|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 11:11:00   
mirna
Na nas u zadnje vrijeme previše... Uvijek nam je  u glavi da trebamo štediti i bilo kaj si priuštimo  prati me osjećaj krivnje... Još pogotovo, jer je MM jedini u radnom odnosu..  A koliko god mi štedili, nikada nećemo imati dovoljno da bi kupili stan ili zidali kuću bez kredita..  Meni je to tako obeshrabrujuće...user posted image   Ne mogu se naviknuti na život u takvoj nesigurnosti (dijete socijalizma)...

Čini mi se da ponekad zaboravljamo biti zadovoljni time što imamo.. Kako vi podnosite nedostatak novaca?


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 11:19:44   
Puli
ne razmišljamo o tome previše i ne opterećujem se
ne trošim previše kupujem osnovno
ako bude frke obitelj će nam pomoći dok se ja ne vratim na posao

a uvijek postoji opcija prodaje stana na moru ako ne daj bože bude gore(pa isplatimo kredit koji imamo a još bi nam i ostalo)
ali to je zadnja opcija i to ako mužu posao ne bude išao kako treba
ali ne vjerujem
posla ima sezona se zahuktavauser posted image




(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 11:23:44   
mirna
Vidiš Puli kod nas je problem u tome  da nemamo nikoga tko bi nam pomogao u frci.. zbog toga nas je još više  strah, jer znamo da samo od nas zavisi budućnost našeg djeteta. I mi imamo kuću za prodati, nadam se da ćemo ju brzo prodati, jer za sada imamo samo troškove s njom i mrtvi kapital...user posted image

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 11:36:47   
Ira_
Aloha cure moje!
Evo da se i ja javim. Nažalost nemam više internet, tako da ću Vas rijetko kada moći posjetiti. Rzlog što više nemam internet je sljedeći; naime imala sam Vip homebox i bezobrazno su počeli slati previsoke račune, a obzirom da nemam baš love na bacanje, ja ga otkazala. A sada da se vratimo na temu neimaštine !
I bojim se i ne, ne znam kako da objasnim! Sve što MM i ja imamo, sami smo stekli, nismo se imali na koga osloniti za bilo kakvu pomoć. Tko da gledajući s te strane, ako smo mogli sami ovih 10 godina, pa nadam se da će se tako i nastaviti. Još jedan plus je taj što sam ja borac i ne predajem se tako lako. Radim od svoje 15-e godine i nije mi problem ništa raditi. Bio je čak i period u životu prije 4 godine kada mi je bilo dosadno pokraj stalnog zaposlenja ( poslovođa u trgovini ) da sam si našla i honorarni posao kao spremačica ureda. Napominjem da nije bilo zbog novaca, nego iz čiste dosade. Optimista sam , pa sam tako i optimistična da ću u životu uvijek imati dovoljno, ne previše, ne premalo, samo dovoljno !user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 11:39:35   
Puli
ja nasreću imam super bratića koji će nam posuditi nešto na duži rok ako bude frka

valjda sam zato ok



(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 11:42:36   
mirna
Optimista sam , pa sam tako i optimistična da ću u životu uvijek imati dovoljno, ne previše, ne premalo, samo dovoljno !
user posted image

Jesi za kavu Ira? Da me malo inficiraš sa tvojim pozitivnim stavom...user posted image

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 11:43:48   
Ira_
Može Mirna, kad god poželiš, ja sam uvijek za!

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 11:56:46   
cokolada
Mislim da nedostatak novca uvijek utjece na obitelj i da je on glavni razlog za svadu. MM i ja dobro zaradujemo pa trenutno nemamo problema s novcem kako je u ljudima da bi uvijek sto vise u proljece krecemo graditi stanove za prodaju, sami, dignut cemo jako veliki kredit da bismo to isfinancirali naravno uz novce koje smo zastedili i moram priznati da me toga dosta strah jer cemo imati veliku ratu kredita i nece ostati bas novca za potrositi na sto smo sada navikli, ali zato ce nam se valjda to isplatiti, nadam se.user posted image
Inace kroz razlicite zivotne faze sam prosla od previse pa do premalo novca, ali tada nisam bila nesretnija ili sretnija nego sada, novac te ne cini sretnim, ali je lijepo ako ga imas. Najvaznije je da se slazes i volis s muzom i da su nam djetesca nasa zdrava i sretna a ostalo je onda lakse.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 12:25:48   
maja
Mi na svu sreću za sada imamo dovoljno novca za normalan život. Kuću smo dobili, polako je namještamo kad uhvatimo nešto novca, ali neidemo u kredite da bi bila odmah sređena! Muž radi u državnoj firmi,  poslije posla radi doma, je da se baš i ne viđamo ali živimo od tog posla. Ja se nemam kuda vratiti poslije porodiljnog tako da ću morati nešto potražiti jer je ipak lakše sa dvije plaće, inače će mi se muž osušitiuser posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 12:29:36   
tonkica
Moram priznat da me nedostatak novaca brine. user posted image
Radila sam do 4 mjeseca konstantno od faksa i nisam nikada morala razmišljati kaj ću i hoću li kupiti. I sad kad sam otišla na bolovanje odjednom sam bez ikakvih primanja bila mjesec i pol, a osim toga plaća mi se smanjila za 1.500 kn i šok. Naravno, tu je i mm sa svojom plaćom, ali mi je promjena bila odjednom totalno čudna. Plus činjenica da je moja plaća veća od njegove. Al kaj veli Puli, u slučaju nužde ima nam tko uletit s parama, pa se i ne moram brinuti previše.
Samo kaj je to nekak jače od mene. Naučiš se da imaš koliko ti treba, i onda odjednom pitanje: a kaj sad?
Ali hvala Bogu, nije tako strašno da se ne može progurat iz mjeseca u mjesec.

