|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zahtjevna pitanja
23.11.2010 9:01:48   
mirna
Da li vas i vaša djeca ponekad šokiraju sa svojim pitanjima na koje ne znate kako bi odgovorili?

Naš mali jučer nije ne mogao zaspati, pa se odjednom pojavio s pitanjem: Mama zašto svi ljudi moraju umrijeti? Ja počinjem objašnjavati da se u životu sva bića rode i umre i da mi još dugo nećemo umrijeti.. Onda nastavi pitanjima što se dogodi s njima, kako ljudi to umre i kako nisam baš religiozna sam se zapetljala, ali onda ipak kažem da tijelo spava a duša ide gore i da nas čuva, onda naravno pita što je to duša i nemam pojma kako to objasniti skoro petogodišnjaku kad je i odraslome teško objasniti... Na kraju on počinje ja ne želim umrijeti... Ja mu velim nećemo još dugo dugo umrijeti, on kaže s koliko godina, ja kažem s devedeset___ i počinje on brojati do devetdeset___... ajme nisam htjela da ga prestrašim po drugoj strani ne želim mu ni lagati...

Da li ste i vi doživjeli takva pitanja? Kako ste odgovorili?

Isto je nekli dan vidio križ s isusom i naravno pitao zašto je on tamo gore i onda ja počinjem objašnjavati i uopče ne znam što reći tako malome djetetu da se zadovolji s odgovorom.user posted image

< Poruku je uredio mirna -- 23.11.2010 9:04:07 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zahtjevna pitanja
23.11.2010 9:30:59   
ZVRK
da šokira me ali pokušaj poslušati njegov odgovor prvo pa se ti nadoveži na njegovu izjavu.
svako djete doživljava smrt na svoj način
zvrkić te ''reagirao'' tek nako skoro 6mjeseci kasnije od smrti mu bake (moja mama)

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zahtjevna pitanja
23.11.2010 16:54:14   
Mašaaa
Zvrk ti je dobro rekla,pitaj njega sta o tome misli pa se nadovezi. Ja sam sa svojim to rijesila objasnjenjem o postojanju duhova. Tijelo zaspe,ali duh zivi. Prihvatio je cak i da nas stari deda posjecuje i gleda i cuva. Za neke situacije je bolje i izmislit tipa da se osoba odselila i sl. Ta pitanja upadaju u razvojnu psihologiju djeteta i brojne su studije napravljene.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 3
   [Obrisani korisnik]
23.11.2010 17:45:37   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Mašaaa)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zahtjevna pitanja
23.11.2010 23:25:53   
dikac
moja je curka počela postavljati pitanja, ne još o smrti, to me tek čeka.
pita me zašto u pjesmici kažu djed mraz kad je to djed božićnjak i što je to gripa? uvijek se trudim odgovoriti.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zahtjevna pitanja
24.11.2010 7:45:43   
Zvonki
Mene je jučer moja pitala što se radi na operaciji spolovila? user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 6
   [Brisano sporočilo]
24.11.2010 7:49:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Zvonki)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zahtjevna pitanja
24.11.2010 7:49:34   
ZVRK
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii????
si znala da joj odgovoriš????


_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zahtjevna pitanja
24.11.2010 7:58:33   
Zvonki
Pitala sam je hoće kockicu čokolade user posted image

Šalim se! Objasnila sam joj da se neki ljudi odlučuju na takvu operaciju jer osjećaju da bi trebali biti drugog spola. I da je to jako rijedak slučaj operacije.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zahtjevna pitanja
24.11.2010 8:06:32   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: Zvonki

Pitala sam je hoće kockicu čokolade user posted image

Šalim se! Objasnila sam joj da se neki ljudi odlučuju na takvu operaciju jer osjećaju da bi trebali biti drugog spola. I da je to jako rijedak slučaj operacije.

čokolada user posted image         user posted image


ja se sječam pitanja curice koje sam čuvala dok sam bila u puli živila i kada sam rodila zvrkića ja ga presvlačim i onda ''došlo''pitanje........-zašto on ima malog pišonju a velika jajca a kasnije će imati mala jAJCA A VELIKOG PIŠONJUuser posted image

mog odgovora se ne sječam ali mi piutanje ostalo urezanouser posted image .ona je onda imala 7godina

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zahtjevna pitanja
24.11.2010 8:13:06   
mirna
Zvonki nasmijala si me za dobro jutro!user posted image user posted image

Pa u tom smislu smo i odgovorili cvrcak... da cemo jos dugo zivjeti, da ce on bti vec stariji i mozda vec djed kada cemo mi umrijeti...

