|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Osip po tijelu
28.9.2011 21:08:04   
BUMBI
D danas kad se probudio imao je neki osip,najviše u preponama i ispod stomaka,a malo i na vratu.
Bili smo doktorice(čekali 2,5 sata),da bi se njemu tamo ospi smanjio,ustvari više ga nije ni bilouser posted image ,samo par po stomaku onako kao točkica od uboda i okolo malo crveno i tako par komada.
Kaže ona da  ije ništa,jer mu je i gledala grlo(ja rekla da malo i kašlje,pa kad smo već tamo),i slušla pluća i kaže vjerovatno alergija.Pitala šta je je jeo,jel jeo kikiriki,flips...jučer je pojeo malo kikirikija i dobio on inekciju za svaki slučaj i nek pije Aerius.
Da bi ja sad prije kupanja vidjela opet fleke,ali sad kao od kopriveuser posted image ,2 manje s jedne strane i jedna veća s druge strane.
Sad neznma šta da radim,popio je Aerius i nadam se da će se smanjiti i da nećemo morati na hitnu


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Osip po tijelu
28.9.2011 21:17:52   
Njofra
Meni to djeluje kao alergija. Moj mali je imao jednom crvene fleke kao od koprivnjače na par mjesta po nogama i po trbuhu i panično sam ga odvela na hitnu gdje je dobio injekciju i mislim fenistil kapi. Prošlo je istu večer, točnije od injekcije se počele fleke smanjivati i to je bilo to.
Nadam se da će se i tvom brzo povući da nije ništa drugo do alergije.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Osip po tijelu
28.9.2011 21:19:16   
BUMBI
Imao je on jednom te fleke kao kopriva,ali je onda to dobio od sirupa,a sada neznam od čega mu je

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Osip po tijelu
28.9.2011 21:37:48   
BUMBI
Nestale su mu te kao kopriva,sad ima još par na vratu crvenih flekica i na leđima jednauser posted image
Izludit ću sad,baš me je strah da ga ne budem morala voditi u bolnicu i da ga ne ostaveuser posted image


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Osip po tijelu
28.9.2011 21:38:32   
dami
Možda je od znoja.



_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Osip po tijelu
28.9.2011 21:54:47   
lidac0605
Koprivnjača,prava urtikarija tj.alergija.Moj M ti je imao sa 2 god 1.puta i to samo po nogama sa izrazenim svrbezom,al samo dok nije pocel pit antihistaminik,a osip je bio tu duga 3 tjedna.Pedica je rekla da se to obrađuje ako recidivira,i tak je i bilo,6 mj od toga urtikarija od glave do pete,obradili,alergija na konzervans Na-benzoat + alergijski rinitis,od onda na Singulairu,nikad vise osipa.
Ne moras zbog toga na hitnu,osim ak ga jaaako ne svrbi il se jako pogoršava,nije to bas hitno stanje.
I da,u 99% slucajeva urtikarija je znak alergije na nesto uneseno na usta,a posto lijekove ne pije,znači hrana il pićeto bas hitno stanje.
I da,u 99% slucajeva urtikarija je znak alergije na nesto uneseno na usta,a posto lijekove ne pije,znači hrana il piće


_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Osip po tijelu
28.9.2011 21:59:57   
BUMBI
On isto ima alergijski rinitis i alergijsku astmu,i mi koristimo Singular granule i Aerius.
Nije nikada bio na testiranju na hranu ili piće.Prvi put kad je to imao dobio je od antibiotika.
Sada spava i ne svrbi se po tome,bio je malo dok je bio budan,ali sad dok spava više ne.
Danas je jeo sve uobičajeno što i inače,pa neznam šta bi moglo biti u pitanju
U svakom slučaju hvala ti Lidacuser posted image


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Osip po tijelu
29.9.2011 7:48:29   
anonno17
i mi smo imali jednom tu koprivnjaču bili kod doktora dobili fenistil, i kako došlo tako i prošlo a ne znamo od čega ja sam sumnjala jedino na dinju koju do tada nikada nije jeo. nama se te crvene fleke i mali  mjehuriči kao od koprive pojavili naiuzmjence malo na vratu , pa kad tamo nestane pojavi se na ruci i  tako je putovalo stalno nestajalo i pojavljivalo se. to je prošlo i za sada još nije imao istu stvar, tako ta mislim i da je tvom d. isto nešta zasmetalo od hrane i nemoj se ništa brinuti sve će već sutra biti bolje.

