.2008.
Katarina 12.10.2009.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:25:10   
mama mery
vec sam pisala na ovu temu

za lorenu kazna je odlicna , a antonia kazna i nekada mora dobiti po guzi jer je jako jako tvrdoglavo dijete ( na mamuuser posted image )
i tek kad dobije po guzi malo dođe do sebe i popusti


_____________________________




(Odgovor članu bubamara787)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:29:34   
BUBI*
IZVORNA PORUKA: Bebys

sta bi ja dala da je moj otac mene posjeo na stolicu i rekao mi sta je dobro i sta nije a ne batinama objasnjavao...a ja nista nisam kuzila...



pa to je greška... ne kažem da sad treba to izlemat iz nje van, bože sačuvaj!!!
ako ti lupneš malu cvilidretu po guzi, i objasniš joj da je to bilo zbog toga i toga i ako se to ponovi zna što će se isto ponoviti, automatski neće ponavljati grešku.
to ti je isto i sa rešoom...ako stavljaš ruku na vrući ring, opeći ćeš se i boljet će te, nažalost je tako al to više nećeš ponavljat...i naučila si na vlastitoj koži...što je najbolje...svijet je okrutan i u životu će im se događati puno gore stvari nego "po guzi"....

_____________________________

Ramona 13.09.2010.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:43:52   
njanja
moj kolega ima curicu 20 mj stariju od jana....kada on čuje da se ja izderem na jana kada ne želi zaspati, on kaže da mu ga je tako žao i da ne bi on tako nikada napravio svojoj curici....ali zato jan u 9.30 je u krevetu, a do 22 h sam zaspi, a njegova curica od 3 god u 23 h gleda crtiće i budna je,a  ujutro ju u vrtić vode uspavanu.... Ne kažem da sam ja bolji roditelj, niti da je on lošiji, ali reda treba biti pa ako će se to postići po guzi, šibom ili vikom, svakome na izbor....Na kraju krajeva djeca se moraju nečega bojati i moraju znati da za lošu stvar se loše i prođe-pa o tome čak i bajke za malu djecu govore....  

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu BUBI*)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Batina je izašla iz raja
12.4.2010 12:44:45   
Anoniman
više se ne sjećam jesam li odgovorila na ovu temu... user posted image
mislim da disciplinske mjere ovise od djeteta do djeteta.
Mojoj E. je dovoljno malo glasnije reći da se smiri i ona se smiri - takva je.

A P. i K. su nemoguće! Njima najprije kažem, pa malo glasnije kažem, pa se zderem, pa lupam dlanovima, ma kakvi, niš koristi, zderem se još jednom, ništa! E, kad počnem urlati ko luđak, onda me gledaju kaj sam poludila, kaj sam normalna? Nekad to upali pa se smire. Nekad se smire na minutu i onda opet... e onda ide tup-tup po guzici. I u sobu. Đenja!
Najbolje mi je kad je vrijeme spavanja, Elly legne i krevet i zaspe a ove dvije skaču, urlaju, preokrenu sobu naopak! Pali jedino kad već pošizim, da ugasim svjetlo. Mislim, kak ćemo spavat ak nam vas dvije skačete po krevetu i derete se? Al svaki dan! user posted image

Da se razumijemo, ja nisam za to da se djecu mlati i zlostavlja. Al jedna odgojno-popravna "tup" mjera po guzi nije premlaćivanje! To je čisto da se ona prene i shvati da nije u redu to što radi. Nakon toga slijedi hlađenje i mir.
Pa pojele bi me da im pustim da rade kaj hoće!!!
I, naravno, poslije me peče savjest... pa im onda idem lijepo objasniti zašto su dobile po guzi i zamolim ih lijepo da me sljedeći put slušaju - obećaju da hoće, al... moš' mislit... user posted image

(Odgovor članu BUBI*)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!