|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jeste li ZA ili PROTIV medicinski potpomognut...
29.3.2012 22:15:40   
mamacita
Sa tudjom doniranom spermom, i zeninim jajnim stanicama, dakle u slucaju da muz ne moze imati djecu, a obadvoje ih zele imati, roditi svoje dijete, da li mislite da je eticki moralno dozvoliti takvu oplodnju? Naravno, donirane jajne stanice i donirana sperma, u slucaju dvostruke neplodnosti, bila bi upotrebljena iz zamrznutog stadija i unesena u tijelo zene te bi ga ona 9 mjeseci nosila, i zatim rodila. Sta je s ostatkom smrznutih embrija? Da li je cijela moralna prodika oko ove teme smislena ili besmislena. Ja sam svakako za dozvolu takve oplodnje. Ja imam svoji 4 djece, i srecom nisam prolazila kroz traume neplodnosti. I vjerujem da jedino oni parovi koji su stavljeni u takvu nepriliku, da moraju posegnuti za time kao za zadnjom sansom radjanja djeteta, znaju kako im je. Politicari i crkva ne bi trebali imati nista s tim.



< Poruku je uredio Ninaa -- 2.4.2012 12:06:36 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
29.3.2012 22:20:24   
ribica1
Molim te promijeni naziv jer to nije umjetna oplodnja nego medicinski potpomognuta oplodnja i vjeruj mi svi koji to prolaze dopiju ospice kad čuju naziv umjetna!!!!!!

No vratimo se temi, definitivno sam za al naš zakon tako nešto ne omogućava (barem ne ovakav primjer koji si navela znači i donirana sperma i donirana jajšca) tako da niš od toga kod nas u skorije vrijeme, jer sad kao mijenjaju zakon a zapravo ga u nekim dijelovima još više unazaduju!

_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
29.3.2012 22:28:38   
mamacita
Oprostite za krivi naslov, no ne znam kako ga izmjeniti. Ako moze moderator, onda neka to ucini u moje ime neka "umjetno" zamjeni sa "medicinski potpomognuta oplodnja".


(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
29.3.2012 22:31:17   
ribica1
Možda tlačim al eto to mi odmah upalo u oko, ni ja nisam prije kužila razliku i nisam o tome mislila dok nisam probala!!
Nisam te htijela špotatuser posted image user posted image

_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 7:58:50   
mišica 666
definitivno za i da se omogući svima ne samo oženjenim / udanim osobama.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 8:02:15   
hehehe
naravno ZA, i slažem se, crkva i politika nebi smjele imati ništa s tim!

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 8:47:05   
lidac0605
Uvijek ZA!I to bi trebalo zdravstveno financirat,a ne da ljudi kredite dižu da bi išli na oplodnju!
Ono protiv čega jesam je da gay parovi imaju il posvajaju djecu,mislim da to baš nije normalno okruženje za dijete,protiv njih nemam niš,al djecu im ne bi dala...no to je već drugi par rukavica...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu hehehe)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 9:11:47   
m600

IZVORNA PORUKA: lidac0605

Uvijek ZA!I to bi trebalo zdravstveno financirat,a ne da ljudi kredite dižu da bi išli na oplodnju!
Ono protiv čega jesam je da gay parovi imaju il posvajaju djecu,mislim da to baš nije normalno okruženje za dijete,protiv njih nemam niš,al djecu im ne bi dala...no to je već drugi par rukavica...



potpisujem user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 9:24:23   
larousse

IZVORNA PORUKA: lidac0605

Uvijek ZA!I to bi trebalo zdravstveno financirat,a ne da ljudi kredite dižu da bi išli na oplodnju!


Šta nije zakon kod nas da imaš pravo 6 puta preko zdravstvenog pokušat, pa onda ako i dalje ne uspije plaćaš sam??? ILi sam ja nešto pobucala...
Ali sam svakako ZA.

_____________________________

20.08. naša srećica

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 9:43:47   
lottta
Pitala bih ja tu hrpu polupismenih političara da li bi bili za MPO kad bi godinama radili na djetetu bez pozitivnog rezultata i kad bi već bili toliko psihički uništeni da im još jedino MPO ostaje kao opcija.

A što se tiče crkve i tih lopova, njima uopće ne bih dala pravo glasa po tom pitanju. Ne znam šta jedan svećenik ima pametno za reći uopće o tome kad su zavjetovani na celibat i život bez ljubavi i djece. Mislim da nisu kompatibilni da izražavaju svoje mišljenje o tome.

A ako država i javno zdravstvo mogu financirati kojekakve gluparije penzićima i ostalim stogodišnjacima, mislim da mogu financirati i MPO i pomoći parovima koji se muče godinama da bi iskusili čari roditeljstva.

A premalo im se djece rađa...

