|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bakrena spirala
15.9.2011 13:50:43   
lidac0605
Spirala zatvara put u jajovode gdi se događa oplodnja-dakle spermij i j stanica se ne mogu spojit jer je "zid" između njih.No ak se spirala slučajno pomakne-što je rijetkost,i put se otvori,onda može doć do oplodnje...izuzetak su hormonske spirale koje još uz mehaničku zaštitu otpuštaju hormone koji čine nepovoljan okoliš za preživljavanje spermija i djeluju slično kao pilula-nema zadebljavanja endometrija itd.itd.

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: bakrena spirala
15.9.2011 14:10:38   
lilia
Aha hvala Lidac, onda je to ista stvar kao i ostali načini kontracepcije.

Ništa ubojitije od sexa na rikverc, prezervativa i ostalih načina.

Najbolje da se vi koje se zalažete za preživljavanje i oplodnju svakog spermija uključite u raspravu na nekakav muški forum pa njima objasnite koliko nerođene djece na dan istresu u zahodsku školjku, kadu ili gdje se muškarci već vole rasipati sa svojim sjemenjem, odnosno djecom.

Bez ljutnje.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: bakrena spirala
15.9.2011 14:13:41   
kanader

IZVORNA PORUKA: lilia



Najbolje da se vi koje se zalažete za preživljavanje i oplodnju svakog spermija uključite u raspravu na nekakav muški forum pa njima objasnite koliko nerođene djece na dan istresu u zahodsku školjku, kadu ili gdje se muškarci već vole rasipati sa svojim sjemenjem, odnosno djecom.

Bez ljutnje.


user posted image user posted image

_____________________________

letio sam nekad, letio i ja...imao sam krila ,krila leptira

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: bakrena spirala
15.9.2011 14:35:00   
njanja
user posted image Lidac i hvala na detaljnom odgovoru.

Kao što vidite sitne duše, joj pardon male duše....znanje je moć...a i obrnuto....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: bakrena spirala
15.9.2011 14:43:59   
Ruža
Prijašnje spirale doista su bile abortivna sredstva jer su funkcionirale na principu da nisu dopuštale oplođenoj jajnoj stanici da se ugnijezdi u maternicu. Takve spirale već godina se ne upotrebljavaju već su zamjenjene novima koje rade na ovom principu :

Unutarmaterični uložak (spirala, IUD- intrauterine device)

To je mali uložak od plastike i bakra u obliku slova T koji u materičnu šupljinu umeće kvalificirani liječnik. Unutarmaterični uložak sprečava trudnoću tako što onemogućuje spajanje muške i ženske spolne stanice, ili time što imobilizira spermije na njihovom putu ka jajovodu, ili tako što izaziva lokalne učinke na maternici. Ima dvije male niti koje se nalaze unutar rodnice i pomoću kojih se može provjeriti je li uložak na mjestu. Materični uložak mora se zamijeniti svakih tri do deset_ godina, ovisno o vrsti.







< Poruku je uredio Ruža -- 15.9.2011 14:44:35 >


_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: bakrena spirala
15.9.2011 15:56:27   
ruwenzor

Wow, kak se lako ode OT... a curu su samo zanimala druga iskustva sa problemom koji joj se pojavio. Nažalost ne znam puno o spiralama (osim da današnje nisu više abortivne) pa ne mogu pomoći.
Sretno i nadam se da nije ništ ozbiljnog user posted image

< Poruku je uredio ruwenzor -- 15.9.2011 16:02:29 >


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu mala_duša)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: bakrena spirala
15.9.2011 18:51:48   
zuti.leptirić
IZVORNA PORUKA: lilia

Ja ću ipak ostati na temi spirale jer o njoj ne znam ama baš ništa a zanima me:
Ta spirala zapravo ne dozvoljava spermijima da uopće uđu u matrnicu i oplode žensku jajnu stanicu? Kako to to može biti ubojstvo (kao što tvrdi žuti leptirić) kad jajašca nisu oplođena?
Jel?



e pa ti si kao i mnoge u veeelikoj zabludi, to je laž!