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 12:30:14   
tonkica
Majo nisi valjda dobila otkaz nakon što si ostala trudna???!!!

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 12:42:00   
maslacak
ja nemam ni djece, ni auta, ni vikendice, ni kuće, ni stana, ni uvijeta za kredit, nemamo nikog tražiti za pomoć ni jedni roditelji nemaju, imam muža kojeg obožavam, zdravi smo Bogu hvala, ali takva nam je situacija i nismo jedini, pusa svima!

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 12:52:34   
maja
Nisam zato, nego zato što sam radila svaku nedjelju pa mi došla radna inspekcija i ja im to rekla i dobio veliku kaznu.Ali nije mi žao, imala sam plaću 1800kn, neću se zbog toga opterećivati, nadam se da ću naći neki normalan posao bez rada nedjeljomuser posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 12:56:42   
tonkica
Kad čujem tak neš, odma mi je zlo. Jadne žene rade po cijele dane, vikendima, stalno, a plaća 1800 kn?! Katastrofa!

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 14:04:05   
MILLA
mi uvijek imamo za osnovno,hrana i stan i sada kada dode beba cemo imati,nemamo za luxuzno ali moj muz uvijek nalazi neke nove izvore prihoda pa se ne bojim.Prije mi je znalo biti muka ako si ne bi priuštila neke cipele ili sl, a sada su nam prijoriteti nešto drugo pa te novce dajemo u novu sobu,uredivanje stana. Onako,pomalo. Nije lako ali se moze. Teze je nego prije ali se može.cak prije oni koji bas na nikoga ne mogu racunati,znam masu takvih primjera.  

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 16:02:26   
Dajana
Meni je muka kad odem na plac kupiti voće i povrće, zbilja je užasno preskupo. S obzirom da imamo četvero djece, u današnje vrijeme, zbilja to treba prehraniti a da ne kažem ostale stvari.
Cijene su jako otišle gore a plaće su ostale iste (porodiljne su mizerne) i to se zbilja jako osjeti.
Kako će biti dalje, sam Bog zna, ali iz iskustva, čini mi se sve gore, nikako bolje. Inače nisam pesimist ali nikad nije išlo na bolje pa zašto bi sad krenulo.

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 16:22:14   
njanja
Baš dobra tema....Ja sam se zadnjih par godina (od kada sma se zaposlila) brinula samo za sebe i svoje potrebe..Bila su tu putovanja, pa uređenje stana, pa cipelice, roba.....Uglavnom guštala sam 100/h.....Trenutno nismo u lošoj situaciji,  dapače, sredili smo stan prije nego se jan rodio, otplaćujemo kredit za stan i sve ide kako treba....Ali najveći strah mi je da jednoga dana nemam za jana, odnosno da nemamo dovoljno i da dijete to osjeti......Sijećam se onih ratnih godina kada su plaće staraca bile male i kada sam ja to osjetila..... 

