|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   R.I.P. Vesna Parun
25.10.2010 9:27:46   
Thea
Sad sam pročitala da je umrla Vesna Parun.. user posted image
http://www.24sata.hr/news/u-88-godini-preminula-je-pjesnikinja-vesna-parun/196672/

Meni je najdraža bila njena pjesma

Ti koja imaš nevinije ruke

Ti koja imaš ruke nevinije od mojih
i koja si mudra kao bezbrižnost.
Ti koja umiješ s njegova čela čitati
...bolje od mene njegovu samoću,
i koja otklanjaš spore sjenke
kolebanja s njegova lica
kao što proljetni vjetar otklanja
sjene oblaka koje plove nad brijegom.

Ako tvoj zagrljaj hrabri srce
i tvoja bedra zaustavljaju bol,
ako je tvoje ime počinak
njegovim mislima, i tvoje grlo
hladovina njegovu ležaju,
i noć tvojega glasa voćnjak
još nedodirnut olujama.

Onda ostani pokraj njega
i budi pobožnija od sviju
koje su ga ljubile prije tebe.
Boj se jeka što se približuju
nedužnim posteljama ljubavi.
I blaga budi njegovu snu
pod nevidljivom planinom
na rubu mora koje huči.

Šeći njegovim žalom. Neka te susreću
ožalošćene pliskavice.
Tumaraj njegovom šumom. Prijazni gušteri
neće ti učiniti zla.
I žedne zmije koje ja ukrotih
pred tobom biti će ponizne.

Neka ti pjevaju ptice koje ja ogrijah
u noćima oštrih mrazova.
Neka te miluje dječak kojega zaštitih
od uhoda na pustom drumu.
Neka ti miriše cvijeće koje ja zalivah
svojim suzama.

Ja ne dočekah naljepše doba
njegove muškosti. Njegovu plodnost
ne primih u svoja njedra
koja su pustošili pogledi
goniča stoke na sajmovima
i pohlepnih razbojnika.

Ja neću nikad voditi za ruku
njegovu djecu. I priče
koje za njih davno pripremih
možda ću ispričati plačući
malim ubogim medvjedima
ostavljenim u crnoj šumi.

Ti koja imaš ruke nevinije od mojih,
budi blaga njegovu snu
koji je ostao bezazlen.
Ali mi dopusti da vidim
njegovo lice, dok na njega budu
silazile nepoznate godine.
I reci mi katkad nešto o njemu,
da ne moram pitati strance
koji mi se čude, i susjede
koji žale moju strpljivost.

Ti koja imaš ruke nevinije od mojih,
ostani kraj njegova uzglavlja
i budi blaga njegovu snu.



Nadam se da je našla svoj mir nakon teškog života punog patnje i boli...


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.
Neposredna veza do poruke: 1
   [Obrisani korisnik]
25.10.2010 9:33:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Thea)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: R.I.P. Vesna Parun
25.10.2010 9:36:21   
njanja
Prekrasno.....
RIP Vesna Parun!!!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: R.I.P. Vesna Parun
25.10.2010 9:37:44   
ejmama

IZVORNA PORUKA: njanja

Prekrasno.....
RIP Vesna Parun!!!


RIP

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: R.I.P. Vesna Parun
25.10.2010 10:11:27   
pincirotvajler
user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: R.I.P. Vesna Parun
25.10.2010 10:35:10   
CallamityJane
I meni je ta jedna od najdrazih njenih pjesama. Zaista velika zena, neka pociva u miru!user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: R.I.P. Vesna Parun
25.10.2010 10:42:38   
cuba
Zbilja predivna....RIP...

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: R.I.P. Vesna Parun
25.10.2010 12:41:40   
Anoniman
je, to je i moja najdraža pjesma od Vesne Parun, nekad sam ju i napamet znala... oooo, kad je to bilo....user posted image

žao mi je... nek počiva u miru...

(Odgovor članu cuba)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: R.I.P. Vesna Parun
25.10.2010 12:45:20   
mišica 666
user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: R.I.P. Vesna Parun
25.10.2010 12:47:00   
Bebys
ma da...umrla user posted image
da imala je divne pjesme

