|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Upisati ju ili ne?
29.4.2010 16:04:03   
teuci
Ni sama ne znam što napraviti- upisati moju malenu na jesen u vrtić ili ne. Glavni razlog tome je moja trudnoća odnosno termin poroda krajem kolovoza. U jednu ruku voljela bih je upisati jer vidim da voli biti sa svojim malim prijateljima iz parka (ima 2 godine i 2 mjeseca), a s druge strane strah me da ne bi doživjela kao da je "mičemo" kada nam dodje nova beba! u ovih smo nekoliko mjeseci napravili jako puno, za nju (a i za nas!), velikih koraka: odvikavanje od dojenja, preseljenje u svoju sobicu, spoznaja da je u mom trbuhu beba, pa spoznaja kako mamu sve više "bole križa" pa je ne može baš previše nositi, trčati s njom i sl. Čeka nas još i skidanje pelena, pa beba... strak me da ce joj sve to biti previše u kratkom vremenu. pa ako još dodamo i  polazak u vrtić... a tko zna kakva će biti situacija sa mnom nakon poroda. uf. inače, do sada ju je čuvala baka koja će i dalje uskakati. 

< Poruku je uredio Florijan Jakov -- 29.4.2010 16:21:50 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 16:09:19   
Viky
Koliko će imati u 9-om mj?
Ja bi je na tvom mjestu upisala u vrtić,ali bi dolazila po nju ranije.Na taj način će se moći igrati sa svojim vršnjacima,a istovremeno i sudjelovati u brizi za bebicu.

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu teuci)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisani korisnik]
29.4.2010 16:12:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Viky)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 16:13:02   
troubled
imamo vrlo sličnu situaciju...meni je termin 2.9. i magda će tada imati 20 mjeseci...
mi smo odlučili da ide u jaslice (pokušat ćemo je upisati)
ako ih dobije, zgodno u svemu je što će moći ranije doma...ostati koji dan itd....i zato mislim da će se lakše i bezbolnije prilagoditi ( i vrtiću i bratu ili sestri)...a društvo vršnjaka se ničim ne može nadomjestiti user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 16:13:44   
danery
možda da ju upišeš na kratki program bez ili sa ručkom,kako odabereš...prijepodne se uglavnom sve radi s djecom planirano za taj da,igrat će se sa drugom djecom, a tih par sati vjerojatno neće loše djelovati na nju u smislu da to doživi kao odbacivanje ili micanje,kako kažeš...


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 16:14:18   
teuci
u rujnu će imati 2, 5 godine. 

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 16:15:31   
njanja
Inače bi ti rekla da ju upišeš u vrtić jer ja jesam za vrtić, ali moraš razmišljati i o bolestima i virozama koje će sigurno donositi doma maloj bebici..... 

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu teuci)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 16:15:59   
njanja
IZVORNA PORUKA: danery

možda da ju upišeš na kratki program bez ili sa ručkom,kako odabereš...prijepodne se uglavnom sve radi s djecom planirano za taj da,igrat će se sa drugom djecom, a tih par sati vjerojatno neće loše djelovati na nju u smislu da to doživi kao odbacivanje ili micanje,kako kažeš...

 i da ovo je ok...slažem se

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 16:17:44   
teuci
da i toga me strah! do sada je stvarno bilo sve super što se zdravlja tiče, ali kako vidim ostale mame kad im maleni krenu u vrtić krenu i bolovanja! nije me toliko strah za nju- imunitet mora razviti, ali mislim da je za bebu prerano da starta s "vrtićkim infekcijama". baš nisam pametna.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 9
   [Obrisani korisnik]
29.4.2010 16:19:37   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu teuci)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 16:20:11   
Viky
Mislim da je jednaka stvar upisati je na kraći program ili ju voditi do ručka na igru u vrtiću.Jednako može pokupiti viroze jer je u kontaktu sa djecom.Slažem se sa curama da to može naškoditi bebici,ali nije ni fer starijoj zakinuti igru.Ne znam,odluka je samo na tebi.

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 16:20:59   
Viky
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Razmisli da ju upišeš od proljeća. Bebica će do onda ipak malo očvrknuti.

To je dobra ideja

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 16:34:19   
ninolina
a gle prvo gledaj od toga dali češ ti moći sa njih dvoje...ja jesam za vrtić ali prije toga ako ju ima ko čuvati...moja opcija je bila da su samnom doma do 3 godine...definitivno budi spremna na razne bolesti...a sve će to ići na bebu...kako češ joj reči nemoj maziti, nemoj ljubiti bubana si....mislim da ako imaš nekoga da ti pomogne nemoj ju još dati

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 16:39:47   
Bebys
 
IZVORNA PORUKA: njanja

Inače bi ti rekla da ju upišeš u vrtić jer ja jesam za vrtić, ali moraš razmišljati i o bolestima i virozama koje će sigurno donositi doma maloj bebici..... 
potpisujem...bolje ne...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 16:42:21   
ejmama
Moje su razlika 2g i 4mj, čim sam ostala trudna ispisala sam je iz jaslica. Ja sam valjda jedini takav primjer jer sve mame oko mene čim su rodile ili bile trudne odmah su stariju dijecu dale u vrtić. Ja sam uživala sa svojom doma, društva uvijek ima vani, a kad se seka rodila bilo je i bolje nego sam očekivala, malena je samo papal i spavala, a oko starije je uvijek više posla, malenu bi stavila u kolica i pičili po selu dok bi se starija igrala, sad se već zaigraju same. Bila sam i stariju upisala na zbor pa sam je ispisala jer sam se bojala upravo toga da neke boleštine ne prenese na manju.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 17:23:02   
pepeljuga
meni je razlika 15 mjeseci i starijeg nisam onda upisala nego tek drugu godinu kad je i mlađi imao vec godinu dana i to ide ujutro oko 8 a ja ga kupim u podne,vidim po njemu da bas voli,naucio je jako puno stavri al sto se bolesti tice on skoro nije ni bio bolestan cilu godinu jer ocito ima jaci imunitet al mlađi je bio bolestan pa skoro svaki tjedan....

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 20:47:09   
lukici
ja je ipak nebi upisala..

_____________________________

Djeca su za sve ljude njihov život
P-18.06.2008

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: UPISATI JE ILI NE?
29.4.2010 23:34:23   
Gogule
meni je Roko nastavio ići u vrtić,kad se Klara rodila a možda sam mogla ostaviti ga ovu godinu doma. No on tako jako voli ići u vrtić... bez obzira što smo promijenili vrtić da mi je bilo žao zakinuti ga za igru s djecom. Nijednom mi nije prenio neku bolest Klari. Čak sad kad je s 6 mjeseci imala vodene kozice nije ih on donio nego susjed. Bilo je mjeseci kad ga nismo vodili, i naravno i platili smo manje., al to je bilo kad je tata imao godišnji. Mislim ako voli djecu i uspiješ upisati da vodiš, pa ni nemora ići svaki dan, no svako mora sam za sebe odlučiti.

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu lukici)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: UPISATI JE ILI NE?
1.5.2010 8:47:42   
teuci
sve mi se cini da je ipak necemo upisati. pricekat ce jos godinu dana, pa ce taman imati 3 i pol godine i mozda ce prilagodba na sve lakse proci (nadam se!). a sva sreca tu je i baka servis pa se nadam da cemo uspijeti izorganizirati vrijeme i za bebu i za veliku zenskicu, kako ona sama za sebe kaze.

(Odgovor članu lukici)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: UPISATI JE ILI NE?
2.5.2010 10:22:35   
Gogule
user posted image user posted image za baka servis. Mi to nemamo

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu teuci)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!