|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   skrtost?
12.5.2011 9:35:29   
jagodicabobica
sta je za vas covjek skrtica?
gdje ide granica izmedu skrtosti i rasipanja?
da li skrtost moze biti bolest?
da li je skrtost i sitnicarenje isto?
da li je ruznije biti skrt sam sebi ili drugome?

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 12.5.2011 9:39:22 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: skrtost?
12.5.2011 9:47:12   
jagodicabobica
nesto iz mog ugla...

imam poznanike koji su finaciski ok
ali eto jedan dan sam sjedila sa zenicom na kafi i ona mi kaze kako
joj je zao sto ne moze poslati 100km jednoj zeni jer je obolila od raka
a ta ista zena je valjala njenoj mami kada je imala canceruser posted image


jedna price iz Makedonijeuser posted image user posted image
...sestra je poslala bratu igracke stare 10 godina
kada se njegova djeca izigraju sa tim igrackama on ce vratiti to sestri a ona ce prodati..(sestra i muz joj imaju posao)
stvarno ne vidim smisao da se to radi u jednoj drzavi poput Swe...
haloo pa nismo u Africi...
uostalom nece se niko obogatiti tako...

na poslu..moj muz je radio sa jednim covjekom koji je ozenit jednom makedonkom
i poslao moj muz njega da mu kupi sok od 2 litra a ovaj odma njemu oduzeo to na racunu


e znam da sada tracam na veliko...ali vi mene ne poznajete a niti te ljude...

jednostavno ne razumijem sta je smisao ovakom ponasanju ?

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 12.5.2011 10:01:57 >

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: skrtost?
12.5.2011 10:38:08   
pincirotvajler
neznam kaj bi rekla
škrti ljudi oko mene se vade da to nije škrtost nego štednja,i da nisu takvi nebi to sve ni imali kaj sad imaju

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: skrtost?
12.5.2011 10:44:31   
jagodicabobica
mi smo jucer pricali o skrtosti
meni je obicaj reci ako cu skrtariti i kada imam i kada nemam kada cu zivjeti??
postujem ljude koji nemaju pa se nauce paziti  ali ne razumijem se u ljude koji imaju lovu a zive siromasno?

primjer jedan covjek ima 3 spratnu kucu dva ulaza..tipa zgrada..ima klimu zena mu 100 kila i stara trci uz stepenice i kaslje znoj ljeva niz nju...
noc pane oni spavaju na balkonu..ne pale klimu ni danu ni nocu..a ona zakovana i stoji kao suvenir..user posted image


No..da vise ne kvarim svojim pricama..voljela bih i da cujem kako vi razmisljate..

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 12.5.2011 10:57:54 >

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: skrtost?
12.5.2011 11:47:48   
ema55
I meni je običaj reći ako ću škrtariti i kada iman i kada neman da kada ću živjeti?! naravno da treba biti umjeren u svemu, niti pretjerana škrtost niti rasipnost nije dobra. ali naravno ko će uvije i u svumu naći pravu mjeru, meni se naravno desi da kupim više od potrebe ali....

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: skrtost?
12.5.2011 12:03:37   
mm1209
Treba biti umjeren, imam susjeda jednog, on i žena nikad nažalost nisu mogli imati djece i stvarno imaju dovoljno novaca, ne troše na ništa posebno, oboje rade, a kad dođe na kavu sjedi i čeka dok netko ne plati njegovu kavu (mislim ono, 6 kuna?!!) i tako je u stanju sjediti dugo dok god netko ne plati...nije neki primjer, ali ima takvih puno...

