|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Privatne ili državne jaslice
23.9.2007 22:19:06   
mirna
Poznanica me uvjerava da su privatne jaslice bolji izbor uprkos večoj cijeni jer u manjim grupama djeca ostvaraju bolji socialni kontakt te dobivaju više pažnje od teta. Zanimaju me vaša iskustva. Da li je u pravu?

Mirna
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Privatne ili državne jaslice
24.9.2007 20:12:00   
Tata
Ako ti toliko bogata da plaćaš nešto što možeš dobiti puno jeftinije od države.. ili si toliko bogata ili ti se ne da čekati par godina da dobiješ mjesto.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Privatne ili državne jaslice
24.10.2007 12:07:16   
duba
Mislim da su privatne jaslice MALO preskupe a to se može dobit i od đržave.Možda je malo veća grupa ali tak nisu uvijek sva djeca u vrtiću.Bar se klinci nauče izborit za sebe od malih nogu user posted image

(Odgovor članu Tata)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Privatne ili državne jaslice
24.10.2007 15:14:52   
mojamura






kod nas u sloveniji su grupe u državnim jaslima po 12 djece (najviše 14)....koliko ima onda djece u jaslima kod vas?

(Odgovor članu duba)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Privatne ili državne jaslice
28.1.2008 16:29:09   
Mamuka
Kod nas su grupe sa čak 30oro djece..što je katastrofa. Dvije tete na njih toliko. Imala sam priliku vidjeti grupu privatnog vrtića u parku (kod nas u kvartu) i bilo je min 17-20 klinaca na dvije tete koje su sjedile u parku i međusobno brbbljale ne pazeći pritom baš na dječicu..tako da se i nekim klincima desila pokoja nezgoda (jedan mali pao je sa ljuljačke..drugi sa tobogana..) Pa sad da plaćam 4 puta više za isti tretman..ja ne bih..Uostalom moje su od početka (navršenih 12 mjeseci) u javnom vrtiću i baš im ništa ne fali. Dapače uživaju! Mi imamo problem kad ne mogu ići u vrtić (dok su bubane) pa liju krokodilske suze.."Hoću u vutić!!" user posted image user posted image


_____________________________

Jana 16.08.2002
Katija 14.10.2004

(Odgovor članu mojamura)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Privatne ili državne jaslice
29.1.2008 11:26:31   
božica
Ja mislim da je razlika između privatnog i državnog vrtića prije bila velika.ali to je sada sve skoro isto.Moja mala ide u državni a mali od prijateljice u privatni pa je isto bolestan ko i moja mala.Kada ga pokupi iz vrtića sav je zamusan nit ga ne obrišu u privatnom kako treba.user posted image

(Odgovor članu Mamuka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Privatne ili državne jaslice
7.8.2008 14:04:40   
Krky
Tema je stara,ali možda nekome pomognem u odluci. Kao teta, radila sam u drž. jaslicama (iako sam mogla isto tako završiti i u privatnim), i moji su duplići bili u državnim. Što se kvalitete odgoja: tete su i tu i tamo jednake, što se njege tiče: ako je manje djece u grupi, istina je da se stigne više vremena posvetiti, ali to opet ne garantira da dijete nećete dobiti šmrkavo ili nesređeno, jer to opet zavisi od osjetljivosti osobe. Mi smo svoje bebe u grupi toliko "šminkali" da nam je cijela soba mirisala, đepovi su nam pili puni maramica, a vlažne smo i same kupovale iako su ih roditelji donosili. Što se bolesti tiče, dovolno je samo da jedan bolestan malac kihne, tako da to nema puno veze, više ima to koliko je dijete vremenski u grupi (a time i izloženo). Mi smo imale 16 beba (sretna okolnost jer to za drž. jaslice nije puno), no zna biti upisano i 22 i više, tako da ako razmišljate i dvoumite se, po meni je ovo jedina stavka koja bi vas trebala okupirati (djeca u toj dobi ne znaju rješavati sukobe oko igračaka ili jednostavno nezadovoljstvo), pa zna biti i ugriza, do kojih najčeće dolazi bez upozorenja, tako da teta jednostavno, ne stigne reagirati da to spriječi, pogotovo ako je grupa jako brojna. Što se mene tiče, kao mame, ja sam ipak za državne. 