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
3.7.2008 16:27:40   
njanja
IZVORNA PORUKA: maslacak

ja nemam ni djece, ni auta, ni vikendice, ni kuće, ni stana, ni uvijeta za kredit, nemamo nikog tražiti za pomoć ni jedni roditelji nemaju, imam muža kojeg obožavam, zdravi smo Bogu hvala,
 user posted image  Maslačak, imaš pravo !!!!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu maslacak)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
7.7.2008 15:37:37   
svegra
novci...nikad ih dovoljno. jer što ih imaš više veći su ti prohtjevi
moj muž i ja imamo male plaće i još smo podstanari. od takvih malih plaća se teško može kupiti stan. kad dobijem plaću kupim sve što je potrebno za jakova,za kuću, platim režije i to je to.sretna sam kad se ne moram zaduživati na čekove i minuse. pomoć nemamo trenutno od nikoga, ali u kutjevu njegovi imaju imanje sa zasađena 2ha vinograda  koje oni rade a moj muž obrađuje traktorom. moj muž naslijeđuje pola tih vinograda i obrt, a na godinu sadimo još toliko koje će biti samo naše. tako da si u tome vidimo budućnost. veliki su troškovi u toku godine za održavanje i obradu ali na kraju godine se dobije lijepa svotica. za nekih dvije godine planiramo podići kredit za kupnju stana preko obrta. a do tada,moramo živjeti ovako kako živimo skromno i bez previše trošenja.na svaku kn moram paziti i razvlačiti do slijedeće plaće


(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
7.7.2008 18:56:12   
troubled
naravno da utječe, malo je onih koji mogu biti posve bezbrižni...
ali, borim se...i ide...
osvjedočila sam se više puta u životu kad je bilo "gadno" da baš kad više ne vidim izlaz (jer sjeda kredit a plaće ni na vidiku ili slično...) upravo tada se kao deus ex machina nešto pojavi, neka vrata otvore i situacija se riješi...to jest, bar olakša da ne tresnem o dno...
drži me vjera da ću uvijek imati koliko nam je dovoljno...
a vjeru "podupirem" borbom...osim posla radim još i kod kuće, pa i tako povećavam prihod...
nije mi teško...
optimist...nepopravljivi user posted image

(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
18.8.2008 14:03:07   
mlada mama
draga mirna,tako ti je to i moj muz radi po cjele dane i noci,mali ga nikada ne vidi ja ga vidim 5 min.dnevno,i ja znam da koliko se on god mucio isto nikada necemo imati ni stan,ni kucicu o kojoj toliko mastam,jer je sve preskupo i zivot je postao preskup,ja se najvjerojatnije necu ni zaposliti zbog maloga nema mi ga tko cuvati,a vrtic ne radi ljeti. tako bih htjela ostati trudna i imati jos jedno djete,a opet znam da onda pogotovo necemo imati ni stan ni kucu,bilo sta samo da odem u svoje.user posted image  sretna sam sto smo svi zdravi i nista nam ne fali,ali mi je krivo kad vidim kako neki ljudi dobiju sve na dlanu,a da u zivotu nikada ne dignu nista teze od zlice.A MM radi,radi i radi...

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
18.8.2008 17:06:26   
anne
Što reči cure? Ja sam radila honorarno od svoje srednje škole. Nisam zaradila puno, ali je bilo moje i učila sam se sa novcima, šparala i povremeno si nešto kupila. Sad smo u maksimalnom minusu zbog kupnje i uređenja stana. Za sve moram pitati MM i to me već polako nervira. Nadam se da ćemo skoro bar na nulu da se lakše diše. Naši nam ne mogu pomoći.
Nisam zbilja zahtjevna, nisam markomanka ili materijalista. Sve što želim je da djeci mogu pružiti normalni život. Neće imati kao neki (to ne bi ni htjela), ali želim da i ona rastu pazeći na novce. I da imamo kao Bill Gates ne bi im iz principa pružila sve. Za neke stvari se moraju i sami potruditi. Mislim da im je to najbolji zalog za budućnost.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
18.8.2008 17:10:53   
mirna
Za neke stvari se moraju i sami potruditi. Mislim da im je to najbolji zalog za budućnost.


potpisujem..

btw. stan vam je prekrasan!user posted image

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
18.8.2008 17:14:19   
mirna
tako bih htjela ostati trudna i imati jos jedno djete,a opet znam da onda pogotovo necemo imati ni stan ni kucu,bilo sta samo da odem u svoje.


i meni je to najtužnije, da ne mogu odmah na 2. dijete..user posted image   ali puno žena u mojoj okolini svoje bebače očekuju i poslije 35-te.. valjda ćemo i mi za nekoliko godina..

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koliko na vas utječe nedostatak novaca?
18.8.2008 22:26:05   
mlada mama
ma hocemo,ako ne bude za stan ili kucu kupt cemo kamp prikolicu i super!!

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Drugo dijete
njanja

na 2. dijete ste se odlucili (kada i zašto):

kada je prvo bilo dovoljno samostalno da se mozemo posvetiti drugome (49%)

desilo nam se (19%)

kada smo muž i ja shvatili nam nam još netko fali da bismo bili potpuni (24%)

kada smo mm i ja bili u krizi pa je to bio izlaz (7%)


Broj svih glasova: 98

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!