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: skrtost?
12.5.2011 12:04:47   
mayathebee
Ne zamaram se u pravilu sa time da li je netko škrt ili nije, samo ne volim kad neprestano kukaju oni koji imaju!!!
I ne volim kad oni koji ti nikad ništa ne pruže, izvlače iz tebe maksimum. Eto, taj oblik škrtosti ne volim. Što se mene tiće, ja kad imam sve bi podjelila, recimo svojim bi gostima cijeli frižider najradije ispraznila, uvijek mislim da im nekaj fali, mm poludi na touser posted image

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: skrtost?
12.5.2011 12:58:16   
Bebys
skrtost ti je prvo i osnovno VELIKI GRIJEH jer ugrozava i unistava bliznjega..

a sta je skrtost pa to zna svatko ONAJ TKO IMA LOVE A NEDA...to je skrtost...

i stednja nema veze s time..zasto ...pa zato jer stede oni koji nemaju love...naravno..a trebaju nesta vece kupiti ili slicno...

npr. u svedskoj tko god radi i ima dobru placu...skrt je ako neda za bilo sto novac...jasno ko bijeli dan..

osim ako nije neka glupost i bacanje novaca na neke stvari recimo to je onda opet rasipnost..sto je isto uzasno ...moze se opisati npr..kupovanje po 10 ili 5 jakni za jednu sezonu ...vise pari patiha i cipela...za jednu sezonu pa za drugu sezonu bacas te i kupujes opet isto vise DA NE NOSIS ISTE OD PROSLE GODINE...to se zove opet RASIPNISTVO...i to je isto uzas..to su dvije krajnosti ali jako jako lako ih je prepoznati....

nadam se da sam pomogla...user posted image

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: skrtost?
12.5.2011 13:00:36   
Bebys
ne razumijem se u ljude koji imaju lovu a zive siromasno?

evo to je SKRTOST

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: skrtost?
12.5.2011 13:04:24   
Ninaa
Neznam kaj bi rekla pod ovu temu jel oko sebe baš nemam škrte ljude. Jedino susjedu koja se vratila iz Njemačke i škrtari na svemu a sama je i nema djece. Mislim da je to više navika jel je cijeli život šparala da bi nekaj stekla iz velikog siromaštva. Ja sam jedino škrta prema sebi jel nemamo viška novaca pa uvijek radije kupim djetetu nešto nego sebi,ak se to smatra škrtošću.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: skrtost?
12.5.2011 13:07:39   
maja

IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

na poslu..moj muz je radio sa jednim covjekom koji je ozenit jednom makedonkom
i poslao moj muz njega da mu kupi sok od 2 litra a ovaj odma njemu oduzeo to na racunu



ovo meni nije škrtost, drugo mi je mi sjedimo na piću pa ja tebi platim piće, ali ako ti mene pošalješ da ti kupim nešto u dućanu normalno da ćeš mi za to dati novce, jedino ako nije jednom ti meni kupiš, jednom ja tebi, onda ok


_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: skrtost?
12.5.2011 13:11:28   
NIKy
polu bratić od mog muža je škrt. ali ne namjerno. naime on je djete (sad ima 36god) odraslo u domu jer su mu kao malom dječaku roditelji umrli... i on,dan danas (već godinama živi sa roditeljima od mog muža) svaku večer večera u 21h,kak su i u domu..a što se tiče novca i stvari je malo zeznut. jedna funy priča- još dok sam bila trudna, išli smo do grada on i ja prošetati i prolazili smo pred slastičarne i on me ponudio sladoledom. pozitivno dam se iznenadila. i mene prodavač pita šta želim i ja kažem kuglicu čokolade,prodavač me pita i šta još,a bratić kaže-"neče ništa više,hvala!". haha. nisam to gledala kao čudno jer znam da je takav... on je škrt,lai ga je život (dom) tako naučio...


