|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako funkcioniraju jaslice?
1.9.2010 21:07:03   
buduća mamica
 Cure mene jako zanima a nemam koga pitati osim vas, kako to zapravo izgleda? Bebe ne hodaju, ne pričaju, nose pelene, treba ih hraniti, ma sve živo. Kako to tete rješavaju? Znam koliko je posla i brige oko jedne bebe a one imaju po desetak na brigu ako ne i više. Kako se tako maleni igraju, spavaju, kako ih hrane? Ma sve me zanima....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako funkcioniraju jaslice?
1.9.2010 21:09:41   
Anoniman
moja K. je starija jaslička grupa tako da ove detalje ne znam, ali znam da će naše - one koji nose pelene za spavanje, prematati jedno po jedno, ima tamo velika prematalica i tuš i mali wc-ići.
možda se javi koja cura koja zna detaljnije.

(Odgovor članu buduća mamica)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako funkcioniraju jaslice?
1.9.2010 21:23:58   
Ninaa
Javim ti nakon 01.10. Mi smo u jasličkoj grupi. Kad sam bila na dogovoru djeca su spavala pa nisam vidjela prostor. Inače na razgovoru sam popunila hrpu papira o tome jel djete ide na wc, ima pelenu, jede samo i slično. Pa prema tome se tete ravnaju.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako funkcioniraju jaslice?
1.9.2010 21:37:54   
Thea
Mi krećemo 13.09 u jaslice.Vidjela sam u ponedjeljak kako im izgledaju prostorije i kako to funkcionira. U jaslicama su djeca od 12 mjeseci znači moraju imati godinu dana,a većina djece već tada hoda.Dvije tete su na 15 djece.Imaju i male tute ma ih polako one odvikavaju od pelena,imaju kutak gdje spavaju,kutak gdje se igraju,čitaju.Kad je vrijeme jela ona djeca koja već pomalo sama papaju jedu sami a oni kojima treba pomoć tete ih hrane.. vidjet ćemo kako će to ići od 13 pa ti javim...

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako funkcioniraju jaslice?
1.9.2010 21:54:58   
njanja
jan je imao 14 mj kada je krenuo..hodao je, nije puzao.....tete su ih na početku hranili svih, da bi kroz 10 mj naučilim sami jesti....sami zaspivaju u krevetiću, osim što ih teta tu i tamo opomene ili pogladi po glavici....tete ih presvlače, a kada napune 2 god ih počnu stavljati na tutu radi navikavanja....nauče ih prati ruke prije jela, brisati ruke u rucnik, uče puno pjesmica i plesova...
koliko god je jako tesko, ja sam jako zadovoljna s time da Jan ide u jaslice

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako funkcioniraju jaslice?
1.9.2010 21:57:49   
njanja
i da 2 tete kod nas na 14 djece, jedna je smjena ujutrro, druga popdne, sa time da se preklapaju oko rucka kada ih sve treba nahraniti i spremiti za spavanje )presvuku im pelene i obuku pidjamicu)

dorucak imaju oko 8.30
rucak 11.30
oko 12 je spavanje
nakon spavanja marenda (obicno jogurt ili neki kolac)

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako funkcioniraju jaslice?
6.9.2010 10:20:38   
inna
evo da ne otvaram novu temu jer su i moji strahovi vezani za ovu. Nadam se da će me mame koje su ujedno i tete u vrtićima primiriti. Domi je danas prvi put ostao u jaslicama do poslije ručka. Prošli tjedan je sam bio samo 1h. Jučer me uhvatila panika da će ostati gladan jer je stvarno smoto kad treba jesti. Trudim ga se već duže vrijeme naučiti da papa sam, ali njemu to baš i nejde. Ok je ako ima do 15-ero djece, ali njih je grupi 23. Nekak se nadam da ostali već znaju sami jesti jer su stariji, ako ne znaju Domi će ostati gladan jer kak će jadne tete sve nahraniti. Baš sam se pofajtala s frendicom nekidan jer je kukala kak je došla po malog i bio je balav. Rekla sam joj da je guska i nek bude sretna da joj je dijete sretno i u komadu kakve su gužve u grupama i da su balavi nosići najmanji problem.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako funkcioniraju jaslice?
6.9.2010 14:21:37   
inna
evo pokupila Domija oko 12h...malo sam škicala dok je papao i prvo sam pala na rit jer je sjedio i imao je čak i partiklicu (doma je to nemoguća misija). Teta je poslije rekla da ga je sve pojeo i da ga je ona nahranila jer je vidjela kak sam jede i da je više izvan tanjura nego što pojede. Bravo za brižnu tetu, ali danas ih je na ručku bilo 10-ak...mene i dalje frka kaj će biti kad bude kompletna grupa. user posted image

