|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Upitne odgojne metode
4.10.2008 22:00:32   
mirna
Još uvijek sam u šoku zbog događaja kojeg smo danas vidjeli dok smo kupovali.. Otac je vozio sina koji je bio star oko godino i pol  u kolicama.. mali je nešto skakao u kolicama, samo malo je bio nemiran, a otac ga je bez razmišljanja dlanom udario po glavi. MM je zaprepašteno pogledao i tek nakon toga je djetetova majka reagirala i počela prigovarati ocu da ga ne tuče.. user posted image user posted image user posted image user posted image

u usporedbi s tim malo po guzi nije ništa...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Upitne odgojne metode
4.10.2008 22:05:02   
njanja
tata mi je ispričao kako je bio sa bratićem i njegovim sinom u opatiji u šetnji kada su nam došli u posjet pa dok mi nismo došli da ih malo zabavi....uglavnom, mali bio zločest pa mu je njegov tata (moj bratić) opalio čvenger po glavi da ga opomene, a mali ga na to totalno iscipelario.... Šta kažete na to?Mislim da je to još odvratnije kada djete tuče roditelje.....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Upitne odgojne metode
4.10.2008 22:05:28   
Puli
a otac ga je bez razmišljanja dlanom udario po glavi.



straašnouser posted image
i još tako maleno dijeteuser posted image

je bi takvog tatu user posted image pa da osjeti na svojoj koži kako je to dobiti udarac po glavi




_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Upitne odgojne metode
4.10.2008 22:11:26   
mirna
je odvratno je, ako dijete tuce roditelje, ali i dijete to negdje nauci..

ovaj mali je bio skoro jos beba.. ja nisam tocno vidjela sto se dogadjalo, ali MM kaze da je bio samo malo nemiran i da uopce nije bio zlocest.user posted image

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Upitne odgojne metode
4.10.2008 22:14:02   
Amelie
user posted image  tatica očito ima kratki fitilj... ako mu na ulici nije problem lupiti djete...što je tek u stanju napraviti u četiri zidauser posted image ...i to možda ne samo djetetu

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Upitne odgojne metode
4.10.2008 22:14:15   
njanja
a jadan malac....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Upitne odgojne metode
5.10.2008 7:16:00   
troubled
svakako ružan prizor....žao mi je djeteta...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Upitne odgojne metode
5.10.2008 7:26:18   
sanjalica
ne znam kako vi... ali ja se postavljam kao lavica kad MM digne ruku na sinove... kao da je dodirnuo nešto moje.... valjda mi  rade iskonski refleksi user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Upitne odgojne metode
5.10.2008 14:32:14   
svegra
stvarno strašno i još po glavi. užas. po meni njega treba namlatiti.
i kako će se onda to dijete ponašati kad bude malo veće? kad sad, od malena uči na silu i udarce kao "normalnu stvar"?
kreten,treba si liječiti živce i "čvaknuti" jednu tableticu za smirenje
sad sam se stvarno nabrijala
ajde malo po guzi
ako je stvarno dijete nesnošljivo i na sve moguće načine pokušavaš ga umiriti i ne ide pa malo kvrcneš po guzici da ga zdrmaš da se smiri
ali po glavi....?
ne znam više šta reći

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 9
   [Obrisani korisnik]
6.10.2008 8:57:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu svegra)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 10:16:16   
FIONA
i ja znam jednog oca koji već sada svoje tinejđere lupi i sa nogom da ostavi masnice za dulji period... nažalost radi u takvoj službi gdje bi i da ga se prijavi izbjegao svaku odgovornost!.... ja nisam osoba koja je za batine posebno ne malo dijete po glavici zbog notorne gluposti ali ipak mislim da ponekad po prstima ili preko pelene kako se ono kaže ako dijete je stavrno nemoguće jesam.
To za mene nije nasilje nad djetetom...
zamislite situaciju kada je moj bratić kao jako mali bio toliko živahan da je samo hodao po kući i razbijao kaj mu je došlo pod ruku bili namjerno ili nenamjerno...svi su se bojali a kaj bu sa njim kad krene u školu... njegova mama našla je metodu da ga odgoji u prekrasnog dečka koji danas studira i jako jako je pristojan...
Ona ga bi zgrabila bez razgovora jer to nije palilo i odvukla u WC...tamo je čučao dok se skroz nije smirio i razmislio zašto je bezobrazan...poslije toga morao se ispričati i još je slijedila kazna tipa nema ovog ili onog...ako mu nije bilo za pravo ispočetka!!!
Cure da ona  nije bila malo grublja i usudim se reći hladna ne bi imalo smisla jer je on koristio svaku slabu toču!! Ima takve djece i sa takvima nažalost nema puno lijepog laganog smirenog razgovora!!! Pa kaj niste gledali emisiju DADILjA!!! samo malo blaži odgoj i krivi da se razumijemi i mali anđeo postaje nešto drugo!!!!user posted image user posted image user posted image ...danas je jako teško odgajati dijete da se držimo svih prava koje vlasti prepisuju uz naša radna vremena i sve manje vremena za njihov odgoj...više ih odgaja cesta nego roditelj!!user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisani korisnik]
6.10.2008 10:46:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 10:51:34   
tiha
ja nissu stvarno rijetko po guzi to stvarno kad nesto jako lose napravi ali obicno me svi susjedi cuju jer mi se lakse izvikat bar se malo ispusemuser posted image

