|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada odviknuti dijete od dude varalice?
12.6.2013 14:07:09   
sretnaz
Viđam često i veću djecu sa dudicom. N uglavnom mora imati dudicu da bi zaspao. Često se dogodi da zaspi dok dojim i kad ga premjestim u krevetić, zaplače, pa bez dudice ne može zaspati. Kada ste uspjeli odviknuti ih i kako?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
12.6.2013 14:13:08   
evanoi
čitala sam da do godine dana i pedići i dječji psihići kažu da nema potrebe za odvikavanjem, da je ok. duda. moj nećak ju nije HTIO ispustiti do 2,5 god. uzalud su bila i skrivanj, i smicalice i sve... bez dude se nije mogao zamisliti. sad ima 5 godina i smije se tome...

(Odgovor članu sretnaz)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
12.6.2013 14:28:19   
INES88
Moja ima 2 godine i što starija to je više traži,sad ću je odvikavati od pelena ,pa još uvijek neću da joj nebi sve odmah ukinula!

_____________________________

mamin frajer - 4god.

curica nam dolazi 15.06.2011

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
12.6.2013 14:28:37   
andydea
Laura nije voljela dudu, Lana ju je imala do 2,5 god...i bila je ovisna o njoj...pa sam lijepo uzela škare i odrezala ju i rekla da je popapala maca...2 dana plač i treći dan ju je uzela i rekla fuj-popapala macauser posted image
Di ju ima samo za spavanje i nije ovisan o njoj..ali ne mislim ju još micatiuser posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
12.6.2013 14:34:21   
sretnaz
nisam znala za ovo do godine dana. hvala na info. Ne bih baš htjela da ju ima predugo.

_____________________________

N.... 6.09.2012. 3860 g, 53 cm
K... 24.06.2014. 3250 g, 47 cm

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
12.6.2013 15:34:40   
Sunshine28
Em preko dana ne moze zaspati bez varalice, a ako i zaspi jako se brzo probudi pa ju preko dana stavljam spavati sa dudicom, dam joj i kada pocne plakati, a zagrljaj ne pomaze, kao i kada civili u snu po noci...
sta cu, nije sisala i varalicu je dobili prvi put vec u autu na povrtaku kuci iz bolnice tak da se ona s njom tjesi kao sto se tjese klinici koji sisaju sa sisom...
tak da kontam da ce se odviknuti vec nekako, jednako kako mali sisači na kraju puste sisu user posted image
a ako ne upali i ja sam za teoriju "popapala maca", mama mi je pricala da su tako i mene odviknuli, jednostavno ju nisu ponjeli jedne godine na more i rekli da ju je popapala maca, plakala sam 2 dana i onda zaboravila....


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu sretnaz)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
16.6.2013 14:22:04   
ribicatt
Ja za ovo moram pohvaliti moju pametnu bebicu kojoj sam tek sa skoro mj i po dala varalicu (da manje visi na meni dok spava :-P ) ,ona ju je tako i koristila samo za spavanje a s 8mj joj je postala smetnja (jer je sve manje spavala i vec imala 10zubica) i sama ju je iscupala i bacila iza kreveta...tako da do vel 2 nikad nismo ni stigli. Bravo za nju...

_____________________________

Anci 05.02.2010.

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
16.6.2013 21:56:08   
bella 1
L je kratko dojen ali ipak nije htio dudu već palac, još uvijek ga siše, prije spavanja i ako je gladan....znam da će ga teže biti odviknuti nego od dude ,ali se ne zamaram još s tim, čitala sam da je opasno ako siše kada krenu trajni zubi...nadam se da ćemo uspijeti na vrijeme

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

(Odgovor članu ribicatt)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
17.6.2013 8:15:29   
mama_25
Moj ima 20 mjeseci i koristi ju za spavanje, ili baš dok je onako cendrav kroz dan traži ju! Sad je to puno rijeđe u odnosu na prije dok je nije vadio iz usta..planiramo ovo ljeto odvikavanje od pelena, pa tako i od dude.. user posted image

(Odgovor članu bella 1)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
17.6.2013 8:20:07   
sarah_zg
Moj je imao malo vise od godinu i pol. Duda je bila samo za spavanje, ali sam je svejedno htjela riješiti. Došli smo s mora i rekla sam da he duda ostala na moru. Nakon nekoliko dana je u kuci našao još jednu i onda smo se dogovorili da je fuj bljak i zajedno smo ju bacili u smeće. Tri večeri mu je trebalo malo dulje da zaspi, ali brzo ju je zaboravio. Možda zato jer nije ni bio jako vezan za nju.

_____________________________

Baci brigu na veselje!

