|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 17:04:44   
Manda
Znam da zvuči nesvakidaašnje, ali eto i tog pitanja. Naime, danas kad sam došla po malu(3god) u vrtić jedan mali iz grupe ju je lupio 2 puta iako smo tamo bile i njegova mama i ja. Moja se rasplakala, a aj sam njemu rekla da to nije lijepo i da sam ja veća i snažnija od njega. Njegova mama ništa. NI kad je drugi put lupio. A on meni "nije me briga, nije me briga". I dok sam ju oblačila, on joj je uspiio reći "Ubit ću te". A moja mala udrri u plač "mama, ubite će me, ubit će me". Ajme grozno sam se osjećala. I njegova mama opet ništa. Da nemam trbuh do zuba, bi se ja posvađala. Teta je skužila da se nešto događa i šapće mi da oni nisu baš svoji.
Pitanje, kako da malu naučim da se obrani i da ne plače?
Što nije na mene, ja sam se tukla ko velika u vrtiću...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 17:07:32   
xxl
Mislim da je u ovom slućaju njegova mama problem i da s njom trebaš razgovarati.Ja bi na tvom mjestu malog šlopila pred vlastitom materomuser posted image user posted image al to nije pedagoški ni ok.

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu Manda)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 17:09:12   
leilany
uzas...kako ja "mrzim" takve roditelje....ono vide da su zlocesti,al sute...
uuuf....


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 17:09:50   
ninolina
strašno ali ja bi sazvala sastanak... obratila se teti, ravnateljici , psihologu. Svakako nešto poduzmi jer ti djete neće htjeti u vrtić ići. A tu mamu bi ljepo priupitala kaj ona nema ništa za reči... Joj ja bi pukla

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Manda)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Obrisani korisnik]
2.2.2010 17:11:11   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Manda)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 17:11:23   
ninolina
uzas...kako ja "mrzim" takve roditelje....ono vide da su zlocesti,al sute...
uuuf....

problem je kaj to nije zločesto kao zločesto već je nešto što prelazi  sve mjere odgoja... 

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 17:11:33   
Domy
netreba te biti sramota,,,ja osobno nebih dozvolila da mi netko i to predamnom udari djete..ja bi toj mami fino odbrusila da kakova je to majka pa takovo nešto dozvoli..pa neka se ljuti koliko hoće..

Al zaista nas danas ima svakakvih..da je to za nevjerovat...

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 17:12:13   
Manda
Ma vjeruj mi, šupila me krv u glavu i da nemam trbuh-samo-što-nisam-rodila bi se ja s njom zakačila. A opet takve stvari traba pokušati riješiti hladne glave.

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 17:12:24   
MILLA
baš.....kakva majkane reagira na takav bezobrazluk vlastitog djeteta?? meni to srahovito ide na živce... očito da je ona fuknuta u mozak pa nije čudo da je dijete neodgojeno. poznajem dijecu koja su isto takva ali ih roditelji spraše pa bar vidiš da pokušavaju.......ali baš nikakva reakcija??!!  ja bi joj rekla ako mi takne dijete da ču njoj kosti polomit!!...p...joj.m.....user posted image user posted image .....čovječe!

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 17:12:34   
leilany
IZVORNA PORUKA: ninolina

uzas...kako ja "mrzim" takve roditelje....ono vide da su zlocesti,al sute...
uuuf....

problem je kaj to nije zločesto kao zločesto već je nešto što prelazi  sve mjere odgoja... 

mozda sam se krivo izrazila ;za mene je to neodgojeno!!



_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 17:14:04   
ninolina
IZVORNA PORUKA: ninolina

uzas...kako ja "mrzim" takve roditelje....ono vide da su zlocesti,al sute...
uuuf....


problem je kaj to nije zločesto kao zločesto već je nešto što prelazi sve mjere odgoja...


mozda sam se krivo izrazila ;za mene je to neodgojeno!!


sve ok, znam kako se ja osječam kad pročitam nešto takvog, tisuću riječi u glavi....


