|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bolovanje & porodiljni
22.8.2009 12:16:30   
pako
Zanima me jedno. Na porodiljnom sam bila do 30.04.2009. zaposlila sam se ali me još nisu prijavili, valjda budu sad u ponedjeljak,ali sam ostala trudna. Sad me zanima koja su mi prava što se tiče bolovanja i porodiljnog? Nemam puno bolovanje jer imam prekid radnog staža pa su mi rekli da moram raditi barem 3 mjeseca da imam pravo na bolovanje, ali kolliko me zanima otprilike? I da će mi porodiljni biti 1660 kuna. Dali koja od vas zna više o tome, pliz javite se. Luda sam!

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bolovanje & porodiljni
22.8.2009 13:13:30   
mariola
Ako nemaš godinu dana u komadu, nećeš imati 1660kn do pravog porodiljnog (45 dana prije termina). Tj. na komplikacijama/bolovanju ćeš imati cca 800kn.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu pako)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bolovanje & porodiljni
22.8.2009 19:20:54   
Ruža
Odi na zavod za zapošljavanje, oni imaju besplatnu pravnu službu pa ćeš biti sigurna.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bolovanje & porodiljni
24.8.2009 14:57:15   
plavka
curke zanima me dal je netko od vas poslije poroda ostao ubrzo trudan i kako se onda regulira porodiljni tj.kolika je naknada u tom slučaju???

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bolovanje & porodiljni
24.8.2009 15:01:13   
inna
ako imaš dobrog poslodavca moj ti je savjet da prekineš porodiljni, odeš na godišnji i to tako da ti prelazi u 2 mjeseca i nakon toga nastaviš bolovanje zbog čuvanja trudnoće (tako je napravila moja susjeda). Ostat će ti porodiljnog od prvog djeteta i imat ćeš 100% plaće zbog bolovanja

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bolovanje & porodiljni
24.8.2009 15:08:23   
plavka
imam takav posao gdje nemogu radit egzibicije jerbo je veča firma u pitanju....
ja tek rodila a muž bi da idemo uskoro na drugo dijete a nismo baš pri lovi te neznamo na koju naknadu bi spali???

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bolovanje & porodiljni
28.6.2010 9:37:34   
*zara*
Drage moje..i ja sam u sličnoj situaciji,samo malo kompliciranijoj..user posted image
Evo ovako..prije tri mjeseca sam se preselila kod dečka u drugi grad(dosta udaljenji od mog),ali nisam papire još prebacila.
To sam planirala na jesen,odnosno,poslije sezone jer živimo na moru i preko ljeta ima jako puno posla-tj.,živimo od ovog što se na ljeto zaradi..Dečko mi je obrtnik i radim kod njega već dva mjeseca(a prije toga sam radila zadnji put prošle godine u 9.mj)..i nije me još prijavio,planirali smo od 1.7.,međutim,ja sam u međuvremenu zatrudnila i sad me zanima da me sad prijavi,da li ću ja imati pravo na bolovanje?Prvi put čekam bebu,i nisam baš upućena u te stvari pa vas mooolim da mi pomognete ili predložite što da radim...hvala pno.. user posted image

(Odgovor članu pako)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bolovanje & porodiljni
28.6.2010 9:40:10   
ninolina
IZVORNA PORUKA: *zara*

Drage moje..i ja sam u sličnoj situaciji,samo malo kompliciranijoj..user posted image
Evo ovako..prije tri mjeseca sam se preselila kod dečka u drugi grad(dosta udaljenji od mog),ali nisam papire još prebacila.
To sam planirala na jesen,odnosno,poslije sezone jer živimo na moru i preko ljeta ima jako puno posla-tj.,živimo od ovog što se na ljeto zaradi..Dečko mi je obrtnik i radim kod njega već dva mjeseca(a prije toga sam radila zadnji put prošle godine u 9.mj)..i nije me još prijavio,planirali smo od 1.7.,međutim,ja sam u međuvremenu zatrudnila i sad me zanima da me sad prijavi,da li ću ja imati pravo na bolovanje?Prvi put čekam bebu,i nisam baš upućena u te stvari pa vas mooolim da mi pomognete ili predložite što da radim...hvala pno.. user posted image


koliko si sada trudna...moraš imati barem  4mj isplatu plaće na račun da odeš na bolovanje...ako si u zadnje 2 godine imala 12 mj radnog staža imaš pravo na bolovanje, porodiljni ali samo sa prijavom sada najmanje 4 mj...a sami odredite koliko možete platiti prijavu

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu *zara*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bolovanje & porodiljni
28.6.2010 9:45:50   
*zara*
aaah..mislim da ništa od toga..
trudna sam 2.mj..
hvala,Nikolina user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bolovanje & porodiljni
28.6.2010 9:51:46   
ninolina
IZVORNA PORUKA: *zara*

aaah..mislim da ništa od toga..
trudna sam 2.mj..
hvala,Nikolina user posted image


ako si trudna dva mjeseca...znači termin ti je krqjem prvog, početak drugog...ako te prijavi sa 1.7 budeš kao zaposlena do 1.11 onda odeš na komplikacije do porodiljnog 5 dana prije termina...


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu *zara*)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!