|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Raspoloženje u trudnoći
18.11.2008 16:07:16   
Vjeverica ST
Mijenjaju li vam se često raspoloženja?meni da..doduše u zadnje vrijeme sam puno više depresivna i živčana.Uskoro ulazim u 8.mj. i pitam se koliko to šteti bebi..Inaćče sam sklona lošem rasploženjuuser posted image , svei me moraju oko mene motivirati i aktivirati.Razmišljam o djetinjstvu, o propalim prijateljstvima, o aktivnostima koje sam zapostavila. A  trebala bi stalno bit sretna zbog tog malog nemoćnog bića koje je u meni. user posted image Help

< Poruku je uredio Renata RR -- 18.11.2008 20:15:27 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Raspoloženje u trudnoći
18.11.2008 16:14:58   
Dora04
Na tu temu bi moj muž imao puno toga ispričati. Ja mislim da nisam nervozna, a on kaže da jesam i naka rodim već jednom, da počnemo normalno živjeti.user posted image

< Poruku je uredio Renata RR -- 18.11.2008 20:16:26 >

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Raspoloženje u trudnoći
18.11.2008 16:23:56   
tonkica
Moja je trudnoća bila super, nisam radila 3 mjeseca prije rođenja user posted image . Bila sam doma, odmarala, visila na RR, čitala, šetala i jedva čekala dolazak bebe. Nisam bila u depri, bila sam baš vesela trudnica i uživala sam u lupkanju moje princeze koja se stalno javljala. user posted image

< Poruku je uredio Renata RR -- 18.11.2008 20:16:48 >


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Dora04)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Raspoloženje u trudnoći
18.11.2008 16:26:22   
picky
to je tako kod svakoga
nevjerujem da ima neko ko cijelu trudnocu moze biti dobro raspolozen
ja sam cak prvu trudnocu ali cijelu bila lose raspolozenu,uvijek u bedu a to nije dobro bilo
sad nastojim promjeniti sve sto tad nisam znala a moj muz je pun razumjevanja

< Poruku je uredio Renata RR -- 18.11.2008 20:17:07 >

(Odgovor članu Dora04)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Raspoloženje u trudnoći
18.11.2008 16:34:53   
Magx
user posted image moja trudnoca je bila super orva tri mjeseca sam imala malo mucninu i malo zgaravicu poslje mi je bilo super stalno sam setala i nisam primjetila neke promjene raspolozenja kod sebe to mi i mm isto govori da s menom nije ni osjetija moju trudnocu jer bogu hvala je bilo sve ok.user posted image

< Poruku je uredio Renata RR -- 18.11.2008 20:17:35 >

(Odgovor članu picky)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Raspoloženje u trudnoći
18.11.2008 16:43:02   
Wukovarka
Do sada mi je raspolozenje bilo fenomenalno...bila sam u svom filmu...
Ali sada...ufff, MM je lud samnom, kaze da sam uzasno zivcana i nestrpljiva.
Donekle je u pravu...ali zar sve ne moze biti kako treba, vec naopako?
Volim da je sve kako treba i tako uvijek ravnam sve po kuci...od papira do kreveta...a stvarcica pogotovo.
Cim primjetim da nesto ne stima, luda sam...
Ali i opce raspolozenje mi je koma, prije sam bila veselija i okretnija...sad me sve smeta user posted image

Nadam se da ce se uskoro prmjeniti i to...jer sebas ne poznam ovakva

< Poruku je uredio Renata RR -- 18.11.2008 20:17:56 >

(Odgovor članu Magx)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Raspoloženje u trudnoći
18.11.2008 17:40:47   
Vjeverica ST
ja sam istO bila super vesela trudnica do prije otprilike mjesec dana...MOŽDA JE DO JESENI...ILI NEKIH DOGAĐAJA KOJI SU MI OTVORILI OČI U VEZI PRIJATELJICA I ŽIVOTA OPĆENITO...SAMO MI JE JE MALO ŽAO ŠTO JE TO BAŠ U TRUDNOĆI...mislim, i sad sam sretna kad se sjetim bebe,user posted image al nekad me uvate te depresije...što ako sam genetski predispozicionirana za DEPRESIJU???? jer, čini mi se da jesam. Mnogima moj život izgleda savršen, al ja sa svojom depresijom to sve gazim....ma mm mi je uglavnom super, al vidim da i nnjemu dosadi to moje mijenanje raspoloženja..a i htjela bi ga usrećit nekako, al sad sam cila usporena i kako ću?...OSIM TOGA, NEZAPOSLENA SAM PA SE OSIJEĆAMA KAO PARAZIT...NADAM SE NE ZADUGO!!!!!!!valjda je prolaznouser posted image user posted image user posted image ..................a i beba stižeuser posted image ...........vjerojatno ovo ima neke dublje razlogeuser posted image

< Poruku je uredio Renata RR -- 18.11.2008 20:18:18 >

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Raspoloženje u trudnoći
18.11.2008 21:58:38   
uciteljica
Vjeverice ima nas još, user posted image , evo i ja se ukrcavam u vaš vlak. Jednostavno ne znam koji mi je vrag zadnjih nekoliko tjedana. Ne mogu si pomoći: mrzovoljna sam, stalno, ali baš stalno spremna na svađu, svemu prigovaram. Jednom riječju : katastrofa sam. Jesu to možda hormoni? Nadam se da će proć jer sam više sama sebi ne podnošlljiva. Još sam na zub  uzela i šogoricu koju ne mogu zadnjih dva tjedan vidjet, a nije da mi žena nešto skrivila (dobro dalo bi se o tom, nije ni ona anđeo, ali opet velika je krivica i moja). Jadni moj muž, nije njemu lako.user posted image user posted image