_____________________________

Noa -17.08.2005.
Patrik - 18.12.2009.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Osip po tijelu
29.9.2011 8:45:32   
ema55
ja se mučim sa time već dva tjedna, nikako da skroz prođe, pijem neke ljekove ali isto mi izlazi samo što se ublažija osip. u utorak ću poć u ZD na pregled. Samo srića što je meni a nije malenoj.
e sad kad je već otvorena slična tema meni Ema ima na rukama i na licu, počelo je sa ka nekom bilom flekom slično ka lišajevi , a sada je tu postalo malo crvenkasto i hrapavo, ne izgleda nešto strašno ali opet. Nisam bila još nigdi, naručila sam sebe i nju kod dr. Gverića u Zadru. idemo u utorak pa ćemo viditi.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu anonno17)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Osip po tijelu
29.9.2011 13:04:57   
BUMBI
Preko noći bilo dobro,ali jutros opet imao crvene fleke(ali sad ne kao kopriva) i otišli opet kod doktorice pa je dobio još jednu inekciju user posted image i morali smo ići vaditi krv,nemorate ni zamisliti kako je to prošlouser posted image user posted image .
Kažem joj da i dosta kašlje,onako promuklo,a i čula ga je tamo,ali kaže da je sve ok i da mu je  i to od alergije i da malo uvedemo u Flixotide,a navečer Aerius.
Taj kašalj gadno zvuči,ali kaže da je dobro
Sutra ako opet bude imao ,mora doći po još jednu inekciju.
Danas jede samo kekse jer je rekla da malo pripazimo na hranu


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Osip po tijelu
7.10.2011 22:07:30   
Bubu
Joj evo i moja curka dobila te flekove, dobro ste rekli, kao od koprive. Počelo malim crvenilom na zglobu kao da ju je nešto ubolo, i sad ima crvene flekove sa svijetlim prištićima uglavnom po nogama, i par na trbuhu i ispod pazuha, i jako se svrbi. Prošli tjedan je imala neku virozu, i odonda dosta kašlje, a danas ujutro povišenu temp.(37) ali poslije sve ok.
Na hranu jako pazimo oduvijek i nije jela baš ništa što do sada nije. Deterđent također ne koristimo...
Kaj bi moglo biti? S čim da joj mažem?

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Osip po tijelu
8.10.2011 10:38:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Bubu

Na hranu jako pazimo oduvijek i nije jela baš ništa što do sada nije. Deterđent također ne koristimo...
Kaj bi moglo biti? S čim da joj mažem?



Možda je dirala nešto što je izazvalo moguću alergijsku reakciju, pojela barem komadić neke nove namirnice, možda ova promjena vremena ili je još uvijek mala viroza prisutna. Joj ta crvenila nikad se rješit, dobra je a-derma krema ili bepanthen, ali ako se svrbi onda možda i fenistil kapi u savjetu s doktoricom.
Čime perete robu?

(Odgovor članu Bubu)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Osip po tijelu
8.10.2011 13:45:33   
Bubu
Robu perem indijskim kuglicama za pranje iz bio˛bio i nema omekšivaća, tako da to sigurno nije.
ali eto, preko noći se povuklo i kao da ništa nije bilo, hvala Bogu.
nije ništa novo jela, cijeli dan smo jučer bile zajedno i stvarno ne znam od čega bi...
Al očigledno na neki vanjski podražaj kad je tak brzo došlo i ošlo..