_____________________________

Naša lavica se rodila 17.08.2010. :))
Ljubav beskrajna - http://www.youtube.com/watch?v=EUNgyKLBzF4

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: skrtost?
12.5.2011 13:28:24   
natalijax
IZVORNA PORUKA: Bebys

ne razumijem se u ljude koji imaju lovu a zive siromasno?

evo to je SKRTOST

user posted image user posted image user posted image user posted image slažem se,poznajem škrte ljude koji imaju love a skrti su si kupit nekaj za jest od slatkiša i kad dođu negdje neznaju stat,a da nepričam o hrani imaju kod kuće na pretek al kad dođu negdje onda žderu,moram se izrazit tako,

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: skrtost?
12.5.2011 14:42:42   
malizia
najgora ljudska osobina po meni je škrtost. škrtice su mi toliko odvratne, pa kada osjetima da netko važe postani mi doslovce gadljiv u smislu kao da ima neku odvratnu zaraznu bolest tipa kuge pa ga uopće ne mogu oči pogledati od gada.
ja sam od onih koja voli počastiti i vani i doma i fala Bogu da sam takva.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: skrtost?
12.5.2011 16:35:22   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: mm1209

Treba biti umjeren, imam susjeda jednog, on i žena nikad nažalost nisu mogli imati djece i stvarno imaju dovoljno novaca, ne troše na ništa posebno, oboje rade, a kad dođe na kavu sjedi i čeka dok netko ne plati njegovu kavu (mislim ono, 6 kuna?!!) i tako je u stanju sjediti dugo dok god netko ne plati...nije neki primjer, ali ima takvih puno...



user posted image user posted image

(Odgovor članu mm1209)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: skrtost?
12.5.2011 16:37:53   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: maja


IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

na poslu..moj muz je radio sa jednim covjekom koji je ozenit jednom makedonkom
i poslao moj muz njega da mu kupi sok od 2 litra a ovaj odma njemu oduzeo to na racunu



ovo meni nije škrtost, drugo mi je mi sjedimo na piću pa ja tebi platim piće, ali ako ti mene pošalješ da ti kupim nešto u dućanu normalno da ćeš mi za to dati novce, jedino ako nije jednom ti meni kupiš, jednom ja tebi, onda ok



pa u pitanju je bilo bas ti jednom kupis ja drugi put ili ti dva put ja jednom,dvaput...nema veze...ali stvarno ne razumijem svrhu? pitam se da li ce taj covjek postati bogat radi jedne flase coca cole?..u mojim ocima je postao necovjek(ima i drugih razloga)...

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 12.5.2011 16:42:41 >

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: skrtost?
12.5.2011 16:53:31   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: malizia

najgora ljudska osobina po meni je škrtost. škrtice su mi toliko odvratne, pa kada osjetima da netko važe postani mi doslovce gadljiv u smislu kao da ima neku odvratnu zaraznu bolest tipa kuge pa ga uopće ne mogu oči pogledati od gada.
ja sam od onih koja voli počastiti i vani i doma i fala Bogu da sam takva.


joj zaboravi napisati da jedna djevojka ima masinu za sudeuser posted image user posted image ...masina stoji a ona ne pere samo sto nece da trosi struju (IMA PARE da je placa)...pa zasto je napravita masina nego da pere??? nemoj kupovati ako neces da trosis struju...pa samu sebe volim dovoljno da sebi olaksavam na svaki nacin.. imam ja puno primjera od predivni ljudi koji drugim ljiudima pomazu svakako...user posted image ali tema je skrtost.. ljudi koji imaju a ne daju ni na sebe ni drugima!!user posted image

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 12.5.2011 17:00:55 >

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: skrtost?
12.5.2011 17:11:55   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: natalijax

IZVORNA PORUKA: Bebys

ne razumijem se u ljude koji imaju lovu a zive siromasno?

evo to je SKRTOST

user posted image user posted image user posted image user posted image slažem se,poznajem škrte ljude koji imaju love a skrti su si kupit nekaj za jest od slatkiša i kad dođu negdje neznaju stat,a da nepričam o hrani imaju kod kuće na pretek al kad dođu negdje onda žderu,moram se izrazit tako,



pa to je gratis,znas!user posted image

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!