|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pomozite svojim ljevacima da nauče pravilno p...
13.9.2009 13:20:54   
tikica_69
Ako vam dijete piše lijevom rukom, možda će u počecima učenja pisanja trebati vašu pomoć. Većina ljudi su dešnjaci i pišu od lijeve prema desnoj strani, dok ljevaci rade obrnuto. Isto vrijedi i za crtanje kruga - dešnjaci crtaju krug obrnuto od kazaljke na satu, a ljevaci u smjeru kazaljke na satu. Zapravo je cijeli svijet prilagođen dešnjacima. Zbog toga ljevaci mogu griješiti pri pisanju slova koja se pišu obrnuto od smjera kazaljke na satu, kao što su: a, c, d, f, g i s.
1. Naučite dijete da drži olovku između palca i kažiprsta, prislanjajući je na srednji prst, ali nagnutu prema lijevom, a ne desnom ramenu.

2. Nabavite olovke, bilježnice i ostali pribor prilagođen ljevorukoj djeci, ima ih sad vec u svakoj bolje opremljenoj knjižari i papirnici.

3. Lijevi rub papira po kojem piše malo podignite, kako se djetetu ne bi savijao ručni zglob, te da spriječite napetost mišića.

4. Pomozite mu da se orijentira. Nacrtajte deblju zelenu crtu uzduž lijeve strane papira i neka piše od zelene crte prema desno.

5. Ako ste učiteljica i imate tu mogućnost u grupi smjestite dijete na lijevu stranu dešnjaka, kako im ne bi smetalo međusobno dodirivanje laktovima pri pisanju.

6. Većina ljevoruke djece je nespretna pri učenju pisanja. To je normalno. Nemojte ga obeshrabriti - važno je da nauči osnove pisanja, a dalje će ići lakše.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 14:57:44   
troubled
evo si me naljutila...
kao ljevak i kao učiteljica...ne samo da ovi savjeti nisu uopće potrebni ni, većina, provedivi...
nego, pobogu...otkad se ljevaci svrstavaju u djecu s posebnim potrebama????

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 14:58:57   
tikica_69
Kad upoznas mog Dominika onda se ljuti na mene user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 15:00:00   
ninolina
i moj Theo piše, jede sve radi ljevo m ali je dosta spretan a kako bude vidjet čemo

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 15:02:00   
ZVRK
zvrkić jede i piše(crata)sa desnom ali ruka i noga(u vezi lopte)je ljeva
možda se treba ''definirati'' šta jeuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 15:05:05   
MaTana
ja jos neznam hoce li moja buba biti ljevoruka, ali nadam se da neće, iako ima predispozicije  - moj brat, i oba dva mmova brata su ljevaci. Zasto se nadam da neće? zbog - škara, otvaraća za konzerve, noza za čišćenje krumpira - danas sam bas pokusavala s mm-ovim bratom i jednostavno ne moze ocistiti krumpiruser posted image user posted image user posted image ...
A za pisanje, pa vjerujem da će naučiti, ni ja nemam lijepi rukopis a nisam ljevak.
Brata sam ucila pisati tako da bi ja napisala slovo da on negleda poteze jer ga je to zbunjivalo, onda bi on precrtavo kako je njemu bilo najlakše.


_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 15:05:18   
tikica_69
Mom Dominiku smo prije dvije godine uspjeli ispraviti ruku i pisanje....s obzirom da je tada vec isao u 5. razred i da sam zbog toga s njime prosla i Suvag i 3 logopeda (socijalnih i privatnih) i 2 defektologice, psihologa i hrpu pretraga...mislim da se nitko ne bi trebao ovdje ljutiti na mene

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 15:07:03   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: tikica_69

...mislim da se nitko ne bi trebao ovdje ljutiti na mene

a zašto misliš da se ljutimo????
nisam pohvatalauser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 15:08:03   
tikica_69
troubled sam naljutila user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 15:08:39   
MaTana
ni meni nije jasno zasto mislis da se ljutimo, a sto se troubi tice - mislim da je vecina stvari provediva
Jedino možda točka br2 moze biti malo komplicirana u manjim gradovima...


