|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ponovno vađenje Rh faktora
4.4.2009 21:30:09   
anne
Liječnici u zadnje vrijeme preporučuju ponovno vađenje Rh faktora u 8.mjesecu trudnoće (kao što i piše na nalazu) jer kasniji nalaz može drugačije pokazati.
Ja sam išla dva puta. 

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
4.4.2009 21:49:44   
dominik
ja isla 3 puta u obje trudnoce ali to je test senzibilizacije jer rh faktor se ja mislim ne moze mjenjati

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisani korisnik]
5.4.2009 8:50:35   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu anne)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
5.4.2009 8:54:02   
m600
ja zasad išla samo jednom i A+ sam tako da mi je ginić rekao da nema potrebe provjeravati rh

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
5.4.2009 10:20:02   
smucalica
Ja sam 0-...i pise mi da moram ponoviti u 28 tjednu.

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
5.4.2009 11:44:51   
ELISABETH
Meni na nalazu pise da sam 0 pozitivna i da se trazi kontrola s navrsenih 30 tjedana. To bi trebalo biti ovaj tjedan. U cetvrtak idem na kontrolu pa cu vidjeti hoce li mi dati uputnicu.

(Odgovor članu smucalica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
5.4.2009 12:31:57   
božica
Ja sam išla dva puta.
user posted image

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
5.4.2009 12:39:17   
pikachu
IZVORNA PORUKA: ELISABETH

Meni na nalazu pise da sam 0 pozitivna i da se trazi kontrola s navrsenih 30 tjedana. To bi trebalo biti ovaj tjedan. U cetvrtak idem na kontrolu pa cu vidjeti hoce li mi dati uputnicu.

Ja sam isto 0+ i u 21. tjednu sam pa još ne znam da li će mi reći da idem ponovo iako ne kužim zašto se to radi... Ja sam mislila da je Rh faktor nepromjenjiv cijeli život(?!)... Jeste li sigurne da se to radi zbog Rh faktora?user posted image user posted image

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
5.4.2009 16:42:50   
ELISABETH
Iskreno da ti kazem ne znam da li se ta kontrola radi zbog rh faktora ili neceg drugog, i ja sam bila uvjerena da je nepromjenjivuser posted image U cetvrtak idem kod doktorice, bas cu je pitati pa ti mogu javiti sto je rekla.

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 9
   [Obrisani korisnik]
5.4.2009 16:58:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ELISABETH)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
5.4.2009 20:36:42   
Puli
ja sam isto išla dva puta
iako mi je RH faktor pozitivan

_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
5.4.2009 20:57:16   
dominik
evo nasla, rh faktor se ne mjenja, test senzibilizacije radi se da bi se ustanovilo eventualno neslaganje resus faktora (Potencijalni problem nastaje ukoliko žena koja ima Rh negativnu krv nosi dijete koje ima Rh pozitivnu krv, što se naziva Rh inkompatibilnošću. Za vrijeme trudnoće ili poroda Rh pozitivna krv djeteta može se pomiješati s Rh negativnom krvi majke, nakon čega imunološki sustav majke počinje proizvoditi antitijela. Taj odgovor organizma majke, odnosno stvaranje antitijela, naziva se Rh senzibilizacijom, zbog koje, ovisno o tome kada nastupi, može doći do uništenja crvenih krvnih stanica djeteta.)
Testiranje Rh faktora radi se se na uzorku krvi uzete iz vene (prilikom prvog pregleda trudnice i u 8. mjesecu trudnoće)

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
5.4.2009 21:01:44   
pikachu
Ok, i zašto se onda radi ako si Rh+? Da li je možda onda beba Rh-? Ne kužim ovo kao što vidite, ali Bože moj, ako me pošalje opet odoh i na tu pretragu (malo sam ih prošla dosad)... Sve za user posted image ...

