|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako reagirati kad te dijete udari
14.10.2008 16:00:52   
mirna
Malo prije mi se to dogodilo, udario me po glavi... još uvijek sam u šoku. poslala sam ga u svoju sobu, ali nije htio ostati tamo..user posted image

odoh sva moja teorija...user posted image sada si predbacujem da je to zbog toga što ga ponekad po guzi.. ili je možda naučio u vrtiću..user posted image user posted image

dobro, svejedno je sada. molim vas samo za savjete kako reagirati u takvoj situaciji.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako reagirati kad te dijete udari
14.10.2008 16:10:39   
Ira_
Mirna da je to za to što ga ti nekada po guzi, onda djeca od naših prijatelja to nikada ne bih uradila.
Naime naši prijatelji ne vjeruju u to po guzi, već da sa djetetom treba razgovarati. I znaš šta se desilo ; mali se zaleti i šakom jednog od njih dvoje opizdi po bubrezima. "Filipe to se ne smije raditi, kaako bi tebi bilo da ja tebe tako udarim ... " . Ne prođe ni 5 min. sve ispočetka. Mislim da mu je to faza, ali isto tako mislim da tek onda treba dobiti po guzi, jer onda će shvatiti da se to ne smije !

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako reagirati kad te dijete udari
14.10.2008 16:12:42   
troubled
smiri se....srećom pa ima 2, a ne 17.....
to se i rješava kad imaju 2-3....
pozovi ga iz sobe i razgovaraj s njim....

zašto si me udario?
jesi li bio ljut na mene? zašto?
smiješ biti ljut, ali me ne smiješ udariti.....
možeš na primjer......
dalje ćeš se snaći sama user posted image


i da....važno! nisi ti za to kriva!!!!
dijete ispituje granice....
postavi ih!
sretno user posted image

< Poruku je uredio troubled -- 14.10.2008 16:13:52 >

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako reagirati kad te dijete udari
14.10.2008 16:16:04   
Florijan Jakov
I kod FJ se pojavljuju takve reakcije ponekad udari i ugrize...znalo se dogoditi u vrtiću...i onda razmišljam gdje je to vidio, kakve crtiće gledamo, jel zbog toga što nekad dobije po guzi...ili je to sam nagonska reakcija jer još uvijek ne zna riječima izraziti što želi, pa misl da je to ispravan način.
Kako su i druga djeca u vrtiću tako reagirala, tete su napravile kutić kako bi rodieljima objasnile zašto se to događa i kako se postaviti u takvoj situaciji.
Najčešće je to instinktivna reakcija kako bi dijete dobilo ono što želi u tom trenutku i to je faza koja će poći...kažu da djetetu treba objasniti (i po nekoliko puta) da to nije u redu, da to boli i da je povrijedio nekoga tim svojim postupkom. Kažu NIKAKO kazna, vikanje i sl. jer se na taj način djetetu pokazuje da "nasiljem reagira na nasilje". Naravno, nije to nasilje u pravom smislu riječi. Uglavnom s FJom primjenjujem taktiku objašnjavanja i nekad upali, nekad ne, ali imam osjećaj da pomalo shvaća. Nekad mu treba po 5 minuta da shvati i prihvati da je loše to što je napravio, i onda kaža oprosti, poljubi i sve bude ok.
Mirna, polako i siguno, živce na hozen tregere i objasni, objasni, objasni user posted image


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako reagirati kad te dijete udari
14.10.2008 16:17:41   
Florijan Jakov
IZVORNA PORUKA: Ira_
"Filipe to se ne smije raditi, kaako bi tebi bilo da ja tebe tako udarim ... " . Ne prođe ni 5 min. sve ispočetka.


Imamo li iste poznanike....ista se situacija ponavlja kod naših prijatelja, no nema reakcije s roditeljske strane i to samo ide u nedogled!


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako reagirati kad te dijete udari
14.10.2008 16:21:22   
Ira_
Ne znam, ali ovo kod njih traje skoro 4 godine. Ne kažem da dijete treba mlatiti, ali nekada kod određene djece razgovor ne vrjedi pišljiva boba !