IZVORNA PORUKA: mamacita

Ma zuti... nemoj se sekirati, ovo je samo proizaslo iz tvojeg odgovora. Nego, daj molim te onako po ISKRENOSTI (ovo je tebi na savijest, dakle istina molim lijepo) koliko djece ti u biti imas?


 Inace, ne pricam puno o svojoj privatnosti, ali eto sad imam jedno,ali mlada sam i apsolutno ničime ne spriječavam zacece niti mm "prosipa sjeme" sto znaci da svaki mjesec mogu ostat trudna, vjerujem u Božju providnost i veselim se iznenadenju kad cu opet biti blagoslovljena novim bićem!

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: bakrena spirala
15.9.2011 18:55:31   
mamacita

IZVORNA PORUKA: zuti.leptirić

IZVORNA PORUKA: lilia

Ja ću ipak ostati na temi spirale jer o njoj ne znam ama baš ništa a zanima me:
Ta spirala zapravo ne dozvoljava spermijima da uopće uđu u matrnicu i oplode žensku jajnu stanicu? Kako to to može biti ubojstvo (kao što tvrdi žuti leptirić) kad jajašca nisu oplođena?
Jel?



e pa ti si kao i mnoge u veeelikoj zabludi, to je laž!


IZVORNA PORUKA: mamacita

Ma zuti... nemoj se sekirati, ovo je samo proizaslo iz tvojeg odgovora. Nego, daj molim te onako po ISKRENOSTI (ovo je tebi na savijest, dakle istina molim lijepo) koliko djece ti u biti imas?


 Inace, ne pricam puno o svojoj privatnosti, ali eto sad imam jedno,ali mlada sam i apsolutno ničime ne spriječavam zacece niti mm "prosipa sjeme" sto znaci da svaki mjesec mogu ostat trudna, vjerujem u Božju providnost i veselim se iznenadenju kad cu opet biti blagoslovljena novim bićem!




U tom slucaju, molim te stavi zatisje na ovu temu, javi nam se ponovno kada rodis 4 djece, da vidimo da li se tvoje misljenje mozda promijenilo. Do tada, ugodno sexanje. I mnogo djecice, dapace, cijela hrpa za tebe i tvog muzica.... od srca ti to zelim :-)

(Odgovor članu zuti.leptirić)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: bakrena spirala
15.9.2011 20:33:15   
natalijax
Ok žuti leptirić imaš svoje mišljenje,svaka čast što možeš ostati trudna u svakom trenutku,ok i protiv kontracepcije si,pobačaja i sveg protiv Boga,al znaš što bi ja rekla na sve ovo,nekako sumnjam da si vodila onu metodu .Ništa prije braka.

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: bakrena spirala
15.9.2011 20:49:12   
zuti.leptirić

U tom slucaju, molim te stavi zatisje na ovu temu, javi nam se ponovno kada rodis 4 djece, da vidimo da li se tvoje misljenje mozda promijenilo. Do tada, ugodno sexanje. I mnogo djecice, dapace, cijela hrpa za tebe i tvog muzica.... od srca ti to zelim :-)


Hvala ako je iskreno od srca! A ovo za zatisje malo bolje pogledaj, nisam ja nista uzburkala,samo sam podrzala malu_dušu,a to sto ste se vi neke zapalile-vas problem.

IZVORNA PORUKA: natalijax

Ok žuti leptirić imaš svoje mišljenje,svaka čast što možeš ostati trudna u svakom trenutku,ok i protiv kontracepcije si,pobačaja i sveg protiv Boga,al znaš što bi ja rekla na sve ovo,nekako sumnjam da si vodila onu metodu .Ništa prije braka.


