|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 16:27:16   
Dajana
Zanima me vaše mišljenje, da li ste za stavljanje djeteta u hodalicu ili ne?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 17:23:12   
klarinet
Ja sam svakako za. Ciciban je bio već veći, ne želi biti na mjestu, ja moram kuhati, pospremati mm napo cjele dane na poslu ...  i kamo s njim a to nemogu sve dok spava. Hodalica mi je jako puno pomogla  stavila sam ga u hodalicu i on se sam zabavljao a usput uči i hodati. To je moje iskustvo.

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 18:53:31   
koka
Nama su rekli NE, i kad je MM to čuo nije htio kupiti. Tako da i kad mi je bilo teško i htjela sam ga staviti MM je bio protiv. Ja bi ga stavljala u box umjesto u hodalicu. 

(Odgovor članu klarinet)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 18:55:28   
mirna
Mi hodalice nismo koristili. Uredili smo stan tako da je mali mogao puzati, a kuhala sam dok je spavao.
Hodalice se ne preporučuju... Pogledaj npr. ovdje.

(Odgovor članu klarinet)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 19:13:27   
koka
Nama je ortoped bio rekao da ga ne stavljamo jer je Rokić imao malo krive noge. Tada se djeca odguravaju a ne hodaju.A čim je to MM čuo nema šanse da bi kupio.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 19:24:15   
tiha
ja sam definitivno za hodalicu neka kaze tko sta hoce...i nije istina da djeca sto su u hodalici kasnije sama pocnu sjedit i takve fore. bas bi htjela vidjeti tu mamu koja ce staviti dijete u hodalicu a da dijete nije dovoljno cvrsto i da samostalno ne sjedi i da se nedize na nogice. moja denissa je bila u hodalici od 6 mjeseci i prohodala je sa 10.dr nam je rekla da moze u hodalicu pa sam je zato i stavljala....dok sad dr idu po novom kao netreba stavljati djecu ali ja cu miu stavljati vec smo poceli po 5 minuta dnevno! i ona uziva svida joj se...mala je zilavica sa 5 mjeseci se otkotrljala do regala uhvatila za ladicu i sjela...i vec neko vrijeme puze...zasto onda nebi isla u hodalicu

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 19:25:41   
Puli
nama je isto ortoped rekao da ne stavljamo dijete u hodalicu pa ju nećemo ni kupovati

imamo vrtić pa će se curka u njemu igrati kad ja trebam po kući nešto raditi

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 19:28:23   
koka
Znam Tiha , pa i mene su moji stavljali u hodalicu. A moj Roko je bio itekako žilavo djete. Mrvicu je imao krive noge(što je i to normalno), al kad je ortoped naglasio da nesmijemo....A vjeruj mi bilo je trenutaka kad sam ga htijela staviti samo da budem malo namiru. Al evo nismo, i čisto sumnjam da ću ovuuser posted image stavljati.

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 19:48:34   
tina1602
ja ću svoju definitivno stavljati u hodalicu, već sam si snimila koju sam već naredila da kupe... user posted image user posted image ima platno tamo gdje su nogice koje se može skinuti i ima onaj štap, kao oni bicikli za guranje.. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

20.10.2007. - Kristina i Boris
25.12.2007. - došlo je naše sunce, Luna

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 20:27:12   
Dajana
Moja mišica je jako aktivna i nemirna tako da ju sad stavim malo u vrtić malo još u sjedalicu, malo puže po podu, nekad je dosta teško s njom jer bi stalno nekud išla, ali sam nekako odlučila da ju ne stavljam u hodalicu.

