|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nalaz spermiograma
25.3.2010 11:13:51   
djurdjaj
trebam pomoć! MM je dobio nalaz spermiograma trebam vaše mišljenje o nalazu
apstinencija 8 dana
likvefakcija produžena
ph 8
broj spermija 7 mil u 1 ml
broj spermija u ejakulatu 35 mil
vitalnih 23%
pokretnih 23%
progres.pokretnih 0
boja svjetlo žuta
bistrina zamućena
konzistencija gušća
patološki oblici: glava 66%, vrat 17%, rep 0%
stan. spermatogeneze 0-1
leukociti 0-1
eritrociti 0-1
bakterije 0
ostalo 0

jako puno vam unaprijed hvala user posted image

< Poruku je uredio mariola -- 4.6.2010 23:57:08 >


_____________________________

život je takav, čupav i dlakav...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nalaz spermiograma
25.3.2010 12:30:49   
Bebys
joj nadam se da ce ti netko pomoci...

(Odgovor članu djurdjaj)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nalaz spermiograma
25.3.2010 12:31:37   
Bebys
mozda nikoga nema trenutno ima ovdje puno osoba koje se kontaju u to...valjda ce ti se netko pojaviti...u naredno vrijeme....

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nalaz spermiograma
25.3.2010 14:03:54   
djurdjaj
molila bih moderatora da obbriše ovu temu jer nije zanimljiva a ja ću se već nekako snaćiza nalaz, hvala!


_____________________________

život je takav, čupav i dlakav...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nalaz spermiograma
25.3.2010 14:06:22   
pepeljuga
Ma puno cura koje to znaju rade pa ce ti se vec netko javit popodne,ja o tome nemam pojma pa mi je glupo i pisat nestouser posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu djurdjaj)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nalaz spermiograma
25.3.2010 15:25:44   
Tsmee
Djurdjaj, ne brini već će se netko od cura javiti koje se u to kuže, tu ih ima puno (ja nažalost ne).

A jel imaš još što napisano na nalazu? Dijagnoza ili neko mišljenje, preporuku?

< Poruku je uredio Tsmee -- 25.3.2010 15:26:06 >


_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nalaz spermiograma
25.3.2010 15:47:50   
ninolina
Ma puno cura koje to znaju rade pa ce ti se vec netko javit popodne,ja o tome nemam pojma pa mi je glupo i pisat nestouser posted image

potpisujem nemoj odustati odmah... mnoge rade i nemogu se javiti ali ima puno cura koje će ti sigrno znati reči... ja neznam


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nalaz spermiograma
25.3.2010 15:59:18   
saraXY
Ukratko -granice normozoospermie (uredan spermiogram) su: 20 milijuna spermija/ml od kojih se najmanje 40% progresivno kreće, a više od 30% je morfološki pravilnog izgleda.
Ukoliko je kokoncentarcija niža od 20 mil/ml to je oligozoospermia, ukoliko je pokretljivost niža od 40% to je asthenozoospermia. Ako je udio morfološki pravilnih manji od 30% je terathozoospermia.
Po ovim tvojim brojkama nije baš dobro ako je broj progresivno pokretnih 0 jer baš ti progresivni su najvažniji - sorry.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nalaz spermiograma
25.3.2010 21:16:54   
lavica81
potpisujem saru xy. ovo bi po meni bila oligoasthenoteratozoospermija. posebno obratite pozornost na produženu likvefakciju koja znači da su spermiji zarobljeni u ugrušcima što umanjuje plodnost.

U svakom slučaju preporučam pregled urologa da se vidi postoji li možda varikokela.
u svakom slučaju sretno i ne odustajte. Postoji puno preparata kojima se spermiogram može popraviti. Vitamin e 400 obavezno, ako je pušač i vitamin c, orašasti plodovi, povrće i riba, više kretanja, nikako ne piti pivu, l arginin i l karnitin, acetil l karnitin....prošvrljaj malo po temi čime poboljšat spermiogram pa ćeš naći.

sretno!!

(Odgovor članu saraXY)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nalaz spermiograma
25.3.2010 21:23:41   
lavica81
draga potpisujem saru xy, dala ti je granice normalnog spermiograma.
ono što ti ja mogu reći jest da je apstinencija preduga, obično treba biti između 3 i 5 dana ne više.
nije dobro da je likvefakcija produžena jer znači da su spermiji u ugrušcima i to smanjuje plodnost.
po meni bi ovo bila oligoastenoteratozoospermija tj. smanjen broj, pokretljivost i kvaliteta sperme. Pretpostavljam da vas je ovaj nalaz šokirao, znam kako vam je i mi smo prošli slično.
ne odustajte, sve se može popraviti
bilo bi dobro da počne piti vitamin e 400, ako je pušač i vitamin c, uzimati orašaste proizvode, više povrća i ribe u prehranu, izbacit pivu pod obavezno i više se bavit fizičkim aktivnostima.
naravno tu su još i l arginin, l karnitin i acetil l karnitin koji se mogu naći pojedinačni ili u određenoj količini u već gotovim preparatima. prošvrljaj malo po temi čime pobočjkšat spermiograme pa vidi koje smo sve preparate hvalile da djeluju.
Sretno i ako ti što treba javi se ovdje ili na ppuser posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: djurdjaj

trebam pomoć! MM je dobio nalaz spermiograma trebam vaše mišljenje o nalazu
apstinencija 8 dana
likvefakcija produžena
ph 8
broj spermija 7 mil u 1 ml
broj spermija u ejakulatu 35 mil
vitalnih 23%
pokretnih 23%
progres.pokretnih 0
boja svjetlo žuta
bistrina zamućena
konzistencija gušća
patološki oblici: glava 66%, vrat 17%, rep 0%
stan. spermatogeneze 0-1
leukociti 0-1
eritrociti 0-1
bakterije 0
ostalo 0

jako puno vam unaprijed hvala user posted image



(Odgovor članu djurdjaj)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nalaz spermiograma
26.3.2010 8:01:49   
djurdjaj
hvala vam puuuuno na odgovorima, nadam se da će biti bolje, borit ćemo se user posted image

_____________________________

život je takav, čupav i dlakav...

