|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pitanje o cuvanju/komplikacijama u trudnoci
16.2.2015 22:29:07   
ProZac
Pozdrav,

Htio bih pitati ima li tko iskustva sa situacijom slicnom nasoj i cuti vase savjete/iskustva: dakle supruzi je je zadnja trudnoca bila blighted ovum i kiretaza obavljena u 10. mjesecu prosle godine, a sada je ponovno trudna i nadamo se urednoj trudnoci ovog puta, tj barem da cemo vidjeti plod za cca tjedan dana kada idemo na ponovni pregled, buduci smo na prvi isli zbog iscjetka koji je imala jako rano, sa 4+0 dana, tako da se vidjela samo gestacijska vrecica.

Ono sto mene zanima je, u slucaju da se pokaze da je ova trudnoca uspjesna, ima li cinjenica da je supruga bila na kiretazi u prosloj trudnoci kakvog utjecaja da odmah dobije cuvanje trudnoce?
Ona inace radi kao teta u vrticu, stalno prigibanje, pun vrtic bolesti, pa bi ja osobno volio sto manje rizika, ali ne znam ima li moja zelja uporiste u praksi i zakonima? user posted image

Thanks! user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pitanje o cuvanju/komplikacijama u trudnoci
17.2.2015 10:08:18   
mamo
Evo da ti opet ja odgovorim :)

Mislim da sve ovisi o ginekologu i njegovom mišljenju i odnosu s pacijenticom.

Mene je moja ginekologica "prislino" poslala na bolovanje (čuvanje trudnoće) nakon tog slabog krvarenja u prvoj trudnoći jer sam ju pitala mogu li ići na službeni put user posted image

Ona je rekla da se ne igram i da će ona meni otvoriti bolovanje da mi ne bi palo na pamet da ipak odem user posted image

U svakom slučaju, ako je postojalo krvarenje, odnosno spotting i ako je prva trudnoća završila tako kako je, onda mislim da postoje indikacije za bolovanje i neka supruga zatraži posebno zbog prirode posla.

(Odgovor članu ProZac)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pitanje o cuvanju/komplikacijama u trudnoci
17.2.2015 11:26:09   
keyt
Evo i mene opet user posted image

Slažem se s Mamo, danas jako puno mama čuva trudnoću od početka, pa čak i ako nemaju/nisu imale problema. Po iskustvima drugih, još nisam čula da je netko inzistirao na čuvanju, a da su ga/je liječnici odbili, doduše, ne mogu to tvrditi sa sigurnošću. Moja je kolegica u prvoj trudnoći pila progesterone, a u drugoj ju je na temelju toga liječnik odmah poslao na mirovanje. Tvoja supruga, s obzirom da radi s malom djecom, bi mogla i na temelju toga tražiti čuvanje trudnoće. Medicinska sestra od naše pedijatrice je bez iznimke bila poslana na čuvanje čim je zatrudnjela zbog mogućih bolesti koje je mogla pokupiti od malih pacijenata. Jasno, nije isto jer ona ipak radi s bolesnom djecom, ali nije isključeno da je i teta u vrtiću nesvjesno izložena bolesnoj djeci. Mislim da imate velikih šansi, još jednom sretno i javi se nakon pregleda user posted image

(Odgovor članu mamo)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pitanje o cuvanju/komplikacijama u trudnoci
18.2.2015 21:07:24   
noemaa
slažem se s mamama. G ne bi smio odbiti jer na kraju ne može preuzeti takav rizik da išta pođe po zlu. samo nek ona podsjeti ako G zaboravi o tome pričati! sretno user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

Bebaču, iščekujemo te s veseljem.

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pitanje o cuvanju/komplikacijama u trudnoci
19.2.2015 13:10:06   
Sunshine28
prethodni spontani/kiretaza je i sluzbeni razlog na osnovi kojega se ide na odrzavanje trudnoce....dakle ako ti je i trudnoca skroz normalna na održavanje te gin. moze poslati i samo zbog potencijalog rizika bez da zbog toga ima problema sa HZZO-om....tak je meni objasnila moja gin....

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pitanje o cuvanju/komplikacijama u trudnoci
27.2.2015 18:00:38   
ProZac
Jos jednom pozdrav svima i puuuno hvala na odgovorima i podrsci user posted image

Da ne ispadnem nepristojan evo da napisem update: uglavnom silom prilika smo morali ranije do ginekologinje jer je supruga imala jedan dan jaka probadanja i velike bolove, uz jednokratno malo obilnije krvarenje, pa smo pojurili na pregled, i vrlo vjerojatno na temelju toga uz prijasnji spontani dobili komplikacije u trudnoci.

Dobre vijesti su da smo sutradan, na pregledu koji je vec ranije bio dogovoren kod privatnika,vidjeli srceko kako kuca sa tocno 6+0 i sad smo happy ko mala djeca, supruga doduse mora slijedeca 3 tjedna bas strogo mirovati, ali vec nam je sad sve lakse nakon sto smo napredovali od proslogodisnjeg blighted ovuma do prvih otkucaja user posted image

Sada slijedi seoba na druge veselije teme gdje cu vas daviti pitanjima user posted image

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!