|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Osoba za pomoć
29.10.2008 22:31:18   
anne
Čitam članak Dojenje i posao.
Majka koja doji danju i noću i brine se o svojoj maloj bebi (presvlačenje, kupanje, igranje, pranje) ima dovoljno posla.


"Majka koja doji danju i noću i brine se o svojoj maloj bebi (presvlačenje, kupanje, igranje, pranje) ima dovoljno posla. Ostale poslove u kući (kuhanje, čišćenje, briga o starijoj djeci) trebala bi preuzeti druga osoba. Najčešće je to majčina majka, svekrva, suprug ili druga sigurna osoba. Majci koja doji treba osigurati dosta dnevnog i noćnog odmora."
  Što kažete na to? Imate li vi pomoć? Mislite li da vam treba pomoć? Biste li platili da vam netko dođe pomoći na par sati?

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Osoba za pomoć
29.10.2008 22:37:11   
Puli
Imate li vi pomoć? Mislite li da vam treba pomoć?

za sada funkcioniram bez pomoći

nije uvijek sve u savršenom redu ali guramuser posted image

ako bude frka kad krenem raditi platit ću nekoga bar jednom tjedno da mi obavi poslove čišćenja i peglanja ukoliko ja ne budem stizala




_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Osoba za pomoć
29.10.2008 22:39:41   
mirna
Baš sam neki dan razmišljala otvoriti temu o tome da li netko ima pomoć i koliko ju plati..?

Ja razmišljam i sada o tome, a ako bi imali još jedno dijete, trebala bi mi sigurno pomoć. nemam nikoga na koga bi mogla računati (od kada smo sa svekrvom prekinuli odnose)..

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Osoba za pomoć
29.10.2008 22:44:43   
njanja
ja moram stvarno pohvalit mm-a koji mi jakooo puno pomaže u kućanskim poslovima....a i zaletim se 2 x tj do mojih na ručak ili oni dođu do mene pa pričuvaju jana dok ja neš napravim..... i uz svu pomoć, vrijeme i dalje ludo leti....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Osoba za pomoć
30.10.2008 6:42:15   
troubled
nevezano za dojenje.....razmišljam o tome godinama....
kako bi bilo lijepo imati, moći sebi priuštiti nekoga da uskoči s kućanskim poslovima bar povremeno....
ne zato što je teško, nego zato da ja to vrijeme mogu kvalitetnije "potrošiti"..... user posted image
znam par ljudi koji angažiraju pomoć jednom u tjedan - dva otprilike....
nije to loše user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Osoba za pomoć
30.10.2008 6:59:57   
sanjarica
od pocetka sam sve sama,ne volim dami neko pametuje iznad glave-hocu po svom.

_____________________________

Ljubav! Citava knjiga u jednoj rijeci,cijeli okean u jednoj suzi,
sedam nebesa u jednom pogledu,
vihor u jednom uzdahu,grom u jednom dodiru,hiljadu godina u jednom trenu."

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Osoba za pomoć
30.10.2008 10:47:53   
tonkica
IZVORNA PORUKA: njanja

ja moram stvarno pohvalit mm-a koji mi jakooo puno pomaže u kućanskim poslovima....a i zaletim se 2 x tj do mojih na ručak ili oni dođu do mene pa pričuvaju jana dok ja neš napravim..... i uz svu pomoć, vrijeme i dalje ludo leti....


Sad ću ja kao Ruža, prepisivat od Njanje. Isto to i ja velim.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Osoba za pomoć
30.10.2008 11:50:59   
Ruža
Nemam baš neku pomoć, mm radi po cijele dane tako da ne mogu na njega računati previše. Ako baš gori ostavim Markića na pola sata kod mojih ili oni k nama navrate.
A plaćenu pomoć? Vrlo rado barem da se sa teta peglom druži.user posted image
Čim dobijem na lotu imat ću bar tri tete za pomoć i jednog čiku  za masažu.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Osoba za pomoć
30.10.2008 12:16:52   
božica
muž je tu sa mnom kada može ..

