|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Što kad vas dijete zatekne...
17.8.2009 23:19:09   
tikica_69
Ova nezgodna situacija za dijete može biti traumatično iskustvo koje može imati posljedice. Ipak i u toj situaciji navažnija je reakcija roditelja. Problem je najbolje rješiti uz ozbiljan razgovor.

Bez obzira na oprez, uvijek postoji mogućnost da vas dijete zatekne prilikom odnosa. Kako ćete reagirati i što ćete napraviti je od velike važnosti za djete, vas i vašeg partnera.

Ako ste u ozbiljnoj vezi i dijete vas zatekne pri seksu s partnerom, koji je također djetetov otac, problem je lako rješiti uz ozbiljan razgovor. Sve ostale kombinacije mogu stvoriti probleme. Evo nekoliko općih teorija o tome što dijete doživljava i koji stav je najbolje zauzeti.

Dječaci u svakoj dobi različito doživljavaju spolnost, vežu se uz majku i lako se dogodi da na oca počnu gledati kao na suparnika, nekoga tko odvlači majčinu pažnju od njega i na taj mu način predstavlja konkurenciju. Dijete želi potpunu pažnju od majke jer mu ona osigurava izvor hrane, udobnosti i sigurnosti.

Kada se dijete suoči s činjenicom da roditelji upražnjavaju spolne odnose, to može shvatiti kao nasilje nad majkom. Također nagonski osjeća da prodiranje u nečije tijelo izaziva bol. Zato će se, razumljivo, prestrašiti od prizora, iako ga on na nekoj drugoj razini nezaustavljivo privlači. Zato je najbolje da s dječakom najprije porazgovara majka, a zatim i otac.

Majka ga treba uvjeriti kako to ne utječe na njezin odnos prema njemu i da ga jednako voli, da ju to ne boli, nego da u tome uživa i da je to nešto normalno. Otac prije svega mora dječaku reći da voli mamu i da je zbog toga voli još i više, te da je dijete plod te ljubavi. Neće biti na odmet ako mu tehnički objasnite proces. To je potrebno učiniti prije ili kasnije, a možda je ovakva prilika dobar povod za uvođenje djeteta u svijet spolnosti.

Važno je da djevojčice spolni čin ne dožive kao nasilnu radnju, već kao nešto što rade odrasli, a što je posljedica ljubavi. Djevojčice prizor može šokirati. Jednako kao što se dječaku prizor čini nasilan i nerazumljiv, a s druge strane privlačan kao nešto što je očito zabranjeno i novo.

Ako dijete zaista samoga sebe izjednačava s jednim od roditelja, percepcija uloge može ga vrlo zbuniti i uzrokovati utučenost. S normalnim razvojem djeteta ta utučenost će se razriješiti sama od sebe buđenjem vlastite spolnosti i užitka koji je s time povezan.

Ukoliko dijete snažno reagira, što ćete primjetiti po korjenitoj promjeni ponašanja, događaj ga je očito šokirao. Ne trebate ga siliti na objašnjavanje ako ne želi slušati. Dijete mora događaj postaviti u sigurne okvire svog svijeta. Ako to ne može sam, vi mu morate pomoći ili potražiti stručnu pomoć. Zato je možda najbolji savjet da brižno zatvarate vrata.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Što kad vas dijete zatekne...
17.8.2009 23:26:51   
natalijax
tiki citas mi misli bas sam htjela jos neki dan otvorit tu temu,jesam susrela sam se s tom situacijom,jako gadno,bila sam balavica 8godina,kada sam zatekla mamu i tatu,odvratno sam se osjecala,sram,stid pognula sam glavu svaki dan,jos dan danas se nekako glupo osjecam,nekako nisam opustena s muzem jer uvijek mi je u glavi joj sto ako neko ude sto ako me netko cuje,pa sto ako moje dijete danas sutra mene zatekne

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Što kad vas dijete zatekne...
17.8.2009 23:28:29   
tikica_69
Mene moji nikada nisu....hvala bogu user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Što kad vas dijete zatekne...
17.8.2009 23:31:07   
Ninaa
Joj neznam uopće kaj bi napravila, neću ni razmišljat o tome,nadam se da se neće dogoditi.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Što kad vas dijete zatekne...
17.8.2009 23:31:11   
natalijax
juce prica meni bratic kak on nekad se sa zenom zeza tak ustipi je pred djecom,i ovaj stariji 12godina mu je rekao tata ti mamu zlostavljas

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Što kad vas dijete zatekne...
17.8.2009 23:31:46   
natalijax
molite boga da se nedesi,ja vjerujem da ni mojima nije bilo svejedno

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Što kad vas dijete zatekne...
17.8.2009 23:54:22   
Lady3
L.nas je zatekla.user posted image .i ja sam joj sve lijepo objasnila i prihvatila je to sasvim ok,nikakve promjene nije doživjela.Normalno kao sve i do sada..Hvala Bogu..user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Što kad vas dijete zatekne...
18.8.2009 0:01:34   
CallamityJane
a sta mislite kada su u pitanju manja djeca???
prica mi prijateljica bas neki dan, kako ih je mali iznenadio tokom odnosa.
Malome je dvije godine.Pitam je ja pa sta mali, je li ti bilo neugodno?Kaze sta ce mi biti neugodno, pa on nista ne zna, gleda i smije se.
ajoj meni to bas ruzno nekako bi, ja to ne radim dok je mala u sobi, jos je manja a ima i baldahin ali ne mogu se opustiti i gotovo.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Što kad vas dijete zatekne...
18.8.2009 0:24:08   
tikica_69
Ma, uvijek si covjek pomisli sto si sad oni siroti misle u svojoj glavici, sto je sad pak to

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Što kad vas dijete zatekne...
18.8.2009 6:59:26   
Ruža
Uuuuu, nezgodno, nezgodno. Nadam se da ćemo uspjeti izbjeći takve situacije.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Što kad vas dijete zatekne...
18.9.2009 20:13:13   
uspavana
da, nezgodna situacija...
ja hvala Bogu nikad nisam nikod zatekla... a neznam kako bi reagirala....




_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Što kad vas dijete zatekne...
18.9.2009 20:22:56   
buduća mamica
joj user posted image ja sam spavala sa roditeljima u sobi do treće godine, tada nisam znala ali sad sam svjesna što su radili i nije mi nimalo ugodno a 23 su mi godine i sama imam muža tako da mogu samo misliti kako je maloj dječici user posted image  

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Što kad vas dijete zatekne...
18.9.2009 21:42:36   
Zvonki
Nadam se da se to neće dogoditi user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!