ostavila nam je pravo bogatstvo
pokoj vjecni...pocivala u miru bozjem

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: R.I.P. Vesna Parun
25.10.2010 13:00:01   
Bebys
STUBIČKE TOPLICE - Vesna Parun, prema mnogima naša najznačajnija pjesnikinja iznimno bogatog i raznolikog opusa, umrla je jutros u svojoj bolesničkoj sobi u Specijalnoj bolnici za medicinsku rehabilitaciju u Stubičkim Toplicama, u kojima je proboravila zadnje godine svog samoizabranog 'otpadničkog' života.
user posted image Objavljeno joj je više od 60 knjiga poezije i proze i uprizorena su četiri dramska djela. Stvarala je dulje od pedeset godina. Za svoj pjesnički rad dobila je značajne i brojne nagrade i priznanja.
VEZANE VIJESTI
Vesna Parun, do zadnjeg daha svog 88 godina dugog i uglavnom teškog života, bila je lucidna i aktivno je radila u osami bolničke sobe, uvijek pomalo ljuta i ogorčena na svijet koji ne mari za pjesnike, no i nesalomljiva te duhovita, što se ponajprije može iščitati iz jedne od njezinih posljednjih pjesama koju je posvetila nogometnom prvenstvu u Južnoj Africi. Prava je to oda nogometu i najboljim svjetskim nogometašima koje je redovito pratila na portabl-televizoru kojeg su joj dopremili u sobu specijalno za tu prigodu.
Uz Stubake nije bila vezana samo zbog osoblja bolnice koje joj je zadnjih 10 godina života bilo gotovo pa kao obitelj. Upoznala je na tamošnjoj željezničkoj postaji još 70-ih godina prošlog stoljeća prosjakinju Magdicu, koju je od tada doživljavala svojom životnom učiteljicom, i od tada se stalno vraćala u Stubake. Velika pjesnikinja je u Stubakima proslavila i zadnje rođendane, kada su je prigodno obilazili političari i ljudi iz 'javnog života'. Jedan od zadnjih koji ju je posjetio bio je i predsjednik RH Ivo Josipović kojemu je tada pogledala i u dlan, tražeći u njegovom linijma života put kojim će dalje kročiti. Nije tada znala da će njezin životni put biti uskoro okončan, što su naslutili tek rijetki koji su stalno bili s njom u kontaktu. Rado je pripovijedala i družila se, no gubila se na trenutke u parminutnom snu. Bila je buntovna i oštra, žrtva osobnosti kojom si je priskrbila i puno neprijatelja. Sudbina slična onoj naše prve novinarke, Marije Jurić Zagorke… Uvijek protiv struje, nepokolebljiva u naumu da živi od onoga što najbolje radi: od pisanja. I živjela je od pisanja, ništa drugo nije željela raditi niti je išta drugo zanimalo. Ostavila je iza sebe 'bezbroj' pjesama tiskanih u više od 60 knjiga, priča te brojne drame, dosegnuvši vrh gotovo na samom početku svog puta, još. 1947. godine prekrasnom zbirkom Zore i vihori. I kao nekim čudnim usudom, otišla je na neko bolje mjesto baš u zoru, ovog maglovitog ponedjeljka, sama kao što je sama i živjela gotovo čitav svoj vijek, posvetivši ipak brojne ode životu samom, himnički i zaneseno, kako to samo najveći pjesnici znaju.

Parun: U ‘Šukerijadi’ sam predvidjela cirkus i harač U razgovoru za Jutarnji u ljeto prošle godine Vesna Parun je rekla kako je pjesmu “Šukerijada”, koja se nalazi na početku njene zbirke “Taj divni divlji kapitalizam”, napisala puno prije nego što se “počelo lajati o recesiji i haraču”. - Pratim politiku preko radija, sve sam predvidjela, krizne poreze i sve ove njihove cirkuse, zato ‘Šukerijada’. Knjiga je satirična, u tom sam duhu na početku i navela posvetu Marxovu djelu ‘Das kapital’ - rekla je pjesnikinja. Šukerijada Kad poskupi benzin, skratit ćemo ceste. Kad iščezne kerozin, imamo paštete. Za dojilje je lahko: bit će ptičjeg mlijeka. Jeftinija bit će jahta neg kolijevka. Državni semafor Među državama grade se mostovi a među županijama brvna. Gdje mostove grade državni lopovi, sva se brvnara drma. A povijest je kak dimnjačar crna. Zakon o zaštiti neznalica ...Nemamo znanje. A treba nam zvanje. Dođeš u grad. Kucaš: Sezame otvori se! A ono pušiona!...



'Pozdrav iz Hrvatske Svjetskom nogometnom prvenstvu u Južnoj Africi 2010.' Tratine zelene, blagoslovio vas Bog! Zemaljska zatresla se kugla Vu…Vu - vuvuzele kad odjeknuo je rog. Lipanj mjesec već je u bakru jesenjem. Ispod Kilimandžara razletjeli se ždrali. Srce je u nozi. A um je borben. U svemiru se širi stadion tek propupali. U čast Mandele, na vrata oceana Samaras, Bazzaz, Kandanda, Toulalan. Neustrašivi Kaka. Robson de Souza Santos od milja Robinjo. Kontinenata splet i mora burna sva. klicat će gool! I car će stajat mirno. Gle: uz Macbetha Sebayu iz Durbana, Cesar i Kirm, Kolarov sa Balkana. Tesla bi iz energije koju stvara nogomet proizveo turbo-elektricitet. Platon kimnuo bi: i eto vam moje idealne Države! U njoj zbog vođine bojne slave ne padaju nevine glave. Hvala ti, Svijete, jer igrom si izmaštao ovakav kakav jesi, ubog i zao, tu zbilju od sveg drukčiju, u kojoj na škrt trenutak taj zbunjeni lutak (Jedna od posljednjih pjesama Vesne Parun koja je prema njezinom izboru objavljena u Zagorskom listu)

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisani korisnik]
25.10.2010 14:41:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ejmama)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: R.I.P. Vesna Parun
25.10.2010 14:42:39   
novamama
user posted image user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: R.I.P. Vesna Parun
27.10.2010 7:39:07   
niina
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moji anđeli;

M 13.03.2000.
J 28.11.2007.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!