|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 22:47:28   
vivian
Zanima me što mislite o privatnom čuvanju teta čuvalica, koja su vaša iskustva u svojoj kući, odnosno jeste li vodili djecu kod nekoga doma na čuvanje? Kakve u bile cijene za koliko sati dnevno? U mojem kvartu mlada mama čuva klince u svojoj kući, žena je odgojiteljica sa 2-3 godine vrtićkog staža, odlučila je kod kuće čuvati tuđu djecu tako da bi ujedno bila doma sa svoje dvoje malenih. Mlada je (mislim ispod 30), ima potpuno uređen prostor za djecu, od prostora za igru (didaktičke igračke, razni tematski kutići), preko prostora za odmor (krevetići i kinderbeti), sanitarije prilagođene djeci, do vanjskog uređenog prostora u vrtu (njihaljke i tobogan)... sve skupa u zelenom kvartu. Ima ženu koja kuha (mislim da joj je to mama ili teta) i daje ujutro doručak pa užinu, skuhani ručak i još jednu užinu. Radno vrijeme joj je od 8 do 16.30 (po potrebi od 7.30 do 17.30 - dodatno se plaća), vikendom isto može po par sati, isto se dodatno plaća. Istodobno čuva do 8-ero djece (plus svoje dvoje, dakle njih 10), ne želi ništa više od toga. Za sve to traži 2000 po djetetu, za braću i sestre ukupno 3700.
Išla sam se raspitati jer trebam uskoro početi rzmišljati o jaslicama (mala je 10 mjeseci, a čekam još jednu bebu u ljeto). Nisam još sigurna da ću ju dati igdje, ali na jesen bih možda probala tako nešto (mislim da bi tu ipak dobila više pažnje nego u jaslicama), ako će žena i primati (sad ima dvoje koji idu u školu na jesen).
Jeste imale iskustva s takvim oblikom čuvanja? Čini mi se dosta para, ali si opet mislim, toliko košta i privatni vrtić pa ih je tamo minimalno 15-20, a da mi neka žena dolazi doma svaki dan, to mi 3000 ne gine.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 22:50:46   
natalijax
nerazumijem se u vrtiće i takve stvari al meni je to punouser posted image možda se varam

(Odgovor članu vivian)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 22:52:01   
ninolina
ja sam do 12 mj čuvala malenog od 14 mj ujutro od 7 na večer do 6 (uz svoje četvero) sestra je bila samnom, jedna je kuhala... uglavnom imao je ujutro doručak, onda užina prije spavanja, spavanje, ručak, opet papica... i cjena je bila 1500kn. Znam da je u zg koma za čuvanje kaj se tiće cjena ali ja sam prije za privat nego vrtić dok su još tako mali

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu vivian)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 22:53:53   
ninolina
a da jel je ona sama s njima ili ima nekoga ko čuva s nojm, jer je meni ovo 10 djece na nju samu malo previše... mislim kak ona može to sve sama s njima, mislim da joj je samo do novca po tome neznam, svakako ju provjeri još

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 22:56:23   
vivian
IZVORNA PORUKA: natalijax

nerazumijem se u vrtiće i takve stvari al meni je to punouser posted image možda se varam


i meni si isprva činilo dosta, ali žena fakat ima uređeno ko mali vrtić, a da ne velim da su mi prijateljice pričale da plaćaju u tete čuvalice od 3000 do 5500 (jedna je imala odgojiteljicu za svoje dvoje klinaca, žena je tražila 5500 i dobila ih! za 8.30-16.30 pon-pet!!!!)

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 22:58:31   
vivian
IZVORNA PORUKA: ninolina

a da jel je ona sama s njima ili ima nekoga ko čuva s nojm, jer je meni ovo 10 djece na nju samu malo previše... mislim kak ona može to sve sama s njima, mislim da joj je samo do novca po tome neznam, svakako ju provjeri još


ima tu ženu kaj joj kuha i pomaže servirati ručak, ona niš ne radi u kuhinji, samo je s djecom. naše jadne tete u gradskim vrtićima su same s njih 25-30

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 23:00:57   
vivian
IZVORNA PORUKA: ninolina

a da jel je ona sama s njima ili ima nekoga ko čuva s nojm, jer je meni ovo 10 djece na nju samu malo previše... mislim kak ona može to sve sama s njima, mislim da joj je samo do novca po tome neznam, svakako ju provjeri još


da, da. svakako ću se raspitati po kvartu, ima dosta mama, možda netko zna nešto o njoj, ovak izvana sve izgleda super, ali nikad ne znašuser posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 23:01:31   
novamama
samo dobro provjeri njezinu stručnost...malo sam sumnjičava, jer danas svatko radi u vrtićima, vrtići često to i nisu, nego igraonice i tako....a još ovo? je li legalizirana djelatnost? ima li kakvo osiguranje?

ne znam...