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 17:19:11   
Ninaa
Grozno ja bi joj rekla kaj je ide,a malom bi rekla da ak mi dirne dijete još jednom da ću ja njega udariti pa da vidimo tko je jači kad mu mama neće ništa. Moja susjeda je isto imala problema kad je krenula u vrtić jedna mala ju je stalno grizla i tukla i nikak to nisu mogli riješiti, onda je tata poludio i rekao joj da kad ona nju lupi da i onu nju još jače ili ak je ugrizne da joj vrati.Inače su oni ok ljudi i stvarno nisu nasilni ali više nisu znali kaj da naprave. Tete koliko god su pazile ova ju je uspjela dograbiti. Nakon toga kad je ova malu lupila moja susjeda je nju tak počupala da joj je malo kose isčupala i onda se digla cijela frka. Mama od dotične je poludila onda je susjed došao na razgovor i rekao joj kaj je ide da je ona njihovu malu sustavno tukla i da nije prestala dok joj ona nije vratila. DAnas su cure najbolje frendice.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 17:22:31   
anne
Ah draga moja. Svakakve djece ima, a i roditelja.
Što ne bi plakala tvoja princeza. Nemoj joj braniti.
Reci joj da se makne ili kaže teti.
Ili inzistirajte da ga vidi vrtički psiholog ako je problem u obitelji.

Je li se to već događalo?
Ako je morate napraviti nešto.
Jedno je ako dijete udari (što naravno nije lijepo), ali drugo je ako pred roditeljima drugog djeteta govori da će ga ubiti. To je po meni jako alarmantno.
Morate ići preko vrtića rješavati problem, a ne se kačiti sa roditeljima na hodniku.

< Poruku je uredio anne -- 2.2.2010 17:24:42 >


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 17:52:13   
natalijax
koji riječnik i glupa mama koja misli da je odgojila zlatno dijete,slažem se sa curama napravit roditeljski sastanak i popričat sa mamom od tog dijeteta,a po mom ak to nebi upalilo ja bi svog naučila da vratiuser posted image

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 18:11:13   
Lady3
potpisujem Anne,to je stvar pedagoga a ne vrištati jednu na drugu...Sretno.user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 20:28:49   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: natalijax

ja bi svog naučila da vratiuser posted image

i ja pokušavam mog naučiti da vrati ali on nije takav nažalost.
možda sa vremenom ojača sam

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 20:34:53   
anne
Zašto dijete naučiti da vrati???
Magda zašto bi htjela da ti mala bude nasilna? user posted image
Predivna je dobro odgojena curica. Dobro ste obavili posao. Treba se promijeniti svijet oko nje, a ne nju mijenati da se nosi sa svijetom. Malo mudrosti i pametni potezi dugoročno su pravo rješenje.


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 21:09:42   
novamama
anne baš mi treba tvoj savjet...

danas sam sa oliverom bila na jednoj radionici gdje su sve bila tako mala djeca.

uglavnom, ljuljao se na jednom konjiću neko vrijeme, pa je došao drugi dječak i ja sam skinula olivera sa konjića i rekla mu da će se sada drugi dječak malo ljuljati...on nije baš bio zadovoljan, i onako je čudno gledao tog dječaka, a onda ga je malo lupio po glavi, tj. dva tri puta ga je polupkao...
ja sam odmah ulovila njegovu ruku i rekla mu:'ne, ne tući dječaka, dragi dječak', i onda bih podragala tog dječaka....ali trebalo je par puta ponoviti to da bi on shvatio, ali nije bio zadovoljan...da ja nisam bila tu i jače bi ga lupio...

nakon toga sam oliveru skrenula pozornost na uši od konjića, kako se vrte i tako to, na trenutak je zaboravio, ali samo na trenutak...na kraju je prestao lupkati, ali čini mi se da to nekako ima u sebi...

ne znam odakle mu, ja ne koristim nikakvu silu prema njemu...zna i doma mene lupiti kada je ljut na mene, a ja mu uvijek odgovaram isto:'ne tući mamu, draga mama'...

imaš li koji savjet? kako mu to izbiti iz glave?

mislim, ne druži se puno sa svojim vršnjacima, pa bi mi baš bilo krivo da postane nekakav nasilnik...ustvari me muči odakle mu to...i što da radim dalje?

