|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Referendum o definiciji braka - vase misljenje.
16.5.2013 9:08:47   
mamacita
Toliko jednolicnih tema, dugo vec nismo imali zdravu raspravu. Eto, ja je namjerno iniciram. Raspisite se o vasem misljenju, da li je referendum o definiciji braka nesto sto nam je nuzno trebalo, i na koji nacin ce nam to olaksati zivot i buducnost nasoj djeci. Ja sam odbila dati svoj potpis jer ne vidim razlog da se nekome sprecava ulazak u brak samo zato sto nije sve po sabloni. Ono sto ja ucim svoju djecu, to je ono sto zelim da moja djeca usvoje, a ne zatvorenost i ne prihvacanje drugih. Djeca uce iz primjera najblizih oko sebe, dakle svog oca i svoje majke.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 9:26:35   
YesNo
Ja Nemam osobno nista protiv istospolnih brakova, ali sam protiv toga da odgajaju djecu, jer da je to tako tribalo bit tako bi i bilo. Ja sam potpisala referendum jer sam protiv toga. Mislim da djetetu treba uzor u obliku i majke i oca. Eto to bi bilo moje misljenje.

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 9:33:07   
freelove
mamacita potpisujem tvoj post. to što oni žele  je ionako  protuustavno. Ono što ja ne razumijemje zašto je to njima takav trn u oku.  Prilično je neracionalno misliti da nekonvecionalni ili brak koji nije po pravilima(nekim njihovim pravilima)  manje vrijedi od njihovog poimanja braka.
A možda bi samo trebalo promjeniti definiciju braka  pa će svi biti sretni.
Tak je, djecu odgajati u miru i toleranciji, i ja mislim da je  to  jedini ispravni način


_____________________________

peace&love

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 9:40:05   
freelove
YesNo  ti si potpisala  jedno s ćim se zapravo ne slažeš ,a u svrhu nečeg sasvim drugoga što sad uopće nije pitanje referenduma.

_____________________________

peace&love

(Odgovor članu freelove)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 10:00:49   
anaxx
IZVORNA PORUKA: mamacita

Toliko jednolicnih tema, dugo vec nismo imali zdravu raspravu. Eto, ja je namjerno iniciram. Raspisite se o vasem misljenju, da li je referendum o definiciji braka nesto sto nam je nuzno trebalo, i na koji nacin ce nam to olaksati zivot i buducnost nasoj djeci. Ja sam odbila dati svoj potpis jer ne vidim razlog da se nekome sprecava ulazak u brak samo zato sto nije sve po sabloni. Ono sto ja ucim svoju djecu, to je ono sto zelim da moja djeca usvoje, a ne zatvorenost i ne prihvacanje drugih. Djeca uce iz primjera najblizih oko sebe, dakle svog oca i svoje majke.


potpisujem... i ja ne volim šablone i okvire... a pogotovo sada u našoj situaciji u državi mislim da ima puno važnijih stvari za riješiti...
omogućite svim ljudima uvijete da pristojno žive da nam djeca budu sretna, bez obzira u kakvoj zajednici žive, bitno da su voljena i nahranjena....

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 10:19:52   
Anoniman
biste li se vi ikada udale za ženu, s njom se seksale i biste li mogle začeti djecu?
ovo zadnje sigurno znam da ne bi, a prvo dvoje odgovorite same sebi.
bi li to bila obitelj? brak? ili nešto malo neobičnoga....

(Odgovor članu anaxx)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 11:16:51   
daxy
Neću posvetiti niti sekunde svog vremena nečemu šta bi spriječilo nekoga u ostvarenju njegovih/njenih želja.

Općenito mi ne smeta da ljudi rade ono što žele i vole (šta god to bilo) dok god nikoga ne ugrožavaju i dok god su sve uključene strane pristale na to (ovo naravno isključuje djecu).