Mislim, čovjek jednostavno ne može vjerovati koliko rade na tome da potpomognu natalitet, počevši od one truleži od porodiljnog drugih 6 mjeseci, pomoći za djecu, neupisivanje u vrtiće, izmišljavanje potrebitih obitelji (koje to zapravo nisu jer na račun poreza i prireza koje zaposleni svaki mjesec daju u gradski proračun, jako lijepo žive. Čak i bolje od mnogih obitelji gdje oba roditelja pošteno rade i zarade plaću svaki mjesec), itd. itd.

Mogla bih još čuda napisati jer mi takve teme dižu živac. Podsjećaju me na to u kakvoj zemlji živimo... Bljak.

(Odgovor članu larousse)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 9:53:17   
modesty blaise
ZA

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu lottta)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 9:59:20   
kanader
za.bez obzira na bračno stanje ili sexualnu orjentacijuuser posted image

< Poruku je uredio kanader -- 30.3.2012 10:00:04 >


_____________________________

letio sam nekad, letio i ja...imao sam krila ,krila leptira

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 10:03:28   
zuti.leptirić
Ja sam PROTIV iz vrlo jednostavnog razloga, jer je embrij ljudsko biće koje ima dusu,kojem su vec tada odredeni spol, boja koze i kose,otisci prstiju, karakter itd. a oni moraju "napraviti" 5,6 takvih embrija od kojih se mozda jedno uspije ugradit u maternicu,a ostali se bacaju u školjku..
znači, nekoliko ubojstava da bi jedan par imao dijete..divno!
a toliko je siročadi,djece u domovima koji sanjaju o roditeljima...
i zato jer je moj stav da samo Bog daje i uzima zivot..
zao mi je parova koji imaju problema sa začećem, ali mislim da "potpomognuta oplodnja" nije rjesenje.
eto, to je samo moje misljenje.

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 10:46:31   
keksić
za

_____________________________

03.11.1999. - prva srećkica moja iva (iva- šljiva)
15.02.2010. - druga srećkica moja vendy (vendica -švendica)

(Odgovor članu zuti.leptirić)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 10:56:35   
elven
ZA...bez obzira na orijentaciju...političku ili vjersku user posted image ..

političare po tim i sličnim pitanjima na žalost ne možemo izbjeći obzirom da nam oni kreiraju i izglasavaju te iste zakone, a i sami smo ih izabrali da nam budu predstavnici.....

crkva je druga priča...barem ovi u hrvata bi se trebali malo suzdržati dok se ne riješe gnjusnih i trenutno vrlo aktualnih zločina upravo protiv djece koju toliko žele zaštiti...licemjerno je uopće njihovo bilo kakvo oglašavanje po bilo kojem pitanju o djeci...

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 12:30:25   
natalijax

IZVORNA PORUKA: zuti.leptirić

Ja sam PROTIV iz vrlo jednostavnog razloga, jer je embrij ljudsko biće koje ima dusu,kojem su vec tada odredeni spol, boja koze i kose,otisci prstiju, karakter itd. a oni moraju "napraviti" 5,6 takvih embrija od kojih se mozda jedno uspije ugradit u maternicu,a ostali se bacaju u školjku..
znači, nekoliko ubojstava da bi jedan par imao dijete..divno!
a toliko je siročadi,djece u domovima koji sanjaju o roditeljima...
i zato jer je moj stav da samo Bog daje i uzima zivot..
zao mi je parova koji imaju problema sa začećem, ali mislim da "potpomognuta oplodnja" nije rjesenje.
eto, to je samo moje misljenje.

kad si toliko protiv onda donesi drugi zakon da ta djeca i ljudi nemoraju čekat godinama na posvajanje

(Odgovor članu zuti.leptirić)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 12:37:59   
mišica 666
Bog daje i uzima zivot..


kad je tako drugi put kad budeš bolesna leptiriću nemoj doktoru pa ako bude Božja volja preživit ćeš a ako ne ....

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 14:08:13   
natalijax
to samo imaju razmišljanje tako oni kak se zovu ili kak se zove ona sekta pentakost,isto zbore ko žl

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 14:31:32   
modesty blaise

IZVORNA PORUKA: zuti.leptirić

Ja sam PROTIV iz vrlo jednostavnog razloga, jer je embrij ljudsko biće koje ima dusu,kojem su vec tada odredeni spol, boja koze i kose,otisci prstiju, karakter itd. a oni moraju "napraviti" 5,6 takvih embrija od kojih se mozda jedno uspije ugradit u maternicu,a ostali se bacaju u školjku..
znači, nekoliko ubojstava da bi jedan par imao dijete..divno!
a toliko je siročadi,djece u domovima koji sanjaju o roditeljima...
i zato jer je moj stav da samo Bog daje i uzima zivot..
zao mi je parova koji imaju problema sa začećem, ali mislim da "potpomognuta oplodnja" nije rjesenje.
eto, to je samo moje misljenje.


zatucano mišljenje nevrijedno spomena...al od kog je i ne čudi...
mišice super si napisala a ja ču dodati da sam sigurna da isto tak žl sigurno i dijete vodi doktoru i ne ide za svojom krilaticom "bog daje i uzima život"...jel tak žl? ...ak je onda si licemjerka!!!!

