|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   dosadno mi je !!!
8.12.2008 12:40:35   
sanjalica
kako utjecati na dijete kojem je uglavnom dosadno ? ne moram se bojati ovisnosti niti o TV-u niti o kompjuteru - što jest jest.... odgleda crtani.... odigra igricu... brzo se zasiti... malo crta ili piše ili uzme neku igračku... brzo ga pusti... uglavnom nema ideja kako se zabaviti....
koliko god mogu posvetim mu se, pokušam nametnuti neke aktivnosti, ali naravno, ne mogu se posvetiti samo njemu, a i doslovno nemam vremena...

ima li tko takvo iskustvo ili neku dobru ideju ?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 12:44:27   
tikica_69
Hajmo mijesiti pizzu, hajmo ispeci kolac, nacrtaj mi nesto da si zaljepim u sobu, ajmo baciti covjece ne ljuti se, hoces da se prosetamo pogledati izloge po kvartu, pozovi si prijatelja pa se malo zajedno druzite...eto, tako mi obicno ubijamo dosadu, ovisi o prilici, kolicini slobodnog vremena i dobroj volji user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 12:47:44   
sanjalica
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Hajmo mijesiti pizzu, hajmo ispeci kolac, nacrtaj mi nesto da si zaljepim u sobu, ajmo baciti covjece ne ljuti se, hoces da se prosetamo pogledati izloge po kvartu, pozovi si prijatelja pa se malo zajedno druzite...eto, tako mi obicno ubijamo dosadu, ovisi o prilici, kolicini slobodnog vremena i dobroj volji user posted image



o tome se i radi: idemo prošetati, crtamo zajedno ili nešto slično .... ali ja sam jako malo doma... a sve me naravno dočeka napraviti kao i svaku drugu ženu.... kako njega aktivirati, potaknuti, da si  nekada i sam nađe zabavu ? šta se dogodilo s današnjom djecom ? pa nas naši roditelji nisu zabavljali ?! bar mene ne... ali nikada mi nije bilo dosadno.... osjećam se nekada strašno bespomoćno user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 13:11:42   
FIONA
sanjalica znaš kaj vele za djecu koja se dosađuju...da su vrlo inteligentna te da ih uobićajne stvari ne ispunjavaju, da su im dosadne!!!

Ideje nemam kaj da ti savjetujem i moram priznati da ti sigurno nije lako! Drž se!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 13:17:40   
tikica_69
Velike puzzle, npr.? Mozda bi ga to zaokupilo. Ili da mu kupis onaj brod ili avion da sam sastavi maketu?



_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 13:37:52   
PRINCEZINA MAMA
a da nije možda to samo fazauser posted image
Moja Petra ima trenutno takve izljeve ali mislim da ni sama nije svijesna šta to znači. Ponekad se zaiogra u sobi, nije je ni čuti ni vidjeti onda dođe u kuhinju "mama meni je dosadno" . Često se dogovorimo da će se mama sa njom igrati samo da ispeglam, operem suđe , skuham ručak... i to pali . Znam da ti nije lako ali probaj se nekako na tu shemu organizirati

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 13:53:57   
anne
IZVORNA PORUKA: sanjalica

kako njega aktivirati, potaknuti, da si  nekada i sam nađe zabavu ? šta se dogodilo s današnjom djecom ? pa nas naši roditelji nisu zabavljali ?! bar mene ne... ali nikada mi nije bilo dosadno.... osjećam se nekada strašno bespomoćno user posted image


Mislim da je u tome stvar. Mi smo bili prepušteni sebi za zanimaciju pa smo postali kreativni. Djeca danas su naučena da sve dobe na pladnju.
Koliko ti je star maleni?

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 14:00:11   
sanjalica
7,5 godina... to me i brine... nije više tako malen.....  user posted image

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 14:05:34   
anne
Što ga interesira? Možda da mu ubaciš koju izvanškolsku aktivnost po njegovom izboru. Možda neki sport. Potrošiti će energiju, malo dati vremena, bit će zadovoljniji. Možda.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 14:26:26   
Damirova mama
Sanjalice akoliko je dijete staro

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 14:32:59   
sanjalica
IZVORNA PORUKA: sanjalica

7,5 godina... to me i brine... nije više tako malen.....  user posted image

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 14:36:44   
FIONA
IZVORNA PORUKA: sanjalica

7,5 godina... to me i brine... nije više tako malen.....  user posted image






da li si probala od njega doznati da ga možda nešto ne muči??? Ja bi možda malo zapostavila ostale obaveze čisto da se posvetim djetetu u potpunosti i ispipam kakvo je emocionalno stanje.... Znam da danas tempo života ne dozvoljava da se njima puno bavimo...ne kuhaj, naruči klopu...veš stavi prat nek ga MM obijesi... prašina može pričekati....daj mu prostora da počne pričati što ga možda muči!!! Možda ga netko ugnjetava u školici? ..... neznam ni ja sama...user posted image user posted image user posted image ...ak treva uzmi petak i ponedejljak fraj i iskoristite dugi viken!!! Kakav je za vrijeme godišnjeg  kada ste više skupa???user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 14:42:04   
sanjalica
isti takav... dok smo u šetnji, u shopingu ili nešto zajedno radimo super... kad je malo prepušten sebi - ništa ga ne zanima.... user posted image
ne znam... luda sam već.... najgore... što god mu sugeriram... radi ovo ili ono... sve mu je: ma neee......

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 14:50:36   
FIONA
čuj nije sramota potražiti pomoć....ja bi na tvom mjestu otišla kod psihologa...možda ga stvarno nešto muči a mališa ne zna kak da se izrazi....
Ja znam ženu koja je malog u 7 razredu odfurala zbog lošijih ocjena...svi su odmah govorili da je mali lud i slično ali je njima pomoglo...više ne govori da hoće raditi na baušteli več se primio knjigice!!!
Traži očito pažnju...ali zašto to je teško reči!!! Držim fige da se situacija popravi!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 14:57:38   
sanjalica
hvala vam svima....

on je dobro dijete ... emotivan je, mazan je... ne bih rekla da mu nedostaje naše pažnje... za sada dobro uči i obavlja sve svoje obveze vezane za školu i voli ići u školu....

problem nam je eto sa slobodnim vremenom.... ne smatram da je sramotno otići psihologu jer je on liječnih kao i svaki drugi... ali mislim da još nije došlo do toga...
voljela bih da imam više vremena user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 15:01:38   
FIONA
nađi ga...kada odraste i ode biti če ti kao i svima nama žao da nismo koistili to vrijeme...
Treba samo napraviti listu prioriteta i obaveza i uskladiti što bolje!!!

Budete vi to ....treba vam malo vremena...


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 15:10:21   
sanjalica
user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 16:37:36   
troubled
paula je u zadnje vrijeme također krenula s "meni je dosadno"
u trenu postane vrlo kreativna i zabavi se sama čim joj kažem
-možeš uzeti krpu i obrisati prašinu...
odmah se sjeti kako bi se zabavila user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 17:08:33   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: troubled

paula je u zadnje vrijeme također krenula s "meni je dosadno"
u trenu postane vrlo kreativna i zabavi se sama čim joj kažem
-možeš uzeti krpu i obrisati prašinu...
odmah se sjeti kako bi se zabavila user posted image user posted image user posted image


To se zove kreativna mamauser posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: dosadno mi je !!!
8.12.2008 17:15:52   
ivanaa
MA JOJ I MOJ JE IMAO TU FAZU,PROSLO GA JE KAD SAM MU POCELA PREDLAGATI DA CITA KNJIGE.

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!