(Odgovor članu tina1602)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 21:44:43   
anne
Nikako nisam za sjedalice! Mislim da su one nužno zlo kao i dude varalice!
U Kanadi su zabranjenje (proizvodnja i uvoz) jer se samo kod njih 40000 djece godišnje ozljedilo u njima. Osim toga dijete nauči u njima krivo hodati - hoda nagnuto unaprijed i na prstima i mora opet učiti normalno hodati kad ga se izvadi iz njih. Da ne govorim da ljudi u njih stavljaju jasno dijete prije nego što može samo hodati - muskulatura mu nije spremna za takav napor. Dijete se samo okrene kad j esposobno za to, samo sjedne kad može, samo stane kad može,, samo počne hodati kad može. Bilo kakve takve naše intervencije u razvoju djetetu sigurno štete. Zašto nas bole leđa, loše se držimo i hodamo - generacija smo koja je bila u hodalicama! Djeca koja nisu koristila hodalicu manje padaju i spretnija su motorički. I naša pedijatrica je bila jako protiv hodalica iako ni prije nisam mislila staviti dijete u hodalicu.
Naravno da je dijete sretno jer otkriva cijeli novi svijet, ali pod koju cijenu. user posted image
Oprostite ako sam bila malo žustra ili isključiva, ali to je moje mišljenje.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 23:30:16   
koka
Anne sve si lijepo rekla user posted image user posted image user posted image . A opet oni roditelji koji stavljaju svoju djecu u hodalicu ne vjerujem da rade to da bi naštetili svom djetetu.Ja sam protiv. A opet oni koji stavljaju će isto tako reči da djeca rastu ok. Tako da sam roditelj u neku ruku odlučuje . I po meni nisi bila gruba, ja se u potpunosti slažem s tobomuser posted image .

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 23:43:18   
Ruža
Curke ovo mi je stvarno prvi glas da nešto ne štima s tim hodalicama?user posted image  Baš sam neupućena.user posted image
Imam osjećaj da sad stalno nešto mjenjaju, pa povijaj široko, pa ne povijaj, pa da hodalica, pa ne hodalica, pa štetno ovo, pa ipak nije.....???user posted image user posted image user posted image
Pa ti znaj što i kako...

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Hodalica- da lili ne?
13.6.2008 23:44:21   
Elena
Opravdujem sve komentare koje ste napisale i svako odlucuje za svoje djete,jer svako svome misli najbolje.Kad sam upitala ortopeda da stavljam Martinu u hodalicu on mi je kategoricno rekao NE,rekao svoje stavove i iskustva i ostavio da ipak ja i moj mm odlucimo sta cemo uciniti.Ali posto je Martina kao beba imala displaziju ljevim kukom otisli mi i na privatni ortoped i nista nismo reekli samo on pregledao Martinu i rekao da je sve uredu.Na pitanje dali da koristimo hodalicu rekao mi je NE i sve mane i prednosti hodalicima,i dao mi jedan savjet koi mi pomogao da ja i pored Martini postignem sve da uradim.A to je bilo da kupim stolicu ja jelo i u nju stavljam Martinu i uvek da bude pored mene.I tako sam i napravila,kad sam kuhala stolica mi je bila u kuhinji,kad sam peglala u sobu,imala je pred sobom igracke ja joj pjevam i tako niti je bila zapostavljena niti meni poslove nezavrsene,cak kad je nemalo ko da mi je cuva a ja sam morala da se okupam ona je bila u kupaonicu sa mnom i zajedno smo uvjek pjevaliuser posted image user posted image user posted image mozda zato danas ona mi je toliko muzikalnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Hodalica- da lili ne?
14.6.2008 11:57:07   
anne
Slažem se Elena. Ja sam koristila vrtić i hranilicu ako sam baš odmah morala nešto napraviti, a Petra mi nije dala. Naravno da ne možeš sve kad hoćeš kad imaš malu bebu. Od nekih stvari se mora odustati ili ih napraviti u drugo vrijeme.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Hodalica- da lili ne?
14.6.2008 12:01:59   
mirna
Slažem se Elena. Ja sam koristila vrtić i hranilicu ako sam baš odmah morala nešto napraviti, a Petra mi nije dala. Naravno da ne možeš sve kad hoćeš kad imaš malu bebu. Od nekih stvari se mora odustati ili ih napraviti u drugo vrijeme.


Kod nas je bilo isto..Kad to skužiš onda ti je malo lakše...user posted image

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Hodalica- da lili ne?
14.6.2008 14:52:08   
koka
Potpisujem to što su rekle Elena, Anne i Mirna user posted image user posted image user posted image . Itekako da se snađeš.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Hodalica- da lili ne?
14.6.2008 17:11:16   
dadls
Nismo koristili hodalicu jer nemamo mjesta u stanu a i da imamo nebi je koristili.