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 10:52:49   
troubled
IZVORNA PORUKA: lilivana


Fiona, vidiš, nije im bilo lako s njim, al nisu ga tukli. Možda nije uspijevalo svaki put, al bolje i tako nego ga tući. Ja ponekad povisim glas na Gabrijelu, i vidi da sam ljuta, il se pravim žalosna, i to ponekad djeluje. Ako ne, zabrana igrački koje su joj tad "najaktualnije". mm ju je ponekad znal po guzi udarit preko pelene, kaj je njoj bilo jako zabavno jer ju nije bolilo. A udarit toliko da boli, to nebih, hvala.


lilivana, cijenim tvoj stav o tome da odgajaš bez upotrebe sile...
općenito sam i sama za to, mada je bilo nekoliko situacija kad je paula dobila po guzi...
ali mislim da je ovaj podebljani dio jednako štetan i opasan....
to je ono što ja nisam nikad napravila...
na djecu ne bismo smjeli prebacivati odgovornost za svoje osjećaje...
preteško je to za njih...
za bilo koga...


< Poruku je uredio troubled -- 6.10.2008 10:53:28 >

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 10:54:45   
cokolada
Vec sam pisala da sam protiv fizickog kaznavanja djece pa makar i po guzi.
Ovaj tata kaj tak malo dijete udari po glavi je za lijecenje zivaca, kaj ce mu raditi kada malo naraste? Uzas, to bi najstroze kaznjavala.
Nije lako odgajati dijete, ali kada bas nesto nece, odvedem ga u sobu i zatvorim vrata, dok ne obeca da to vise nece raditi ne ide van i uglavno upali, tako i mm. Ponekada povisim glas kada me iznervira pa skuzi.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 11:00:12   
mirna
Fiona ovdje je rijec skoro jos o bebacu.. s godinu i pol ne mozemo od djeteta ocekivati razumno ponasanje, zbog toga je meni taj tata okrutan sa svojom "metodom".

kod nas pali jedino da si odlucan u svojoj namjeri da prekines djetetovu ponasanje.. Na taj nacin ja mogu izbjeci po guzi (osim ako nije mali previse pospan-citaj divlji ili ja previse umorna). Zbog toga mali mene vise slusa kao tatu.. on nije nikada toliko odlucan kada mu nesto zabrani... osim kada podigne glasuser posted image

lilivana: na taj nacin u djetetu aktiviras osjecaj krivnje. to nije bas super, moja mama je to prakticirala..

< Poruku je uredio mirna -- 6.10.2008 11:02:14 >

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 11:01:43   
sanjalica
svaka vam čast ... većini... ja nisam za fizičko kažnjavanje... i definitivno nisam za udaranje po glavi....
ali moji dečki dobiju po guzi... jer jer neki put to jedini glas koji čuju... obično me prethodno, kao tihu, čuje cijelo susjedstvo, onda dvadeset minuta objašnjavam, dok samoj sebi ne postanem smješna i dosadna... onda pokušam s kaznom.... ali ako ne upali.... pa ljudi moji.... i naše su guze osjetile ruke naših roditelja....

