|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jel vama ovo normalno?
20.10.2011 21:22:30   
natalijax
Kod nas u selu ima dosta Roma od onih normalnih do onih ne baš normalnih, kuće su im takve da krov maltene da nepropadne, kuća cijela u mahovini,najlom ili deka mjesto vrata i prozora,jučer moj muž u dvorištu sa psom i ide iz te kuće cura 15 godina gura svoje djete iza nje svekrva i kaže ta cura ja više nemogu tako preko mene i djeteta preskaču štakoriuser posted image user posted image Neki dan mi prijateljica kaže bila patronažna kod nje i priča kad je vidjela kakva je kuća nije htjela ni ući unutra.
Mene zanima gdje su tu socijalni radnici a danas je u novinama pisalo za onaj bračni par nezaposleni kako im žele oduzet dijete, e pa stvarno mi nema tu nimalo logike.

< Poruku je uredio Ninaa -- 21.10.2011 10:07:26 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jel vama ovo normalno
20.10.2011 21:45:38   
jagodicabobica
user posted image user posted image
sjecam se prije ratnog perioda kako su romi zivjeli izvan naseg drustva..
nas narod je uspjeo ignorirati da taj narod uopste postoji i da zivi u teskim zivotnim uslovima...
nikoga nije bilo briga...
ali ustvari najveci krivac i prije i sad je drzava jer pojedniac nemoze uraditi mnogo ekonomski sam...
s druge strane ljudi su vise svjesni danas sta se desava oko nji i mjenjaju svoj stav prema romima...
kod nas je stanje roma mnogo,mnogo bolje nego na Balkanu ali neki romi se jednostavno neznaju privici na taj zivot pa nastave kao prije ili su diskriminirani ali ima i mnogo bisera koji su uspjeli stati rame uz rame(ravnopravno) uz bilo kojeg drugog drzavljanina ove zemlje...

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 20.10.2011 22:00:41 >

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jel vama ovo normalno
20.10.2011 21:52:48   
mala pcelica
i kod nas ih ima takvih,oni su tako naucili da zive..nisu nesposobni za rad nego nece da rade jer ce im drzava dati sve i to je istina,sto u gorim uslovima zive to ce im biti veca pomoc pa zasto bi se onda oni trudili i radili...kad je moj otac sa svojih 50 godina i ni kune u džepu sa bolesnim srcem i kičmom mogao da krene sve ispočetka i da sagradi kucicu vala sto nebi i oni,a sigurna sam da su u boljoj finansijskoj sutuaciji od mojih roditelja koji nemju ni jedne jedine lipe pomoći od ove države,pa čak ni penziju!

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jel vama ovo normalno
20.10.2011 22:23:46   
jagodicabobica
ipak mislim da nisu romi nas diskriminirali nego mi nji na svaki moguci nacin...to treba pod hitno da mjenjamo!!!
nemozemo mi ocekivati da ce se ljudi promjeniti preko dana ako su bili diskriminirani iz generacije u generaciju...
treba biti realan pa shvatiti da u Hr i u Bosni vlada nepotizam a zasto bih romi tog bili postedzeni a u manjini su???

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 20.10.2011 22:24:39 >

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jel vama ovo normalno
21.10.2011 7:43:58   
pincirotvajler
grozim se njihovog načina života (većine njih) bez obzira ko je kriv za to