(Odgovor članu mama_25)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
17.6.2013 9:21:23   
troubled
paula je imala dudu i bila ovisna...franko manje, magda nikako...
moja "politika" je....proslavili smo prvi rođendan - više te nitko neće vidjeti s dudom :) što znači, možeš je imati samo za spavanje....
franku nakon 10 dana nije trebala uopće...
paula je bila tvrd orah i njoj sam jednostavno kupila drukčiju dudu, za koju sam znala da je neće htjeti...imaš dudu i to je to...
tjedan dana je vrtila po rukama u krevetiću, ali je nije stavljala u usta...onda sam uzela i nju...

da se razumijemo, tu prvu noć je paula urlala, meni se činila vječnost, a zapravo je bilo 20 minuta (pogledala na sat)...sljedeću noć 5 minuta i to je bilo to...

veću djecu je teže odviknuti...njima to i nije potrebno...
aspolutno sam zadovoljna ovom svojom politikom :)

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu sarah_zg)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
19.6.2013 0:40:00   
sretnaz
Prema vašim komentarima nije jako teško maknuti dudu... nadam se da će biti slično i sa N.

_____________________________

N.... 6.09.2012. 3860 g, 53 cm
K... 24.06.2014. 3250 g, 47 cm

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
19.6.2013 21:19:51   
inesica

IZVORNA PORUKA: sretnaz

Prema vašim komentarima nije jako teško maknuti dudu... nadam se da će biti slično i sa N.

I nije tesko kako mi roditelji mislimo. Moj sin je bio veliki ovisnik o dudi i mislila sam da cemo prolaziti pakao dok se ne odvikne. Prvo smo ukinuli dudu po danu, nakon par dana nije ju ni trazio, a kad smo odviknuli od nocnog objasnili smo mu da je duda bolesna i da ce i on biti bolestan ako ju bude stavljao u usta, kao i igracke, prljave rukice...pitao je jos neko vrijeme za nju jel jos bolesna doslovno je vec drugi dan spavao bez problema. Treba samo biti odlucan, ako krenete-ne vracajte se nazad!

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu sretnaz)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
24.6.2013 14:23:44   
cuba
Mi nismo imali konkretno odvikavanje već je sa godinu dana bio prehlađen, nosić začepljen i jednostavno nije mogao dudati i disati u isto vrijemeuser posted image Tih par dana dok nije ozdravio mu je nisam davala i kad je prehlada prošla mu je nisam više niti spomenula, niti je on tražio...da napomenem da je nikada nije navlačio po cijeli dan, bila je isključivo sredstvo uspavljivanja.
D mi npr sada kombinira prstić i dudu iako mi se čini lakše odviknuti od dude nego od palčića..

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
24.6.2013 16:00:12   
ivana1112

IZVORNA PORUKA: cuba

Mi nismo imali konkretno odvikavanje već je sa godinu dana bio prehlađen, nosić začepljen i jednostavno nije mogao dudati i disati u isto vrijemeuser posted image Tih par dana dok nije ozdravio mu je nisam davala i kad je prehlada prošla mu je nisam više niti spomenula, niti je on tražio...


Kod nas isti slučaj, L sam maknula dudu sa 11mj, upravo iz razloga jer je bio prehlađen, pa nije ni mogao dudati, kad je ozdravio, 2 dana (L je i prek dana imao dudu) me grickao za rame, navlačio pelenu dok se uspavljivao, i to je to. I sad mi je puno bolje, iako mi dnevno sada ni 13 slinčeka nije dosta, koliko slini. Al draže mi je da sam mu sad maknula dok još "ne zna" za nju. A sad kad gledam slike, na više od pola slika, L sa dudom user posted image S drugim djetetom neću prakticirati dudu, osim ako baš bude neophodno. user posted image

_____________________________

27.06.2012. mamin dečko L
13.11.2013. mamina princeza K

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
15.9.2014 22:44:47   
tina0310
user posted image user posted image user posted image

mi jaaako volimo dude,imamo ih 2,ali samo naveče u vrime spavanja.Znam da je on jako već veliki (4god) ali kad samo spomenemo mogućnost spavanja bez dude nastane kaos,plač da on to ne može,da voli dude...ijako ih izbaci čim utvrdi san.Ima li iko iskustva da će htjeti nekad sam baciti dudu ili ćemo morati zasukati rukave?malo sam čitala po netu,o idejama kako ih prevariti...čini mi se neloša ideja da sam izabere igračku u dućanu i plati je s dudom(ka u zamjenu),nekako ka najbezbolnija metoda user posted image user posted image

_____________________________

-mamin miš-
Alen 19.05.2010.

