|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 10:11:05   
nemammaste
Pitanjce...Kad su mi u firmi računali prosjek plaće za komplikacije,zahvaljujući Jaci mi je naravno smanjen.Ovaj mjesec otvaram porodiljni i pretpostavljam da ostaje isti taj prosjek bez obzira što se krizni porez ukida?! Hoće li se meni bilo što promjeniti ili ga ja onda praktički nastavljam plaćati??? Uf, svašta bi još dodala ali vjerojatno bi me izbacili s RR user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  Kako to ide za porodiljni,ne izvlačim novi prosjek ili da?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 10:13:34   
ninolina
dok ne rodiš ti je cijeli iznos plače kao i prvih 6 mj...naravno neki kažu da je limit 4250 a meni je sjedalo 4.500 cijala plača...a iza 6 mj 2.663 ili 1663 kn

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 10:27:36   
nemammaste
Navodno nije limitirano prvih 6 mj, u tome mi i je problem.Ipak bi dobivala nekih 200-tinjak kuna više a meni je to trenutno jako puno.U 6 mj. je to 1.200,00 kn! user posted image  Ma pustimo i novac,stvar principa! Užasno me ljuti kad pomislim zašto ih neću dobivati user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 10:30:24   
ninolina
a i meni su smanjili bili...ma strašno...znam da je svaka kuna dragocjena i lako njima koji žive na tuđi teret i s plačom do plafona...možda nebudu dirali punouser posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 10:31:29   
ninolina
da prvih 6 mjeseci je puni iznos plače ali neznam koliko je največi iznos za isplatiti...ne dobiš 10000kn ako je tolika...nego mislim do 4 i nešto

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 10:32:43   
nemammaste
Baš ću nazvati pitati, sad sam vidno raspoložena za takvu raspravu user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 10:35:32   
nemammaste
IZVORNA PORUKA: ninolina

da prvih 6 mjeseci je puni iznos plače ali neznam koliko je največi iznos za isplatiti...ne dobiš 10000kn ako je tolika...nego mislim do 4 i nešto


E da bar imam plaću 10000! user posted image  Mislim da ću dobivati negdje 4500,00  a da nije bilo kriznog dobivala bi ipak tu mrvu više

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 11:03:33   
nemammaste
Pa da,evo zvala sam pravnu službu HZZO-a.Ja ću ustvari nastaviti plaćati krizni porez jer mi se gleda taj prosjek dok ga još nisu bili ukinuli.Inače,prvih 6 mj. porodiljnog nije limitirano na 4.250.00 kao komplikacije,ako koga zanima,već isplaćuju puni prosjek plaće.Bem ti glupu državu u kojoj živim i svu nepravdu u njoj! user posted image

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 14:08:30   
lilia
Onda ću i ja plaćati krizni porez i dalje, možda nam se vrati u povratu poreza, onda bi na zimu lijepa svotica legla na račun. user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 15:06:00   
nemammaste
Na žalost ništa od toga Lilia,ukida se povrat poreza. user posted image  Još jedna stvar u cijeloj toj priči koja nama sadašnjim trudnicama ide na štetu.BTW,ona quasi povećanja plaće zbog promjene stope poreza na dohodak isto nećemo osjetiti jer ne radimo.U ovoj priči je sve napravljeno tako da mi fasujemo user posted image

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 15:12:21   
plavka
ma to je draga moja katastrofa.... ja sam izbjegla taj dio kad sam bila na porodiljnom a sad sam počela raditi i psujem zbog toga, naime meni skidaju harač a mislim kupovat stan i diči kredit nemoram ti reči da mi je kreditna sposobnost smanjena a kredit ću imat na 30 god.user posted image user posted image

_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 15:15:46   
nemammaste
Točno znam o čemu pričaš jer smo ja i mm prije par mjeseci na jedvite jade digli stambeni na 30 god...Baš smo jadni svi, a pojedincima još uvijek med i mlijeko

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 15:20:34   
njanja
ja mislim da ti krizni porez ne bi smio ući u plaću...daj se malo raspitaj....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 15:22:42   
nemammaste
Zvala pravnu službu danas, žena potvrdila sve moje pretpostavke

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Manji prosjek zbog harača
6.7.2010 15:23:47   
njanja
ma užas

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Manji prosjek zbog harača
27.7.2010 23:29:48   
Tsmee
IZVORNA PORUKA: nemammaste

Na žalost ništa od toga Lilia,ukida se povrat poreza. user posted image  Još jedna stvar u cijeloj toj priči koja nama sadašnjim trudnicama ide na štetu.BTW,ona quasi povećanja plaće zbog promjene stope poreza na dohodak isto nećemo osjetiti jer ne radimo.U ovoj priči je sve napravljeno tako da mi fasujemo user posted image


Draga, sorry, ja tek sad vidjela temu i samo da te bar malo utješim, mislim da si krivo shvatila. Ne ukida se povrat poreza već samo neke olakšice. Povrat poreza se en može ukinuti, to nije nikakvim pravilnikom dano već ti država vraća ono što si eventualno preplatila, a ako si radila samo dio godine, a porez plaćala kao cijelu godinu (što svi rade), moraju ti vratiti višak uplaćenih sredstava. Tako da ćemo sve koje smo radile samo dio godine dobiti svoj povrat poreza. user posted image

