|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prekid dojenja - nitko ne govori o
30.3.2009 15:38:08   
Njofra
Da li je traumatično za dijete čak kad se radi pr. kod nas u slučaju 2,5g još uvijek na prsima pa može se reči i po noći nekoliko puta, ako je loše volje ili ružno sanjao treba utjehu koju valjda mu pružim ja tako da ciki.
Kako da prekid bude što manje stresan?
Što osječa dijete kada prestajemo s dojenjem? Kako na lakši način prekinuti?
Prekid dojenja, zašto?
Osjetila sam da nemam više toliko mlijeka i iscrpljuje me stalno dojenje tako da se osječam kao da me vlak zgazio (ružno zvuči ali je tako, ne uvijek ali u zadnje vrijeme češće) mislim da nemogu obavljati poslove dobro već da sve nekako onako osrednje idu stvari. Može se reči ide mi na živce nekad kad mali koji je Hvala Bogu dosta onak` napredan, visok 18kg i vuće a ono skoro nikaj nema.
Ima li netko kakav dobar savjet.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prekid dojenja - nitko ne govori o
30.3.2009 17:09:47   
ivanaa
ja sam prestala kad je moj otiso ma more par dana..

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prekid dojenja - nitko ne govori o
30.3.2009 17:14:38   
dominik
mislim da je dovoljno velik da mu se objasni da je velik i da vise ne treba cikiti, da je to za male bebe ...pomalo makni dnevne i nocne, samo za uspavat a onda s vremenom i to maknite, nista nece ici bez suza, ali prosli ste period kada bi on sam i lakse odustao

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prekid dojenja - nitko ne govori o
30.3.2009 18:45:55   
njanja
po meni je 2,5 godine općeniti previše za dojiti dijete...tim više što kažeš da te to opterećuje....mislim da je beba tj dijete tada u dobi kada treba sigurnost pronalaziti na 2. načine, a veliki + je što mu možeš objasniti da je mama tu brz obzira na cicu.... isto mislim da nikada nije jednostavno prestati, evo smo iuspijeli sa 9 mj, bilo je par večeri plakanja dok sam ga spuštala u krevet odmah je plakao iako ga od 8 mj nisma dojila prije spavanja nego samo noću), ali za 3 noći je bilo sve po starome, zaspi "ko beba" nakon boce rižolina..... p.s. ja sam prestala jer je jan dojio samo noću i to me opterećivalo, stalno se budio, a isto kao i ti nije bilo puno toga u cicama i samo je dudlao, znači dojenje je prestala biti funkcija hranjenja, a postala je pomalo iskorištavanje.....sad se tješimo tako da se malo ponunamo i spava dalje....svi zadovoljni....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prekid dojenja - nitko ne govori o
30.3.2009 18:48:40   
Ruža
Joj kužim te skroz. I ja imam velikog sisavca i malo malo se ulovim u razmišljanju kako ćemo preživjeti odvajanje od sise.user posted image  Ali imamo još vremena.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prekid dojenja - nitko ne govori o
30.3.2009 20:12:29   
tikica_69
A na isti nacin kao i odvajanje od bocice...strpljivo i polako

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prekid dojenja - nitko ne govori o
30.3.2009 20:49:59   
ninolina
Pa moja je recimo to prihvatila dobro. Isto sam već bila luda od toga. Nisam normalno funkcionirala a ona je tražila cicu gdje god je stigla. Kad sam ostala rudna i njoj rekli da čemo dobiti bebu koja će trebati papati cicu jer nema zube... nikada više nije tražila da joj dam. Iako sam se bojala kako će to ali sve je prošlo najbolje, ali sam zato s Theom prestala dojiti s 9 mj. Nikad više tako dugo

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!