Nek se uvrijedi tko god se nađe u sljedećoj rečenici,al me nije briga. Mislim da bi se svi skupa trebali posvetiti vlastitim obiteljima i sebi samima,pa ih možda ne budu zanimale tuđe i onda možda ne bude toliko razvoda i raspadnutih obitelji.

Ne znam kome je uopće palo na pamet skupljati potpise za nešto ovakvo u zemlji u kojoj nezaposlenost rapidno raste i sve više ljudi ostaje bez svojih domova radi silnih ovrha i dugova i gdje ljudi doslovno žive od prodanih boca. Da su nam bar najveći problem istosploni brakovi.

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 11:18:57   
seraphyme
ja sam za istospolne brakove. što se tiče djece, to će morati riješiti ili starinskom metodom ili MPO. ionako nema dovoljno djece za posvajanje tako da i ako im se omoguću posvajanje, nikad ne budu došli na red.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 13:40:54   
andydea
Ovako: meni nije normalno da moja sestra,koja ide u srednju školu(ima u raz. 5 cura koje su lezbe)...
user posted image  Ljubakaju se i pipkaju pred svima..
Ja se sa svojim mužem ne ljubim -žvaljakam u javnosti, jer to je intima...Treba znati neka pravila ponašanja.
Dijeci sam objasnila da postoje ljudi sa drukčijim pogledima na svijet i spolnost...a sad kako oni budu na to gledali u budućnosti njihova stvar.Za sad im je to bolesno.
Iskreno nemam ništa protiv veza između istospolnih osoba, ali evo imam mišljenje o tome da mi to nije normalno....ali ne volim kad se to javno pokazuje,pogotovo pred dijecomuser posted image
A kaj se tiče brakova -Veliko NE...Bračna zajednica je između muža i žene i tako je odredio i Bog. To je prirodno! Zašto uopće raspravljati o tome! Isto tako i za to da imaju i odgajaju djecu u zajednici...
Nek me osudi tko god hoće, ali ja sam drukčije odgajana, i tako odgajam i svoju djecu...Za mene je i pirsing i tetovaža na tijelu izbor pojedinca, ali NE hvala,ako me razumijete...

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 14:07:54   
Sunshine28
uopce raspisivanje tog referenduma znak kako je mentalitet u nasoj zemlji nazdan, za primjer, amerikanci se upravo bore da se ta stavka izbaci iz njihovog ustava kako bi prosirili opseg ljudskih prava po pitanju jednakosti, prije svega sa pravne strane...

jer skroz dok je brak samo zajednica muskarca i zene, ljudi u gay partnerskim zajednicima zakinuti su za čitav niz prava i pogodnosti koji ostvaraju ljudi u standardnim brakovima...
gube pravo na porezne olakšice iako kao i svi ostavi građani doprinose punjenju proračuna, imaju ogromne probleme sa nasljeđivanje zajedničke imovine nakon smrti partnera, ako im se partner teško razboli nemaju jednako pravo da budu uz njega, kao ni da odlucuju o njegovom lječenju na način na koji to čine stanadardni supružnici čine...puno je toga...

iz prve ruke znam sto pricam, moj najbolji prijatelj zivi vec godinama u partnerskoj zajednici, sa partnerom je kupio stan, auto, sve...a pitanje nasljeđivanja su morali rjestiti pravljenjem oporuka, iako im one u nasem pravnom sustavu, i bez dodatne barijere u ustavu, ne garantiraju da ce jedan drugog moci nasljediti...

i definiranje braka kao zajednice muškaraca i žene ne znaci automatski da se gay partnerima onemogucava da budu roditelji, to se ne moze  spriječiti ako to oni usitinu žele.....jer, realno, svaka lezbijska zajednica moze imati dijete bez da itko postavlja neka pitanja...a i zajednice dvaju maškaraca sa nešto više živaca i para može također dobiti dijete i pravno to regulirati tako da im se dijete ne može oduzeti...
u biti - ovaj referendu nema bas nikakvog smisla....osim da jednu skupinu ljudi stavi u povlasten polozaj naspram druge skupine sto je trenutno nasim ustavm zabranjeno, tak da...