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu vivian)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 23:03:12   
dominik
istina da su same sa vise djece...ali...upisano ih je toliko , rijetko kada se desi da ih je u grupi iznad 15...isto tako ako je neka panika u trenu se stvori 3-4 tete i med sestra...uz to svi su vrsnjaci a kako je kad je vise uzrasta nebi znala...ja sam uvijek za jaslice-vrtic i to javni, jer su oni ipak pod vecom kontrolom...sretno sa izborom iako privat vrtic ti je max 1500 jer grad zagreb daje dio novca...

(Odgovor članu vivian)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 23:05:55   
ninolina
istina da su same sa vise djece...ali...upisano ih je toliko , rijetko kada se desi da ih je u grupi iznad 15...isto tako ako je neka panika u trenu se stvori 3-4 tete i med sestra...uz to svi su vrsnjaci a kako je kad je vise uzrasta nebi znala...ja sam uvijek za jaslice-vrtic i to javni, jer su oni ipak pod vecom kontrolom...sretno sa izborom iako privat vrtic ti je max 1500 jer grad zagreb daje dio novca...

da potpisujem
osobno kao mama njih četvero ne stignem svakome dati koliko treba bez obzira na kućanstvo, samo kažem da je ona kao jedna teta čuvalica na njih 10 malo, ja nebi dala takvoj teti djete. Djeca moraju ići van, spavati... nema šanse da stigne sve to pod normalnim uvjetima


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 23:29:44   
vivian
IZVORNA PORUKA: dominik

istina da su same sa vise djece...ali...upisano ih je toliko , rijetko kada se desi da ih je u grupi iznad 15...isto tako ako je neka panika u trenu se stvori 3-4 tete i med sestra...uz to svi su vrsnjaci a kako je kad je vise uzrasta nebi znala...ja sam uvijek za jaslice-vrtic i to javni, jer su oni ipak pod vecom kontrolom...sretno sa izborom iako privat vrtic ti je max 1500 jer grad zagreb daje dio novca...


uf, vjeruj mi, moja vjenčana kuma je odgojiteljica, radi u gradskom vrtiću, ona ih ima 15 samo oko božića i kad je gadna sezona gripe, inače se broj ispod 25 ne spušta,  znala ih je imati preko 35 (kad su spajali grupe jer su tete bile na bolovanjima), luda je više od toga. jedino kaj je njima kraće radno vrijeme, ona radi smjenu od 7.30-13 tj. od 11-16.30
a to kaj veliš za paniku, to se slažem, ima ih puno tamo, a najvažnije je da imaju medicinsku sestru, što ova naravno nema

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 23:34:13   
vivian
IZVORNA PORUKA: novamama

samo dobro provjeri njezinu stručnost...malo sam sumnjičava, jer danas svatko radi u vrtićima, vrtići često to i nisu, nego igraonice i tako....a još ovo? je li legalizirana djelatnost? ima li kakvo osiguranje?

ne znam...

kaj se stručnosti tiče, žena je odgojiteljica sa diplomom , čak ima i položen stručni ispit (to je provjereno), jedino kaj nije legalizirana u smislu firme ili obrta, to ona ovak doma na crno, ko tete čuvalice koje idu k djetetu, samo ih ona uzima kod sebe

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 23:38:23   
dominik
IZVORNA PORUKA: vivian

IZVORNA PORUKA: dominik

istina da su same sa vise djece...ali...upisano ih je toliko , rijetko kada se desi da ih je u grupi iznad 15...isto tako ako je neka panika u trenu se stvori 3-4 tete i med sestra...uz to svi su vrsnjaci a kako je kad je vise uzrasta nebi znala...ja sam uvijek za jaslice-vrtic i to javni, jer su oni ipak pod vecom kontrolom...sretno sa izborom iako privat vrtic ti je max 1500 jer grad zagreb daje dio novca...