Da i uvijek cu ostati kod toga misljenja. S pravom sumnjas-nisam usla cista u brak,ali barem sam se pokajala ispovijedila i znam da mi je gore oprosteno i osim toga nastojim "popraviti stetu" upravo ovim stavom koji imam..to je valjda jasno???
I ne mislim se sada vise raspravljati o tome, jer nije ni tema za to niti ima smisla kad ce vecina i dalje napadati i misliti svoje...
A to sto vam je mala_dusa napisala, zaista je za vase dobro- za svacije dobro...



(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: bakrena spirala
15.9.2011 20:52:32   
natalijax
onda nezborite sve vi koje ste se p..... prije braka i štitile se,i mislite da vam je oprošteno,Tako bu oprošeno i onimim ženama koje koriste spiralu

< Poruku je uredio cvrčak -- 15.9.2011 20:57:20 >

(Odgovor članu zuti.leptirić)
Neposredna veza do poruke: 61
   [Obrisani korisnik]
15.9.2011 21:01:43   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu natalijax)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: bakrena spirala
15.9.2011 21:33:22   
meky
Hvala cvrčak, ovako bila kod ginekologa spirala je ostala jer stoji dobro nije se pomakla i trenutno još ne vidi problem u njoj, poslao me da izvadim  hormone, pa ćemo viditi dalje...ako to bude u redu, spirala ide van (možda mi je tijelo nekako ne prihvaća), hormoni štitnjaće su ok, na ultrazvuk još moram(štitnjaće),hm...Iako mislim da je hormonalni poremećaj...jer sam mjesecima živcanaaaaaaauser posted image
grrr

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: bakrena spirala
16.9.2011 13:14:53   
Ninaa
Mislim stvarno jel će sad svaka tema otići off topic a pojedine forumašice će moralizirati na pojedinima. Ja o spirali ništa ne znam pa i ne mogu dati neki savjet, ali drago mi je da je sve ok.
Svatko ima svoje mišljenje o kontracepciji i ne treba drugima moralizirati o istome. Žuti leptiriću javi se kad rodiš četvero djece ili barem troje pa ćemo vidjeti jel ti se mišljenje promjenilo i koliko.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu meky)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: bakrena spirala
28.9.2011 16:53:56   
Teabu
o svašta!!! MALA DUŠA!!!! Ne znam kako te nije sram tako nešto govoriti..veći je grijeh je roditi dijete, a da mu nemaš dati za jesti, obući piti, a tek vrtić, škola.. imam jedno dijete i za njega nemamo.. Nije dijete igračka da se poigraš s njim kad ti hoćeš. Radi takvih kao što si ti i ima toliko ostavljene djece. Ti misliš da je to bolje nego spriječiti ako već znaš da nemožeš ni sebe dignut na noge, a kamoli dijete.

_____________________________

25.7.2011---->JAN<----mamimo zlato najveće

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: bakrena spirala
17.5.2013 23:14:40   
polovina
Malo listam ove teme i naletim na ovu i vidim da je ovdje bila dosta burna rasprava pa rekoh da kazem svoje misljenje.

Da, spirala stvarno moze djelovati tako da unistava oplodjenu jajnu stanicu, kao sto i pilule tako mogu djelovati u nekim slucajevima. Ni ja to nisam znala dok se nisam malo poblize informirala. To nije razlog da odmah osuđujemo na prvu nekoga tko koristi ta sredstva, ali meni je recimo bilo strasno to sto prije nisam imala pojma o tome. I mnoge zene koje to koriste nisu dovoljno informirane o nacinu na koji ta sredstva djeluju. Nije ovdje uopce stvar u tome tko ima koliko djece, i koliko bi trebao imati. Ovdje se jednostavno radi o etickom pitanju.

Ja osobno ne bih koristila ni jedno sredstvo koje moze djelovati na takav nacin da unistava vec oplodjenu stanicu, ali svatko ima pravo da iskaze svoje misljenje user posted image

(Odgovor članu Teabu)
Neposredna veza do poruke: 66
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!