|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Iščem družino
23.8.2009 13:18:22   
Kerensa
Pozdravljene!

Na Vas z VELIKO prošnjo za pomoč in upam, da mi boste lahko pomagale. Takšna je "zgodba"...

Moja mama (žal že pokojna), Sana-Angela Peternel, se je rodila 7.5.1945 v Mostarju, BiH. Njeni mami je bilo ime Marija, pred poroko se je pisala Bevanda, rojena je bila 9.9.1909 (ne vem, kje), gospodinja, po narodnosti je bila Hrvatica. Maminemu očetu je bilo ime Anton Peternel, Slovenec, z Bleda, rojen je bil 9.1.1897, v Mostarju je bil zaposlen kot poštni uradnik (kolikor mi je znano, pred in med 2. svetovno vojno). Poleg moje mame sta imela še 3 otroke - Magdaleno, Veroniko in Florjana. Vsi so bili rojeni v Mostarju, kjer sta se Marija in Anton tudi poročila. Takoj po koncu 2. svetovne vojne so šli vsi v Slovenijo, na Bled, kjer je leto kasneje (1946) Marija tudi umrla, Anton pa 15 let kasneje (1961). Po Marijini smrti je Anton vse 4 otroke oddal v "Dječji dom" na Lipičevi ulici v Ljubljani. Starejši trije so šli v rejniške družine (danes je Florjan pokojni, Veronika živi z družino v Kanadi, Magdalena pa s sinom na Krku), mojo mamo, ki je bila najmlajša, pa je posvojil zakonski par iz Ljubljane, Ivana Wiederwohl in Stanko Jakopič. Preimenovala sta jo v Sano-Marijo Jakopič.
Moja mama je umrla marca 2006 in od takrat naprej sestavljam svoje družinsko drevo. Moram reči, da v vse smeri lepo napredujem, a pri babici se mi vse ustavi. Vse, kar vem o njej, je to, kar sem napisala - ime, oba priimka, datum rojstva, kraj poroke, datum smrti.
Ker ne vem, v katerem kraju je bila rojena in kdo so bili njeni starši, niti ne vem, kje v BiH iskati dalje. Poslala sem nekaj e-mailov po celi BiH, vendar zaenkrat še nobene sreče z odgovorom. Pregledala sem nešteto strani na Internetu in vse, kar sem ugotovila, je to, da je družina, sodeč po priimku Bevanda, izhajala nekje iz Širokog Brijega ali okolice. Vse ostalo so sklepanja: v tistih časih so bile družine z enim otrokom zelo redke, zato sklepam, da je imela moja babica vsaj kakšnega brata ali kakšno sestro. Za njih je težko verjetno, da so še živi (rojeni predvidoma pred 1. svetovno vojno), možno pa je, da je živ še kakšen od prve linije potomcev, torej morebitni nečaki ali nečakinje moje babice (in naknadno njihovi potomci). In tudi moja babica je imela starše - skoraj nemogoče se mi zdi, da starši ne bi nič vedeli o svoji hčerki in da ne bi nič povedali sorojencem.
Nekje, nekdo mora vedeti, da je obstajala Marija Bevanda, poročena Peternel, v Sloveniji, in da je imela 4 otroke.
Prebrala sem vse "message board" po celi bivši YU, a brez uspeha. Upanja na originalne dokumente (rojstni, krstni, poročni list) skoraj nimam, saj vem, da je bilo ogromno arhivov uničenih že med 2. svetovno vojno, ostali pa kasneje v Balkanski vojni. Nekako se bolj zanašam na to, da kje najdem kakšnega sorodnika, potomca, soseda, prijatelja, kogarkoli, ki bi kaj vedel.

Mi lahko katera od vas pomaga, svetuje, da kakšno idejo?

Ta forum bom redno spremljala, lahko pa se mi oglasite tudi na privatne poruke, pa ću vam preko njih dati svoju e-mail adresu.

Hvala.

< Poruku je uredio Iva Piva -- 27.8.2009 6:54:26 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Iščem družino
23.8.2009 13:26:17   
natalijax
joj draga moja ja ako sam imalo skuzila,ti trazis nekoga,rodbinu,ako se nevaram

(Odgovor članu Kerensa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Iščem družino
23.8.2009 13:29:02   
mariola
Ajoj, i ja sam tako nešto skužila, ali nema pomoći od mene...user posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Iščem družino
23.8.2009 13:31:03   
natalijax
ni od mene,vidim da je bosna i hercegovina u pitanju,naice netko ko ovdje zna slovenski

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Iščem družino
23.8.2009 13:31:22   
Kerensa
Tražim hrvatsku rodbinu, prezime Bevanda, koja je (vjerovatno) živjela u Mostaru, BiH.