uf, vjeruj mi, moja vjenčana kuma je odgojiteljica, radi u gradskom vrtiću, ona ih ima 15 samo oko božića i kad je gadna sezona gripe, inače se broj ispod 25 ne spušta,  znala ih je imati preko 35 (kad su spajali grupe jer su tete bile na bolovanjima), luda je više od toga. jedino kaj je njima kraće radno vrijeme, ona radi smjenu od 7.30-13 tj. od 11-16.30
a to kaj veliš za paniku, to se slažem, ima ih puno tamo, a najvažnije je da imaju medicinsku sestru, što ova naravno nema



u kojem vrticu radi...mislim meni je dvoje djece u vrticu u razl grupama i nikad ih nije bilo iznad 15...ne znam mozda se posakrivaju kad ja dodjemuser posted image ...ja i da imam para nebi nikad imala cuvalicu doma, znam ljude kaj furaju klince u vrtic do pola 12 iako imaju cuvalicu doma...to mi malo glupo al ok...uglavnom sama moras odluciti, ne sumnjam u njenu strucnost, ali ja sam ipak za javne stvari

(Odgovor članu vivian)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 23:44:24   
vivian
IZVORNA PORUKA: dominik

IZVORNA PORUKA: vivian

IZVORNA PORUKA: dominik

istina da su same sa vise djece...ali...upisano ih je toliko , rijetko kada se desi da ih je u grupi iznad 15...isto tako ako je neka panika u trenu se stvori 3-4 tete i med sestra...uz to svi su vrsnjaci a kako je kad je vise uzrasta nebi znala...ja sam uvijek za jaslice-vrtic i to javni, jer su oni ipak pod vecom kontrolom...sretno sa izborom iako privat vrtic ti je max 1500 jer grad zagreb daje dio novca...


uf, vjeruj mi, moja vjenčana kuma je odgojiteljica, radi u gradskom vrtiću, ona ih ima 15 samo oko božića i kad je gadna sezona gripe, inače se broj ispod 25 ne spušta,  znala ih je imati preko 35 (kad su spajali grupe jer su tete bile na bolovanjima), luda je više od toga. jedino kaj je njima kraće radno vrijeme, ona radi smjenu od 7.30-13 tj. od 11-16.30
a to kaj veliš za paniku, to se slažem, ima ih puno tamo, a najvažnije je da imaju medicinsku sestru, što ova naravno nema



u kojem vrticu radi...mislim meni je dvoje djece u vrticu u razl grupama i nikad ih nije bilo iznad 15...ne znam mozda se posakrivaju kad ja dodjemuser posted image ...ja i da imam para nebi nikad imala cuvalicu doma, znam ljude kaj furaju klince u vrtic do pola 12 iako imaju cuvalicu doma...to mi malo glupo al ok...uglavnom sama moras odluciti, ne sumnjam u njenu strucnost, ali ja sam ipak za javne stvari



u dugavama radi. ali pričala mi je i za svoje kolegice s faksa da im je isto tak, znam da je jedna od njih u badalićevoj na trešnjevci, uvijek ih je barem 25 u grupi, i to u jaslićkoj!!!! 2-3 godine, starija jaslićka!
ma ne bih ni ja čuvalicu doma, hoću da mi se dijete druži s vršnjacima, to s čuvalicama mi je totalno bezveze, ali tko voli nek izvoliuser posted image

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 23:55:03   
ninolina
KAJ SE TIĆE VELIČINE GRUPICE KOD MOJE IH JE 25 TAK DA JE TEŠKO ALI TETE RADE PUNO KRAĆE NEGO KAJ BI RADILA OVA VAŠA TETA ČUVALICA, S TIM DA SU U VRTIĆU DVIJE... UVJEK MOŽE OTIĆ NA WC ILI ŠLJOPNUT KAVU ALI NEZNAM MENI JE OVO PUNO DJECE NA NJIH TOLIKO


ne vičem ostala su mi velika slova upaljenauser posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu vivian)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 23:58:55   
dominik
onda ja fakat imam srece sa vrticem di mi klinci idu...ninolina je je sam se izvlaci

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
26.2.2010 23:59:48   
ninolina
onda ja fakat imam srece sa vrticem di mi klinci idu...ninolina je je sam se izvlaci

he heuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
27.2.2010 9:14:31   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: vivian

IZVORNA PORUKA: dominik

IZVORNA PORUKA: vivian

IZVORNA PORUKA: dominik

istina da su same sa vise djece...ali...upisano ih je toliko , rijetko kada se desi da ih je u grupi iznad 15...isto tako ako je neka panika u trenu se stvori 3-4 tete i med sestra...uz to svi su vrsnjaci a kako je kad je vise uzrasta nebi znala...ja sam uvijek za jaslice-vrtic i to javni, jer su oni ipak pod vecom kontrolom...sretno sa izborom iako privat vrtic ti je max 1500 jer grad zagreb daje dio novca...