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 14:24:51   
anaxx
IZVORNA PORUKA: Mariachi

biste li se vi ikada udale za ženu, s njom se seksale i biste li mogle začeti djecu?
ovo zadnje sigurno znam da ne bi, a prvo dvoje odgovorite same sebi.
bi li to bila obitelj? brak? ili nešto malo neobičnoga....


ja sam već udana za muškarca, ali da sam se rodila drugačije spolne orijentacije vjerovatno bi voljela s osobom koju volim ući u neku zajednicu.... i imati dijete .... na koji način?... danas za sve već postoje riješenja :)


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 15:22:23   
Anoniman
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2117920/Gay-marriage-human-right-European-ruling-torpedoes-Coalition-stance.html

(Odgovor članu anaxx)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 15:50:14   
lidac0605
samo jos jedan nacin diskriminacije pedera i lezbi...najbolje da ih se posalje na goli otok,izopci iz drust va i ogranici u svemu jer je neko reko da oni "nisu normalni"...oni su LJUDI od krvi i mesa,jedu,piju,spavaju,prde,VOLE i zele bit voljeni kao i svi drugi.NISU manjevrijedni ni oni ni njihova ljubav.Ljubav ne vidi ta uskogrudna ogranicenja...i zakaj ne bi imali djecu?!?!Hocete rec da je djetetu bolje u heteroseksualnom braku gdje je recimo otac zlostavljac,pijanac,tuce djecu i
zenu ili u homoseksualnoj zajednici gdje je sklad,ljubav i razumjevanje?!?!
ma dajte tim ljudima mira i bavite se sa stvarni. problemima...













_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 15:52:47   
anaxx
Ah, moram nešto odgovoriti... :) M.M. Perković, spisateljica:  "A vi? Vi potpisujte. Potpišite se za heteroseksualnu obitelj, za heteroseksualnu sreću i heteroseksualno zdravlje vaših bližnjih. Molite se "Za obitelj". Moja obitelj je puno veća od te za koju vi skupljate potpise, u mojoj obitelji nikome... nije zabranjen pristup. Ima u mojoj obitelji i dobrih i loših, zamislite, baš kao i u vašoj. Ali jednu stvar bih mogla i ja potpisati, zakleti se u nju. Većina članova moje obitelji nikad ne bi potpisala da se ikome od vaše obitelji zabrani da živi svoj život po vlastitom izboru, ne nanoseći štetu nikome. Naravno, kažem većina, a ne svi, jer ima među njima i onih sličnih vama, koji bi vas, zato što ste drugačiji od njih, najradije izopćili. Ja se takvih članova svoje obitelji s lakoćom odričem. A vi potpisujte. I molite se da vam kamen koji bacate ne postane bumerang.

Posebno se pomolite za to da sutra neko od vaše djece ili unučadi zbog nečeg ne bude drugačije, različito od većine, jer će si "pravedna" većina možda uzeti pravo da to vaše dijete ili unuka ismije, odbaci, kamenuje i ponizi.

Ako tada pomislite da ta većina nema pravo ponižavati vaše dijete, sjetite se da ste joj to pravo baš vi danas potpisali."

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 17:51:54   
troubled
prije 50-ak godina u americi su se mnogi zgražali zbog mogućnosti da se crnci voze u prednjem dijelu autobusa, idu na fakseve itd...
prije 30-ak godina tako isto je bilo i u južnoafričkoj republici...danas više nije zakonski, ali praktično nisu daleko odmakli...

