|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kesten
9.10.2010 20:27:13   
natalijax
Od koliko ste davali djeci kestenje,mislim od kada smiju konzumirat,dala bi mu malo kuhanihuser posted image

< Poruku je uredio Ninaa -- 10.10.2010 14:19:52 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kesten
9.10.2010 20:56:49   
dami
Koliko sam shvatila mali ima godinu dana. Ja bi mu dala malo kuhanog. Nemoj pretjerivati jer znamo da on dosta" napuše" a i teško padne navečer. Ali ako dijete voli zašto mu ne dati. 

_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kesten
10.10.2010 20:14:00   
CallamityJane
ja licno nisam nikada jela kestenje pa tako ni K. jos ih nije probala user posted image

(Odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kesten
10.10.2010 20:29:09   
Manda
Koliko znam kesteni nisu nikakvi alergeni

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Obrisani korisnik]
10.10.2010 20:41:57   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Manda)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kesten
10.10.2010 20:44:20   
CallamityJane
ja to nisam nikada jela user posted image
nemam blage kakvog je okusa i cini mi se da bi to bilo kao da jedem drvo ???jesam u pravu? user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 6
   [Obrisani korisnik]
10.10.2010 21:38:18   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu CallamityJane)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kesten
10.10.2010 21:46:55   
anuska08
Zar ima što bolje u jesenje veče od toplih, mirisnih pečenih kestena....user posted image mljacccccccccccccc

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kesten
10.10.2010 22:09:59   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: anuska08

Zar ima što bolje u jesenje veče od toplih, mirisnih pečenih kestena....user posted image mljacccccccccccccc

ajme ja se veceras ubila u kestenimauser posted image ,decki juce skupljali sa bakom i didom i svi smo veceras jeli,oni ih isto obozavajuuser posted image


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kesten
10.10.2010 22:13:22   
leilany
ja jucer jela pecene kestene....
kuhane rijetko kad konzumiramo....
pojela sam samo 3-4 komada zbog gusta jer sam na dijeti...
al K ih je jela....user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kesten
10.10.2010 22:16:42   
natalijax
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

IZVORNA PORUKA: anuska08

Zar ima što bolje u jesenje veče od toplih, mirisnih pečenih kestena....user posted image mljacccccccccccccc

ajme ja se veceras ubila u kestenimauser posted image ,decki juce skupljali sa bakom i didom i svi smo veceras jeli,oni ih isto obozavajuuser posted image

pepi pazi da ti dizna ne proradi sutra,user posted image mene je ubio stomak jutros

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kesten
10.10.2010 22:18:03   
leilany
IZVORNA PORUKA: natalijax
pepi pazi da ti dizna ne proradi sutra,user posted image mene je ubio stomak jutros


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kesten
10.10.2010 22:19:00   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: leilany

IZVORNA PORUKA: natalijax
pepi pazi da ti dizna ne proradi sutra,user posted image mene je ubio stomak jutros


user posted image user posted image user posted image user posted image


lagano vec radi,al prozor je otvorenuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kesten
10.10.2010 22:20:59   
leilany
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

IZVORNA PORUKA: leilany

IZVORNA PORUKA: natalijax
pepi pazi da ti dizna ne proradi sutra,user posted image mene je ubio stomak jutros


user posted image user posted image user posted image user posted image


lagano vec radi,al prozor je otvorenuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



pepe pazi da nebi presla u crnkeuser posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kesten
10.10.2010 22:32:59   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: leilany

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

IZVORNA PORUKA: leilany

IZVORNA PORUKA: natalijax
pepi pazi da ti dizna ne proradi sutra,user posted image mene je ubio stomak jutros


user posted image user posted image user posted image user posted image


lagano vec radi,al prozor je otvorenuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



pepe pazi da nebi presla u crnkeuser posted image user posted image


nije daleko od togauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kesten
10.10.2010 22:36:28   
leilany
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kesten
11.10.2010 0:18:37   
Imra
IZVORNA PORUKA: anuska08

Zar ima što bolje u jesenje veče od toplih, mirisnih pečenih kestena....user posted image mljacccccccccccccc

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kesten
11.10.2010 8:12:10   
Bebys
IZVORNA PORUKA: anuska08

Zar ima što bolje u jesenje veče od toplih, mirisnih pečenih kestena....user posted image mljacccccccccccccc
user posted image user posted image user posted image user posted image

jel se sjecate iz citanke...one pjesme ili proza pojma nemam sta je to
KESTENJE NA UGLU...
ajme meni
nikada to nisam zboravila...ostalo mi u jesen kad dodje...pa miris...se siri...ajme meni
TO MI ISTO TU NEDOSTAJE...
nema toga tu nazalost...

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kesten
11.10.2010 8:13:27   
Bebys
Trošna, drvena, stara,
Na uglu ulice moje,
trguje kestenjara.
Dimi se uvijek i buči
"Kesteni pečeni vrući!"