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Manji prosjek zbog harača
28.7.2010 0:14:03   
lilia
Ajme Tsmee baš si me razveselila, pa gdje si bila dosad, ti ćeš biti predsjednik sindikata na RR.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Manji prosjek zbog harača
28.7.2010 6:39:44   
nemammaste
Mislim da se ustvari nismo skužile.Ovako...Ja sam išla na komplikacije i tražila u firmi prosjek zadnje 3 plaće zbog naknade.On je naravno bio manji nego što bi bio da mi se nije svaki mjesec skidalo tih dvjestotinjak kuna,koje su mi smanjile plaću.Na bolovanju mi to nije igralo ulogu jer ionako ne bi dobivala više od 4250,00 koliko im je maximum ali za prvih 6 mjeseci porodiljnog isplaćuje se puni prosjek plaće,što znači da bi ipak dobivala nešto više da nije postojao taj jb harač.MM je ovaj mjesec dobio plaću bez da mu se naplatio krizni porez,kao i ostali s plaćom manjom od 6.000,00 kn,odnosno neće se više naplaćivati,ukida se.Da ja sad radim prosjek bi mi znači opet bio mrvu veći,odnosno na porodiljnom bi dobivala tih dvjestotinjak kuna više jer mi nebi bile odbijene s plaće zbog harača.Ispada kao da ga ja nastavljam plaćati.U 6 mjeseci to je 1000,00 kn,što je meni trenutno jako puno.
Za povrat poreza su govorili da se više neće isplaćivati od druge godine,pa mu se ne nadaj baš.U takvoj situaciji me ne dira ni promjena stope poreza na dohodak ako to stupi na snagu.
Zvala sam pravnu službu i pitala da li sam u pravu i sve su mi to potvrdili.
Nadam se da se varam i da si ti u pravu ali bojim se da nisam te sreće... user posted image
Još samo nešto; ma nije u pitanju ni tih 200 kn mjesečno,mislim da čak nije ni 200 nego nešto manje,nego princip! Bijesna sam zbog svega što nam je već ova država uzela dok pojedinci žive ko bubreg u loju.Rađe bi ih dala negdje drugdje,nekome kome stvarno trebaju,nebi ni A rekla!
P.S. Još uvijek se nadam da ćeš me pobiti i doći s nekim ljepšim vijestima user posted image

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Manji prosjek zbog harača
28.7.2010 9:24:12   
Tsmee
Hej draga! Potpuno te razumijem. I ja se ljutim zbog harača. To mi je prestrašno!!! I doista ako je tako (nisam provjeravala), to je bezobrazluk na kvadrat. No, tješi se da ti jedan ili dva mjeseca bez harača (od 6 koliko ide u prosjek) ne bi digli prosjek za 200 kn nego možda 50-tak. Iako, ja bih bila ljuta i da me za kunu zakinu jer to jednostavno nije u redu. Uostalom, moja je plaća ono prije harača pa bi se to trebalo i gledati za prosjek.
A što se tiče povrata poreza - 100% ti je onako kako sam napisala, ne brini.

I još jedna stvar vezano za isplatu porodiljne naknade - ona ti se isplaćuje po satu odnosno danu. Tvoja plaća se dijeli na broj radnih sati u mjesecu i izračuna se prosjek vrijednosti tvog sata. Svaki mjesec kad ti se isplaćuje naknada ta se prosječna cijena sata množi s brojem radnih sati TOG mjeseca pa ti porodiljna naknada varira iz mjeseca u mjesec. Neke mjesece je veća od tvoje plaće, a neke manja. Npr u ožujku kada se isplaćuje za veljaču je jako mala. Meni je varirala gotovo 1000 kuna u najvećem i najmanjem mjesecu.

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Manji prosjek zbog harača
28.7.2010 9:30:23   
Tsmee
Evo upravo sam malo prosurfala po netu i vidim da su mnoge novine i portali objavili  "eksplozivne" naslove o ukidanju povrata poreza. No zapravo se iz svakog teksta vidi da oni zapravo misle na to da će se svim građanima koji su do sad dobivali povrat na osnovi olakšica te olakšice ukinuti što znači da oni neće dobiti povrat. No, čaki i te olakšice ćemo barem sljedeće godine dobiti za prvih 6 mjeseci jer se zakon primjenjuje od 1.7.

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Manji prosjek zbog harača
28.7.2010 9:41:43   
nemammaste
Nadam se da je tako iako mi taj sitniš neće bitno pomoći.Ali ono...., kužiš?! Samo da ne ostane njima! user posted image  Toliko sam ogorčena na cijelu tu nepravdu i nesreću svih onih koji nemaju, dok pojedinci otimaju od siromašnih da bi imali sve više i više, da se zapalim ko šibica na svaku novu "pametnu" ideju naše jbn vlade.Ma nisu se oni odrekli ničega,bez brige,šta god naša Jaca pričala.Još uvijek im je predobro i neće dati na svoju guzicu.Neka sebi spuste plaće na prosječnu ili kao što većina nas ipak ima- puno ispod prosječne! Prosjek ionako čine oni sami.
Joj ne smijem više jer ću eksplodirati od bijesa! user posted image
BTW, nisam znala ovo za porodiljni, mislila sam da svaki mjesec isplaćuju isto.Thx user posted image

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Manji prosjek zbog harača
28.7.2010 9:55:32   
Tsmee
Ne mora biti sitniš... Ne znam koliko si radila ove godine, ali dosta ti vrate...
Ako te zanimaju detalji, javi mi se da sad ne "zagađujem" temu user posted image

< Poruku je uredio Tsmee -- 28.7.2010 9:56:24 >


_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!