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jel vama ovo normalno
21.10.2011 7:50:10   
mariola
IZVORNA PORUKA: natalijax

kod nas u selu ima dosta roma od onih normalnih do onih ne baš normalnih,kuće su im takve da krov maltene da nepropadne,kuća cjela u mahovini,najlom ili deka mjesto vrata i prozora,juće moj muž u dvorištu sa psom i ide iz te kuće cura 15 godina gura svoje djete iza nje svekrva i kaže ta cura ja više nemogu tako preko mene i djeteta preskaću štakoriuser posted image user posted image neki dan mi prijateljica kaže bila patronažna kod nje i prića kad je vidjela kakva je kuća nije htjela ni uć unutra,Mene zanima gdje su tu socijalni radnici a danas je u novinama pisalo za onaj bračni par nezaposleni kako im žele oduzet djete,e pa stvarno mi nema tu nimalo logike


na njih sam i ja pomislila čitajući ovaj post. Ja sam sinoć poludila kad sam to vidila na tv. Koliko sam shvatila taj mladi bračni par ima podršku i pomoć sa svih strana i djeluju mi kako ne bi zanemarivali bebu. Ne znam šta se socij. sl. uhvatila njih a na tisuće je ovakve djece iz tvog primjera koja su zbilja zapostavljena.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jel vama ovo normalno
21.10.2011 7:58:21   
mišica 666
romi su si sami krivi umjesto da se školuju i naprave nešto od svog života oni se sa 14 godina žene i naprave bar 10 dice. naravno nemaju nikakvo znanje da bi mogli nešto raditi i zaraditi i eto kaos koji se vrti u krug.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jel vama ovo normalno
21.10.2011 9:07:05   
mariola
http://www.vecernji.hr/vijesti/ravnateljica-koja-ih-progoni-napustila-je-svoje-troje-djece-clanak-338541

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jel vama ovo normalno
21.10.2011 9:40:10   
adryosijek
ta od 17 vjerovatno nema skole,cim sa 17 ima 3 djece,koja je to ajme ... user posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jel vama ovo normalno
21.10.2011 18:17:39   
mišica 666
adry nešto si krivo skopčala cura od 17 ima jedno dite.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jel vama ovo normalno
21.10.2011 18:35:29   
adryosijek
user posted image u novinama pise tak stara kaze da ima 2 cerke jos da ih je ostavila,bo mozda i da ih je ostavila,sad kontam nisam ni citala,e sad vidim da ta koja zeli uzet djete joj da je dvoje ostavila user posted image ja samo naslov citam jer mi lijeno ostalouser posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jel vama ovo normalno
21.10.2011 20:58:07   
lavica81
IZVORNA PORUKA: mariola

IZVORNA PORUKA: natalijax

kod nas u selu ima dosta roma od onih normalnih do onih ne baš normalnih,kuće su im takve da krov maltene da nepropadne,kuća cjela u mahovini,najlom ili deka mjesto vrata i prozora,juće moj muž u dvorištu sa psom i ide iz te kuće cura 15 godina gura svoje djete iza nje svekrva i kaže ta cura ja više nemogu tako preko mene i djeteta preskaću štakoriuser posted image user posted image neki dan mi prijateljica kaže bila patronažna kod nje i prića kad je vidjela kakva je kuća nije htjela ni uć unutra,Mene zanima gdje su tu socijalni radnici a danas je u novinama pisalo za onaj bračni par nezaposleni kako im žele oduzet djete,e pa stvarno mi nema tu nimalo logike


na njih sam i ja pomislila čitajući ovaj post. Ja sam sinoć poludila kad sam to vidila na tv. Koliko sam shvatila taj mladi bračni par ima podršku i pomoć sa svih strana i djeluju mi kako ne bi zanemarivali bebu. Ne znam šta se socij. sl. uhvatila njih a na tisuće je ovakve djece iz tvog primjera koja su zbilja zapostavljena.


_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jel vama ovo normalno
21.10.2011 22:47:26   
natalijax
danas slušam za nepovjerovat to djete praktički nema skrbnika,on se nemože upisat ko otac ni ona ko majka,pa nije ju rodila susjedauser posted image

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jel vama ovo normalno
21.10.2011 22:51:30   
maja
Žalosno, baš žalosno, nadam se da će ipak na kraju sve dobro završiti!

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jel vama ovo normalno
11.6.2013 12:32:46   
Medena22
Za rome je normalno to što rade, prave djecu i ovise o socijali!

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!