_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Raspoloženje u trudnoći
19.11.2008 8:22:24   
troubled
uglavnom se osjećam odlično, vesela, optimistična....
dogodi se da me pogodi promjena raspoloženja...kad podivljaju hormoni...ali srećom do sad su me sve te down faze držale vrlo kratko user posted image
ja mislim da sam baš super user posted image user posted image user posted image
ukućani bi vjerojatno bili mjerodavniji za odgovoriti na to pitanje user posted image

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Raspoloženje u trudnoći
19.11.2008 9:51:57   
Vjeverica ST
jutro je pametnije od večeri. Vjerojatno su dijelom krivi hormoni, a i jesen, i činjenica da ne možemo obavljat aktivnosti koje smo prije mogle...Drugi nas moraju razumit, nije lako bit trudnica, iako je to istodobno najlijepše iskustvo u životu.....user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Raspoloženje u trudnoći
19.11.2008 12:10:40   
Tsmee
Ja sam na početku trudnoće stalno bila u strahu što može poći krivo. Puno sam čitala razne forume i druge teme o trudnoći na netu i bojala sam se da će se sve ružne stvari baš meni dogoditi user posted image . Stalno sam vrtila neke čudne filmove tipa "joooj, nisam pila folnu kad je trebalo, sad će se dogodit to i to..." ili "sad kad dođem doktoru, reći će da bebe više nema..." Moj mm je to pripisivao činjenici da dugo nismo mogli zatrudnit pa ja jednostavno ne mogu vjerovat da bi sad sve moglo bit OK. On je bio divan, ali i njemu je ponekad puko film pa se otreso na mene da "prestanem s paranojama" (a ja mu više od pola toga nisam ni rekla jer sam bila svjesna da su gluposti, ali nisam si mogla pomoć).

U drugom trimestru sam se taman malo smirila, ali vrlo brzo sam neobjašnjivo prokrvarila i završila nekoliko puta u bolnici pa ponovo strahovi, paranoje... Svi su doktori rekli da je sve OK, ali meni nije bilo dovoljno.

Sad sam u trećem trimestru i konačno sam dobro user posted image . Sve se smirilo oko 30. tjedna. Mislim da sam shvatila da sad čak i da rodim, sve može biti OK i to vrlo vjerojatno. Još uvijek imam neke sitne strahove, ali brzo ih uspijem odagnati tako da se malo zaposlim drugim stvarima i mislima. Puno biram stvari za user posted image , većinom preko neta jer mirujem, ali odem malo i po dućanima. Kupujem robicu i opremu i sve mi se to nekako čini realnije, manje apstraktno pa me valjda zato i manje strah čudnih stvari. Stvarno se osjećam super (osim kaj me boli kičma pa ne mogu puno šopingirat user posted image ). Mislim da će sve biti dobro.

Vjeverice, što se tiče tvog pitanja, da, neki od nas su jednostavno podložniji depresiji i/ili strahovima od ostalih. No, važno je suočiti se s njima. Mogla bih ti danima pisati o tome (to mi je struka, a znaš da su u postolara probušene cipele user posted image ), ali ukratko ono što možeš napraviti za sebe je sljedeće:
- nemoj držati u sebi, izbaci emocije. Ako treba isplači se, viči, štogod, samo da razbiješ onaj kamen na grudima
- svoje misli, strahove i emocije pokušaj verbalizirati, ne samo sebi već i svojim bližnjima (bar jednoj osobi). Vjeruj mi, kad ih izgovoriš, mnogi će nestati jer nisu ni bili realni. A ponoviš li ih više puta na glas, mnogi će ti se učiniti poprilično beznačajnima
- kad svoje emocije verbaliziraš, pokušaj samoj sebi (a i bližnjima) objasniti razloge zbog kojih se tako osjećaš
- ako su razlozi realni (a vjeruj mi znat ćeš jesu li čim ih izgovoriš nekoliko puta user posted image ) i rješivi, učini korake prema njihovom rješavanju. I najmanji korak učinit će da se osjećaš bolje (npr. ja sam bila nezadovoljna činjenicom da mi se život sastoji od posla, kuće i rijetkog druženja s prijateljima; kad sam to sebi priznala i uvidjela da je zapravo vrlo jednostavno rješivo, kupila sam karte za kazalište; i opet tako sljedeći mjesec, pa za kino, pa izlet...)
- ako razlozi nisu rješivi (a realni su), najbolje je strpit se malo do trenutka kad će oni biti rješivi. Pokušati preusmjeriti pažnju na lijepe stvari u životu, podsjetiti se što sve dobro imamo oko sebe...
- ako su razlozi nerealni, kako sam već napisala, najbolje ih je nekoliko puta ponoviti, pokušati odagnati ružne misli usmjeravanjem na druge stvari, zaokupljanjem stvarima koje nas vesele...
- i na kraju, ako ništa ne pomaže, a depresija je prisutna i neizdrživa, nemoj se libiti potražiti liječničku pomoć. Većini ona ipak nije potrebna, ali zašto se mučiti ako drugačije ne ide...

Eto, ja se raspisala, nadam se da vas nisam previše izgnjavila user posted image , al ne mogu si pomoći kad mi je tema tak bolna i poznata user posted image

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Raspoloženje u trudnoći
27.11.2008 14:07:20   
mama4
Ja sam evo u 38.tj. znači na samom kraju trudnoće sve je bilo OK do unazad tjedan dana odkada sam postala jako nervozna,sve mi ide na živce,a plakati bih mogla za svaku sitnicu.Jedva čekam da rodim.

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Raspoloženje u trudnoći
29.11.2008 10:41:10   
interstelaris
više-manje se osjećam odlično i dobro raspoloženo (za spavanje user posted image ) .

(Odgovor članu mama4)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!