a ja bi htjela jednu baku koja ne priča puno.... koja mi samo pomogne...tipa oprat,skuhat popeglati....user posted image user posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Osoba za pomoć
30.10.2008 12:24:11   
ZVRK
kod mene u buzetu imaju ''tetice-starije-''koje čiste za 40kn po satu,ali neznam da li bi htijela da mi se neko petlja po mojim stvarimauser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Osoba za pomoć
4.11.2008 11:34:03   
Krky
Mi ćemo definitivno morat uzet Dobru vilu za pomoć u pospremanju, ja sam totalno neorganiziran tip i uvijek je u nekom ćošku krš, Himalaje veša za peglanje, a muž na rubu živčanog sloma (inače je bolesna pedanterija od čovjeka, a kako previše radi očekuje da ga doma dočeka "bolnica"). Naravno, kako sam ja doma, njegovo je mišljenje da su svakodnevni, (glupavi) poslovi moja dužnost, iako kad me nema, sve je u najboljem redu, i pegla i sprema (osim kuhanja). Meni je ipak dosta, nakon zadaća i malaca, ne dam još i svoje minimalno vrijeme za opuštanje. Ipak, problem mi je zamislit da mi neko šeta po kući, a peglanje mojih stvari mi je nezamislivo koliko got mi je to najveći problem. Morat ću se pomirit s tim stvarima, a kako ja svom mužiću rađam sinove, a meni je priuštio samo jednu kćer, kako bi napravio jedva dobru ravnotežu, morao bi nabavit bar dvije Dobre vile (ja sam skromna pa bih bila zadovoljna samo s jednom!)

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Osoba za pomoć
4.11.2008 11:37:56   
Puli
Čim dobijem na lotu imat ću bar tri tete za pomoć i jednog čiku za masažu.


ružo imamo iste željeuser posted image


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Osoba za pomoć
4.11.2008 11:42:39   
sanjalica
IZVORNA PORUKA: Krky

Mi ćemo definitivno morat uzet Dobru vilu za pomoć u pospremanju, ja sam totalno neorganiziran tip i uvijek je u nekom ćošku krš, Himalaje veša za peglanje, a muž na rubu živčanog sloma (inače je bolesna pedanterija od čovjeka, a kako previše radi očekuje da ga doma dočeka "bolnica"). Naravno, kako sam ja doma, njegovo je mišljenje da su svakodnevni, (glupavi) poslovi moja dužnost, iako kad me nema, sve je u najboljem redu, i pegla i sprema (osim kuhanja). Meni je ipak dosta, nakon zadaća i malaca, ne dam još i svoje minimalno vrijeme za opuštanje. Ipak, problem mi je zamislit da mi neko šeta po kući, a peglanje mojih stvari mi je nezamislivo koliko got mi je to najveći problem. Morat ću se pomirit s tim stvarima, a kako ja svom mužiću rađam sinove, a meni je priuštio samo jednu kćer, kako bi napravio jedva dobru ravnotežu, morao bi nabavit bar dvije Dobre vile (ja sam skromna pa bih bila zadovoljna samo s jednom!)



Krky... što dalje .. kroz niz rasprava po forumima... imam osjećaj da su tvoj i moj muž izgubljena braća blizanci...
osim što tvoj muž radi, a moj je doma... ali su svejedno djeca i kuća ženski poslovi....

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Osoba za pomoć
25.11.2008 12:51:49   
Wukovarka
Puno sam razmisljala o tome...
U kuci nas je 6 osoba i sto god da se radi, nemozes raditi samo za sebe.
Kako svi rade, ja kuham za sve, a naravno i cistim...
Sad je ciscenje preuzela svekrva, kao i sve teze poslove koje ja ne mogu.
A nadam se da cu imati i pomoc kada rodim, jer smo MM i ja na gornjem katu, gdje jos nismo sredili kupaonu, pa ce biti malo perpetija na pocetku

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 14
   [Brisano sporočilo]
7.12.2008 15:15:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Wukovarka)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Osoba za pomoć
8.12.2008 15:47:00   
danchy
Pa mi imamo jednu gospođu koja dođe svaka 2 tjeda petkom i pegla 4-5 sati... I da vam kažem, to je super... Ostane ti više vremena i za bebu, muža i sebe... Mislim, da to nije ništa loše...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Osoba za pomoć
8.12.2008 16:02:10   
Dajana
Ja već godinama imam jednu ženu koja jednom tjedno dođe i detaljnije počisti kuću. Imamo veliku kuću i četvero djece pa mi je to nužno, pogotovo kad radim. Kuhanje i peglanje su uglavnom na meni. MM mi ponekad pomogne oko kuhanja a kćer oko peglanja.
Jako sam zadovoljna s tom ženom, plaćam je 35 Kn po satu ali sad mi je najavila odlazak iza N. Godine jer počinje raditi. Takvu ženu nije lako naći i ja počinjem očajavati.user posted image

(Odgovor članu danchy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Osoba za pomoć
9.12.2008 8:44:27   
danchy
Hej Dajana!

Evo, ova gospođa dolazi u petak do mene, pa ako hočeš mogu je pitati kako je sa vremenom... Moram ti reči, da sam super zadovoljna njome... Uvjek kad završi sa peglanjem napravi još koju stvar po kuči, a  ne treba mi ni reči... Ja sa malim iz šetnje kad vidim ona napravila još brdo stvari... Isto računa 35Kn/sat...

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!