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako reagirati kad te dijete udari
14.10.2008 18:07:32   
gugi
IZVORNA PORUKA: troubled



i da....važno! nisi ti za to kriva!!!!
dijete ispituje granice....
postavi ih!
sretno user posted image

Ovo je jako bitno!
Isto je bitno neuzvratiti nasiljem,ja sam to sa svojim malim rješila tako da sam se napravila povrijeđena i da me boli jako,ustvari i jesam bila povrijeđena baš je to ružan osjećaj da te dijete udari ma kako maleno bilo.
On se zagleda u mene da vidi kako ću reagirati,e onda mu postavjam pitanja;
dali je to lijepo da se tučemo...
dali bi ti volio da te mama tuče...
hoćeš da budem ljuta na tebe pa da više nerazgovaramo,da se neigramo zajedno,jar ja se nemogu igrati stobom,boli me jako glava jer si me udario...
Ali baš se mora ići u detalje dok nevidite da je shvatio kako je to nešto ružno,e onda on zagrli mamu i izljubimo seuser posted image
Ako se ponovi,opet sve ispočetkauser posted image ,mada se kod nas nije ponavljalo,desilo se samo jednom,dosaduser posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako reagirati kad te dijete udari
14.10.2008 21:39:22   
njanja
IZVORNA PORUKA: troubled

dijete ispituje granice....
postavi ih!
sretno user posted image
 to uvijek kaže i moja sestra....da oni od nas jednostavno traže i očekuju da postavimo granicu user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako reagirati kad te dijete udari
15.10.2008 8:09:58   
Elena
ma Mirna i meni se to desilo koi put,da me Martina udari,ali ja je ne kaznim,vec napravim zalnu facu kao da me boli i samo njoj kazem,nije ti to bilo ljepo jer sam sad tuzna i ne zelim se igrati s tobom jer drugari se ne tuce,i vjeruj osjetila se kriva i vise se joj to nije dogodilo, pokusaj nesto u taj fazon,jer ipak majka je no1 njihovom uzrastu i sve bi uradile da bi impresionirale nas,zar ne?user posted image

< Poruku je uredio Elena -- 15.10.2008 8:10:57 >


_____________________________

volim vas sve

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   [Obrisani korisnik]
15.10.2008 8:37:32   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Elena)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako reagirati kad te dijete udari
15.10.2008 9:41:46   
cokolada
Ponekad me udari, ali rijetko, najcesce kada protestira ili zbog vrtica ili njemu znanih osijecaja, a nikada nije dobio po guzi. Kada me udari, kazem mu to me buba i rastuzim facu, onda mu bude zao pa mi da pusu i ok je. Tada s njime razgovaram, to nije lijepo, zamisli da mama tebe tuce, to boli mamu itd.
Moje misljenje nikako uzvratiti.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako reagirati kad te dijete udari
16.10.2008 13:34:02   
Krky
Cure drage, možemo mi pričat i savjetovat, ali klinci nisu roboti štancani u tvornici i svi ne reagiraju isto.  Mojim velikima ne pada na pamet da mi uopće kažu nešto ružno, a kamoli da dignu ruku na mene, al dobro oni su veliki. Dok su bili mali, jako mali oko 2 god. kad bi digli ruku, uhvatila bi je i oštrim pogledom rekla da se to ne smije i da to boli, međutim ako bi to netko napravio u bijesu i više puta, donio bi po guzi uz upozorenje da sam rekla da se to ne radi. I nije mi ni žao, ni krivo niti ne mislim da sam im povrijedila osjetljive dušice. Ni blizanci više ne mlate nožicama kad ih presvlačim, a znali su me gadno opalit u trbuh u bjesnilu. E sad, Dini sam mogla objasnit i to bi odmah upalilo....zadnji put kad je netko od četverca dobio je bilo kad mi je bijesno tresnuo vratima (11,5), a prije toga me krivio da sam ja kriva jer sam mu kupovala male papuče (bio sa mnom). Kako ko hoće, ali kod mene šamaranje i udaranje roditelja nije prihvatljivo i to im pokazujem odmalena. (Upravo pitah isto dijete da li sam opasna ili stroga, rekao je da ne, a ne zna zašto ga pitam i puno razgovaramo o odnosima i situacijama i pravim i hipotetskim, pa pretpostavljam da mi ne "diže perje" tom izjavom). Naravno, dosta prije takve sankcije su upozorenja i razgovori.

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 12
   [Obrisani korisnik]
16.10.2008 14:09:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Krky)
  Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!