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 21:37:52   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: novamama

anne baš mi treba tvoj savjet...

danas sam sa oliverom bila na jednoj radionici gdje su sve bila tako mala djeca.

uglavnom, ljuljao se na jednom konjiću neko vrijeme, pa je došao drugi dječak i ja sam skinula olivera sa konjića i rekla mu da će se sada drugi dječak malo ljuljati...on nije baš bio zadovoljan, i onako je čudno gledao tog dječaka, a onda ga je malo lupio po glavi, tj. dva tri puta ga je polupkao...
ja sam odmah ulovila njegovu ruku i rekla mu:'ne, ne tući dječaka, dragi dječak', i onda bih podragala tog dječaka....ali trebalo je par puta ponoviti to da bi on shvatio, ali nije bio zadovoljan...da ja nisam bila tu i jače bi ga lupio...

nakon toga sam oliveru skrenula pozornost na uši od konjića, kako se vrte i tako to, na trenutak je zaboravio, ali samo na trenutak...na kraju je prestao lupkati, ali čini mi se da to nekako ima u sebi...

ne znam odakle mu, ja ne koristim nikakvu silu prema njemu...zna i doma mene lupiti kada je ljut na mene, a ja mu uvijek odgovaram isto:'ne tući mamu, draga mama'...

imaš li koji savjet? kako mu to izbiti iz glave?

mislim, ne druži se puno sa svojim vršnjacima, pa bi mi baš bilo krivo da postane nekakav nasilnik...ustvari me muči odakle mu to...i što da radim dalje?


kao da si opisala moga roka,samo sto mislim da je on to vidio od tonija...user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 21:41:46   
ZVRK
nmama ti si nasvjesno potakla njegovo lupanje.-maknula si ga sa konjića
možda da si ga pustila nebi bilo ništa od toga nego se i sam maknuo pa pusti njega

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 20
   [Obrisani korisnik]
2.2.2010 21:44:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ZVRK)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 21:45:50   
ZVRK
cvrle a ono prvo razgovorom ukazati pa onda pokazatiuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 22
   [Obrisani korisnik]
2.2.2010 21:48:28   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ZVRK)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 21:52:02   
ZVRK
ja sam mislila na primjer micanja djeteta.
ja sam znala tako maloga maknuti-kao malo jedan malo drugi-i onda taj drugi neda više mom malom-.......
onda se malo promijenila moja tehnika

ali svi mi govorimo ne se tuči ,nije lijeopo......ali tu ovisi od djeteta koliko će nas poslušati.
moj reagira na moju prvu a dok mi nećak ne trza uopće-neovisno tko šta govori njemu on radi UVIJEK po svome

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako odgojiti nasilno dijete?
2.2.2010 22:01:31   
Anoniman
novamama i pepeljuga... pridružujem se, Kata mi je takva, ali ona ne bi nekog udarila da ga boli, nego više onako "potupka" onoga koji joj je nešto napravio i kaže "ti si zoteta" i onda sjedne na pod i baci dudu i plače. user posted image user posted image user posted image

Imali smo situaciju kad je Paulina krenula u vrtić, imala je cca 2,5 godine... jedna mala ju je sustavno gnjavila, tukla, maltretirala, omalovažavala... moje diejte je sve to trpilo. Dok ju ta mala jednom nije - iz čista mira -ugrizla. E tad sam ja došla u vrtić i izbrojala teti! Jer djeca su se igrala a ona je u nekom ćošku učila za ispit na faksu! E, pa ne možeš tako! Ili, oni se igraju sami - čitaj:divljaju, a ona kuha ručak (to je bio privatni vrtić, tu jedan lokalni, koji nije dobio poslije dozvolu za daljnji rad - i bolje...)

< Poruku je uredio Mariachi -- 2.2.2010 22:03:04 >

(Odgovor članu ZVRK)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!