uf, vjeruj mi, moja vjenčana kuma je odgojiteljica, radi u gradskom vrtiću, ona ih ima 15 samo oko božića i kad je gadna sezona gripe, inače se broj ispod 25 ne spušta,  znala ih je imati preko 35 (kad su spajali grupe jer su tete bile na bolovanjima), luda je više od toga. jedino kaj je njima kraće radno vrijeme, ona radi smjenu od 7.30-13 tj. od 11-16.30
a to kaj veliš za paniku, to se slažem, ima ih puno tamo, a najvažnije je da imaju medicinsku sestru, što ova naravno nema



u kojem vrticu radi...mislim meni je dvoje djece u vrticu u razl grupama i nikad ih nije bilo iznad 15...ne znam mozda se posakrivaju kad ja dodjemuser posted image ...ja i da imam para nebi nikad imala cuvalicu doma, znam ljude kaj furaju klince u vrtic do pola 12 iako imaju cuvalicu doma...to mi malo glupo al ok...uglavnom sama moras odluciti, ne sumnjam u njenu strucnost, ali ja sam ipak za javne stvari



u dugavama radi. ali pričala mi je i za svoje kolegice s faksa da im je isto tak, znam da je jedna od njih u badalićevoj na trešnjevci, uvijek ih je barem 25 u grupi, i to u jaslićkoj!!!! 2-3 godine, starija jaslićka!
ma ne bih ni ja čuvalicu doma, hoću da mi se dijete druži s vršnjacima, to s čuvalicama mi je totalno bezveze, ali tko voli nek izvoliuser posted image


samo da se nadovezem na ovo,mi idemo u badalicevu i to stariju jaslicku i nema ih u grupi vise od 15 a i dvije su tete......user posted image


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu vivian)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
27.2.2010 10:23:56   
vivian
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

IZVORNA PORUKA: vivian

IZVORNA PORUKA: dominik

IZVORNA PORUKA: vivian

IZVORNA PORUKA: dominik

istina da su same sa vise djece...ali...upisano ih je toliko , rijetko kada se desi da ih je u grupi iznad 15...isto tako ako je neka panika u trenu se stvori 3-4 tete i med sestra...uz to svi su vrsnjaci a kako je kad je vise uzrasta nebi znala...ja sam uvijek za jaslice-vrtic i to javni, jer su oni ipak pod vecom kontrolom...sretno sa izborom iako privat vrtic ti je max 1500 jer grad zagreb daje dio novca...


uf, vjeruj mi, moja vjenčana kuma je odgojiteljica, radi u gradskom vrtiću, ona ih ima 15 samo oko božića i kad je gadna sezona gripe, inače se broj ispod 25 ne spušta,  znala ih je imati preko 35 (kad su spajali grupe jer su tete bile na bolovanjima), luda je više od toga. jedino kaj je njima kraće radno vrijeme, ona radi smjenu od 7.30-13 tj. od 11-16.30
a to kaj veliš za paniku, to se slažem, ima ih puno tamo, a najvažnije je da imaju medicinsku sestru, što ova naravno nema



u kojem vrticu radi...mislim meni je dvoje djece u vrticu u razl grupama i nikad ih nije bilo iznad 15...ne znam mozda se posakrivaju kad ja dodjemuser posted image ...ja i da imam para nebi nikad imala cuvalicu doma, znam ljude kaj furaju klince u vrtic do pola 12 iako imaju cuvalicu doma...to mi malo glupo al ok...uglavnom sama moras odluciti, ne sumnjam u njenu strucnost, ali ja sam ipak za javne stvari



u dugavama radi. ali pričala mi je i za svoje kolegice s faksa da im je isto tak, znam da je jedna od njih u badalićevoj na trešnjevci, uvijek ih je barem 25 u grupi, i to u jaslićkoj!!!! 2-3 godine, starija jaslićka!
ma ne bih ni ja čuvalicu doma, hoću da mi se dijete druži s vršnjacima, to s čuvalicama mi je totalno bezveze, ali tko voli nek izvoliuser posted image


samo da se nadovezem na ovo,mi idemo u badalicevu i to stariju jaslicku i nema ih u grupi vise od 15 a i dvije su tete......user posted image




dvije su tete u preklapanju od 11.30 do 13 (samo za vrijeme ručka), inače je jedna sama. što se tiče badalićeve, možda je to sada tako, ali kad sam ja tu ženu upoznala, pričala mi je da je znala biti sama s njih preko 35, ne cijeli dan, ali cijelo popodne npr.
možda ti vidiš 15-ero kad dovedeš dijete i dođeš po njega, a pravo brojno stanje koje je između 9,10 h do nekih 15h je vjerojatno veće. ja osobno vjerujem ženi, pa radila je tamo, ne znam zašto bi to izmislila. doduše, to je bilo prije 4-5 godina, možda ih sada manje upisuju