Ona situacija o prostitutki u clanku je isto presmjesna...user posted image

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zahtjevna pitanja
27.11.2010 9:05:27   
inna
super temauser posted image  sreća mi smo još na pitanjima:  a to je to?(a što je to?) user posted image  istina da ih poslatvi 10 u minuti, ali zato odgovori mogu biti kratki i jasni user posted image

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zahtjevna pitanja
16.12.2010 16:53:05   
tehnofill
IZVORNA PORUKA: mirna
...ipak kažem da tijelo spava a duša ide gore i da nas čuva, onda naravno pita što je to duša
....Isto je nekli dan vidio križ s isusom i naravno pitao zašto je on tamo gore...

Čovjek je iz duha, duše i tjela. Što je duh - ne znam baš (tako mu i kažem). A duša sje tvoja i dolazi od Boga. Duša je u tjelu. Kad tjelo umre duša ide ka Bogu. Ali ako nije dobar čovjek onda duša ne može ka Bogu.

Isus na križu je znak koji nas spomena da je umro za nas, jer sa time da je umro na križu je omogučio da i duše onih koji nisu bili dobri mogu ka Bogu ako jim je žao što su bili grdi.


Jedan je čovlek imao granu na zidu. Pitaju ga: Zašto imaš tu granu na zidu. On kaže:

Kad sam bio mali pa sva sa djedom išla u šetnju. Bilo je hladno i napravio se led u ribniku. Pitao sam djeda, jel dovoljno tvrd, i pre nego mi odgovorio, več sam se zaklizio po njemu i pao u vodu. Djed je brzo uzeo granu sa stabla i njome me rešio sigurne smrti.

Preko noči djed je umro. Imao je slabo srce i uznemirenje i napor bili su preveliki. Ujutro, kad sam to saznao, trčao sam kod ribnika i uzeo granu kojom me djed rješio. I sad je imam na zidu kao uspomenu na djeda kako me rešio in na njegovu ljubav do mene.



Tako mi Krščani imamo križ na zidu, da nas podsječa na Isusa in na njegovu ljubav do nas zbog koje je On umro i nas spasio.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zahtjevna pitanja
20.12.2010 22:08:24   
mirna
da, da, da tehnofil... jedino mislim da bi s tim odgovorom tako malo dijete totalno zbunila... sigurno ova priča ne bi završila s takvim objašnjenjem jer njemu mora biti sve logično, dok mu nije, ne prestane s pitanjima... a kako da mu logično objasnim sve ovo....

(Odgovor članu tehnofill)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zahtjevna pitanja
24.12.2010 18:05:37   
tehnofill
IZVORNA PORUKA: mirna
.. a kako da mu logično objasnim sve ovo....

Katolištvo nije stvar gole logike. Katolištvo je stvar života, osobnog iskustva - tek tad postaje i logično. A ako je vjera, isus, misa,.... deo života onda se mu to sklada sa logikom. Ako dete to čuje samo kada pita, onda je zbunjen, naravno.

I kako da dete ne bude zbunjen kad mu je zbunjen roditelj user posted image .

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zahtjevna pitanja
24.12.2010 20:23:36   
mirna
da, istina... ako su roditelji skepticni, bit ce i dijete...

(Odgovor članu tehnofill)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zahtjevna pitanja
24.12.2010 22:28:47   
malizia
nakon šta smo sahranili mog djedu pa skoro i baku koji su bili svakodnevni dio mog života, a samim time i moje djece,krenula su pitanja od strane kćeri.......
objasnila sam joj kakav bi zaista svijet bio da živimo vječno na Zemlji, a istovremeno da se rađaju novi ljudi, ubrzo je shvatila da to ne bi imalo smisla, a zato je dragi Bog odredio da postoji jedno još ljepše mjesto gdje ćemo se svi mi jednog dana naći i biti ponovo zajedno, mjesto gdje će biti više prostora nego šta ima na zemlji, a istovremeno da moramo biti dobri ljudi....to joj se jako svidjelo, a inače ja sama u to duboko vjerujem pa i dijete to osjeti.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!