|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kada u hodalicu?
6.1.2009 22:05:52   
njanja
Znam da je puno vas PROTIV hodalice.... Sestra je stavila vitu u hodalicu sa 7 mj...sa 10 je samostalno hodala, bez ičije pomoći....ne želim reći da je hodalica ni pomogla, niti odmogla.....cura je jednostavno takva...  uglavnom, sad mi govori da mogu ubrzo jana staviti, ali meni se nekako rano čini---iako se on upire na nogice kada god je u prilici..... kada ste vi (koje ste koristile) stavile bebeu hodalicu???

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kada u hodalicu?
6.1.2009 22:09:26   
tonkica
I ja ću se pridružiti s tim pitanjem. Molim samo da nam mame koje nisu koristile hodalicu ne drže prodike protiv njih, to sam već čitala ovdje. Svatko ima svoje mišljenje i pravo da radi kako misli da je najbolje, pa tak ja mislim da joj hodalica neće naškoditi.

Moji su nećaci obojica bili u hodalici, prohodali sa 10 mjeseci i jedan i drugi. Mislim da su negdje sa već 6, 7 mjeseci zujali u njoj. Ja sam baš jučer kod mojih Miu prvi put na kratko stavila u nju i bila je oduševljena. Nova perspektiva, sama se igra sa nekakvim drndalicama na njoj, bila je presretna! Doma ju nemam, nemamo mjesta za nju. Tu i tamo kad ćemo ić kod mojih ću ju stavit.

< Poruku je uredio tonkica -- 6.1.2009 22:10:19 >


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kada u hodalicu?
6.1.2009 22:13:20   
koka
Ja sam jedna od njih koja je bila protiv, nama su zabranili i kad je MM ćuo da mi je ortoped rekao da ga nesmijemo stavljati u hodalicu-nismo...bilo mi je par puta teško al ...stavljala sam ga u box i po kući radila šta je trebalo. I ja sam bila dijete koje je provelo dosta vremena u hodalici al evo ja sam Protiv.......nisam Rokića stavljala i neću Milu....

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kada u hodalicu?
6.1.2009 22:28:42   
Ruža
Još nisam načisto dali sam za ili protiv hodalice? Javim se za koji mjesec.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kada u hodalicu?
6.1.2009 22:36:25   
Thea
Moji su sa 6 mjeseci bili u hodalici i Klaudia je hodala sa 10 mjeseci a Antonio kao i svako lijeno muško sa godinu dana.Jednostavno su bili djeca koja su čvrsto stajala na nogicama i zašto da ih ne stavim.Rađe to pa da jure po kuči nego da su u vrtiću to mi je kao da su u zatvoru.

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kada u hodalicu?
6.1.2009 22:38:38   
mirna
nije debata o za ili protiv, ali ne mogu si pomoci i moram potpisati koku.. prepustite napredak u kretanju/hodanju vasoj bebi, a ne nekim spravama.

tonkice: naravno je miji gust kad vidi sve iz nove perspektive, ali vidjet ces i njezin ponos i gust kad ce se poceti okretati i puzati te na taj nacin otkrivati svijet ..  meni je taj prirodan razvoj kretanja beba optimalan, a vjerovala sam i  pedijatrima i njihovim razlagama o stetnosti hodalica..

sorry...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 0:06:04   
tiha
denissa je bila dosta u hodalici dok je mia bila sveka 10-ak puta nije joj se svidala ali ja nisam ni za ni protiv svatko zna sto mu bolje pase i odgovara i svako svome djetetu zeli najbolje....njanja ja te podrzavam ako je sve ok sa kukicima i drzanjem zasto ne ali ti ces jos svakako sama vidjeti kad ce biti pravo vrijeme za hodalicuuser posted image

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Brisano sporočilo]
7.1.2009 0:23:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu tiha)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 9:00:10   
božica
Molim samo da nam mame koje nisu koristile hodalicu ne drže prodike protiv njih
nisam mislila pisati nha tu temu
jer nemamo iskustva sa hodalicom ali ali si me baš sa tim pogodila u srž pa moram
user posted image user posted image user posted image
pozzuser posted image

stavljaju djecu već sa 6mj u hodalicu

potpisujem Mirnu - prepustite napredak u kretanju/hodanju vasoj bebi, a ne nekim spravama. I toga se držim i budem ubuduće.




_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 9:05:35   
Florijan Jakov
IZVORNA PORUKA: Thea
Moji su sa 6 mjeseci bili u hodalici i Klaudia je hodala sa 10 mjeseci a Antonio kao i svako lijeno muško sa godinu dana.


ne bi se složila da su muška djeca lijena, FJ je samostalno sjeo sa 5 mj, a prohodao sa 10 mj i 15 dana.

hodalica, nismo ju imali, ali imale su moje sestre i ja, mama nas stavljala sa 7-8 mj mislim.


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 9:11:28   
BUMBIKA
Dino je isto bio u hodalici isto tako negdje od6,7 mjeseci i volio je biti,samo što nije nikad puzao.Sad dali je to razlog hodalic ili ne,neznam

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 9:44:28   
Thea
Ma nisam mislila sva muška djeca nego na muške u mojoj obiteljiuser posted image user posted image

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 9:47:09   
mariola
Zašto su hodalice štetne? Sad sam u dilemi, kad budem imala bebača.

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 9:47:58   
ninolina
Tin je sa 5mj i 15 dana , Iva i Theo sa 6

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 10:07:35   
mirna
IZVORNA PORUKA: mariola

Zašto su hodalice štetne? Sad sam u dilemi, kad budem imala bebača.


