|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zdrava prehrana bebe
8.5.2013 19:51:14   
andydea
Pozz mamice...user posted image
Dugo sam se dvoumila dali da otvorim ovu temu ili ne user posted image ...ali evo otvaram zbog onih mama koje žele naučiti nešto više o zdravoj hrani, proširiti svoje znanje o prehrani, receptima, dati koji svijet, napisati problem,podijeliti svoje iskustvo i viziju o zdravom načinu prehrane za svoju user posted image
Znači naglašavam da ću pisati isključivo o prehrani za bebe od početka dohrane do 1.god.koja se više manje bazira na makobiotici...ali dodat ću recepte i sa mesom, a kao zamjenu za kravlje mlijeko- pisati o zobenom i rižinom mljieku.
Unaprijed molim mame da ako imaju drukčiji stav o makrobiotici da ne vrijeđaju i jedostavno preskoće ovu temu.Znam da svatko ima pravo na svoje mišljenje...ali evo nadam se da nebu petardi na meneuser posted image
Želim još naglasiti da nikoga ne osuđujem ako jede meso,pije kravlje mlijeko ili jede nešto što ja ne jedem...sve je to stvar izbora...ali ovdje neću pisati o odrasloj prehrani, već o prehrani malihuser posted image ...kako započeti dohranu, prehrana sa žitaricama...uvođenje i mesa, mlijeka ali na zdraviji način...
Evo drage moje tko želi neka me podrži...neka mi se pridruži...a ko ne vidimo se na drugim temamauser posted image user posted image
Navećer počinjem pisatiuser posted image user posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zdrava prehrana bebe
8.5.2013 22:55:47   
sretnaz
user posted image

eto mene kao što sam obećala da ću biti ovdje.
Ne znam o čemu ćeš pisati, pa ću za početak reći kako sam počela dohranu. Dakle sa kuhanim kukuruznim grizom, da budo rijetko. N je imao 5 i pol mjeseci i znam da je prvi dan pojeo cca 1 veliku žlicu. Bila sma zadovoljna. Nakon par dana probao je kuhanu jabuku, pa sirovu jabuku, ribanu (imala sam domaće nešpricane) itd.
Nisam kupila dječje pahuljice, nego kuham proso, amaranth, quinou.... i kupila sam ih u DM-u.
Toliko od mene za početak.

_____________________________

N.... 6.09.2012. 3860 g, 53 cm
K... 24.06.2014. 3250 g, 47 cm

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zdrava prehrana bebe
8.5.2013 23:00:51   
Kony
Super ti je tema! Ja ti ništa ne znam o tom i baš me veseli da cu nauciti nešto novo. Doduše moj mali ima godinu dana ali možda budem neki recept probala. Starija kčer mi ima 5g i ne jede ni voce ni povrče ali baš nikako i u ničem. To me baš izluduje. Pa ako imas neki savijet reci.

_____________________________

2.12.2007 seka Lu
1.05.2012 braco Lu

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zdrava prehrana bebe
8.5.2013 23:32:22   
andydea
dobrodošleuser posted image user posted image user posted image
evo jednog uvoda:
Prije svega upoznat ću vas sa žitaricamauser posted image
Žitarice...Koliko ih zapravo poznajemo?
Uvećini slučajeva u našoj kuhinji koristimo integralnu rižu i cjelovito integralno brašno,međutim na policama trgovina zdrave hrane postoji toliko vrsta žitarica na koje zaboravljamo  ili o kojima ništa ne znamo,pa ih i izbjegavamo.user posted image
Moram napomenuti da neke žitarice ipak sadrže i gluten,ali one su u manjiniuser posted image
Danas bi počela sa SMEĐOM RIŽOM user posted image
Za smeđu ili integralnu rižu više manje ste svi čuli...ona je popularna i u našoj kuhinji
- ova žitarica ima antialergijsko djelovanje i s obzirom na to da NE sadrži gluten, lako se probavlja.
-konzumiranje integralne riže osigurava organizmu neophodne ugljikohidrate,proteine,vitamine (posebno skupine B),minerale(kalcij,željezo,fosfor) i enzime

Ima još puno o njoj, ali to čemo postepenouser posted image
Moj veliki savijet je da počnete sa smeđom rižom kao vašom 1.kašicom u dohraniuser posted image
RECEPT:
Ovo je recept iz kuharice Jadranke Boban Pejić (koja me i nadahnula da počnem razmišljati o zdravoj prehrani i takvom načinu života)

Vrijeme pripreme: 90min

Sastojci: * 1 šalica smeđe riže
             * 7 šalica vode
             *komad kombu alge dug 2cm
             * malo rižinog slada

Namirnice možete kupiti u svim dućanima zdrave hrane.!