(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 19
   [Obrisani korisnik]
11.10.2010 8:18:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Bebys)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kesten
11.10.2010 8:23:21   
Bebys
kazem ti da se sjetim uvijek
kada dodje jesen
OBOZAVAM MIRIS KADA SE PECE KESTEN
a ta mi pjesmica u glavi jer je volim od kada sam je
prvi puta cula...u skoli...user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kesten
11.10.2010 8:39:46   
pakić
I ja obožavam miris kestena, to mi je asocijacija i potvrda da je stigla jesen. JA sam mojima već s godinu dana polako počela davati, Patrik ih obožava, a Kiki se još navikava na okus.user posted image

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kesten
11.10.2010 9:02:30   
Bebys
MIRISI JESENI Kesteni pečeni vrući Plod kestena ima visoku energetsku vrijednost
Kad se ulicama počne širiti miris pečenih kestena, znate da je stigla prava jesen. Mirisni i ukusni plodovi mnoge odmah asociraju na topli dom u kojem do mile volje mogu spravljati omiljene specijalitete od kestenja Kesteni su na meniju prisutni još od pretpovijesti na prostorima Mediterana i Azije. U početku su uzgajani u Kini i Japanu, a potom su ih rimske legije donijele u Europu.

Drvo kestena bilo je poznato u Kini i Japanu davno prije nego što je kesten dospio u Europu. Pečeni kesteni prodavali su se na ulicama Rima u 16. stoljeću, kao što se prodaju i danas u mnogim europskim gradovima.

Castanea sativa (pitomi kesten) ili Aesculus hippocastanum L. (divlji kesten) biljke su čije plodove čovjek (a i životinje) koristi od prapovijesti. Stabla ukrašavaju parkove i vrtove svojim bogatim krošnjama. Drvo se koristi za izradu poljoprivrednih alata, kolaca i bačvi te služi i za ogrjev. Lišće je odličan pokrov u stočarstvu, a koristi se i kao krmivo. Listovi se također puno koriste u znanstvenoj medicini i farmaciji. Čaj od lista kestena bitan je sastojak sirupa protiv kašlja. Kesten se ipak najviše koristi u prehrambene svrhe.

Poznato je stotinu različitih vrsta kestena. Razlikuju se od ostalih orašastih plodova zbog nižeg udjela masti i visokog udjela škroba. Imaju posebnu teksturu, sladak i blag okus. Po nutritivnom sastavu slični su smeđoj riži, a odličan su izvor elemenata u tragovima.

Sadrži minerale, vitamine B grupe, vitamin A i C. Od minerala, bogat je kalijem i fosforom, a sadrži i kalcij, magnezij, sumpor, klor, željezo, bakar i mangan. Budući da je bogat kalijem, a siromašan natrijem, preporučuje se u dijeti bolesnika s bubrežnim i kardiovaskularnim oboljenjima.

Bjelančevine im nisu jača strana, no zato su vrlo bogati škrobom, te je od ovih plodova moguće napraviti i brašno. Kesten je jedini orašasti plod koji sadrži vitamin C, a predstavlja izvrstan izvor vitamina B6 i dobar izvor kalija i folne kiseline. Kesten je namirnica koju odlikuje nešto viša energetska vrijednost, budući da 100 grama pečenog kestena sadrži 245 kalorija.

Pitomi kesten plod je osobite teksture, blago slatkog okusa i velike hranjive vrijednosti. Za razliku od drugih orašastih plodova, sadrži malo masti, a puno ugljikohidrata (čak 45 posto škroba, poput smeđe riže). Obilje vlakana daje mu laksativno djelovanje (olakšava probavu). Cijenjen je i med od kestena (brzo kristalizira jer sadrži skoro 80-90 posto peludnih zrnaca), za smanjenje kašlja i bolju cirkulaciju.

Divlji kesten, koji nažalost nije za jelo, posjeduje i ljekovita svojstva. Najčešće se spominje kao pomoć kod proširenih vena i oštećenja kapilara, a njegovi ekstrakti koriste se za pripremu ljekovitih pripravaka.

Čaj od lista kestena (Castaneae folium) u narodnoj se medicini upotrebljava kod liječenja hripavca, bronhitisa, astme i sličnih tegoba s dišnim organima. Kora kestena (Castaneae cortex) i drvo (Castaneae lignum) bogati su taninom (sadrže više od deset posto tanina), pa se upotrebljavaju kao adstringenti (vazokonstriktori).

U simboličnom smislu kesten predstavlja prosperitet. U narodu se kaže i da plodovi kestena uklanjaju uroke, pa možda nije naodmet da tri kestena nosite u torbici za sreću (barem sad kad ih ima gotovo posvuda). Nije loše divlji kesten, onako u ljusci, staviti u prostoriju u kojoj se često boravi danju. Bilo kako bilo, kesten nam daje snagu i utječe na dobro raspoloženje.

Više o sličnim temama možetze pronaći na www.trigon.hr

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kesten
11.10.2010 9:03:10   
Bebys
sam da ovo vidite kako je kesten zdrav i super.....za one koji neznaju

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 24
   [Obrisani korisnik]
11.10.2010 9:21:36   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Bebys)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Najdraže na raji
njanja

Što vam je najdraže na RR i što vas vraća da se svaki dan tu ulogirate :)

društvo (17%)

savijeti koje dobijam (7%)

utjeha koju dobijam kad mi je teško (5%)

pozitivna energija (9%)

rasprave (5%)

od svega pomalo (57%)


Broj svih glasova: 87

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!