1. da mogu, sigurno bi svi homoseksulaci, u današnje doba, odmah pristali biti hetero...ne mogu jer su se takvi rodili...(ja imam sive oči i nikako ne mogu imati smeđe)...
2. devijantna ponašanja ne podržavam....ali ta ne ovise o spolnoj orijentaciji...bilo bi mi neprihvatljivo vidjeti i hetero par da se seksa na sred trga bana jelačića...
3. ako im se dozvoli pravo na brak, vrlo malo će ih to doista i učiniti...učinit će to samo oni koji se zbilja vole...
4. ako im se ne dozvoli brak...oni koji se vole...koji su zajedno u dobru i u zlu...koji provedu zajedno 20-30 ili više godina...mogu se naći u situaciji da im je partner u bolnici, na samrti, a ne mogu do njega...da ih partnerova konzervativna obitelj, koja s njim nije kontaktirala zadnjih 30 godina, potpuno izostavi iz sudjelovanja, odlučivanja, nasljeđivanja...to nikako nije u redu!
5. kakva bi bila djeca odrasla u takvoj zajednici? ako se vole bila bi sasvim normalna, ako se ne vole, imala bi problema...ali zbog problema s kakvima se, još uvijek, takve zajednice susreću, u braku će biti uglavnom samo oni koji se iskreno vole...
6. a kakva su djeca danas? ona koja svjedoče prevarama, obiteljskom nasilju, koja su žrtve obiteljskog nasilja? hajmo radije jedan referendum protiv toga!!!
7. kad bi bilo koje moje dijete danas sutra reklo da se tako osjeća, da je homoseksualac, da se zaljubio/la....zar bih ga/je mogla manje voljeti? zar bih okrenula leđa? ja znam odgovor....a vi?


_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 18:10:44   
lee
moje je misljenje da je svaki brak brak kakav bio ..nije vazno da li je on zajednice homoseksualne ili heteroseksualne..vazno je samo da se partneri medjusobno vole i poštuju.ja osobno imam prijatelja koji je drukciji ne zivi u rh jer bi ovdje vjerovatno bio osudjivan zbog svog drukcijeg odabira.svakoj zajednici treba dati priliku i poštivati je..ovdje kod nas je takvo drustveno uredjenje koje nikada nece prihvatiti takve osobe jer mi jednostavno ne volimo drukcije..potrebno je samo promjeniti sebe i svoje razmisljanje a zatim tim istim stavom dati nekome razlicitom priliku.ja sam do jucer imala drukaciji stav prema svemu tome..kad sam ga upoznala sve se promjenilo...bitno je kakava soba ti je prijatelj a ne tko je on?

_____________________________

Alex 2.5.2009
pravi sam decko veliki :) stize mi brat 11.12. 2013

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 18:19:45   
Renata RR

IZVORNA PORUKA: troubled

prije 50-ak godina u americi su se mnogi zgražali zbog mogućnosti da se crnci voze u prednjem dijelu autobusa, idu na fakseve itd...
prije 30-ak godina tako isto je bilo i u južnoafričkoj republici...danas više nije zakonski, ali praktično nisu daleko odmakli...

1. da mogu, sigurno bi svi homoseksulaci, u današnje doba, odmah pristali biti hetero...ne mogu jer su se takvi rodili...(ja imam sive oči i nikako ne mogu imati smeđe)...
2. devijantna ponašanja ne podržavam....ali ta ne ovise o spolnoj orijentaciji...bilo bi mi neprihvatljivo vidjeti i hetero par da se seksa na sred trga bana jelačića...
3. ako im se dozvoli pravo na brak, vrlo malo će ih to doista i učiniti...učinit će to samo oni koji se zbilja vole...
4. ako im se ne dozvoli brak...oni koji se vole...koji su zajedno u dobru i u zlu...koji provedu zajedno 20-30 ili više godina...mogu se naći u situaciji da im je partner u bolnici, na samrti, a ne mogu do njega...da ih partnerova konzervativna obitelj, koja s njim nije kontaktirala zadnjih 30 godina, potpuno izostavi iz sudjelovanja, odlučivanja, nasljeđivanja...to nikako nije u redu!
5. kakva bi bila djeca odrasla u takvoj zajednici? ako se vole bila bi sasvim normalna, ako se ne vole, imala bi problema...ali zbog problema s kakvima se, još uvijek, takve zajednice susreću, u braku će biti uglavnom samo oni koji se iskreno vole...
6. a kakva su djeca danas? ona koja svjedoče prevarama, obiteljskom nasilju, koja su žrtve obiteljskog nasilja? hajmo radije jedan referendum protiv toga!!!
7. kad bi bilo koje moje dijete danas sutra reklo da se tako osjeća, da je homoseksualac, da se zaljubio/la....zar bih ga/je mogla manje voljeti? zar bih okrenula leđa? ja znam odgovor....a vi?