Operite rižu u hladnoj vodi. Možete je namakati preko noći, jer će tada biti probavljivija.
Stavite rižu, vodu i kombu algu kuhati zajedno..Bilo bi idealno kad bi imali ekspres lončić, ali nema veze da je i u običnoj ranglici.
Na laganoj vatri kuhajte 45 min-1h
U početku rižu možete pasirati, a kad su bebice veće onda miksati.
Tek kad je zmiksano dodate rižinog slada na vrh žličice kako bi jelo bilo slatkasto i time slično majčinom mlijeku (za mame koje doje).
Kombu alga se samo kuha ,ali se ne pasira-nije za bebe do 1.god. (o njoj ću asnije pisati)user posted image
Gotova riža može poslužiti 2 dana.
Ako uvađate dohranu krenite sa njom 5 dana za redom

Kony malenoj probaj ponuditi ovu kombinaciju sa cimeto i kuhanom jabukom...pošaljem ti pp


_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Kony)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 8:49:20   
andydea
jutrouser posted image
evo naš meni danas osim siseuser posted image  :znači imamo 2x obroka dnevno,ali ja ću za veće pisati i trećiuser posted image
ovo je danasšnji savijet:-doručak- za bebe od 4-6mj. smeđa riža sa kuhanom jabukom ili kruškom
                                                 -za bebe od 6-9mj. zobene pahuljice sa bananom
                                                 -za bebe od 9-12mj. muslli od pir-a (više vrsta žitarica)-može i na
                                                  mlijeku(rižino,zobeno-ako mama ne doji), ako doji onda na vodi
                                                  a može i konbinacija + neko voće po izboruuser posted image

                                   ručak-  za bebe od 4-6 mj.-/-dok se ne uvede 2.obrok
                                           - za bebe od 6-9mj. -amarant sa prosom + koraba i mrkva(kuhano)
                                           - za bebe od 9-12mj.-krem juha od brokule / kašica od amaranta,
                                           slatke riže i graška
                                   užina:-za bebe koje imaju 3.obrok-ostatak obroka od doručka, ili voćni jogurt

Priprema: amarant i proso se prvo opere u hladnoj vodi (ne mora se namakati), može se a i ne mora kuhati sa kombu algom.Kuha se 40 min na laganoj vatri sa opranim i oguljenim povrćem.
Za slatku rižu je isto...
Krem juha od brokule se priprema:brokulu stavite očišćenu i narezanu u zdjelicu, vode da pokrije...pazite da ne ostane bez vode...kuhate 15 min-kasnije samo zmiksate na 5sek. da ostane gusta

dobar tekuser posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 8:53:02   
andydea
malo me komp zeza,nadam se da se budete snašleuser posted image


_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 9:35:39   
sretnaz
imam pitanje za kombu algu. Zar se mora staviti u smeđu rižu? U biti čitala sam da je za male bebe bolje kuhati bijelu rižu jer je smeđa teško probavljiva, pa sam skuhala običnu rižu. U principu par puta sam mu dala jer nije baš oduševljen tako da uglavnom jede sve ostale žitarice. I zar nije pametnije bez rižinog slada? Znam da nije ista stvar kao obični šećer, ali da se ne uče na slatko. Dakle, samo razmišljam.

_____________________________

N.... 6.09.2012. 3860 g, 53 cm
K... 24.06.2014. 3250 g, 47 cm

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 10:12:44   
andydea
Za razliku od bijele (oljuštene) riže, smeđa se riža ističe svojim sastavom jer se najvrednije hranjive tvari kriju upravo u ljuski. Zbog toga ona je nutritivno vrednija, sadrži više proteina, više masnoće, dakle više kalorija i naposljetku više minerala i vitamina B kompleksa.
A kombu alga se stavlja ,ali i ne mora...sve po izboru- radi lakše probavljivosti.Pisat ću o njoj navećer.
Rižin slad se stavlja u voćne kašice...isto po želji...ja ga ne koristim često.
Ali npr.amarant je dosta gorak pa u konbinaciji sa sladom smanji gorčinu..