< Poruku je uredio MaTana -- 13.9.2009 15:09:51 >


_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 15:10:25   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: tikica_69

troubled sam naljutila user posted image

sam pročitala šta je napisala
pst

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 15:33:28   
troubled

IZVORNA PORUKA: tikica_69

Mom Dominiku smo prije dvije godine uspjeli ispraviti ruku i pisanje....s obzirom da je tada vec isao u 5. razred i da sam zbog toga s njime prosla i Suvag i 3 logopeda (socijalnih i privatnih) i 2 defektologice, psihologa i hrpu pretraga...mislim da se nitko ne bi trebao ovdje ljutiti na mene


draga moja tikice...raduje me da ste uspjeli ispraviti pisanje...
ali logoped, defektolog, suvag i psiholog nemaju veze s ljevorukošću...

ono što me posebno zasmetalo, a smeta me i dalje je što si ljevorukost stavila pod posebne potrebe...radila sam u školi s posebnim potrebama i jako dobro znam što se može pod posebne potrebe srstati...ljevorukost ne može!

a što se tiče uputa, obilježavanja i podizanja lijevog ruba bilježnice...djeca u prvom razredu osnovne škole pišu svakako, bilo ljevoruka ili desnoruka...od sredine, od dna, s desna, naopako...zato su tu učiteljice koje ih U PRVOM (ne u 5.) RAZREDU nauče kako držati olovku i kako pisati...

što kažeš da zabranimo ljevoruke učiteljice jer mogu zbuniti većinu?



_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 12
   [Obrisani korisnik]
13.9.2009 15:45:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 15:48:24   
tikica_69
Zao mi je sto cu te opet naljutiti, ali ni jedna uciteljica moje dijete nije ni zeljela a niti naucila pisati lijevom rukom. To je uspjelo tek logopedu. Iz tog razloga sam djete selila u drugu skolu jer nisam naisla na uciteljicu kojoj je bilo bitno kako ce dijete drzati olovku a kamoli da sjedi na lijevoj strani klupe.Mozda sam pogrijesila sto sam temu svrstala pod "Djeca s posebnim potrebama", ali definitivno nisam jos vidjela uciteljicu kojoj je bilo stalo taj problem drzanja olovke rijesiti sa mojim djetetom. Zato mi molim te nemoj nametati osjecaj da ste vi ucitelji sjajni i bajni, jer da he tako, moje dijete ne bi imalo s time problema do 5. razreda, zar ne?!

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 15:52:50   
troubled
mi, učitelji, debela većina, a poznam ih puuuunnnooooooo, jesmo sjajni i bajni...ali uvijek postoje iznimke koje potvrđuju pravilo...žao mi je što se to pravilo trebalo potvrditi na Dominiku...

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 15:54:32   
tikica_69
da....pogotovo kad trebas promijeniti tocno 4 ucitelja/ica da dodjes do nekoga kome je stalo...nasa osobna statistika nejde u prilog izjavi da vas je vecina sjajna i bajna....ili bas moja djeca imaju taj peh user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 16:27:49   
ELISABETH
IZVORNA PORUKA: troubled

mi, učitelji, debela većina, a poznam ih puuuunnnooooooo, jesmo sjajni i bajni...ali uvijek postoje iznimke koje potvrđuju pravilo...žao mi je što se to pravilo trebalo potvrditi na Dominiku...


slažem se u potpunosti jer sam i ja jedna od učitelja. Velika većina ljudi s kojima ja radim su krasni ljudi i krasni učitelji koji bi sve učinili da djeci olakšaju. Radim često s djecom kojoj treba pomoć pa smo zato organizirali produženi boravak.
S druge strane me stvarno ljuti što je ova tema pod "djecom s posebnim potrebama" jer sam i sama ljevak, učiteljica me u prvom razredu naučila pravilno pisati, malo duže mi je trebalo da svladam i urednost ali ne smatram da sam ja zato osoba s posebnim potrebama...


_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 16:31:37   
tikica_69
Ispricavam se - ocito je moje dijete onda kreten kad nije uspio tu vrlo jednostavno tehniku, koju se ucitelji toliko trse nauciti svako dijete, svladati do svoje 11. godine zivota. Ocito onda nisam fulala kad sam ga stavila pod ovu temu....

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 16:36:36   
ELISABETH
Nemoj se ljutiti, nitko nije rekao da je tvoje dijete kreten, bože sačuvaj, problem je očito u njegovoj učiteljici, samo sam htjela reći da ima krasnih učitelja koji vode računa o djeci i zato nas ne treba stavljato u isti koš.
S drge strane, činjenica je da je ovaj svijet stvoren za dešnjake, ali se mi snađemo sasvim normalno, za neke stvari nam treba malo više vremena ali uglavnom sve pohvatamo.
Stvarno mi je žao što je tvoj mali imao takvu učiteljicu i što ste morali i logopedu i defektologu...