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Privatne ili državne jaslice
7.8.2008 14:15:40   
troubled
uvijek je riječ o "ljudskom faktoru" kako u privatnim tako i u državnim vrtićima...
paula je išla u privatne jaslice, a u državni vrtić...
i s jednim i s drugim sam prezadovoljna...
i jedne i druge tete su bile prekrasne, pažljive, brižne, kreativne....
prednosti u privatnim jaslicama su bile u toliko što ih je bilo malo, pa su se tete stigle baviti i drugim stvarima osim pelena, hranjenja, nosića i slično...
sjećam se iznenađenja i ponosa kad sam desetak dana nakon što je krenula u jaslice(a krenula je točno na prvi rođendan) na panou vidjela njen rad - otiske u temperi user posted image user posted image user posted image
otišla bih u dugo kad bih nabrajala dalje...
ali...i u državnom vrtiću joj je bilo divno...
user posted image
svjesna sam da je najbitnije što je imala tako divne tete...
takve tete bi i u državnim vrtićima našle načina da pokažu sebe i da prenesu djeci sve ono lijepo i dobro što djetinjstvo čini sadržajnijim....
user posted image

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Privatne ili državne jaslice
7.8.2008 21:57:16   
anne
Ja sam radila i u državnim i u privatnim jaslicama. U državnim sam ih imala 22, a u privatnim 6 pa ti izračunaj. Slažem se sa Krky da su tete tu i tamo jednake. Jedina razlika je u tome što se u privatnima ima više vremena posvetiti sitnijim stvarima - smirivanju sukoba, više nježnosti se stigne dati djetetu, cijeli ritam dana je malo mirniji pa su i djeca mirnija.
U koje bi jaslice ja dala dijete ni sama ne znam - ne da mi se dati toliko za privatne, ali bi i htjela da grupe ne budu prevelike kao u državnim. Možda EU sa svojim standardima to malo približi.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Privatne ili državne jaslice
8.8.2008 0:05:29   
Krky
Hej, anne, pa ti si budna?

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Privatne ili državne jaslice
8.8.2008 0:15:21   
Krky
Hej Anne, pa ti si budna?! Kako je s plaćama u jednim i drugim jaslicama, gdje ti je bilo bolje? Puli i ja se bojale da nam grupa neće bit razmažena, i nije nam se baš sviđalo kad bi ih nakratko morali prepustit drugima, na kraju su ispali super malci i kolegice su zaista pričali da je to grupa u kojoj najrađe borave. No, istina, mi smo ipak, zbog određenih stvari, imale mali broj djece i nisu nam upisivali nove bebe cijele godine pa su svi bili podjednaki. Svi su nam bili i maženi i paženi, ali istina je da smo znale ostajat po sat vremena jedna drugoj u smjeni i da smo ponekad bile i emocionalno i fizički - krepandus. Na kraju se isplatilo.

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Privatne ili državne jaslice
8.8.2008 0:16:21   
Krky
 Lijepo, ponavljam seuser posted image

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Privatne ili državne jaslice
8.8.2008 0:20:42   
anne
Kako ne bi bila budna?! Samo tetama nije bolje u privatnim vrtićima.
Istina je da sve ovisi koliko se daješ. Ali kako je Truobled rekla, u državnim se zbog prevelikog broja djece posao svede samo na njegu (hranjenje, prematanje), u privatnim jednotavno više stigneš. Bar je moje iskustvo takvo.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Privatne ili državne jaslice
8.8.2008 0:40:35   
Krky
Slažem se. A valjda će nam se smilovat i snizit standarde; jednom

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Privatne ili državne jaslice
8.8.2008 1:03:10   
Frany
hvala tetama na iskrenosti, nina je u državnom vrtiću i jako sam zadovoljna tete su super ali ihravnateljica tlači tako da joj se nitko ne suprotstavlja ja sam zadovoljna ali one ne znam baš?user posted image

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Privatne ili državne jaslice
13.8.2008 23:32:02   
HINDA
moji su u drzavnom i zadovoljna sam, nema ih puno u grupi 17. S tetama sam prezadovoljna, ne bi rekla da se svodi samo na cuvanje i hranjenje i ako su samo jaslice. Imam prijateljicu koja radi u privatnom, a koja kaze da ne bi njeno dijete nikada islo u privatni. Mislim da to ovisi od vrtica do vrtica.