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu sretnaz)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 10:25:29   
sretnaz
Ima smisla sve skupa.
Jučer sam N napravila amarant sa jednom suhom marelicom i ribanom jabukom. na taj način sam mu malo zasladila doručak i nekako mi je to bolje rješenje. Ili neko drugo voće, ili mrkva, koraba.... dosta su slatkaste.

Jedva čekam da malo pišeš o piru. Meni je on totalna nepoznanica.user posted image

_____________________________

N.... 6.09.2012. 3860 g, 53 cm
K... 24.06.2014. 3250 g, 47 cm

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 13:05:50   
sax52341
Svaka cast na ovoj temi. Mi uskoro krecemo sa dohranom pa ce mi dobro doc. Mali je nazalost na formuli pa vec moze ali sam odlucila ipak jos malo pricekat. Probali smo sa jabukom ali je vise izbacio nego pojeo -refleksno izbacuje jezikom, sigurna sam da mu se okus svidio. Sljedeci dan sam primjetila osip kod cmarica (nije pelenski), da li je moguce da je to od kasice? Kasica je bila kupovna.

_____________________________

M 29.12.2012

(Odgovor članu sretnaz)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 14:00:58   
andydea
Sax drago mi je da si nam se pridružilauser posted image
Mislim da ne mora ništa značiti osip na guzi, zbog jabukice...ali ako je jabuka kiselkastija..npr.kašica od fruteka se razlikuje od kašice od hippa...frutek je kiselkastiji od hippa...pa moguće da je i tijelo odreagiralo...Savjetujem ti da ponudiš prvo smeđu rižu,pa ukuhaj jabukicu sa njomuser posted image
Kad se beba privikne sa okusima domaćeg, kupovne kašice postat će fuj...meni su jedino spas kad sam u žurbi,ali samo voćneuser posted image ...povrće ne preporučam

Sretnaz pisat ću i o pir-u čim stignemuser posted image ...

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu sax52341)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 14:16:19   
andydea
Evo kako se kod kuće može napraviti ZOBENO MLIJEKO a za bebe izbacite sve sastojke osim zobi i vodeuser posted image


1 šalica zobenih - ubacite u teglicu od krastavaca, polijete sa 2 šalice obične vode. Dodate prstohvat soli (u idealnoj kombinaciji himalajske soli). Možete ubaciti malo vanilije (komadić štapića ca 1/4 ili 1/3 žličice praha - ovisi o želji) ili vanilije burbon. Malo promiješate, zavrnete poklopčić i ostavite na stolu preko noći ili ak vam se žuri 2 sata. Drugi dan prebacite u neku drugu posudu (ili u blender) i sa štapnim mikserom dobro usitnite. Zatim dodate još 3 šalice vode i opet miksate.  Kad bude sve kašasto, ocijedite(možete prek gaze -  to malo zeznuto jer curi na sve strane) možda najbolje na jako sitnom cjedilu ili gaza preko cjedila pa par puta preliti polako. I to je dobiveno pravo zobeno "mlijeko". Može se zasladiti odmah s bilo kojim sladilom - rižin, ječmeni, agavin slad ili med pa u frižider ili još najbolje prije korištenja - znači imati ga u frižideru par dana i kad si stavite u šalicu/konzumirate, onda zasladite jer se inače brže pokvari.  Za bebače bez soli i ovih dodataka.osim rižinog slada.....Zobene pahuljice 500g- 13,90kn...(Bio-Bio)...mislim da vam vrećica može biti dosta i tjedan dana-znači jeftinije i zdravije vas ispadne od kravljeg mlijeka..-Ako ne želite cjediti napravite si gusti frape i dodajte voće...user posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 14:21:52   
Sunshine28
mi smo za sada jeli samo rizine pahuljice i bas razmisljam da Em skuham pravu rizu - smeđa mi se čini kao dobar izbor ...
e sada, ja sam to ovako zamislila:
skuham 1 šalicu smeđe riže u 7 šalica vode (kako si rekla 45min-1h) i u rizu kada je gotova umiksam kuhano povrće (brokula, karfiol, mrkva, špinat....)+ par kapi repiinog ulja...
jer bi to trebao ispasti ok rucak?


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 14:33:08   
andydea
Suny savršenuser posted image ....povrće možeš i posebno kuhatiuser posted image ....ili ubaci povrće 15 min.prije završetka riže...

