|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kašice
11.11.2010 16:40:48   
pincirotvajler
ja d dajem rižolino na svom mlijeku,,malo ga zagrijem

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu AntonijaV)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: kašice
1.12.2010 14:12:33   
moja
Bok svima!!!

Nova sam ovdje i još je rano da razmišljam o nadohrani, ali nikad nije rano za informiranje...

Moj sinak ima 3 mj., a sa 2 je težio 6,5 kg (61 cm), gotovo od samog početka je na AD i već mu sad prestaje odgovarati...
Čitala sam na par mjesta da se dohrana NEuvodi do 6. mj, ali mislim da moj mališa to neće dočekati...
Za sada mislim da ću mu s 4.mj početi uvoditi (1. OBROK) rižolino ili nešto slično...

Što vi mislite? S koliko ste točno počele s nadohranom i s čime?

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: kašice
1.12.2010 14:20:59   
ema55
moja je isto skoro od početka bila na AD, uvođenje nove hrane na AD počinje nešto ranije. sa 4 mj sam počela davati sokove, po žličicu. sa 4.ipo voćnu kašicu. a rižolino sam počela mutiti u zadnji večernji obrok kad je navršila 5 mj. ustvari to ti ovisi o bebi. neka ti pije čisto mlijeko dok spava noć, kad se počne buditi noću i tra
iti papati onda umuti. ja sam mutila hippove rižine pahuljice.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu moja)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: kašice
1.12.2010 14:25:56   
moja
Mislim da mu uopće neću davati sokiće, pije čajeve, a sa 4.mj smije i onaj od maline i šipka, tako da je to sve... znači mogu s 4 počet lagano...

Moja šogorica je malom već sa 3,5 mj počela davati keksič u mlijeko i sve one hippove rižolino s jabukom i sl., sad sa 7 jede sve, al je mrcina.... Sad i mene maltretiraju ona i svekrva da tako počnem, al po meni je to malo previše, i da... u sve mu ubacuje šećer... user posted image

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: kašice
1.12.2010 14:28:21   
moja
I da, još uvijek ne spava cijelu noć... budi se 2 puta.... a kroz dan jede 5-6 puta

(Odgovor članu moja)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: kašice
1.12.2010 14:30:44   
maja
sa 4 mj. sam počela uvoditi voćne kašice, sada je 5mj. sad ćemo krenuti sa povrćem...sokiće joj nisam davala, pije vodu ili čaj
rižolino dodam 1-2 mjerice navečer u mlijeko

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu moja)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: kašice
1.12.2010 14:36:18   
modesty blaise
Moj Sebastian danas ima točno 3 mjeseca i veliki je dečko. 7,3kg 68cm (ko bebe od 6 mjeseci).
I njemu ču uskoro početi uvoditi najprije sokič na žličicu (po malo) a za jedno 2-3tjedna kanim krenuti s kašicama tak da smanjim adaptirano mljeko na kojem je od rođenja jer ja nisam dojila... Neki će sad sigurno reči da je to prerano al ja mislim da nije. I prvo dijete sam počela tako nadohranjivat (s 3,5mj) i super je. Nema alergije, zdrava je i lijepa djevojka...
Eto...ali to sam ja tako odlučila ne znači da morate i vi

user posted image

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: kašice
1.12.2010 14:44:16   
moja
Hvala na odgovorima...

Odlučit ću nakon pregleda kod pedijatrice za mjesec dana....
Samo se malo bojim jer je do prije 1 tjedan imao jake grčeve.... user posted image

Ma napravit ću kako vidim da mu odgovara i dobro, a vaši odgovori su mi smjernica.....user posted image

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: kašice
1.12.2010 14:46:36   
ema55
Ne davam ni ja sokiće piti, i moja pije čaj i vodu. To sam samo prije nego sam uvela kašicu davala svaki dan po 1-2 žlićice da se navikne na okus. po preporuci ped. A šta ja znam, ja ti nisam nekako na naglo uvođenje hrane, mislim da ne treba pretjerivati, ja sam slušala ped. i ništa nisam šećerila. ovako sam radila :
4.ipo-5.ipo voćna kašica (odma prihvatila)-bila zamjena za jedno mliko,
sa 5ipo sam počela miksati svježe voće
6.mj povrće (blitva , tikva, špinat..)
7 mj meso, juha
8 mj riba
9 mj žumanjak
1 god bjelanjak.
Sve što sam uvodila odmah je prihvaćala i nije bilo nikakvih problema. Sada ima 13 mj i sve jede isto šta i mi samo pazim na začine.
Ako i pokušaš ranije nešto uvesti pa ako neće, moj savjet ti je radije pričekati nego dodavati šećer i šta ti ga ja znam.  dok je malo može se svemu prilagoditi.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu moja)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kalendar prehrane dojenčadi
1.1.2011 11:49:26   
skorodolazi beba
imam jedno pitance moj mali mis ima ovakv raspored 6.5mj.

oko 7-8-cika
oko 9-10 -neka kasica
oko 12-13h-cika
oko 15-16h-kasica
onda malo cike kada god ona hoce ponekad vise puta po par sekundi
i navecer oko 7-8 opet cika i to bas jede...

dali je to dovoljno papice???
a mljecnog obroka???...za ciku nema pravila znam ju vise puta u danu ponudit da si malo licne...