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Osip po tijelu
8.10.2011 18:46:39   
ema55
To što opisuješ su urtikarije ili koprivnjače. teško je otkriti uzrok, ponekad se zna desiti da se napravi stotina pretraga a opet se bude na početku. ono što je važno da se urtikarije ne mažu, već se pije lijek koji će ublažiti svrbež. ja bih na tvom mjestu pošla kod dobrog doktora za kožne bolesti. ne znam odakle si. mi smo kod šibenika, bili smo u zadru, tj. ja sam išla zbog urtikarija, a curku sam vodila zbog dermatitisa.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Osip po tijelu
8.10.2011 22:02:12   
sretnabeba4
evo takav osip je imao i moj J ka je bio 2 tjedna star. i zamisli, odvela sam ga kod pedice jer sam se bila jako uplašila da nebi bilo nešto opasno na tako maloj bebici. nije imao temp. bio je na prsima i mogao je dobiti jedino od nečeg što sam ja pojela... a baš je bila sezona jagoda i ispostavilo se da je osip reakcija na kiselost jagode. kupala sam ga u čaju od kamilice, ali osip se povukao preko dana a preko noći pojavio.. to je čisto normalno i tako traje oko 3 tjedna. ne ničim mazati, ne prati šamponom i proći će. čim se skriva a ne pojačava se nije opasno... da je kojim slučajem kao znamenka znači kad pritisneš prst na osip da ostaje a ne nestane onda je opasno....eto to je objašnjenje moje pedice....user posted image

_____________________________

Patrick//28.02.2001
Dominick//16.07.2002.
Hana//21.10.2003
Jan// 08.05.2011

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Osip po tijelu
8.10.2011 22:45:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ema55
mi smo kod šibenika, bili smo u zadru, tj. ja sam išla zbog urtikarija, a curku sam vodila zbog dermatitisa.



pozdrav, zanima me šta je doktor ustanovio obzirom na dermatitis, tj. koji lijek je propisao (sigurno kortikosteroideuser posted image ), da li ste morali ići na alergološke testove dalje i koliko često su vam kontrole... Hvala!

< Poruku je uredio Mala štruca -- 8.10.2011 22:46:01 >

(Odgovor članu ema55)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Osip po tijelu
10.10.2011 10:48:12   
ema55
Ona ti meni ima blagi oblik atopijskog dermatitisa. ništa joj nije radio budući da joj je stvarno blago. kaže da je to genetski, da nije uzrokovano hranom ili nečim drugim. da dao mi je kortisteroide. nisam to kupila jel joj se popravilo, sad joj se skoro i ne vidi. preporučio mi je da za svakodnevnu upotrebu koristim kremu od BIODERME - ATO DERM. to sam kupila i stvarno sam prezadovoljna sa njom. koža je je stvarno super. kontrola nema, kaže da se to može povlačiti cijelo djetinjstvo, znači da dođemo ponovno ao se bude pogoršavalo.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Osip po tijelu
10.10.2011 21:24:38   
Anoniman
ema 55 hvala, imaš i pp user posted image

(Odgovor članu ema55)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Osip po tijelu
10.11.2014 12:16:00   
želimživot
pozdrav!
bebač ( 2god) mi je dobio osip na podlakticama. ima možda već od toga 2 tjedna ali nisam obraćala pozornost jer ga ne smeta, nije bio crven i samo su bile sitne točkice. u četvrtak mu see pojačao i krenuo na noge (na bedricama sad ima ono šta je bilo na rukama, a na rukama ovo na slici dolje).
Bio je tjedan dana prehlađen, bez febre uz malo kašlja i začepljen nos..
Ako je alergija (možda bi mogla biti od mandarinka, mačka) ali ne češe ga, barem nisam primjetila da se češe...
Bili smo kod ped, u četvrtak, rekla nam je da mažemo samo s sinopenom pa ćemo vidjeti. Ništa nije pomagao, samo se osip širi, znači, sad ima porukama, bedricama i tabanima (glatka je koža ali su tu crvene točkice) i malo po obrazima.

http://imgur.com/WWuaJMZ
http://imgur.com/5m2Bpc1

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!