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 14:49:10   
Sunshine28
da da, kuham ja uvijek odvojeno povrće i žitarice...sa žitaricima kuham samo meso (bijelo na sitno sjeckane komadiće), onda zajedno pomjesam u posudi za miksanje, dodam ulje, miksam i gotovo! za sada sam tako palentu i proso, pa rekoh da krenemo i sa rizom...

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 14:55:24   
andydea
Suny jeli Em imala problema sa kakicomuser posted image ...ako inače ima savjetujem ti da kupiš kombu alge (40kn) a dugo ih imaš...i 2cm staviš u rižu dok ju kuhaš....jer riža zatvara sama po sebi..dovoljno je jedanput tjedno da ju radišuser posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 15:10:55   
andydea
Kombu alge
 
Ljekovita svojstva:
Kombu alge su bogate vitaminima A, i B, B1, B2 i njacin (koji poboljšavaju funkcije mozga i živčanog sustava). Sadrže veliku količinu minerala kao što su: kalcij, kalij, natrij, željezo, fosfor, jod. Kada su osušene na komadima se mogu vidjeti bijele točkice.
Ove bijele točkice nikako ne treba strugati jer to su mineralne soli i složeni šećeri koji se pojavljuju kada alge izgube vlagu, a doprinose njihovoj slasti i energiji.
Kombu (Laminaria japonica) alge su bogate: vitaminima B1, B2 (koji poboljšavaju funkcije mozga i živčanog sustava), nijacin (koji ojačava zidove krvnih žila i sprječava nastajanje ateroskleroze), kalcijem (710mg u 100gr sušenih algi) , kalij (6100mg u 100gr) i natrij (2800 mg u 100gr) (kalij i natrij reguliraju količinu tekućine u organizmu i snižavaju krvni tlak), željezo (3,9 mg u 100gr) (koje služi za stvaranje hemoglobina koji veže kisik i povećava broj crvenih krvni zrnaca), fosfor (200mg u 100gr) (koji je neophodan za pravilan rad srca i bubrega), jod (300mg u 100gr) (koji regulira rad tiroidne žlijezde).
Kombu alge su odlične za jačanje krvi i cijelog organizma. Najvažnije terapeutsko svojstvo kombu algi je zaštita od degenerativnih bolesti. One također snižavaju razinu kolesterola i krvni tlak, a poboljšavaju probavu.

Kombu alga nose i naziv alge dugovječnosti.

-mogu se predhodno namočiti u vodi da omekane,ali ja otrgnem sa rukom tih 2cm i ubacim u vodu da se kuha sa žitaricama....odlična je i s varivima...a o tome čemo kad dođe vrijeme...user posted image
Postoje i druge predivne alge koje se koriste u kuhinji, ali ova je najpoznatija i najbolja za user posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 15:24:02   
sretnaz
sax, i moj N ponekad ima takvo crvenilo. Mislim da je stvar u bebinoj koži, tj. njihovoj osjetljivosti. Znam da uglavnom savjetuju dohranu s 4 mjeseca, ali sam iskreno to ignorirala. Dojim, pa mi je to bilo nepotrebno, ali izbacivanje jezikom mi je također bio razlog. Nije znao ni vitamin D progutati!

Andy je dobro preporučila, riža je neutralna, i dobra je za početak, a npr ja sam počela sa kukuruznim grizom i prihvatio je (sa 5 i pol mjeseci). Nadam se Andy da se slažeš da je to isto OK.

Ovo za zobeno super!!!! Spremam si to u word user posted image

_____________________________

N.... 6.09.2012. 3860 g, 53 cm
K... 24.06.2014. 3250 g, 47 cm

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 15:40:54   
andydea
Kukuruzni griz ili ti palenta...isto je super uvod u prehranu-dohranu...ne sadrži gluten i odlično se slaže sa kombinacijama povrće ,voće..kasnije i meso...kao međuobrok sa mlijekomuser posted image
Curke pripremite bilježniceuser posted image user posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu sretnaz)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 16:08:07   
Sunshine28
Em 90 posto vremena ima tvrdu kakicu, ali i s time smo zadovoljni jer je uvijek napeto hoce li kakiti ili ne...znam da riza zatvara, ali jednom tjedno bi mogla za promjenu...

