|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   lolita sindrom
12.5.2010 16:26:45   
buduća mamica
http://zadovoljna.com.hr/clanak/dom_i_obitelj/lolita-sindrom-sve-rasprostranjeniji-i-u-hrvatskoj.html

mame kako ovo kometirate?user posted image

Ja mislim i tvrdim da su roditelji tu da utječu na svoje dijete. Ne želim biti konzervativna u Mihaelinom odgoju međutim mora se znati da postoje granice (volim curice u suknjicama no ne moraju joj se baš vidjeti i gačice, sjajilo na curici od 15 god je sasvim ok ali crveni ruž ne dolazi u obzir, ima tu pregršt primjera)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 16:41:21   
Anoniman
pa, u svakom slučaju je roditelj taj (u slučaju ženskog djeteta, mama pogotovo) koji će dijete usmjeravati...
osobno mislim da moje cure nemaju od koga učiti takve stvari, jer ja cijeli život nosim niske pete i ne nosim minice uopće.
oblačim ih uvijek tako da im je suknjica otprilike do koljena ili ako je baš jako vruće, kratke hlačice, koje ne otkrivaju gaćice. to je čisto iz pristojnosti...

s druge strane, djeca od cca 3-4 godine prolaze kroz normalnu fazu "princeze, balerine, mladenke" kad bi se stalno presvlačila, to je igra. međutim, i tu igru treba diskretno usmjeravati prema granicama ukusa i pristojnosti. kad se dijete dođe pokazati i pita je li lijepo, treba iskreno reći, "ovo mi je lijepo, ovo mi baš i nije, jer ti se vidi... ovo ili ono... i takva ne možeš na ulicu"

glede šminke... mene je već P. pitala kad će ona moći imati ruž za usne, rekla sam joj za 10 godina, kad narasteš, sad si još mala i labelo ti je dosta.
pa me pitala i za štikle, ona je veća rastom i nosi br. 36, a štikli već ima po dućanima tog broja. rekla sam joj da bi joj to bilo loše za kralješnicu i da je bolje da ima cipele koje će joj držati nogu, jer se ona još razvija...

znači, sve se može...
ako majka ne može na kraj sa svojom kećri, tko će moći...

a iskreno, meni je ŽAO djece koja vać tako mala glumataju odrasle, jer djecu treba pustiti da ižive svoje djetinjstvo, to je jedno i jedinstvano vrijeme u životu, nikad se neće vratiti!

(Odgovor članu buduća mamica)
  Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisani korisnik]
12.5.2010 16:44:08   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 17:05:34   
Bebys
nisam za modernost..pogotovo sminke i mini suknje...na mladima NE prije nego napuni 18 a onda ako se normalno i pristojno obuce a ne u DOPICNJ...E sto ja kazem o.k. a sminka iza 18 ako zeli ali ne POLA KILE BETONA ITD..da joj se lice nevidi ...to mi je ruzno...ostalo kada OD MENE ODE...njega stvar...ja tu dalje nista ne mogu...
p.s.
NISAM KONZERVA...nego pristojna i normalna osoba.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 17:11:28   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Ne mogu otvoriti link,stalno mi javlja grešku i zablokira