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
5.4.2009 21:06:21   
dominik
koliko ja znam do sada se nije radio test senzibilizacije ako je netko bio +, ali na nalazu obicno pise krvna grupa i onda rh faktor...meni je A- pa onda navedeno
RH: -...

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
16.7.2009 10:11:57   
Anoniman
Moram ponovo vadit Rh faktor, ono u 8. mjesecu trudnoće. Dok se ja vrnem u Zg i odem to vadit već ću bit 32 tjedna. Jel zna neka od vas jel to prekasno?

(Odgovor članu dominik)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
16.7.2009 12:38:52   
dominik
ja na to zadnje nisam ni isla u drugoj trudnoci jer kak su me glupo narucili za vadjenje nisam imala prijevoz a i domi je bio bolestan pa ga nije imao tko cuvati...ali sve je ok zavrsilo...mislim da je to vise reda radi jer malo sta da ce se promjeniti sad pred kraj..ali prekasno nikako nije...inace se testiranja rade u 3, 6 i 9 mj trudnoce

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
16.7.2009 12:42:03   
dominik
IZVORNA PORUKA: pikachu

Ok, i zašto se onda radi ako si Rh+? Da li je možda onda beba Rh-? Ne kužim ovo kao što vidite, ali Bože moj, ako me pošalje opet odoh i na tu pretragu (malo sam ih prošla dosad)... Sve za user posted image ...


oni tu testiraju tebe i ne znaju koju rh ima beba to se vadi kada se rodi bebac...ako si rh+ ne ponavljaju se ta testiranja tokom trudnoce, barem ne zbog samog rh faktora

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
23.7.2009 11:29:44   
buduća mamica
pozdrav svima. danas sam dobila nalaze i kažu da sam A-, zanima me kakva su vaša iskustva, je li bilo problema?user posted image

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
23.7.2009 14:15:56   
miha
ako ne znaš koja ti je muž krvna grupa,vjerovatno će ju morati napraviti,morat ćeš vaditi krv malo češće nego rh pozitivne trudnice,ali ništa strašno se neće dogoditi,poslije poroda budu bebi odredili krvnu grupu,a ti ćeš ako bude trebalo dobiti jednu injekciju koja će štititi druge klince koje ćeš imati poslije ovoga.za prvu trudnoću praktički nema rizika da se nešto dogodi s te strane.problemi mogu nastati u idućim trudnoćama,ali samo ako se trudnica ne kontrolira.ne brini za sve će se tvoj dr pobrinuti,to nije ništa neuobičajeno.

(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
23.7.2009 14:47:32   
dominik
IZVORNA PORUKA: buduća mamica

pozdrav svima. danas sam dobila nalaze i kažu da sam A-, zanima me kakva su vaša iskustva, je li bilo problema?user posted image


i ja sam A-...ici ces 3 puta na vadjenje sezibiliteta tj jos 2 puta...uglavnom vadi se u 3, 6 i 9 mj...ja u dve trudnoce nisam imala nikakvih problema...nakon prvog poroda dobila injekciju jer je domi + a nakon drugog poroda nisam dobila jer dora je kao i ja A-...ne brini sve je to ok...sretno

(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 20
   [Obrisani korisnik]
23.7.2009 14:50:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu dominik)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
23.7.2009 14:51:28   
trudnica87
ja sam A+ a moj muz B+,i vadila sam krv samo na kocetku trudnoce i upisali mi u trudnicku knjizicu i to je to.nista doktor nije rekao da cu morat vadit ponovo

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 22
   [Obrisani korisnik]
23.7.2009 14:52:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu trudnica87)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ponovno vađenje Rh faktora
23.7.2009 14:55:38   
dominik
IZVORNA PORUKA: lilivana

ja dobila injekciju nakon poroda, iako je gabi kao i ja B- inače, nikakvih problema nije bilo. user posted image


kak to? inace ak je beba iste krve grupe ne dobije...mozda jer je meni ovo drugi porod biouser posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!