|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kombinirani probir ili Harmony/Nifty test
18.10.2015 7:44:17   
noemaa
Drage cure, imate li s tim testovima iskustva? Nije u pitanju hocu li ici, vec se ne mogu odluciti na koji. Citajuci o njima ne kuzim koji je bolji - oba putem krvi testiraju vjerojatnost naiste bolesti, pa ne razumijem zasto se harmony i nifty salju preko oceana na analizu. A kombinirani se radi ovdje - zbog toga i ogromna razlika u cijeni...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kombinirani probir ili Harmony/Nifty test
18.10.2015 12:43:58   
hipo
Kombinirani se radi oo 11. Tjedna, radi se detaljni i uzv i vadi krv. Dobijes vise ma je statisticke podatke, omjeri kolike si sanse za neke bolesti.
Na uzv gledaju nuhalni nabor, nosnu kost...svi sw rezultati kombiniraju pa dobijes te brojcice skupa s tvojim godinama isl.

Ovi drugi testovi su ti jako precizni i mogu ti rec s velikom tocnosti ima li nekih anomalija i spol bebe.
Rade se vani i ceka nalaz par tjedana. Koliko sam skuzila to im je otprilike i koliko kostaju vani, nije da nas nesto vise oderu, jedino sto u SAD dio osiguravajucih kuca to pokriva, a nas HZZO ne pomriva.

Kako smo odlucili ne radit te testove i amniocintezu dalje se nisam raspitivala. Mislim da se harmony i nifty rade koji tjedan kasnije od kombiniranog.

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kombinirani probir ili Harmony/Nifty test
18.10.2015 13:24:56   
perlica55
Noema, nedavno sam ti pisala na odbrojavanju...
Potpisujem hipo, po meni kombinirani probir je samo statistički pokazatelj,
i ne može se po točnosti mjeriti s Harmony ili nifty testovima...

U H i N se putem majčine krvi analizira DNK ploda na 3 trisomnije
(Zbog tog je cijena kakva jest!) Po zadnjim istraživanjima je točnost Nifty
testa na sve tri trisomnije preko 99%, dok je točnost Harmonya nešto
lošija na T21 (DS) je oko 98%, a na ostale dvije oko 85/90%..
Mi smo na kraju odbili sva testiranja, al od neinvazivnih testova
svakako prednost dajem Niftyu, iako je na žalost invazivna amniocinteza
br1.

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kombinirani probir ili Harmony/Nifty test
18.10.2015 21:07:27   
noemaa
dakle, po ovom što sam zaključila, ispada da je razlika u tome što su harmony i nifty precizniji od kombiniranog. šta kombinirani je "lošije kvalitete" - zato se može i kod nas raiti u laboratorijima? pitam se koliko su vjerodostojni podatci iz krvi koja leti satima iz laboratorija u laboratorij?user posted image
ja sam u prvoj user posted image odbila sve testove. ali sad sam u 2. user posted image nekako kao opreznija pa bih htjela i to obaviti...

_____________________________

My Ovulation Chart

Bebaču, iščekujemo te s veseljem.

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kombinirani probir ili Harmony/Nifty test
19.10.2015 11:29:07   
perlica55
Kombinirani probir je statistički pokazatelj rizika na trisomnije
(krv (biokemijskio biljezi) +UZV (nuhalni nabor, bedrena i nosna kost))

Nalaz izgleda cca npr. rizik da ćeš roditi dijete s DS je 1:300 (jedna od 300 žena
koje imaju nalaz jednak tvom će roditi dijete sa DS)

U ostala dva se analizira DNK djeteta iz majčine krvi.
Kod npr. Niftya će sa 99% sigurnošću na nalazu pisati
dal dijete ima DS il ne...

Tak da se po "kvalititi",a ni točnosti  uopće ne mogu uspoređivati.
Hajde malo popričaj s ginekom o razlikama, jer vidim po postovima da ti
i dalje nije jasno kaj ti pišemo. Moguće da će ti ginek bolje objasniti..

< Poruku je uredio perlica55 -- 19.10.2015 11:35:22 >


_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kombinirani probir ili Harmony/Nifty test
19.10.2015 21:55:40   
noemaa
perlice, to sam tražila, hvala ti user posted image
sad mi je jasno - koja je razlika, kužila sam ovo sve, osim koja je razlika u samom vađenju krvi - tj. načinu dobivanja rezultata - kao krv sim, krv tam. dakle - krv biokemijski biljezi - iz posteljice (tako sam izguglala), a ova druga je DNK djeteta iz majčine krvi. to nisam kužila, perlice, hvala ti!!! ostale razlike i sličnosti sam pohvatala jer sam kontaktirala polikliniku breyer u zg. dale, definitvno nifty onda user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

Bebaču, iščekujemo te s veseljem.

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kombinirani probir ili Harmony/Nifty test
21.10.2015 12:21:23   
anaxx
Ja sam bila na NIFTY test!!
Na amniocintezu me bilo strah, a o ostalim testovima koji samo prognoziraju (kao i naši meteorolozi :) nisam ni pomišljala jer bi zbog godina odmah bila svrstana u rizičnu skupinu i samo bi mi stvorili nepotreban strah...
Definitivno NIFTY, siguran i pouzdan!! Košta, ali  sreća obitelji nema cijenu tako da.....
Sretno!

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kombinirani probir ili Harmony/Nifty test
23.10.2015 20:58:27   
noemaa
Annax,hvala. I ja sam dosta prema toj odluci. Mislila sam u rijeci u suncu...ne znam rade li subotom,zna li koja?

_____________________________

My Ovulation Chart

Bebaču, iščekujemo te s veseljem.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kombinirani probir ili Harmony/Nifty test
24.11.2015 15:00:47   
missy 01
Drage cure, jučer sam od gin dobila uputnicu za kombinirani probir test. Rekla mi je da se od nedavno može raditi u Petrovoj (valjda u bolnici) i da ide preko uputnice. Zanima me ima li tko iskustva iz Petrove, koliko se čeka, jesu li gužve i gdje se točno ide? Radim, pa ne znam dali da uzmem godišnji ili samo izlaznicu ako ću uspjeti brzo obaviti. Nije me ni pitala želim li, nego kaže da sve nakon 30 god šalje.

(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!