_____________________________

Imam dvije predivne kcerkice koje VOLIM najvise na svijetu,imam i muza kojeg volim samo ponekad :-)))))))))

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kalendar prehrane dojenčadi
1.1.2011 16:24:05   
pincirotvajler
po meni je superuser posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu skorodolazi beba)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kalendar prehrane dojenčadi
3.1.2011 17:01:01   
skorodolazi beba
vec dva dana strajkauser posted image
stisne zube i nece nis... a taman nam lijepo krenulouser posted image

_____________________________

Imam dvije predivne kcerkice koje VOLIM najvise na svijetu,imam i muza kojeg volim samo ponekad :-)))))))))

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kalendar prehrane dojenčadi
3.1.2011 17:06:54   
pincirotvajler
moj nije htio jesti na žlicu ništ kad su mu zubi izlazili 

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu skorodolazi beba)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kalendar prehrane dojenčadi
22.2.2011 21:10:52   
Tratina
Koliko sam ja čula, nadohrana po novome ide od 4. mjeseca. Kao nije se ništa postiglo sa tim da djeca budu na mlijeku do 6. mjeseca pa su vratili tu nadohranu na 4. mjesec.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kalendar prehrane dojenčadi
21.3.2011 21:44:47   
dalea
Pozdrav svima,
naš bebaš ima 7 mjeseci i po prvi puta smo roditelji.voli papati i rešao je 9 kg-a.
Trebala bi savjet malo iskusnijih mama.
On ujutro jede ciku,nakon 2-3 sata voćnu kašicu.Pa nakon 2 sata ciku,pa onda malo povrtne kašice i to je zadnje oko 4.
E sada,malo me muči zadnji obrok.Ide spavati oko 9 i kupamo ga gotovo svaku večer.Trenutno nismo u Hrvatskoj i ovdje nema tipa griz,frutolino ili slično.Našla sam neke žitarice sa voćem koje se inače rade sa umjetnim mlijekom ali dojenim ali mu ja radim sa vodom jer nemam za izdajanje,a žao mi davati mu umjetno.Mene buni kada mu dati tu kašicu jer iza toga naravno ide i cika (cika je i 2 puta po noći) i spavanje.Da li kašicu prije ili poslije kupanja,koliko prije cike...........jel to previše.......
hvala svima na odgovoru

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kalendar prehrane dojenčadi
21.3.2011 21:54:30   
novamama
a ima li za kupiti one što se rade sa vodom?

ja sam kupovala nestle kašice od žitarica i miješala ih sa rižinim mlijekom...

možeš zamiješati voće (smiksati) i par žličica tih žitarica i to bi mu bilo super...ako je zadnji obrok u 4 i sisa u 9, onda bi trebao jesti oko 6-7 tu kašicu...ne moraš toga puno napraviti, otprilike pola doze ili 3/4 doze...vidi koliko ti je gladan...
kupanjac u 8ipo i sisa u 9 i laku noć bejbeuser posted image

inače, hranjenje uvijek ide nakon kupanja, jer znaju jako bljuckati kad ih site uroniš u kadu....gledaj po sebi, jel se voliš kupati punog želuca?user posted image

ako ti kašicu pojede u 6, do 8ipo će ju probaviti i spreman je za kupanje i večericuuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu dalea)
Neposredna veza do poruke: 66
   [Brisano sporočilo]
21.3.2011 21:57:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu dalea)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kalendar prehrane dojenčadi
21.3.2011 22:29:36   
modesty blaise
ima i od milupe (u mileru) 7 vrsta žitarica koje možeš raditi s vodom.
Frutolino i (novo) keksolino-jabuka idu s vodom.....

< Poruku je uredio modesty blaise -- 21.3.2011 22:30:29 >


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kalendar prehrane dojenčadi
21.3.2011 22:43:30   
cuba
Ja sam skužila da je mom R draže prvo napuniti želudac a onda se kupati. Ne može taj dočekati večeruuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: kašice
22.3.2011 15:49:13   
dalea
hvala svima na savjetu.dok smo bili u Hrvatskoj davala sam mu te od hippa šta se rade sa vodom ali u americi ih nema za kupiti.
moramo se snalaziti

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: kašice
22.3.2011 15:51:35   
dalea
a umjesto rižnih pahuljica u povrće stavljam skuhanu rižu i malo maslinovog ulja i samo tako hoće jesti

(Odgovor članu dalea)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: kašice
22.3.2011 17:20:46   
pincirotvajler
d jede pola sata prije kupanja a sisa nakon za uspavljivanje-razmak između večere i sise je sat vremena

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu dalea)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kalendar prehrane dojenčadi
14.7.2011 12:46:38   
snorkijevka
L napunio 8 mj jede skoro sve user posted image
u 6 ujutro ga podojim, u 8 jede voće s plazma keksom, u 11-12 jogurtić sa svježim sirom, za ručak juhicu, piletinu, povrće, popodne puding ili voćni jogurt, za večeru keksolino, rižolino ili neki drugi ilno, prije spavanja ga opet podojim, između svega toga ubaci se i bočica bebimila 2. inače i,a 80 cm i 8 kg, žilav mali user posted image

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kalendar prehrane dojenčadi
14.7.2011 15:17:27   
berny
odličnouser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu snorkijevka)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kalendar prehrane dojenčadi
30.9.2011 8:24:37   
seraphyme
user posted image ja sam počela relativno rano sa dohranom jer mi malac baš ne voli mlijeko.  sa 3.5 mj lagano sokići pa sa skoro 4 mj sam počela davati rižinu sluz, tj AD po uputama, ali ne u vodu neg rižu. onda redom voćne kašice pa povrtne pa mesno- povrtne.... naravno redom po kalendaru.  sad ima 6 mj i raspored: ujutro 200 ml mlijeka, ali sa jednim keksom plazme                                        neka povrtno mesna kašica                                        200 ml mlijeka                                        voćna kašica                                        200 ml mlijeka.  tako mu paše iako mislim da mu je malo, ali ja opet živim da nahranim nacijuuser posted image  nije debeo, ima 7500 g, rodio se sa 2500g

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!