_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 16:42:59   
tikica_69
Elisabeth, nije imao takvu uciteljicu. Imao je takve tri uciteljice i jednog ucitelja u dvije osnovne skole.Oprostite mi sto u te dvije skole i s obzirom da mi djeca sada idu u 7. i 8. razred, od 30ak profesora, nastavnika i ucitelja, ja mogu izdvojiti cetvero koji se zaista trude biti pedagozi u svakom obliku i pogledu. Ovi drugi ne da nemaju smisla ni volje za to, nego bi elektro mehanicar bolje poducavao i odgajao djecu.Ne kazem da nema dobrih pedagoga, ali izjava da ste vecina sjajni i bajni je utopijska bajka.Poprilicno sam sigurna da ce se vecina roditelja ciji su djeca skolarci sloziti sa mnom. Evo ti jedan, samo jedan primjer u samo jednoj zupaniji....a imamo ih 21... http://ucitelji.tripod.com/nerazum.htm   I sto je najgore, to je zaista tako...nije izmisljotina. Podatke je skupio moj dugogodisnji kolega iz Cakovca, takodjer pedagog.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 16:45:30   
ivanaa
potpisujem Tikicu moj mali ima individualni pristup i nema nis od toga.sve sto hoda u skoli radi prek one stvari i ceka da mu zavrsi radno vrijeme...boli ih ona stvar za dijecu.,

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 16:46:15   
tikica_69
I samo da jos napomenem...dosta forumasica ovdje pozna moje klince, pozna Dominika....i mislim da ni jedna nece reci da je dijete kreten. Onda je ocito problem u nasem pedagoskom ustroju. Ja nisam ni logoped, ni psiholog, ni pedagog, ni defektolog - i ocekujem od navedenih da mojem djetetu pomognu, a ne da mi govore da sam mu ja mater pa nek se snadjem. A to su rijeci koje sam najcesce cula iz ustiju navedenih "strucnjaka".

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 16:51:01   
tikica_69
I dat cu si truda pa slikati i u album staviti svu dokumentaciju i izjave svih defektologa, logopeda i psihologa - te imenom i prezimenom navesti "pedagoge" koji moje ljevoruko dijete nisu uspjeli do 5. razreda osnovne skole nauciti pravilno pisati - sorry, ali presramotno.Nikad necu zaboraviti rijeci Dominikove profesorice matematike kada sam je dosla traziti savjet kako da sa njim ucim matematiku. Citiram doslovno:Draga majko, pa to je vase dijete. Otkuda bi ja mogla znati kako da vi njega naucite matematiku!Kud bi ja stigla kada bi radila psiholoske profile svakog ucenika i individualne programe ravnajuci se po njihovom mentalnom sklopu? Ajde iskreno - jel ona normalna????????

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 16:51:04   
ELISABETH
Znam da nas ima svakakvih, to ti vjerujem. Ja sam bila uvjerena da ću promijeniti svijet kad sam tek diplomirala i počela raditi. Prvi posao mi je bio u domu za odgoj djece i mladeži, tj. bila sam volonter, djeci sam pokušavala pomoći na sve načine, neki kolege su se izrugivali samnom, ali to mi nije bilo važno. Kada sam počela raditi u školi, upoznala sam svakakve učitelje, nekima je to samo posao kao svaki drugi, a drugi su tu prvenstveno zbog djece.
Puno ljudi smatra da je pisanje lijevom rukom problem. Kad je moj tata krenuo u školu rekli su da je to "bolest", vezali bi mu lijevu ruku na leđa i MORAO je pisati desnom rukom... Strašno
Vjerujem da ima učitelja kojima su takva djeca problem jer kao što sam i prije napisala, za neke stvari nam treba malo više vremena.
U pravu si kad kažeš da su krive učiteljice i učitelj jer se nisu s njim pozabavili
Ali hvala Bogu, nismo svi isti!!


_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pomozite svojim ljevacima da nauče pravil...
13.9.2009 16:52:33   
tikica_69
Al mene troubi sad tu proziva da zasto ja to smatram problemom???Pa kako necu smatrati problemom kad se hrvala s time do njegove 11. godine.Haloooooo!!!!!!!!!! Bas vi - ucitelji - ste nam to prikazali kao problem i bas vi - ucitelji - ste me poslali logopedu, psihologu i defektologu!!! I to ne jedan, nego cetiri komada!

< Poruku je uredio tikica_69 -- 13.9.2009 16:54:51 >


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!