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Iščem družino
23.8.2009 13:31:33   
Zvonki
Jesi li pokušala putem Facebooka? Ja sam tako pronašla bratiće koje nisam vidjela 20 god.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Iščem družino
23.8.2009 13:34:23   
Kerensa
Obrnila sem Internet na glavo, vključno s Facebookom, a žal brez uspeha.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Iščem družino
23.8.2009 13:34:43   
natalijax
joj kerensa,sretno draga user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Iščem družino
23.8.2009 13:36:53   
Kerensa
Hvala, hvala.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Iščem družino
23.8.2009 13:38:51   
Lady3
ne poznam nikoga pod tim imenom,nadam se daćeš naći nekoga..Sretno ti...user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu Kerensa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Iščem družino
23.8.2009 13:56:58   
koka
neznam nikoga ..al jesi probala na ringeraji. ba?

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:00:42   
Kerensa
Jesam.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:04:04   
koka
nadam se da će se netko nači da ti više pomogne..

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Kerensa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:05:18   
FIONA
Kerens želim ti sreću....zakaj ne probaš poslati dopis u općinu u Mostar....možda imaju u nekim starim dokumentima neke informacije...ili Možda u mjesen crkve gdje bi prema tvom oni mogli ostaviti neki trag...

sretno!user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Kerensa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:06:48   
Kerensa
A u koju crkvu da idem, kad neznam, u kojoj su se vjenčali? Neznam ni gdje tačno je bila baka rođena. Možda nije ni bio Mostar - znam samo, da se je tamo udala i da je tamo živjela.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:22:46   
tikica_69
Ak upas da postoji moznost da su v Hrvatskoj, probaj vprasati ili poiskati tukaj:

http://www.rodoslovlje.hr/ 




_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Kerensa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:24:56   
Kerensa
"Tražena stranica nije pronađena". user posted image

Pregledala sem vse "message board" na CRO in v Bih, tudi vse rodoslovne forume in podobno. Brez uspeha.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:26:52   
tikica_69
Zal mi je user posted image
Ne vem kak drugace bi ti pomagala.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Kerensa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:28:42   
FIONA
probaj od crkve do crkve ili da se javiš na duhovni stol u Zagrebu pa neka te oni upute ili pomognu...ja bi išla od župe do župe i pitala da li postoji neki zapis u njihovoj crvi...znam da ih ima puno ali vrijedi pokušati...možda na crkve da stave natpis ili letak da se traže pa netko od mještana ako ide u crkvu prepozna nekog od njih...od Mostara pa na dalje...daj u novine..Dnevni Avaz, on je najčitaniji u Bih, možeš u Bih izdanje Večernjeg lista...objavit će ti sigurno....pošalji na našu tv postaju RTL...i oni su več to radili...malo odi u javnost...ljudi tih generacija ne služe se baš netom pa češ teže doći i do poznanika......ne znam tak si ja mislim!!!

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Kerensa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:33:46   
Kerensa
IZVORNA PORUKA: FIONA
daj u novine..Dnevni Avaz, on je najčitaniji u Bih, možeš u Bih izdanje Večernjeg lista...objavit će ti sigurno....pošalji na našu tv postaju RTL...i oni su več to radili...malo odi u javnost...ljudi tih generacija ne služe se baš netom pa češ teže doći i do poznanika

Puno ti hvala. Nači ču e-maile od njih (ne mogu baš šetati od župe do župe - ja sam u Ljubljani user posted image ).

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:36:01   
FIONA
nema frke...inače ak se čega još sjetim javim...kod nas u župi svećenik ima mail i služi se internetom zato ti velim da probaš na naš duhoni stol...možda oni imaju kakvu vezu s župama dole....sretno...user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Kerensa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:37:54   
Kerensa
Moj muž ima rodbinu u Zagrebu (Dugo Selo), pa smo svake godine nekoliko puta tamo (sigurno za 1. novembar, kad idemo na Mirogoj).

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:41:39   
FIONA
user posted image ..e pa ja sam u Sesvetama...to je odmah tu!...ak kaj zatrebaš kad dođeš samo javi!

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Kerensa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:42:19   
Kerensa
Kad sam ja tamo, treba mi samo kava. user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Iščem družino
23.8.2009 14:54:07   
FIONA
user posted image user posted image user posted image user posted image ....

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Kerensa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!