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu zuti.leptirić)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 15:07:57   
ruwenzor
ZA
Slažem se sa ribicom1, nije umjetna nego medicinski potpomognuta oplodnja, nema ničeg umjetnog u djeci začetoj na taj način.

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 17:44:12   
zuti.leptirić

IZVORNA PORUKA: mišica 666

Bog daje i uzima zivot..


kad je tako drugi put kad budeš bolesna leptiriću nemoj doktoru pa ako bude Božja volja preživit ćeš a ako ne ....


bez brige, bila sam tesko bolesna i nisam isla doktoru(lijecit se) al,eto, Bozja volja je bila da... PREZIVIM! (tj. "neobjasnjivo ozdravim", recept: molitva)

mb- od tebe nisam drugaciji komentar niti ocekivala,nemam sta napisati, odavno sam shvatila da s tobom nema smisla raspravljati, bas zato jer ti imas svoja "zatucana" misljenja..no nema veze, nisam ja tako aktivna u prepucavanju niti to volim kao npr. ti, pa necu dalje nastavljati..ti si meni samo jos jednom dokazala da se ovdje na raji nema pravo iznijeti svoje misljenje, a da ne krene paljba...
protiv sam i uvijek cu biti. i jos jednom da ponovim, kome nije jasno, nisam u nikakvoj sekti, samo sam osoba koja drzi do svoje vjere( katoličke vjere) i nastoji zivit po njoj. adio!

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 18:20:42   
Ruža
IZVORNA PORUKA: kanader

za.bez obzira na bračno stanje ili sexualnu orjentacijuuser posted image

Sa većinom bi se složila, no protiv sam da se isto to dopusti i homo parovima. Koliko god liberalna bila i trudila se shvatiti, ne mogu.

< Poruku je uredio Ruža -- 30.3.2012 18:21:29 >


_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu kanader)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 18:30:51   
kanader
ok. ali svaka lezbijka se može deklarirati kao singl koja hoće dijete, zar ne????kakva bi onda bila procedura dokazivanja nečijeg sexualnog orijentirauser posted image user posted image zar bi žene morale dovoditi muškarce s kojima su nekad prije bile u vezi???nije mi baš jasno kak bi to recimo išlo????i nije tema ali isto mi nije jasno kak naša političarka može kao singl posvojiti djete i još je jako podobna a ima masu parova koji su možda i "podobniji"od nje pa gube godine na skupljanje papirologije....tak da po meni, nije grijeh da dvije žene ili dva muškarca odgajaju dijete ako mu pružaju ljubav.nije baš najnormalinije, ali zar je normalno da svingeri i razno razni "slobodoumni"ljudi odgajaju djecu?????teška tema.eto malo sam ju proširil.bez zamjere

_____________________________

letio sam nekad, letio i ja...imao sam krila ,krila leptira

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 18:36:27   
Ruža
Ma sve sam ja to milijun puta prevrtila po svojoj glavi, no uvijek nađem puno više protiv nego za. Sve rečeno stoji, ali u tom slučaju imamo još jedno dijete više koje nije imalo pravo izbora.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu kanader)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Jeste li ZA ili PROTIV umjetne oplodnje?
30.3.2012 18:57:12   
bubaMaja
ja sam ZA - Bog nam je dao znanje i mogućnost da to učinimo. zašto to ne bismo iskoristili i pomogli nekom paru imati dijete?
iskreno, ne mislim da je izjava Žl imalo zatucana - po svim pravilima diskusije, dala je svoje argumente koji po tom vjerovanju stoje, nikoga nije uvrijedila, niti bilo što... svakome treba dozvoliti njegovo mišljenje!
druga stvar je što nekima od nas ti argumenti ne drže vodu... ja osobno razmišljam da i kod prirodno začete djece dogodi se popriličan broj odbačenih embrija, ali valjda kad ubija Bog onda je to u redu...
ja sam i za abortus u nekim slučajevima pa sad...
z druge strane naš je Bog superubercool samo odeš na ispovijed i odriješi te svih grijeha user posted image

mogućnost imanja vlastitog djeteta, mogućnost trudnoće i proživljavanja svih emocija tog tipa, drugačija je od usvajanja djeteta... ne umanjujem niti vrijednost posvojenja, ali ovo je druga priča...

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!