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: nalaz spermiograma
20.4.2010 17:27:20   
skopje
Zdravo cure, kako ste? Molim vas za pomoc, ako moze neko da mi protumaci spermogram mog muza.
Dijagnoza e teratozoospermia, znam sto znaci i da nije dobro. Sada cekamo i nalaz od spermokulture, jer je imao bakteriju pred dva meseca pa je pie antibiotike.
Evo nalaz:
Broj spermatozoida: 92 miliona
Brzi: 13 %
Bavni: 22%
Na mesto podvizni: 9%
Nepodvizni: 56%
neoboeni - zivi: 63%
Oboeni: 37%
Normalne forme: 14%
Nenormalne: 86%
ph: 8,1
Leukociti: 1
Ja mislim da i broj podviznih spermatozoida je mali, ali nije mi jasno zasto su samo napisali teratozoospermia a ne i asthero?
Hvala vam puno user posted image

(Odgovor članu djurdjaj)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: nalaz spermiograma
4.6.2010 13:30:37   
nemammaste
Curke, samo bih htjela malo dići moral svima koje ste zabrinute zbog lošeg spermiograma: ne mogu sad naći nalaz ali znam da je bio grozan i već sam bila počela čitati o umjetnoj oplodnji i posvajanju.Nakon par mjeseci sam ostala u drugom stanju (valjda kad sam se prestala grčiti oko toga i digla ruke) i odonda mi je više njih reklo da ti nalazi nisu uvijek pouzdani.Želim vam svima jednaku sreću!

(Odgovor članu skopje)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: nalaz spermiograma
4.6.2010 13:33:09   
Bebys
skopje dobro dosla..nemmammaste...ovo si dobro podrsku dala...

skopje tikica ti to zna najbolje...pisi joj na pp

(Odgovor članu skopje)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: nalaz spermiograma
4.6.2010 13:35:48   
tikica_69
Ne da nalazi nisu pouzdani, vrlo su tocni i pouzdani, vec spermiogram jako varira iz mjeseca u mjesec pa ih iz tog razloga najcesce ne smijemo uzeti zdravo za gotovo.
Naravno, ako ste redovno u postupcima i znate da je nalaz vec 4 godine varira izmedju astheno, tetaro ili oligho....onda znate da ce tesko ikada biti normo....
Cestitam...nama nije uspjelo cak ni kad smo sasvim odustali prestali razmisljati o tome, tako da ce ipak biti neki fizicki uzrok.
Najvjerojatnije kombinacija mojih godina i losijeg spermiograma....i tu bas nema neke velike pomoci, samo nadati se cudu user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: nalaz spermiograma
4.6.2010 13:37:44   
Bebys
tiks jel se kuzis u nalas..SKOPJE..gore...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: nalaz spermiograma
4.6.2010 13:49:05   
nemammaste
Onda se nadam da će vam se dogoditi čudo! Pa nebi bio prvi put. Sorry što sam toliki optimist,možda je iritantno,ali ne mogu si pomoći nakon svega što se meni desilo.Još jednom puuuuuuuuuno sreće svima

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: nalaz spermiograma
4.6.2010 13:51:13   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: skopje

nije mi jasno zasto su samo napisali teratozoospermia a ne i asthero?



Zato sto kolicinski ejakulata ima dosta, ima puno spermatozoida u ejakulatu, cak ima i dovoljno progresivno pokretnih, ali ih je dosta morfoloski nepravilnog oblika i oni odmah ulaze u kategoriju slabo oplodivih...
S obzirom na dovoljnu kolicinu progresivno pokretnih (22%), nema ovoga astheno....


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu skopje)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: nalaz spermiograma
4.6.2010 13:52:20   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: nemammaste

Onda se nadam da će vam se dogoditi čudo!


user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: nalaz spermiograma
4.6.2010 16:35:41   
anastasija0702
bog cure
shvaćam vašu zabrinutost i bol, jer smo i mi već dvi godien u istoj situaciji. prošvrljajte netom i probajte muževima davati neke vitamine pa možda nešto pomogne. isključite bvarikokelu i bakterije tek ako vam dr ne mogu naći nikakav uzrok onda okrenite s eprirodi vitaminima i Bogu i imajte vjere i ljubavi jedno za drugo jer to je najvažnije.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: nalaz spermiograma
4.6.2010 16:39:16   
anastasija0702
by the way, tikice jesi li čitala kad knjigu Pismo nerođenom djetetu od Oriane Falaci? Ovaj tvoj blog iako ga nisam stigla pročitati me tako na to podsjetio, pročitaj meni je to jedna od najljepših knjiga a tanka je skroz i tako puna osijećaja.

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: nalaz spermiograma
5.6.2010 9:13:18   
tikica_69
Nisam....budem je probala naci u svojoj knjiznici user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!