|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako ukrotiti male vragolane...
18.8.2008 21:40:51   
mirna
Ovo je tema za mamice malih živaca i za sve one koji imaju bilo kakav savjet...user posted image

Ne znam kako da opišem mog miša, recimo situacija u hotelskome restoranu: sva djeca lijepo sjede za stolom ili se kreču oko stola svojih roditelja. naš mali malo gricne, spusti se s hranilice.. ja i MM mu kažemo: nemoj nikamo, nemoj u restoran, ima puno ljudi (sjedeli smo vani)..  on nas lijepo gleda u oči, smije se i pita da ja ne idem tamo? dok izgovori rječenicu do kraja već trči pod nogama konobara i ne zaustavlja se.. nekoliko puta smo pokušali ne trčati za njim, jer će se kao vratiti kada vidi da nas nema, ali nije bilo efekta... on jednostavno misli da igra i zezancija traju 24 sata na dan...user posted image user posted image   rezultat svega je da vičemo, očajni smo i tu i tamo ga po guzi..stvarno ne znamo kaj da napravimo da bi nas slušao..

ponekad nas sluša, ali većinu vrijemena je u akciji i nema vrijemena za pravila...prilazi k svima ljudima, svima kaže dobar dan, sa svima bi razgovarao te ih zezao... možda će napraviti karijeru kao komedijant..user posted image

kakvi su vaši vragolani?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
19.8.2008 9:44:28   
koka
Moj vragolan je isto takav, jednostavno nema straha. Više puta mu moramo ponoviti da se to nesmije, al on se baš ne obazire na te naše riječi a onda kad ga povučem za uši, raspače se ko kišna godina i još mi naredi da ga zagrlim jer sam ga naljutilauser posted image  user posted image . I šta da onda radim, neda mi se ga odbit jer sad ima seku pa bi kao trebali biti nekako blaži prema njemu, a opet nisam ništa napravila. Sad je isto faza da na svaku moju naredbu on mi odgovara sa:čekaj( što doslovce poludim a i ne dočekam) . 

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
19.8.2008 9:55:53   
Ruža
IZVORNA PORUKA: koka

Sad je isto faza da na svaku moju naredbu on mi odgovara sa:čekaj( što doslovce poludim a i ne dočekam) . 


user posted image user posted image user posted image Ha, ha, ha baš si me nasmijala. Pravi mali muškić sa tipičnim muškim odgovorom.user posted image  Čekaj, jel mora baš sad?user posted image user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
19.8.2008 12:58:20   
tiha
IZVORNA PORUKA: Ruža

IZVORNA PORUKA: koka

Sad je isto faza da na svaku moju naredbu on mi odgovara sa:čekaj( što doslovce poludim a i ne dočekam) . 


user posted image user posted image user posted image Ha, ha, ha baš si me nasmijala. Pravi mali muškić sa tipičnim muškim odgovorom.user posted image  Čekaj, jel mora baš sad?user posted image user posted image



pa ti onda nesto reci moja je curica pa je takvaaaaaaaaaaaaaauser posted image  a sta cemo!!!! mene moja nisa tjera u kut moram bit u kazni kad vicem na nju.....nemos vjerovat!!!!

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
19.8.2008 13:00:40   
Ruža
Tiha to su ove nove generacije, koje se od starta bore za svoja prava...user posted image user posted image  Mala pametnica....user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
19.8.2008 22:45:38   
njanja
IZVORNA PORUKA: Ruža

IZVORNA PORUKA: koka

Sad je isto faza da na svaku moju naredbu on mi odgovara sa:čekaj( što doslovce poludim a i ne dočekam) . 


user posted image user posted image user posted image Ha, ha, ha baš si me nasmijala. Pravi mali muškić sa tipičnim muškim odgovorom.user posted image  Čekaj, jel mora baš sad?user posted image user posted image
 Jel ja to imam muža ili dijete...I moj mm stalno govori ČEKAJ....grrrr

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
19.8.2008 22:49:51   
njanja
Mirna, znam da tebi to i nije smiješno, ali baš sam se nasmijala kako je sladak.... ja ti stvarno ne znam, ali znam da je jednom od sestre malica kada je imala 3 godine, tako stalno lutala na svoju stranu i nije slušala....i onda sse moja sestra sakrila i gledala ju....a ova kada je skužila da nas nema rekla je sama sebi GDJE STE SVI NESTALI....i kada joj se moja sestra pokazala (ma za par sekundi, ali dovoljno dugo da ona shvati da je nema), brisnula je u plač jer je skužila što se moglo desiti...I onda joj je moja sestra duuugo objašnjavala kako ne smije odvajati od njih i kako mora slušati....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
19.8.2008 22:53:33   
mirna
Hvala Njanja, probat ću kada će biti prilika.. nešto slično sam već pokušavala, ali možda ne dovoljno intenzivno..možda sam mu se prerano pokazala..user posted image Problem je jedino što on jako brzo trči i ako ne krenem odmah za njim, ne mogu ga uhvatiti, znači da to mogu isprobati samo na sigurnim mjestima gdje nema ceste u blizini ili drugih opasnosti..