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
27.2.2010 12:23:13   
Zvonki
Koliko god mi bilo žao što tako maleni moraju u vrtić, odnosno jaslice, ja sam uvijek za čuvanje u ustanovi nego kod nekoga doma. Ipak je tamo sa svima, a ovdje kod nekoga nepoznatog. To je moje mišljenje općenito o čuvanju. A pitanje - dali kod nje ili kod tebe...Ne znam, možda radije na svom teritoriju. Ipak tamo možeš postaviti kamere user posted image user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu vivian)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
27.2.2010 13:46:40   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: vivian

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

IZVORNA PORUKA: vivian





dvije su tete u preklapanju od 11.30 do 13 (samo za vrijeme ručka), inače je jedna sama. što se tiče badalićeve, možda je to sada tako, ali kad sam ja tu ženu upoznala, pričala mi je da je znala biti sama s njih preko 35, ne cijeli dan, ali cijelo popodne npr.
možda ti vidiš 15-ero kad dovedeš dijete i dođeš po njega, a pravo brojno stanje koje je između 9,10 h do nekih 15h je vjerojatno veće. ja osobno vjerujem ženi, pa radila je tamo, ne znam zašto bi to izmislila. doduše, to je bilo prije 4-5 godina, možda ih sada manje upisuju


ma nisam ja rekla da si ti izmislila,ja sam samo rekla kakva je sad situacija.....jedna teta je od 7.30 a druga dolazi u 9.30,ja sad kupim malog u podne i nikad ih nespava vise od 10 a kad je spavao dolazila sam po njega u 2.30 ili 3 i bile su obe tete.....
Imaju dvije jaslicke i dvije starije jaslicke i u svakoj grupi su po dvije tete....

Sorry ja nisam mislila nista lose samo sam iznijela kakvo je sad stanjeuser posted image
A tebi zelim sve naj i da uspjesno rijesis sve sa vrticem.....user posted image .


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu vivian)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
27.2.2010 22:16:52   
Ann
sto se tiče privatnog čuvanja kod nas večinom čuvaju na djetetovom teritoriju i to za 800 do 1000 kn po djetetu,za 8 sati,uz to ide pravljenje doručka,užine i ručka,ako se stigne žena i pegla i posprema po kuči.u gradskom vrtiću za od 6.30 do 16 sati djete ima doručak,užina, ručak,spavanje od 12.30 do 15h i još jedna užina za 500 kn,a u privatnom vrtiču za isto cijena je 600 kn.ja sam za jaslice/vrtić jer prvenstveno neželim stranca u svojoj kući sa mojim djetetom (a kamere nemam,ha,ha),ta osoba ima na raspolaganju i moju kuču za brljanje po njoj i ko zna za šta još,možda i nije uvijek ni raspoložena za djete a nema nikog da ju kontrolira,a jaslice/vrtić je mjesto gdje se tete SAMO igraju sa djecom,i cijelo vrijeme djete je u dječjem svijetu.svaka čast iznimkama al to je moje mišljenje.

_____________________________

Imam 2 anđela!
Velika M i mala M.

(Odgovor članu vivian)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
17.3.2010 11:38:12   
inna
 Nismo uspjeli upisati Domija u državni vrtić, a privat su 1500kn i taman kad sam ga već mislila ubaciti u koji privatni frendica koja inače čuva klince je dala otkaz. Rođakinja ima kćerkicu mlađu 9 dana od Domija i isto je bila u frci s čuvanjem pa smo nas dvije angažirale tu moju frendicu i svaka joj plaćamo po 1500kn, ali čuva ih koliko treba i kuha im. Čuvat će ih kod mene ili kod te rođakinje...to još dogovaramo. Kako će to sve ići i funkcionirati budem vas izvjestila

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu Ann)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
17.3.2010 11:40:30   
Bebys
a joj ina jel to nije puno 1500kn...jenoj zeni na cuvanje...pa to je vise nego vrtic...i jos koristi VAS PROSTOR..meni je to puno...ali o.k. vi znate najbolje...sretnouser posted image

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Privatno čuvanje - kod nas ili kod njih
17.3.2010 11:46:26   
Bebys
al vidim da se cijene tako krecu pa onda SRETNO...user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!