|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   novi zakon o radu nedjeljom
28.12.2008 18:43:08   
piggy
kako komentirate da nedjeljom više neće raditi veliki trgovački centri i ostale trgovine osim bezinskih i kioska?

ja mislim da je to uredu,jer ima puno ljudi koji rade nedjeljom a da im nije uopće plaćena,jer dobiju jedan dan u mjesecu slobodan.


_____________________________

šašava,vrckasta,nasmijana i posebna :) :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
28.12.2008 20:16:10   
CATE
ej piggi maloprije sam uprav ovo komentirala al izgleda na krivom mistu. nisam vidila da si otvorila topic. ma živio novi zakon! šta samo licemjerni, državu nam vodi stranka desnoga pravca 95% katolika tu živi a mi ko najveći kapitalisti moramo radit i kupovat od jutra do sutra!!!! niko ne pita kako je tim ženama koje rintaju po cile dane za male novce i niko ih ne poštuje.  

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
28.12.2008 20:17:51   
božica
podržavam zakon tajuser posted image user posted image
slobodna nedjelja svima
a može subota većini


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu CATE)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
28.12.2008 20:19:57   
Ira_
Ja bih svima dala na izbor:
Nedjelja ne radna
Nedjelja radna - djelatniku koji ju radi 400% više plaćena satnica od običnog dana. Naravno uz strogu kontrolu!

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
28.12.2008 20:25:21   
tonkica
Podržavam ga totalno, mislim, kak smo prije živjeli? Kupiš sve šta trebaš dan prije i bok.
A jadne te žene koje su rintale po tim centrima i nisu ništa više osjetile na plaći zbog toga. Tko njih pita kako im je?
Samo su mi super sad poslodavci tih žena koji vele da će sad morat 10% radnika otpustit... Mislim stvarno?! user posted image


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
28.12.2008 20:26:43   
božica
da da moš mislit kak će morati otpustitiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
28.12.2008 20:32:06   
bubac 1
meni to odgovara barem mi muž bude nedjeljom doma.user posted image

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
28.12.2008 21:15:41   
njanja
IZVORNA PORUKA: piggy

kako komentirate da nedjeljom više neće raditi veliki trgovački centri i ostale trgovine osim bezinskih i kioska?

ja mislim da je to uredu,jer ima puno ljudi koji rade nedjeljom a da im nije uopće plaćena,jer dobiju jedan dan u mjesecu slobodan.

 slažem se piggy..mi smo svi komotni i volimo nedjeljom kupovati, a ne mislimo na jadne ljude koji moraju nedjeljom na posao....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
28.12.2008 21:19:18   
CATE
ma straše nas oni koji mlate novce!! evo svi će propasti ! u engleskoj svi rade do 6 sati radnim danom ma nisam vidila da se iko buni a taman da im je gospodarstvo propalo. i naravno nediljom ništa ne radi osim malih dućančića u kojima mahom kupuju cigarete i i bombone!

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
28.12.2008 22:16:42   
Thea
user posted image Bravo za zakon samo ako će tako biti.Kako se prije radilo subota do 14 sati i zatvaranje do ponedjeljka i nikome nije ništa falilo.Ja sam po stuci trgovac i nema goreg nego kad moraš nedjeljom ići raditi dok su drugi sa svojim obiteljima.

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu CATE)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
28.12.2008 22:47:23   
Florijan Jakov
podrzavam zakon, ali isto ne kužim zakaj će dio ljudi dobiti otkaz user posted image

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
28.12.2008 22:49:21   
FIONA
to ni meni nije jasno...pa isti delaju u nedjelju i ponedjeljak!!!user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
29.12.2008 11:35:57   
božica
isti delaju u nedjelju i ponedjeljak!!!
a hauser posted image user posted image

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
29.12.2008 11:49:23   
Puli
meni je to apsolutno u reduuser posted image
dok sam ja bila dijete
uvijek se kupovalo u subotu više kruha i mlijeka da imamo i za nedjelju



_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
29.12.2008 12:09:39   
tikica_69
Ja mislim da je to glupost...ako mogu raditi lijecnici, policija, smetlari, ralice, telekomunikacijski dezurci, piloti, vozaci tramvaja, autobusa i jos ini ljudi, sto ne bi i trgovci. Ako se uvodi zakon da se nedjeljom ne radi, onda bi trebao vrijediti za sve a ne samo za probrane.
Ako ne trebamo nedjeljom jesti friski kruh, ne trebamo se ni voziti tramvajem....mozemo pjeske ili taksijem ak nam je bas hitno...ili osobnim automobilom. Ne moramo ni telefonirati najmilijima...mozemo to ostaviti za ponedjeljak, pa sto ako nam je linija u kvaru. Mislim da je to veci luksuz od svjezeg kruha i to bi nam trebalo ukinuti.
Ma to su mi takve gluposti.
Rad trebamo postivati a ne od njega bjezati. Rad nas hrani...i nedjeljom.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
29.12.2008 12:13:00   
Ruža
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ja mislim da je to glupost...ako mogu raditi lijecnici, policija, smetlari, ralice, telekomunikacijski dezurci, piloti, vozaci tramvaja, autobusa i jos ini ljudi, sto ne bi i trgovci. Ako se uvodi zakon da se nedjeljom ne radi, onda bi trebao vrijediti za sve a ne samo za probrane.
Ako ne trebamo nedjeljom jesti friski kruh, ne trebamo se ni voziti tramvajem....mozemo pjeske ili taksijem ak nam je bas hitno...ili osobnim automobilom. Ne moramo ni telefonirati najmilijima...mozemo to ostaviti za ponedjeljak, pa sto ako nam je linija u kvaru. Mislim da je to veci luksuz od svjezeg kruha i to bi nam trebalo ukinuti.
Ma to su mi takve gluposti.
Rad trebamo postivati a ne od njega bjezati. Rad nas hrani...i nedjeljom.