(Odgovor članu Frany)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Privatne ili državne jaslice
25.8.2008 11:11:57   
Elena
Radije bi zapisala moje djete u drzavni vrtic,ali splet okolnosti,ta alergija i sve probleme kod kuce i sve ukupno nateralo me da napokon djete upisem u privatni vrtic koi nije ni malo jeftin,ali...necu zaliti novac jer znam da ce jesti odvojeno,i od ta strana sam zastitena,jer5 u drzavni s ovu alergiju nece ni da je prime,a u jedan su se resili da je prime ali jesce s djecom u istu prostoriju i rizik da pojede nesto oni ne stavljaju na svoj teret,znaci,bila bi luda da je pustim u takav vrtic i sama zagrozim zdravje svog djeteta,a druga pricina zasto sam se odlucila za privatan vrtic je to sto se radi o frankofonski vrtic i s djecu se prica samo francuski,tako da uci i jezik i mislim da to je super.Samo sve bi bolo ok da je bilo i mjesto ovako stavljena je na lisi za cekanju,pa ako se neko djete u septembar otkaze,ona ide na njegovom mjestu.Eto to je to...

_____________________________

volim vas sve

(Odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Privatne ili državne jaslice
25.8.2008 11:24:42   
Mrvna
Kao i u državnim vrtićima, i u privatnima situacija jako varira od jednog do drugog.
Imala sam priliku razgovarati s kolegicom iz privatnog vrtića - pretpostavka je da će u privatnom biti manje upisane djece ali ona kaže da nije tako. Žena je inače ravnateljica tog vrtića no ni kao takva nema neke specijalne ovlasti jer sve ovisi o samom vlasniku koji se u biznis upustio zbog zarade - što više upisanih, to više čiste love njemu u džep.
Definitivno se treba raspitati. Ja ću svoje dijete dati u državni vrtić, mislim da mu neće biti manje dobro nego u privatnom.

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Privatne ili državne jaslice
25.8.2008 11:31:16   
Elena
draga Mrvna i ja mislim tako ali kod mene je situacija takva kakva jeste i moram u privatni,dosta sam se raspitala i jedino mi je to resenje,ja sam moju Martinu zapisala u jaslice kad je bila 9mjeseci,ali kad sam donjela medicinsku bjelesku da je alergicna na mljeko nisu je primili i tako vise ne mogu vamo tamo onamo,pa mi je ovo najbolje resenje zasad,a kad sve pomine s ovu alergiju,ona definitivno ide u drzavni vrtic,pozdravuser posted image

_____________________________

volim vas sve

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Privatne ili državne jaslice
25.8.2008 11:55:45   
Mrvna
Razumijem te, pošto se u državnom ne mogu nositi s time, nisi imala izbora. Ja ti držim fige da se riješite alergije user posted image

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Privatne ili državne jaslice
25.8.2008 13:08:18   
FIONA
moj bu išel di bu mjesta!!! user posted image user posted image user posted image Nažalost, danas je takva pretrpanost u državnim da ako dobijem mjesto biti će super jer koliko ja znam lista je dugačka. Mojoj frendici je otvoreno rekla kod upisa u jaslice, Vi ste privatnik i možete si priuštiti privatne zato ste dalje na listi i dala joj brošuru od privatnog bez pardona... Ova moja je poludila, napravila scenu i nakon dugo vremena natezanja ženska je rekla OOOoooo... imali ste sreću jedan se ispisao pa se našlo mjesta za vašeg malog!!! Kaj reći na to...
Isto tako kolegica s posla nije našla mjesto pa je strpala u privatni gdje je i hranu morala nositi u jaslice i plaćala 1.200 kn mjesečno za njih 30 u grupi...užas... Sve je to individualno i ovisi gdje stanuješ!!!

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Privatne ili državne jaslice
11.9.2008 12:24:44   
cokolada
Moj mali ide u drzavne jaslice u privatne bih ga dala jedino da nismo dobili mjesto inace nema sanse.
Prosle godine ih je do proljeca bilo u grupi 5 do 7, a pred kraj nikada vise od 10. Ove godine ih je 13, a upisano 17. Tete su super, nikada nije smrkljav, zamazan, mokar, guza mu nikada nije pocrvenila itd. ja sam prezadovoljna.
Jedina mana bolestan je stalno. Domet je ako izdrzi 2 tjedna u komadu zdrav.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!