|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisani korisnik]
24.7.2009 23:03:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nepismenost
24.7.2009 23:13:28   
mrkvač
Da primjećujem takve stvari i nekad mi stvarno smeta! A pogotovo mi smetaju neke voditeljice (kao Nikolina Pišek) što ne znaju jednu normalnu rečenicu sastaviti!

_____________________________

sara, 20.04.2004
dora, 18.11.2008

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nepismenost
24.7.2009 23:13:41   
mirna
Mene vise smeta to sto ne znam sto je ispravno iako bi htjela ispravno govoriti hrvatski. svatko ima neku svoju teoriju.

Primjerice:

U djece ili Kod djece
porod ili porođaj
mog ili mojeg

imam još puno takvih primjera, ali se ih trenutno ne mogu sjetiti...

Slažem se da bi na TV-u i u novinama trebali govoriti ispravno...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nepismenost
24.7.2009 23:27:18   
natalijax
da nije ni cudo sto je mirna berend rekla da su to sve amateri

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Obrisani korisnik]
24.7.2009 23:47:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu natalijax)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nepismenost
24.7.2009 23:53:44   
kitty
IZVORNA PORUKA: cvrčak

A da ne spominjem da nisam čula ni za jedan narod na svijetu koji svake godine izbacuje novi pravopis i izmišlja nove riječi kao mi Hrvatiuser posted image


ni sami sebe ne razumijemouser posted image


_____________________________

IVAN 20.06.2003.
DUJE 13.01.2009.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nepismenost
25.7.2009 11:30:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cvrčak

A da ne spominjem da nisam čula ni za jedan narod na svijetu koji svake godine izbacuje novi pravopis i izmišlja nove riječi kao mi Hrvatiuser posted image


Baš tako, draga, kad sam išla u školu, bar sam znala sve što je onda bilo pravilno, ali sad nisam ni sama sigurna... sve me strah kad mi djeca krenu u školu, da ih nešto krivo ne naučim... user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nepismenost
25.7.2009 11:48:11   
FIONA
a kaj se čudite...pa kad slušam sjednicu samora niti jednom nisam sve skužila...kao da nisam tu rođena već u dijaspori.....

od Milinovića pa na dalje...to su nepismeni ljudi...da mi dođe na razgovor za posao ne bi ga zaposlila samo zbog loše komunikacije i neispravne gramatike!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nepismenost
25.7.2009 11:51:59   
koka
ja nemam pravo glasa jer moji padeži nisu nikad tamo di trebaju bitiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nepismenost
25.7.2009 11:56:35   
FIONA
mam koka i neni svašt apobegne ali ako mi vodiš državu onda bi u najmanju ruku trebao znati padeže našeg jezika...jel ak se ne  znaš razgovarati kaj onda dalje imamo pričati...nisu naučili osnove komunikacije na materinjem jeziku kako je onnda moguće da su savladali puno teže gradivo iz financija, gospodarstva itd!!!!....ma užas...bolje da tu ne dolazim na ovu temu jel se samo uzrujam!!!!...grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nepismenost
25.7.2009 11:56:39   
inna
u primjetim, primjetim i živcira me. Kaj ne odu kod fonetičara i nauče se pričati. A naglasci, majko božja!!!user posted image Pa to im je posao! Isto tako me živciraju naši prijevodi u filmovima, pola ne prevedu i skroz se izgbi smisao. Uopće ne čitam titlove nego slušam.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nepismenost
25.7.2009 12:12:34   
Vjeverica ST
znam...ili pleonazmi poput sklizati se (klizati) , oko desetak (desetak/ oko deset), no međutim (ili jedno ili drugo!).... a da ne spominjemo novozagrebački govor sa naglaskom i žargonom koji se čak i forsira! i da ne spominjem opet spomenuto dešavati i sl. Ajde mi na forumu možemo griješiti, zbog brzine itd. ali što je rekla Mirna ljudi koji bi trebali biti uzor zbunjuju one koji žele od njih učiti...posebno državna tv!!!!

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 12
   [Obrisani korisnik]
25.7.2009 12:18:08   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Vjeverica ST)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nepismenost
25.7.2009 12:33:03   
Vjeverica ST
kad već spominjemo smiješne situacije....jednom je Ljiljana Saucha rekla umjesto "stanje" - "sranje" user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nepismenost
25.7.2009 13:09:16   
Zvonki
Više me smeta ovaj "zagrebački naglasak". Znam ja da se to tako ovdje govori ali onda ja, recimo koja sam iz Slavonije i koja ima pravi naglasak ispadam smješna . I nikome ne mogu dokazati da ustvari moj naglasak je ispravan a zagrebački nije.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 15
   [Obrisani korisnik]
25.7.2009 16:03:49   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Zvonki)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nepismenost
25.7.2009 17:19:41   
Thea
IZVORNA PORUKA: cvrčak

A da ne spominjem da nisam čula ni za jedan narod na svijetu koji svake godine izbacuje novi pravopis i izmišlja nove riječi kao mi Hrvatiuser posted image


Pa djeca u školi ne uče zemljopis kao mi nekad nego je to geografija...Ma dajte molim vas kako je to sad hrvatska riječ?.Pa u Srbiji se uči geografija i historija..Možda će po novom hrvatskom i povijest kod nas biti historija...


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Nepismenost
27.7.2009 11:19:20   
Zvezdica
SVAKA ČAST ZA TEMU!!!!

Ja sam iz Novog Sada, dakle, ne govorim hrvatski već srpski, ali problem postoji i u našem jeziku, kao i u vašem.

Bez namere da bilo koga vređam imam pitanje...
Recimo mene izbezumljuje mešanje JEL i JER.
Jedno je upitna rečca (Jel?), a drugo je uzročni veznik (..., jer...).
Jel to tako i kod vas?

IZVORNA PORUKA: FIONA

...jel ak se ne  znaš razgovarati kaj onda dalje imamo pričati...


Dalje me izbezumljuje što ljudi ne mogu da savladaju da se NE piše zajedno samo sa 4 glagola: NEĆU, NEMOJ, NEMAM, NISAM.
Dok se uz opisne prideve piše zajedno: NEPRIMERENO, NEADEKVATNO.
Jel i kod vas tako?

IZVORNA PORUKA: Vjeverica ST

znam...ili pleonazmi poput sklizati se (klizati) , oko desetak (desetak/ oko deset), no međutim (ili jedno ili drugo!)....


čak štaviše user posted image

A šta je problem sa "sklizati se"? Mislim... ako se misli na klizanje kao sport, i ja kažem "Idem da se kližem", ili "Kližem se" (činjenica bez "s").


IZVORNA PORUKA: cvrčak

Sjetila sam se:a kad mi na tv-u kažu obadvije. Ako su obje podrazumijeva su da su dvije.user posted image
To mi je u rangu sa Ivaniševićevom izjavom da ima osjećaj za feelinguser posted image


user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Thea

Pa djeca u školi ne uče zemljopis kao mi nekad nego je to geografija...Ma dajte molim vas kako je to sad hrvatska riječ?.Pa u Srbiji se uči geografija i historija..Možda će po novom hrvatskom i povijest kod nas biti historija...



Nije Historija, nego istorija. user posted image

U principu ja jesam za to da su reči nekako slična nekim svetskim jezicima, prosto, da sporazumevanje bude lakše.
Iskreno, šiznem kada se smisli nova reč za nešto, kada već postoji neka svetski prihvaćena.


(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!