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 20:02:35   
andydea
Suny svakako ako želiš nabavi kombu algeuser posted image
Sretna evo draga i za tebe odgovor o pir-uuser posted image

DINKEL ILI PIR
-jedna je od najstarijih žitarica, koja potječe iz Azije. Spominje se i u Starom zavijetu.
-sadrži nešto više proteina od pšenice, nezasićene masti, vitamine A,C i skupine B,minerale (kalcij,selen,kobalt,fosfor,magnezij,kalij,bakar) te vlakna.
-pomaže u borbi protiv anemije, djeluje laksativno i okrepljujuće.
-ima izraženo antioksidativno djelovanje
-Povoljno djeluje kod kožnih i alergijskih osipa,neurodermatitisa, reumatskih oboljenja te povišenog kolesterola.
-da bi djelovanje bilo unčikovitije,preporuča se da se rabi u proklijanom obliku
-U trgovinama se mogu naći mekinje ,griz, kus kus i brašno pira
-lako je probavljiv, zato je pogodan za prehranu bolesnih,starijih osoba i djece
-preporučam za bebe pir kao pahuljice koje se otope u prokuhanoj i ohlađenoj vodi i idealna su kombinacija sa voćem
-za mame koje ne doje- sa mlijekom (kao mliječni pripravak)

Ja ga čak Lani dajem kada ima slabiji apetit ili kad je bolestana pa ne želi jesti, kao pirovo mlijeko (voda u kojoj se kuhao pir) pomješano u rižino mlijeko ili čaj. Za pir je zanimljivo to da se insektcidima i gnojidbom ne može uzgajati jer onda on jednostavno ne raste, nego propada, a njegove ovojnce na zrnu ga štite čak od ultraljubičastih zraka.Najotporniji je trozrnati pir i u sebi ne sadrži gluten.
Svojim sastavom pir podiže i imunitet organizma

Možemo reći da za pir tek dolazi njegovo vrijeme.....E,sad nemojte misliti da jedem samo pir, ali mogu reći da ga često radim (kruh,palačinke,kašice sa voćem,a može se koristiti i za čaj i kavu-no u to se još nisam upuštalauser posted image - bilo da je u juhi, sa palentom, kao mlijeko, kuhana zrna pira sa salatom ili kruh-moj savijet je da koristite tu žitaricu. Jednostavno uz ostalu hranu što ju pripremate dodajte nešto od pira, jer će njime vaše dijete dobiti one potrebne sastojke koje drugom hranom ne može !

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 21:18:35   
Jana1208
Andy user posted image user posted image za temu...

Mi jedemo proso, amarant,smeđu rižu i palentu (ona nam je naajuser posted image ) u kombinaciji s voćem i povrćem, ali sad definitvno uvodimo i zobene pahuljice, a mogli bi i pir probat...user posted image

_____________________________

12.08.2012. & 08.01.2015.

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zdrava prehrana bebe
9.5.2013 22:56:35   
Kony
Malo ne kužim taj pir?? Da li je kus kus i ovaj običan griz pir? I molim te napiši recept za te palačinke što si spomenula s pirom. Nadam se da ti nisam naporna ali ja od ovog sto si do sada pisala nisam ništa ni vidjela a kamol i jela osim riže palente i griza. A baš bi probala!

_____________________________

2.12.2007 seka Lu
1.05.2012 braco Lu

(Odgovor članu Jana1208)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zdrava prehrana bebe
10.5.2013 9:56:03   
sretnaz
Hvala Andy za pir. A mogu li kupiti griz pa ga kuhati. Jedine pahuljice koje koristim su zobene. A i njih kratko prokuham. I da li griz izgleda slično kao pšenični ili kukuruzni?

_____________________________

N.... 6.09.2012. 3860 g, 53 cm
K... 24.06.2014. 3250 g, 47 cm

(Odgovor članu Kony)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zdrava prehrana bebe
10.5.2013 12:43:41   
andydea
Kony ne ,samo ti pitaj..ja ću odgovarati koliko stignem....
Ovako kus kus je pir, ali običan gis ne...znam da je malo komplicirano ali za početak ponudite bebama Dinkel u gotovom obliku(pahuljica)...pa s vremenom počnite kuhati pravi u granulicama...
Sretna na isti način se kuha pir kao i proso,amarant...
Moj savjet Holle-dućan Bio-Bio, možda ga ima i Muller ili Dm...-kašica od dinkel-pira-super je kaj se može praviti sa mlijekom ili sa vodom i ne mora se kuhati...idealna za bebe i od 4mj.
Recept za palačineke pišem uskorouser posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu sretnaz)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!