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 17:14:31   
Bebys
ja mogu link otvoriti...ma nista osobito samo pise da se djevojcice sminkaju i minice i petice oblace...to je to...nisam za to ...to je onda povod za raniji sex ili ti pedofiliju...meni tako to zvuci...to nije za djecu a niti za djevojcice...time sebe podaju oblacenjem...ocito to mi tako zvuci...a sad ko se ljuti ko ne...to je moje misljenje...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 17:44:29   
MiniMama
joj, grozim se toga. čak me i muž zeza da srecom imamo sina jer bi nam cura u odnosu na današnje roditelje odrastala kao u internatu. ali nije lako ni roditeljima. gledam ovu svoju haharicu, dođe kod mene, pola ormara mi isproba jer je prst niža od mene i onda me još zeza da mi je sve "aseksualno". baš tim riječima. otkud joj to? iz škole naravno. i kad ju pitam jel zna što to uopce znači, odgovori mi da aseksualno znači da ti se nigdje ne vidi grudnjak. seksi je kad se vidi grudnjak. ja na to user posted image . i ajd ti budi faca i zabrani one ogromne ringove od naušnica (na to sam posebno gadljiva), a dođem po nju u školu sve ih cure imaju! dva dana šuti ko zalivena u komi i kad ju pitam šta joj je, ona nema ni mengu ni grudnjak! jedina u razredu nema grudnjak, a skoro sve vec imaju mengu. sportske topove smo kupovali još lani. objasnim joj kako su neke stvari ružne na curi njenih godina i kako sve ima svoje vrijeme, i ona to shvaca, ali kad dođe u školu opet je u komi. i sad budi pametan. osobno mi je teško povuci granicu jer je i ovo šta joj sada dopuštam po meni previše, a opet u odnosu na ostale cure je kao mala časna.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 18:03:55   
xxl
Meni je lijepo vidjeti curice u lijepim cipelicama sa labelom i nalakiranim noktićima.Kaj fali barbi i bratz??
Jako dobro je zna razlika u zločestom i dobrom..nema mei ništa sexualno u curicama koje vole kratki šosić..To kaj neko ima pokvarenu maštu nek se ide lječit..naravno nisam za neke krajnosti,al po meni nek se curice seđuju i nek se uljepšavaju,poludim kad čujem-sama si je kriva kaj je tak prošla kaj je nosila minicu??Ja sam sigurna da ju nije obukla zato da ju neko siluje i premlati.Kaj se tiće štikle tu sam protiv jer šteti u tako ranooj dobi,al zato mi se sviđaju  lijepe šminkerske balerinke.


_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu MiniMama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 18:15:13   
leilany
hm pojma nemam....nisam sminkerski tip nikad bila i neznam kaj da velim na ovo...
nisam bas za taj "lolita" outfit jer mi je to onak kenjkavo .....
a bome nisam ni za pol kile sminke koju danas klinke stavljaju na facu...zivi uzas...

haha a nema mi ruznijeg nego kad vidim sve one upicanjene koke koje lice jedna na drugu, nakvarcane do bola...nasminkane da joj se ni jedna tockica ne vidi na faci,sa stiklom od 15cm....i oplaaaaaa....oooj cige cigeeee...mileee voli discoooo...
mislim katafakingstrofa...uzas...

bas sam konzervirana bananauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 18:24:39   
adryosijek
ma bezveze vec u tim godinama da budu meta pedofilima ili nekim napaljenim debilima ...to nedolazi u obzir kad moja mala odraste suknjicu da i sve sto jednoj curici pristaje ali sminka itd ..tek kad joj grudi porastuuser posted image user posted image user posted image salim se kad ona to bude htijela ali umjereno ja necu od djeteta radit barbiku

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 18:40:47   
buduća mamica
vidim sve ste okrenule na šalu a u pitanju je ozbiljan problem u kojem djeca postaju odrasli i prije nego su na to spremni, fizički i psihički, vama je u redu da 13-godišnja djevojčica hoda okolo našminkana i u visokim potpeticama jer želi biti seksi, je li uredu da ista ta djevojčica stupa u seksualne odnose jer će tako biti odrasla? problem je ipak malo dublji od nošenja slatkih cipelica i ruža na usnama user posted image

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 18:53:34   
xxl
Ko se šali??Ja sam od kad znam za sebe navlačila mamine štikle i krala joj ruž i kaj mi fali.Postala sam normalna i zdrava osoba.

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 18:55:42   
xxl
I da pri put sam otišla u krevet sa dečom punoljetna nakon 2 godine veze.Mislim da je nešto drugo presudno u odgoju a ne garderoba i šminka.

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 19:00:57   
leilany
e vidis....i kaj meni fali...furala marte....hlace 20 brojeva vece neg kaj mi trebaju,etc...slusala HC ...rock..... i kolko tolko sam normalna user posted image user posted image




_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 19:02:35   
xxl
Da vidiš to je druga kontra kaj brine roditeljeuser posted image
IZVORNA PORUKA: leilany

e vidis....i kaj meni fali...furala marte....hlace 20 brojeva vece neg kaj mi trebaju,etc...slusala HC ...rock..... i kolko tolko sam normalna user posted image user posted image





_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 19:05:02   
leilany
IZVORNA PORUKA: xxl

Da vidiš to je druga kontra kaj brine roditeljeuser posted image
IZVORNA PORUKA: leilany

e vidis....i kaj meni fali...furala marte....hlace 20 brojeva vece neg kaj mi trebaju,etc...slusala HC ...rock..... i kolko tolko sam normalna user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 21:09:43   
uciteljica

Skrenut ću s teme,ali opravdano, user posted image .