< Poruku je uredio mirna -- 19.8.2008 22:54:01 >

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
19.8.2008 22:59:19   
njanja
A joj, šta mene čeka.... user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
20.8.2008 0:21:09   
tiha
ajoj sta sve nas ceka?   ja imam takvog vrazica al kao curica je! a evo i drugi vrazicak polako marsira 1,2,1,2,1,2,1,2 jao si ga meni!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image  -----stvarno sam luda----------

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
20.8.2008 8:01:01   
sanjarica
Moj malac je u kuci takav vrag.da sve redom dira,lomi,baca..a kad izadje vani,tako je sutljivi i povucen i svi komentarisu,jaooo ako je divan,miran...hm,a gdje su oni da ga vide kad sve lomi,krsi,,na svom terenu.,cak se i postidi nesto kad mu neko prica i tepa,kao ono mazi se.lopovcic je to pravi.

_____________________________

Ljubav! Citava knjiga u jednoj rijeci,cijeli okean u jednoj suzi,
sedam nebesa u jednom pogledu,
vihor u jednom uzdahu,grom u jednom dodiru,hiljadu godina u jednom trenu."

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
20.8.2008 8:21:02   
troubled
user posted image user posted image user posted image  bravo za vladića user posted image user posted image user posted image
zna malac što hoće...i to je divno user posted image
mami i tati mogu zbog toga prerano početi sijede user posted image user posted image user posted image  ali, ruku na srce, da ideš "crtati" kakve bi osobine htjela da veliki vladić (kad odraste) ima, sigurno bi to bila jedna od onih pri vrhu popisa...
da je lako sa živahnim, karakternim kikićima - nije....
ali da vrijedi - vrijedi user posted image user posted image user posted image
pomaže razgovor, more objašnjavanja, svakodnevnog....pokoji trik....i nepresušno vrelo strpljenja user posted image user posted image user posted image
srećom pa vladić ima mamu i tatu za čistu peticu user posted image user posted image user posted image
sretno  i bez brige user posted image

(Odgovor članu sanjarica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
20.8.2008 8:27:19   
FIONA
Ajme meni, dali ima veze kakvo je dijete u trbuhu da će tako i kada se rodi... Ako je tako meni ne gine da ću provesti noći i noći bez sna,, dane i dane na nogamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !!!!!!!!!!!!!!!
Kakav ste vi autoritet bebaču???

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
20.8.2008 8:30:54   
mirna
troubled to se zove optimizam!user posted image user posted image

Ne bi ja njega htjela promijeniti ili čak zatrti taj njegov veseo, komunikativan, istraživački duh (valjda će mu dobro doći u budućnosti, a i svaki dan me nasmije zbog toga..), ali da me barem malo sluša bez da trebam vikati...barem kada su opasnosti u pitanju.. to bi bilo divno..user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
20.8.2008 8:32:55   
sanjarica
Eh,ovako je to kod mene,ja malca bogami pucnem po guzi,zna sta znaci ne,ne..ponekad se malo dreknem na njega/poslije mi bude krivo,pa ga ljubim i mazim/a otac,ma dajte???ne daj boze da ga on odgaja.po njemu ne bih imala ni lustera,ni prozora,ni tanjira.penje ga svugdje,dopusta mu sve..npr.kad sjedimo za stolom,malac je miran u mom krilu i ne smije mljackat po tanjiru vec strpljivo ceka da mu ja dajem zalogaje,dok kad je u muzevom,hrana je u najmanju ruku po podu,na njegovoj glavi..uh,ma zive scene.zato mali trci tati ,jer zna da mu on sve daje,a mene cak i udara kad se naljuti,hahahaha

_____________________________

Ljubav! Citava knjiga u jednoj rijeci,cijeli okean u jednoj suzi,
sedam nebesa u jednom pogledu,
vihor u jednom uzdahu,grom u jednom dodiru,hiljadu godina u jednom trenu."

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
20.8.2008 8:33:14   
mirna
Kakav ste vi autoritet bebaču???


pitanje za novu temu...user posted image

ja sam malo bolji od MM, jer sam odlučnija, tatu mali mota oko prsta, ali kada tata podigne glas, nema mu para..user posted image

< Poruku je uredio mirna -- 20.8.2008 8:34:03 >

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
20.8.2008 8:38:32   
FIONA
gledam šgoricu i njenu malu od 4 godine... pa kaj joj Nika radi to je za poludit... koliko je slatka toliko te plaši jer ne znaš kaj da joj odgovoriš a ona na sve ima dva odgovora spremna!!!! Ja sam jako tvrdoglava i ne bi htjela da moj bebač dan sutra samnom tako razgovara...Moram priznati da me strah... E da i muž i ja smo tipični ovnovi a beba bu škorpion... ne da sam praznovjerna ali ima nešto u horoskopu!!!user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
20.8.2008 8:43:16   
tiha
fiona ja sam tvrdoglava strasno ali kontam da su moja djecica jos gora....vjeruj mi da su djeca od 4 godine najgora to cete vidjeti....kao veliki su znaju sta se smije a sto ne. da to znaju ali zato su tvrdoglavi i vole jako prkosit a odgovora imaju na sve.

ja vikala na nisu a ona meni prijavit cu te onoj teti na televiziji da me zlostavljas----mada nezna ni sta ta rijec znaci----
ali pazite da negdje to izjavi kao veliko djete pa zna svasta ali vjerovati im....uf!

strasni su!!!