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako funkcioniraju jaslice?
6.9.2010 14:25:29   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako funkcioniraju jaslice?
6.9.2010 14:34:55   
njanja
IZVORNA PORUKA: inna
Bravo za brižnu tetu, ali danas ih je na ručku bilo 10-ak...mene i dalje frka kaj će biti kad bude kompletna grupa. user posted image
 da te utješim, NA ŽALOST nikada neće biti cijela grupa, makar ne do ljeta, jer će uvijek , OPET MORAM REĆI NAŽALOST, netko biti bolestan user posted image

< Poruku je uredio njanja -- 6.9.2010 14:38:20 >


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako funkcioniraju jaslice?
6.9.2010 17:34:14   
niina
Mi smo krenuli s 13mj.sada smo već veliki.Jedna teta ujutro,jedna popodne,zajedno za vrijeme ručka i priprema za spavanje.koji ne hodaju pužu,malo teta tu i tamo uskoči,jedu sami kome ne ide teta pomogne.uredno sjede svako u svom stolcu i imaju podbradak što je doma nemoguća misija i imaju i salvete i uredno se briše.ima neko određeno vrijeme kada svi idu na prematalicu osim ako je neko kakini a teta osjeti onda se premota.uredno se uče prati ruke prije jela,sami svlačiti i oblačiti,piti iz čaše,a negje dvije dvije i pol god.odvikavanje od pelenica polako......u svakom slučaju sam za vrtić.jedino što su zaista jako mali kada moraju krenuti s god. dana i moj se mora dizati već u 5,30 tako da smo već u 6 tamo.to nam je jedino mrsko......user posted image user posted image

_____________________________

Moji anđeli;

M 13.03.2000.
J 28.11.2007.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako funkcioniraju jaslice?
6.9.2010 17:51:19   
Gogule
mi smo isto na privikavanju, danas je K ostala 1 sat, sutra 1,30. No što se tiče hranjenja sjećam se Roka. Svi sjede a tete svaka za svojim stolom žlicu po žlicu i tako u krug.

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu niina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako funkcioniraju jaslice?
6.9.2010 21:06:39   
anne
Samuel je krenuo u jaslice i nije hodao još par mjeseci.
Tete su ga skoro cijelo vrijeme nosile.
Sv ti se u jaslicama radi serijski - tete ih nekoliko odjednom hrane, presvlače, peru im ruke...
Isprva je sve prilično kaotično dok djeca ne skuže redosljed i onda su kao mali pačići, samo idu na sljedeće.
I kako ste rekli rade stvari koje si doma ne možete zamisliti - legnu i zaspe, sjede mirno za stolom, satima su bez dude, ne cendraju...
Blažena moć mase!user posted image

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako funkcioniraju jaslice?
8.9.2010 6:18:39   
inna
da, to je i meni fascinatno. Još ne mogu vjerovati da je Domi sjedio za stolom s partiklicom oko vrata i mirno jeo. Ne znam što mi je više SF user posted image  
Danas će prvi put probati spavati. Dogovor je s tetom da ako baš bude jako dramatizirao da zove MM jer je sad on na GO doma pa će doći po njega. Nekak si brijem da smo svi troje na privikavanju user posted image user posted image

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!