Potpisujem i ja sam za! Nisu trebali ukinuti taj zakon nego provoditi stari, znači kontrolirati dali su radnici propisano plaćeni za takav rad i dale se drža radne satnice. Mislim da bi se rijetko koji prodavač bunio što radi nedjeljom ako mu je to 100% više plaćeno.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
29.12.2008 12:57:25   
FIONA
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ja mislim da je to glupost...ako mogu raditi lijecnici, policija, smetlari, ralice, telekomunikacijski dezurci, piloti, vozaci tramvaja, autobusa i jos ini ljudi, sto ne bi i trgovci. Ako se uvodi zakon da se nedjeljom ne radi, onda bi trebao vrijediti za sve a ne samo za probrane.
Ako ne trebamo nedjeljom jesti friski kruh, ne trebamo se ni voziti tramvajem....mozemo pjeske ili taksijem ak nam je bas hitno...ili osobnim automobilom. Ne moramo ni telefonirati najmilijima...mozemo to ostaviti za ponedjeljak, pa sto ako nam je linija u kvaru. Mislim da je to veci luksuz od svjezeg kruha i to bi nam trebalo ukinuti.
Ma to su mi takve gluposti.
Rad trebamo postivati a ne od njega bjezati. Rad nas hrani...i nedjeljom.



Tikica ako radiš u poduzeću koji ne plaća prekovremene niti rad nedjeljom i blagdanom a po ugovoru ti je radno vrijeme 40 asati tjedno bez vikenda onda bi te pitala da li bi se složila sa novim zakonom ili ne!
MM i ja radimo upravo u takvoj firmi gdje nismo dobili osim tri dana niti jedan dan godišnjeg za rođenje male...radio vikendima do 22.00...a sada radi od 07-19.00 i dođe doma u osam sati! Malena ga ne poznaje...mogu mislit kak je tim ljudima..

Tramvajci i liječnici imaju sloboden dane i rade 12-24-12-48....a mi ne!!!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
29.12.2008 13:22:47   
tikica_69
Fiona, to ne znaci da se mora ukinuti rad nedjeljom, vec regulirati Zakon i pojacati kazne poslodavcima.
Razumijem tvoj stav, ali se nikako ne slazem da se nedjeljom ne treba raditi.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
29.12.2008 13:26:02   
FIONA
istina, istina ali iz iskustva znam da ja kada sam radila u bivšoj firmi dva ujutro, dva popodne i dva dana slobodno nisam se bunila a danas se bunim jer nemam dana slobodnog...mislim ja imam ali MM nema!
Službe koje moraju raditi su izregulirane koliko toliko ali trgovine i pekare te slične firme samo izrabljuju...sve dk se ne promjeni vlada i stara garnitura političara pozdravljam zakon za dobrobit podcijenjenih radnika!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
29.12.2008 14:12:23   
selina
Slažem se sa Tikicom.I moja firma radi sve dane u sve tri smjene,ali nam je "gazda" austrijanac i naši zakoni se strogo poštuju.Naši radnici više vole dodatno raditi nedjeljom jer tako povečaju prosjek plaće, radni tjedan (satnica) se strogo poštuje.
To što sada trgovci neće raditi nedjeljom OK, samo bojim se da će onima kojima je do sada bilo loše i dalje tako biti.Poslodavci će slobodnu nedjelju kompezirati kroz duži rad u tjednu, a plaće će ostati jednako male - ako ne i manje jer više ne rade nedjeljom.
Ali tko zna možda ipak...user posted image



_____________________________

Selina

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
29.12.2008 20:00:53   
bubac 1
doduše i ja radim u firmi koja radi 3 smjene i vikende tj. 24 sata na dan,ali za razliku od trgovaca nama se to dobro plati i dobijemo slobodan dan.

(Odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
29.12.2008 20:12:17   
CATE
vatrogasci,doktori, vozači tramvaja i svi navedeni spadaju u državne i gradske firme u kojima je rad i plaćanje smjenskog rada, prekovremenih, slobodnih dana itekako regulirano, poštivano i plaćeno!! sem toga bez trgovačkog centra svi nedjeljom možemo preživjeti a bez doktora ne možemo .  istovremeno se potpuno slažem s tim da se dotični poslodavci ponašaju bahato autokratski i gramzivo na leđima ljudi koji rintaju za njih. svi bi oni sami ukinuli rad nedjeljom da poštuju zakon i plaćaju kako treba!!!!!

(Odgovor članu bubac 1)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
30.12.2008 11:25:48   
Kika83
podržavam taj zakon.bude mi žao tih ljudi koji moraju i nedjeljom radit.komauser posted image

(Odgovor članu CATE)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
30.12.2008 12:13:02   
tikica_69
Taj Zakon je samo linija manjeg otpora. Treba udariti po kaznama za poslodavce a ne ukidati mogucnost zarade sirotinji....

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: novi zakon o radu nedjeljom
18.1.2009 14:42:04   
ejmama
Meni nije samo jasno zašto su se ulovili trgovaca! Šta je s ugostiteljstvom, kad je mm inače radio kao kuhar za drugoga, nije imao radno vrijeme, za prekovremene nikad ništa, imali su i svadbe, krštenja, krizme, Nove godine reprize iste itd. Nikad nije dobio nešto dodatno za to. Plaća je bila min. na banku ostalo na ruke, potpišeš da si dobio Božićnicu velikog iznosa a dobiješ samo 200kn. Ima svega. Jako im je teško. Sad kad je svoj gazda napokon se i osjeća kao čovjek. Ima slobodan vikend, svaki blagdan i godišnji ljeti i zimi.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!