Potpisujem!user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 18:42:55   
jabijošjedno
ma da sam mlađa sad bi se prebacila u gejeve, koliko mi se gade ovi "pravi" brakovi...
svaki drugi se raspadne, pa nasilje, pa prevare,
ma fuj

(Odgovor članu Renata RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 18:49:24   
jabijošjedno
i da, znači muškarac i žena sa djecom su obitelj, a samo mama sa djecom nije obitelj?

primitivci i ograničeni umovi, grozno

(Odgovor članu jabijošjedno)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 18:51:24   
Sunshine28
bravo troubled!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu jabijošjedno)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 18:53:20   
sretnaz
troubled user posted image user posted image user posted image



_____________________________

N.... 6.09.2012. 3860 g, 53 cm
K... 24.06.2014. 3250 g, 47 cm

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 22:31:57   
newmum

IZVORNA PORUKA: andydea

.
Iskreno nemam ništa protiv veza između istospolnih osoba, ali evo imam mišljenje o tome da mi to nije normalno....ali ne volim kad se to javno pokazuje,pogotovo pred dijecomuser posted image
A kaj se tiče brakova -Veliko NE...Bračna zajednica je između muža i žene i tako je odredio i Bog. To je prirodno! Zašto uopće raspravljati o tome! Isto tako i za to da imaju i odgajaju djecu u zajednici...
Nek me osudi tko god hoće, ali ja sam drukčije odgajana, i tako odgajam i svoju djecu...Za mene je i pirsing i tetovaža na tijelu izbor pojedinca, ali NE hvala,ako me razumijete...



Potpisujem!!user posted image user posted image


_____________________________

Patrik 21.04.2012

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
16.5.2013 22:44:11   
mamacita
Ugodno sam iznenadjena sa troubled i njezinim otvorenim razmisljanjem. Naravno da ljudi koji nisu rodjeni kao homoseksualci ne pomisljaju na sex sa osobama svog spola, to bi se trebalo znati user posted image , no osobe koje su rodjene kao homoseksualci trebali bi imati prava kao i heteroseksualci. Sve ostalo je licemjerje i mrznja.


http://www.youtube.com/watch?v=B93Tir6l5FA

ps. Ovo je za sve one koji su slobodni od mrznje. I to od jednog od najpoznatijih ...

< Poruku je uredio mamacita -- 16.5.2013 22:48:41 >

(Odgovor članu sretnaz)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 7:53:18   
mišica 666
"protiviš se istospolnom braku? - nemoj se vjenčati s osobom istog spola
protiviš se umjetnoj oplodnji? - nemoj je koristiti
protiviš se abortusu? - nemoj ga primijeniti
ne želiš da ti uskraćuju prava? - nemoj ih ni ti uskraćivati drugima."

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Referendum o definiciji braka - vase misl...
17.5.2013 9:10:24   
mamacita

IZVORNA PORUKA: mišica 666

"ne želiš da ti uskraćuju prava? - nemoj ih ni ti uskraćivati drugima."



Ukratko, ne ucini drugome sto ne zelis da drugi ucini tebi.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!