|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Postporođajna psihologija
16.3.2009 23:30:13   
božica
U jednoj od najvećih studija postporođajne depresije, istraživači su promatrali učinkovitost psiholoških intervencija. Kod posjećenih rodilja baby blues smanjio se za 40 posto.
Otprilike 13% žena pati od postporođajne depresije u godini nakon rođenja djeteta, ali nove informacije ukazuju da žene mogu biti učinkovito indentificirane i liječene.

Postporođajna depresija često prođe neotkrivena i neliječena, često zbog toga što se simptomi ne prepoznaju, zato što se majke boje da će biti stigmatizirane ili nisu svjesne koje opcije liječenja postoje. Antidepresivi su se pokazali uspješnima u liječenju tog stanja, ali često žene ne žele uzimati lijekove, posebno kada doje.

U jednoj od najvećih studija postporođajne depresije, istraživači su promatrali učinkovitost psiholoških intervencija. Preko 4,000 majki u Engleskoj su primile ili kognitivnu bihevioralnu terapiju ili individualizirani pristup. Liječenje je bilo provedeno ili putem zdravstvenih posjeta uobičajene njege ili putem zdravstvenih posjeta osoblja koje je bilo obučeno za prepoznavanje simptoma depresije.

I nakon 6 mjeseci, i nakon 12 mjeseci iza poroda, majke koje su primile njegu od strane posebno obučenih zdravstvenih posjetitelja su pokazale značajno smanjenje simptoma depresije u usporedbi s onima koje su imale uobičajene zdravstvene posjete. Majke u intervencijskoj skupini s depresivnim simptomima 6 tjedana nakon poroda su imale 40% manje šanse da će imati simptome depresije nakon 6 mjeseci u usporedbi s onima koje su imale uobičajene posjete zdravstvenog osoblja.

Još jedna studija je također pronašla da majke koje imaju podršku svojih vršnjaka, odnosno ostalim majki smanjuju svoj rizik od razvoja depresije za pola.

Za MojDoktor:
Maja Vajagić, dr.med.
Net.hr

svaka častuser posted image user posted image
tako vjerujem da forumi mogu pozitivno utjecati na majku poslije porodauser posted image


_____________________________

idem micat rit...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Postporođajna psihologija
16.3.2009 23:46:33   
dikac
sigurno pomažu, pronađeš si odgovore na neka pitanja, nasmiješ se, saznaš svašta...

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Postporođajna psihologija
17.3.2009 12:55:41   
tikica_69
Meni je prepoznata pa me nitko nije nicime lijecio, osim sto sam imala pojacani nadzor patronazne sestre user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Postporođajna psihologija
17.3.2009 14:23:35   
Ruža
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Meni je prepoznata pa me nitko nije nicime lijecio, osim sto sam imala pojacani nadzor patronazne sestre user posted image


user posted image user posted image user posted image  za neše zdravstvo! I kad trebaš pomoć ne možeš ju dobiti.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Postporođajna psihologija
18.3.2009 12:16:50   
Anoniman
ja sam se bojala reć, user posted image al sam se izvukla....user posted image

(Odgovor članu Ruža)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Postporođajna psihologija
18.3.2009 13:18:20   
dominik
ja ju imala i opet ju imam brijem...a davala znakove bliznjima ali nitko to ne dozivljala tak da...jeb stisnem zube i nadam se najboljem

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Postporođajna psihologija
18.3.2009 13:19:52   
troubled
srećom pa je nisam imala ni onda ni sad...
ali za svaku depru, pa tako i za postporođajnu je važno što više komunicirati, i zato je forum odlično mjesto za druženje i terapiju user posted image
te je svatko tko ovo čita na pravome mjestu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Postporođajna psihologija
18.3.2009 22:54:13   
mala pcelica
ja sam imala tešku depresiju prošle god u 7 mjesecu,jedva sam se izvukla..pola trudnoce sam bila na antidepresivima i još nekim tabletama za smirenje onda sam morala da prekinem..postupno su mi smanjivali dozu i to mi je bilo jako teško za izdrzati ,ali hvala bogu prošlo je nekako...zato se sad brinem da me neće opet opaliti poslje poroda jer je to stvarno užasan osjećaj......

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Postporođajna psihologija
18.3.2009 23:00:11   
mirna
slazem se s troubled: treba razgovarati o svojim osjecajima sa svojim bliznjima ili ovdje! stvari nikada nisu toliko crne koliko se cine!

moj baby blues je trajao jedan dan u rodilistu... doma sam dosla k sebi..

mala pcelica ne daj se!!!user posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Postporođajna psihologija
18.3.2009 23:03:55   
mala pcelica
ja nisam mogla sa nikim ni da pricam,a htjela sam ,svim snagama sam se trudila ali nije išlo..vukli me kod psihijatara...svi davali podžgresnu terapiju,osim jednog privatnog ,on mi je i pomogao...da nije bilo njega,ne znam stvarno sta bil bilo samnom....

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Postporođajna psihologija
18.3.2009 23:07:13   
Lady3
imala sam je sa prvim djetetom,baš sam o tome ovdje i otvorila temu i svoje iskustvo..strašno nešto..kad se samo sjetim..e da mi je internet bio onda..bilo bi sve drugačije..

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Postporođajna psihologija
18.3.2009 23:09:46   
Zvonki
Nisam patila od te depresije. Valjda? Šalim se. Mene je svaki put poslije poroda hvatala neizreciva sreća što je sve iza mene i što je mali miš sada pored mene ! Kako bi se ti onda zvalo? Postporođajna radost?

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Postporođajna psihologija
18.3.2009 23:12:44   
mala pcelica
 user posted image user posted image user posted image user posted image   zvonki bravo za tebe user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!