(Odgovor članu ivana1112)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
16.9.2014 8:03:45   
Zvonki
Ne sjećam se kada ali sjećam se da je bilo tako da smo na dudu neprimjetno stavili malo papra. Kada ju je duda "ugrizla" išla ju je oprati ali smo je mi neprimjetno opet namazali. Kada je vidjela da je duda grize bacila ju je u koš i više nije pitala za nju - nikada user posted image

< Poruku je uredio Zvonki -- 16.9.2014 8:04:13 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu sretnaz)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
18.9.2014 12:02:33   
elina
Dudaaa.....hmmmm....koja je to ljubav!!???user posted image Imamo uskoro 5 g. i još su nerazdvojne.....iskreno nisam se ni trudila odviknut ju od dude.....stavi ju kad je umorna, tužna, za spavanje....u ustima jedna a u svakoj ruci još po jedna....pa se draga njima po licu...itd......uživa!user posted image user posted image .....Zubi su ok, a kad vidim koliko joj znaći ne usuđujem joj ju uskratit!

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
1.12.2014 18:09:40   
Ela28
To i mene pitanje muci.Blizanci sada imaju 2.god i zaista obozavaju dudicu iako im samo dajemo u krevetu prije spavanja .Nismo jos probali sa odvikavanjem jednostavno nemam im srca ju uzeti kako kaze jedna mama u postu prije mene.Znam da cemo uskoro morati to izbaciti ali ja jos ne znam kako!

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
1.12.2014 18:34:37   
monstrum
Našu je jednog dana popapala zločesta maca-bili smo tužni dva dana (ali bez suza) i odtad super.
user posted image

(Odgovor članu Ela28)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
1.12.2014 20:10:47   
Ela28

IZVORNA PORUKA: monstrum

Našu je jednog dana popapala zločesta maca-bili smo tužni dva dana (ali bez suza) i odtad super.
user posted image



Hehe sve me strah toga a plač jednog pa drugog user posted image

(Odgovor članu monstrum)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
1.12.2014 20:59:05   
monstrum

IZVORNA PORUKA: Ela28

Hehe sve me strah toga a plač jednog pa drugog user posted image


Ja probala slučajno jedno popodne prije šetnje..čim smo izašle van, pita ona za dudu, a po cesti prolazi maca, i ja onako ni ne razmišljajući, reko "vidiš onu macu, popapala ti je dudu"..prvo je bila zbunjena, pa malo tužna, pa je bilo jako teško prije spavanja, ali nije bilo plača...i tako je ostalo..nekih dva tjedna je tu i tamo spomenula da bi dudu, ali kako je nema, tako je i ostalo..a ja presretna user posted image

(Odgovor članu Ela28)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
2.12.2014 13:26:59   
Ela28

IZVORNA PORUKA: monstrum


IZVORNA PORUKA: Ela28

Hehe sve me strah toga a plač jednog pa drugog user posted image


Ja probala slučajno jedno popodne prije šetnje..čim smo izašle van, pita ona za dudu, a po cesti prolazi maca, i ja onako ni ne razmišljajući, reko "vidiš onu macu, popapala ti je dudu"..prvo je bila zbunjena, pa malo tužna, pa je bilo jako teško prije spavanja, ali nije bilo plača...i tako je ostalo..nekih dva tjedna je tu i tamo spomenula da bi dudu, ali kako je nema, tako je i ostalo..a ja presretna user posted image



A kada je to bilo sa koliko mjeseci ? Moji dečki imaju 24 mj mislim da još ne shvaćaju pa nisam ni probala user posted image

(Odgovor članu monstrum)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
2.12.2014 14:15:39   
daxy
Vidila sam temu,pa sam se sjettila svog kumčeta. user posted image user posted image

Ona je obožavala dudice,imala ih je u svim bojama. U autu jednu,kod bake još jednu,ma njenih dudica na sve strane.
Kad je napunila 3 polako su ju počeli odvikavat. Ja bih došla na kavu pa bi pričala s njom,a stalno joj govorim da ju ne razumijem kad ima dudu u ustima. I tako ona stalno vadi dudu da bi mi ispričala nešto ili me pitala.
Kako su joj i zubići krenuli ukrivo onda smo joj pokazivali tatine,mamine,kumove i moje zube koji su savršeno ravni.
Pa smo to uspoređivali na ogledalo.
Malo sam ju i podmitila kad bi bila neki period bez nje.
Onda smo ju nagovarali da svoju dudicu pokloni drugim bebama (majoj jodici i majom pijateju).
Pa ih se tako jedne po jedne odrekla.

I samo je jedan dan prestala tražit.


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu Ela28)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kada odviknuti dijete od dude varalice?
2.12.2014 14:28:32   
Snjeguljica_83
Moju je s 2,5 g. odviknula teta u kuti, zubarica, koja joj je na pregledu rekla "zubi ti strše, što će ti duda? baci dudu!"

Od tada nije pitala za nju.user posted image

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!