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
20.8.2008 8:46:40   
mirna
tiha sada si me obeshrabrila...user posted image meni sve govore da će nakon 3. ili 4. godine biti bolje, da će se kao umiriti i opametiti..user posted image ja brojim dane do sljedećeg rođendana...user posted image

< Poruku je uredio mirna -- 20.8.2008 8:47:02 >

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
20.8.2008 8:49:22   
tiha
pa kao hoce mozda i hoce ali onda pocinju raditi druge gluposti! dobro svako djete je drugacije....moja nisa hoce poslusat i to jako ali ponekad! kad je sama s mojima ili bilo s kim drugim djete je savrseno nema prigovora ali cim se ja pojavim ili mm ona postaje katastrofa!!

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
20.8.2008 8:50:35   
FIONA
da, to sam čula od mame. Njena kolegica ima cure koje se non stom svađaju... Kada ih je lupnula po guzi jedna je rekla da ako napravi to još jednom da će zvati plavi telefon...I kaj napraviti kada ti tak odgovori??? Voljela sam pogledati onu emisiju o dadilji u obitelji i ne znam kako bi ja imala vremena uz svoj posao i obaveze cijele dane hodati i lijepo objašnjavati... nisam za batine jer sam  kao mala dosta često dobila od svojih roditelja ali da baš nikada ne dobije po prstima, ne vidim kako to može škoditi... ne znam nisam iskusna user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 21
   [Obrisani korisnik]
21.8.2008 7:50:36   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
21.8.2008 7:56:13   
mirna
IZVORNA PORUKA: lilivana

Mi im dajemo slobodu da izraze svoje osjećaje, uz njih smo kad nas trebaju, radimo s njima, igramo se... Djeca su opuštena i mislim da su zato takvi.


To  si i ja ponekad pomislim...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
21.8.2008 8:05:47   
troubled
nasmijale ste me cure s ovim - prijavit ću te....
i podsjetile na slične situacije...
svi ih prolazimo, pitanje je samo kako se postaviti, gubiti živce ili povući par taktičkih poteza user posted image user posted image user posted image

kod mene nije bilo - prijavit ću te, ali je bilo - onda ja idem kod babe i djeda!!!! (ne sjećam se više je li dobila po guzi ili joj nešto nisam dozvolila)
potez koji sam odigrala je bio taktički, to se s malom djecom može, s velikom ne... (važno je poznavati svoje dijete i znati unaprijed kako će na što reagirati) ali jednom do dva puta obično je dovoljno...(treba unijeti malo drame user posted image )

rekla sam - dobro (izbjegavati negaciju kad god je moguće user posted image )
i počela joj pakirati stvari u torbu....
začudila se jer joj je namjera bila ucjeniti me i kazniti i eventualno otići kod njih na sat-dva (blizu su nam)
i onda sam nastavila - ja te jako volim, najviše na svijetu i sve ti najbolje u životu želim, ako ti misliš da ćeš biti sretnija s babom i djedom, ja poštujem tvoju odluku iako će mi biti teško što nećeš stalno biti sa mnom....

nastavak je potpuno predvidljiv - ali ja nisam mislila, htjela, ali, ali....I JA TEBE NAJVIŠE VOLIM!!!!
user posted image user posted image user posted image

kad sam to kasnije pričala mami, zgrozila se....a što bi da je ona rekla - dobro.....
poznavajući svoje dijete znala sam da takvo što nije moguće....da je postojala i najmanja sumnja tražila bih drugo taktičko rješenje user posted image

mirna - optimizam? pa da...nije li tako život lakši i ljepši user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako ukrotiti male vragolane...
21.8.2008 13:19:25   
koka
Evo šta se danas desilo. Hodamo ulicom i Roko se uvijek drži za kolica , ja mu kažem da dođe s druge strane da ne bude na cesti. Kako se premještao sudario se u neki stupić mali na trotoaru i pao. Ništa mu nije bilo, al ja sam mu rekla pa kako to hodaš moraš paziti. On uvrijeđen mi je rekao: morala si me držat za ruku, pa nebi pao, ti si mi rekla da dođem tu!!! Kraj nas jedna žena se počela smijat,a ja mu nisam znala šta reći, doslovce sam počela mucatiuser posted image user posted image user posted image . Al Roko moraš pazit- da ,al ti si mi rekla..... Ok..... Ostala sam bez teksta jer me totalno zbunio...user posted image Sad mi je smiješno , al evo nisam znala šta mu reći......Šta god sam mu rekla, njegova je bila Da, ali ti...........

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!