|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Metformin
3.1.2014 12:29:15   
Ema.
Drage forumašice,

Već dugo vas pratim i evo napokon sam odlučila da s vam podijelim svoju priču i zatražim savjet ili podršku. Moja borba je počela točno prije dvije godine kada sam sa svojim dečkom sada suprugom odlučila da se nečemo više štititi jer imam PCOS i neuredne cikluse. Odmah nakon jednog nezaštičenog odnosa zatrudnila sam ali ubrzo kiretaža (8tj.), dijagnoza: blighted ovum. Nakon toga pola godine kontracepcija, pa klomifen, pa cista na jajniku od 7cm, pa ponovo kontracepcija i nakon tog ciklusi još duži (3-4mj.) Od trudnoće naravno ništa, pa odlučim promijeniti doktoricu koji mi predloži metformin i bromergon (naravno nakon urađenih nalaza)...zadnja dva ciklusa koliko pijem metformin ciklusi se smanjili na 32-35 dana. Savjet doktorice je da se opustim i pijem redovno lijekove i da je optimistična što se tiče trudnoće. Kakva su vaša iskustva što se tiče Metformina? Da li da se zadovoljim njenim mišljenjem jer bilo je i drugih doktora koji su mi savjetovali operaciju (laparaskopiju) ili da idem kući i ne trošim pare user posted image ...

Oprostite na podužem postu, nadam se vašim odgovorima, pozz...

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Metformin
3.1.2014 13:59:48   
PinkyFunkyBirdy
Draga Ema dobrodošla i čim prije postala ponosna trudnica! user posted image
Pridruži nam se na odbrojavanju gdje smo najaktivnije.
Što se tiče tog lijeka ne znam što reći jer ga nisam koristila. user posted image To je za regulaciju nečega, zar ne? Ako je dal si provjeravala naknadno dal ti se to popravilo?
Ovako, nisi ništa napisala dal i kako pratiš ovulaciju? To je jedna od najbitnijih stavaka. Spermiogram je dobar?
Napiši malo i kakvi su ti hormoni.
Ja ti isto imam PCOS i cikluse od 60 do 180 dana, ali kod mene su svi hormoni ok i inzulin i prolaktin i štitnjača ... tako da isprobavam sve i svašta (većinom prirodno) kako bi skratila cikluse koliko je to moguće. Imam iza sebe jedan spontani i 2 biokemijske i još uvijek radim na prvoj bebi.
Pitaš dal da odustaneš od lijeka, no moj ti je savjet da moraš na neki način dovesti u red svoj PCOS jer to se čudo uglavnom ne može izliječiti već se samo može držati pod kontrolom. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Ema.)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Metformin
3.1.2014 14:58:43   
Ema.
Hvala na brzom odgovoru i dobrodošlici user posted image . Ovulaciju sam pratila najčešće folikometrijom ali zbog dugih ciklusa to je bilo nemoguće. Ustanovila sam sigurnu ovulaciju ali samo uz klomifen od kojeg dobijem cistu..i tako začaran krug. Otkako pijem Metformin (gluformin), ciklusi su redovniji a ovulaciju pokušavam ustanoviti pomoću bazalne temperature, ali ni to nije sigurno... Metformin pijem zbog rezistencije na inzulin koja uzrokuje PCOS (tako su mi rekli), nalaz na osnovu kojeg je to ustanovljeno je OGTT nalaz. Kontrola mi je za dva mjeseca, ako u međuvremenu ne zatrudnim uključit će mi još neke lijekove. Hormoni štitnjaće su uredu, prolaktin povišen (zbog toga pijem bromergon), ostali hormoni uredni osim progesterona koji je uvijek bio nizak s obzirom na duge cikluse i vjerojatno anovulacije. Muž još uvijek nije radio spermiogram jer doktorica tvrdi da to još nije potrebno dok meni ne sredimo cikluse a kao i desila se već jednom trudnoća pa.... I jatebi želim što brže pozitivan test i urednu trudnoću, i ako nije problem da mi objasniš kako da vam se pridružim u čekaonici user posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Metformin
3.1.2014 15:28:55   
PinkyFunkyBirdy
Reci da li imaš kakav datum u siječnju do kojeg odbrojavaš ili nemaš još? Npr. ja sam na listi s upitnikom jer nikad ne znam kad će O, ali čim ulovim O odmah odbrojavam s datumom 14 dana nakon O. Evo, to je ova tema: http://www.ringeraja.hr/forum/odbrojavanje-sijecanj-2014/m_884422/mpage_3/tm.htm#884653.
Kad već pratiš BT mogla bi staviti i link u potpis. Evo upute za FF ako ga već ne koristiš: http://www.ringeraja.hr/forum/Pra%C4%87enje_bazalne_temperature/m_871680/tm.htm

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Ema.)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Metformin
3.1.2014 16:10:21   
Ema.
Upisujem temperature na FF i objavit ću graf dok proučim tvoje upute jer sam neznalica user posted image , evo prebacujem se na čekaonicu. Hvala

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Metformin
18.3.2024 7:44:25   
moody
Metformin - https://euhealth24.com/hr/drug/glucophage iskreno PREPORUČAM svakome!

(Odgovor članu Ema.)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!