Radim u školi i to upravo sa djecom između 11 i 15 godina i vjerujete mi imam se čega nagledati...ali i naslušati.
Između ostalog nedavno sam doživjela od jedne učenice odgovor na pitanje zašto nema zadaću,  da ona ima i život osim škole!!! 7. razred!!
Ta ista učenica prošli tjedan veli meni (u vrijeme obrade novog gradiva, a predajem informatiku):moj dečko će biti web programer! Baš sam jučer bila kod njega i pokazivao mi je kako programirati?! I nije se dijete šalilo kad je to reklo. Jer ona je faca jer ima dečka i pola djevojčica tog razreda joj zavidi i gledaju u njoj boginju.

Sad kad krenu vrućine počet će majce do pupka ili slučaj od prije dvije godinu kad je jedna učenica došla u školu sa majcom kremenko stil, jer je na jednom naramenici  grudnjaka imala srebrno srčeko koje se moralo vidjeti. Ja bih te i takve učenici poslala iste sekunde doma na preoblačenje, ali ne smijem.
I roditelji to sve dopuštaju, a kad se nekaj desi krivci se traže negdje drugdje, a ne u vlastitoj kući.

Obuća na petu, ultra kratki šošek, majce bez bretelica, vidljivo istaknuti grudnjaci...meni to nije normalna odjeća za školu niti za djecu te dobi, ali tko sam ja da sudim.
Moja Paula sigurno takva ne bude hodala okolo.





_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 21:22:23   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: buduća mamica

problem je ipak malo dublji od nošenja slatkih cipelica i ruža na usnama user posted image


Po meni i je. A moje cure? Mogu izaći takve iz kuće samo preko mene mrtve! user posted image



_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 21:26:08   
leilany
e zato bi ja uvela da se moraju nosit uniforme ...
pa nebi bilo podcjenjivanja,ruganja itd...



_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 21:30:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: leilany

e zato bi ja uvela da se moraju nosit uniforme ...
pa nebi bilo podcjenjivanja,ruganja itd...




slažem se s ovim! barem za školu... to mnoge države imaju.
sjećate se, nekad smo mi nosili kute i nitko nije ni gledao šta imaš ispod.

zvonki, moje - ne da ne bi izašle takve iz kuće, nego u ormaru za takvu robu nema mjesta, kad se nešto preraste, ide van i čeka da seka naraste! i to je to.

(Odgovor članu leilany)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 21:33:17   
xxl
Ma da mošmmislit to je po meni degradiranje onih koji imaju..ja sam morala nosit kutu u školi i mrzila sam ju.Mislim da treba svako imat svoju slobodu.
IZVORNA PORUKA: Mariachi

IZVORNA PORUKA: leilany

e zato bi ja uvela da se moraju nosit uniforme ...
pa nebi bilo podcjenjivanja,ruganja itd...




slažem se s ovim! barem za školu... to mnoge države imaju.
sjećate se, nekad smo mi nosili kute i nitko nije ni gledao šta imaš ispod.

zvonki, moje - ne da ne bi izašle takve iz kuće, nego u ormaru za takvu robu nema mjesta, kad se nešto preraste, ide van i čeka da seka naraste! i to je to.


_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 21:40:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: xxl

Ma da mošmmislit to je po meni degradiranje onih koji imaju..ja sam morala nosit kutu u školi i mrzila sam ju.Mislim da treba svako imat svoju slobodu


user posted image

(Odgovor članu xxl)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 21:43:15   
leilany
IZVORNA PORUKA: Mariachi

IZVORNA PORUKA: xxl

Ma da mošmmislit to je po meni degradiranje onih koji imaju..ja sam morala nosit kutu u školi i mrzila sam ju.Mislim da treba svako imat svoju slobodu


user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

xxl ja jos nisam nigdje cula da se netko ruga nekom ko ima,nego bas obrnuto...
a i kute nisu vise u điru,tito je umro...sad se ima full oprema...od kosulje,hlaca-šosa,sakoa do carapauser posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: lolita sindrom
12.5.2010 23:29:22   
uciteljica
Za potrebe škole apsolutno podržavam uniformiranost, pa makar to bile i kute. Prva ću ju nositi. user posted image

_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: lolita sindrom
13.5.2010 8:07:27   
xxl
Ja sam definitivno protiv.Pa ne kupujem djetetu robu da mi hoda okolo u nekoj žnj kuti.A to ionako neče riješiti socijalne probleme ,klinci ionak dobro znaju ko ima ko nema para.

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!