"Djetetu treba omogućiti dovoljno dug period puzanja, a ne treba ga uspravljati na noge prije nego se ono samo, po svom biološkom satu koji prati sazrijevanje kostiju i zglobova, ne ustane na noge. Uporaba hodalica ne samo da nije preporučljiva iz sigurnosnih razloga nego je i vrlo štetna za razvoj donjih ektremiteta, a pogotovo stopala djeteta. U hodalici dijete je prisiljeno osloniti se na noge prije nego što je biološki zrelo, a i način odgurivanja u hodalici povezan je sa nastankom pojedinih deformacija stopala i potkoljenica."
 
 
Mislim da ne zavisi o hodalicama da li dijete propuza ili ne.. mali od prijateljice nije nikada puzao, iako  nije koristio hodalicu.
 

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 10:10:36   
ninolina
Ni moj Theo nije puzao tako da... sv eje to relativno. S njim sam koristila i remenčiće za hodanje pa je prohodao sa 11,5  mj. Dok je Tin sa 8,5 mj već trčkarao a Iva sa 10. Mi volimo hodaliceuser posted image user posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 10:24:45   
sanjalica
IZVORNA PORUKA: božica

potpisujem Mirnu - prepustite napredak u kretanju/hodanju vasoj bebi, a ne nekim spravama. I toga se držim i budem ubuduće.




ne mislim da napredak u kretanju/hodanju ovisi na bilo koji način ovisi o hodalici ....
starijeg sina sam stavljala... čisto radi nekakve solobode kretanja, negdje sa 7-8 mjeseci pomalo.... prohodao je sa godinu dana, ali je bio prilično nestabilan.... iz čiste radoznalosti (a i renovirali smo kuću u međuvremenu, pa su podovi bili bolji) mlađeg sina nisam stavljala u hodalicu uopće.... puzao je ... dizao se... i prohodao isto kad i stariji....

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 10:29:32   
koka
http://www.ringeraja.hr/forum/Hodalica-_da_lili_ne%3F/m_11866/tm.htm evo sad sam našla da smo već o tome, tu ima već par iskustva o hodalici..

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 11:04:15   
dominik
ja sam koristila hodalicu sa svojim sinom i to dosta cesto, naime nije volio lezati ni na ledjima ni na trbuhu samo se htio nosakati i gledati okolo, u hodalici sam ga barem cula di je i sta radi he he, mogu reci da je puno spretniji od svojih vrsnjaka kad je hodanje, skakanje i trcanje u pitanju tako da ja sam skroz za...

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 11:14:11   
mariola
Mirna, hvalana objašnjenju. Nemam baš puno znanja o tome, al zato ću čim budem trudna napraviti u jednoj sobi biblioteku s literaturom o svemu vezanom o djeci.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kada u hodalicu?
7.1.2009 20:30:41   
tonkica
Moji su nećaci obojica bili u hodalici i obojica su i puzala prije nego su prohodala. Tako da mislim da ih hodalica nipošto nije spriječila u puzanju.
I dalje sam za hodalicu i stavljat ću ju u nju. Kako sam i gore već napisala: doma ju nemam, jer nemamo mjesta, tak da doma neće bauljat u njoj. Ovaj smo ju tjedan počeli stavljat na pod, sviđa joj se, vrti se na sve strane. Kad ćemo ić kod bake i dide tamo ćemo ju stavljat u nju, jer stvarno nemože stalno bit na rukama. Do sad je išla sam od jednog do drugog, tamo ju stvarno nemamo kam stavit da bude sama. Dolje laminat, ful je hladno, hodalica će nam dobro doć.
A mislim da joj 15, 20 min tjedno u hodalici neće naškodit.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kada u hodalicu?
8.1.2009 22:08:46   
njanja
IZVORNA PORUKA: mirna

IZVORNA PORUKA: mariola

Zašto su hodalice štetne? Sad sam u dilemi, kad budem imala bebača.
 

"...U hodalici dijete je prisiljeno osloniti se na noge prije nego što je biološki zrelo, a i način odgurivanja u hodalici povezan je sa nastankom pojedinih deformacija stopala i potkoljenica."
 

 
 Okej, prihvačam objašnjenje....ALIIIIIImi svi djecu stavljamo u polusjedeće i sjedeće položaje dok oni samostalno ne sjede, jeli tako???? 

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kada u hodalicu?
8.1.2009 22:10:50   
tonkica
IZVORNA PORUKA: njanja

IZVORNA PORUKA: mirna

IZVORNA PORUKA: mariola

Zašto su hodalice štetne? Sad sam u dilemi, kad budem imala bebača.
 

"...U hodalici dijete je prisiljeno osloniti se na noge prije nego što je biološki zrelo, a i način odgurivanja u hodalici povezan je sa nastankom pojedinih deformacija stopala i potkoljenica."
 

 
 Okej, prihvačam objašnjenje....ALIIIIIImi svi djecu stavljamo u polusjedeće i sjedeće položaje dok oni samostalno ne sjede, jeli tako???? 


Slažem se sa Njanjom, to je živa istina!


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kada u hodalicu?
8.1.2009 22:12:26   
lelo
Leon je bio u hodalici na preporuku fizijatra da mu se ojačaju noge ali tek sa 13 mjeseci.

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kada u hodalicu?
8.1.2009 22:15:32   
mirna
user posted image  njanja ne mozes odustati zar ne?...user posted image

u polusjedeci sam ga stavljala tu i tamo.. kad je bio u lezaljki sam ju malo podigla, ali ipak je imao oslonac za ljedja. vecinu vrijemena dok jos nije sjedeo niti hodao bio je  na puzzlama na podu.. kada je propuzao je bio svugdje, a prije toga se je kotrljao...user posted image   lezaljka je bila preopasna jer se je oko 5. mjeseca poceo saginjati naprijed, pa se mi je jednom skoro prevrnuo...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!