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 17
   [Obrisani korisnik]
6.10.2008 11:11:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu cokolada)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 11:17:29   
mirna
IZVORNA PORUKA: lilivana

Troubled, pisala sam i da sam bila na roditeljskoj radionici u vrtiću, i upravo to su nam savjetovali, da kažemo djeci što osjećamo. Ne samo lijepe osjećaje, već i tugu, bol... Teta koja je to vodila, išla je na seminare da bi mogla vodit tu radionicu. I čak nam je naglasila, da kažemo da nas žalosti takvo ponašanje user posted image


To je ok.. Ja sam mislila na nesto drugo- tipa: radi kaj hoces, ja sam sada tuzna i necu vise razgovarati s tobom.. otprilike...user posted image

Ja znam vladimiru reci: mama je sada stvarno ljuta...a on meni: nemoj biti ljuta bit cu dobar i onda nastavi s glupostima..user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 19
   [Obrisani korisnik]
6.10.2008 11:35:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mirna)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 11:40:13   
mirna
nemoj ti nas sve slušati.. vjeruj u samo sebe. ako misliš da pomaže, onda je u redu.. kad si spomenula tugu, ja sam odmah pomislila na nešto drugo (traume iz djetinjstvauser posted image ).. razgovarati o osjećajima je ok.user posted image ali moj miš baš ne reagira na tugu, onda me pomazi, da mi pusu i nastavi s glupostima...user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 11:44:19   
cokolada
Mislim da trebamo pricati s djecom o osijecajima, kada smo ljuti, zalosni itd. ali im ne smijemo stvarati osijecaj krivnje da se oni osijecaju krivima (neki roditelji kaznjavaju djecu da npr s njima ne zele razgovarati jer su ih naljutili i sl.), a koliko sam shvatila lilivana ti to ne radis pa mislim da je to onda ok.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 22
   [Obrisani korisnik]
6.10.2008 12:01:57   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu cokolada)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 12:04:24   
tiha
nama je teta rekla isto da nekazemo da je zlocesto nego kao samo jer znas da to ponasanje nije bilo u redu i da to nije lijepo

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Upitne odgojne metode
6.10.2008 12:31:30   
FIONA
JA MISLIM DA JE SVAKO DJETE ZA SEBE POJEDINAC KOJI REAGIRA NA TUGU, RADOST, SAMOĆU, BJES ITD. INDIVIDUALNO I DA JE TEŠKO GLOBAKIZIRATI ODGOJNE MJERE...ŠTO JE DOBRO A ŠTO NE!!!
Meni je nepojmljivo da dijete istučem jer sam ja ko mala dobila jako puno batina i to me posebno boljelo kada ja nisam bila kriva već moj brat...on je bio miroljubiv i ulizica i usudim se reči da je i dan danas takav a ja sam išla u glavu pošto poto! Tek kada sam se udala moj tata je jednom ali samo jednom priznao da sam ja dobivala manje pažnje i više batina uzalud! Da sam zbog brata bez razloga nadrapala... ja nisam imala onaj odnos sa roditeljima kada se puno razgovara ali moram priznati da mi se ta druga krajnost stalnog naklapanja isto toliko ne sviđa!
Zašto raspravljati satima o nečemu ako djete nekada reagira nekada ne...meni je to samo znak da me mota oko prsta i da moram promjeniti taktiku...zna da nekada nije dovoljno jednom reći ali da se oko svake stvari natežem u nedogled ....to ja neću!!!
Tuči malo dijete po glavi, izgovarati uvredljive riječi nikada jer ja znam kako znaju dugo boljeti ali ne po guzi kada se baca po podu usred dućana jer on hoće igračku halo!Kaj bi trebala sjest na pod i naklapati kako to nije lijepo...mislim da ne...situacija i samo djete uče nas kako da ih odgajamo a ne tete na tečaju, bake ili poznnanici sa svojim savjetima!!!
mislim da isto toliko u odgoju ima veze povezanost i ustrajnost u istome oba roditelja i ostalih ukućana ukoliko ih ima jer ako djete osjeti da je netko slabiji koristi do maksimuma...
Da se vratim na bratića, njega je uvijek mama kaznjavala  ali tata nikada nije žalio sina...stao je uz mamu i njemu je bilo jasno da nema podršku u glupostima... a to da ga nije znala malo po guzi znala je i opet ponavljam da ne vidim u tome posljedice kao što mogu biti gruba riječ ili ignoriranje.... ma sve je to upitno i individualno...nitko nije isti niti mi niti naša djeca!!!!

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!