_____________________________

L. 16.12. 2006.
A. 06.05. 2013

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Hodalica- da lili ne?
14.6.2008 17:25:59   
mamitaa
ne,ni pod razno,ja nisam za.imam dvoje kilinaca ni jedna nisam stavljala u hodalicu,ortopedi nepreporučavaju,djeca znaju hodati na prsticima kada su u hodalici,kažu da nevalja ni zbog kukova,tako sam bar čula i držala se toga

(Odgovor članu dadls)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Hodalica- da lili ne?
17.6.2008 19:40:26   
božica
user posted image potpisujem sve koje nisu koristile hodalice-tako niti ja nisam koristila-nisam uopće dala važnosti hodalici ni ....user posted image

(Odgovor članu mamitaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Hodalica- da lili ne?
8.9.2009 22:29:14   
ELENA35
Zanimljivo je čitati o vašim iskustvima i mišljenjima.Sa nekima se u potpunosti slažem,ali sa nekima baš i ne.Ja imam kćer od 13 godina i sina od 10 godina,ne sjećam se točno ali mislim da sam ih ja rano počela stavljati u hodalicu i evo,izrasli u lijepu veliku zdravu djecu,ma kakve krive noge,kralježnica i slično? Čim sam vidjela da djete može i želi,stavila sam ga u hodalicu,naravno ne prije toga,i uvijek smo duže vremena hodali nogicama po zraku prije spuštanja na pod.I sad imam blizance od 4 mjeseca,kćer i sina,i ona je užasno aktivna,prije mjesec dana je počela čvrto držati glavicu,i voli se nositi kao da ima bar godinu dana,diže se prema naprijed kad ju polegnem,okreće se,pa zar da takvom djetetu dam u hodalicu tek za 2-3 mjeseca? Maleni je drugačiji,lijeniji,teže se drži i njega neću duže vremena uopće stavljati u hodalicu.Uglavnom,ja mislim da djete samo sebi odredi kad šta može.Mi smo tu da budemo uz njih i pratimo ih.


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Hodalica- da lili ne?
8.9.2009 22:43:32   
Zvonki
Koristila sam hodalicu, doduše vrlo kratko jer je malena sa 9 mj. već hodala. Naravno, stavila sam je kad je bila dovoljno stabilna na nogama i bila je u njoj samo dok sam nešto morala obaviti a nisam željela da mi se vere uz noge. Dakle, jako smo racionalno koristili hodalicu.
Druga curica nije bila gotovo ništa jer je ona rođena u doba kada su već istraživanja pokazala neke navodne štetnosti hodalice, ali ne zbog toga nego zbog njenog problema sa nogom. Pedijatar je rekao NE. I prohodala je također s 9 mj. tako da nije bilo ni potrebe.
Treća beba je kao i prva bila, ali ne previše, iako je kao što vidimo, najmlađa. Mama je dovoljno educirana o njenim dobrim i lošim stranama. I mislim da ovi navodi koje sam pročitala na stranici Rode nisu nešto što bi me nagnalo da odustanem od ponekog stavljanja u hodalicu. Ponajprije zbog toga što stepenice uopće nemamo u stanu (nismo mi bogati Ameri da imamo kućerine ili stanove po par etaža user posted image ) i u stanu je sve jako sigurno od padanja - pragove nemamo, beba prelazi iz sobe u sobu bez poteškoća, stvari koje bi mogla povući na sebe također nemamo pa ...

Svakako sam za racionalno korištenje hodalice i vjerujem da nije baš najbolje rješenje za možda pravilan motorički razvoj, (ali to opet ne znam jer nije moje struke, vjerovat ću fizijatrima i dr. stručnjacima)ali smatram da povremeno korištenje ne može učiniti ništa loše našoj djeci.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Hodalica- da lili ne?
8.9.2009 22:56:18   
Thea
Moja kćer od 12,5 godina bila je u hodalici sa 5 mjeseci jer je sama već sa tri mjeseca se dizala i bila je čvrsta na nogama,a i pedijatrica je rekla da ju stavim slobodno jer je vidjela da je dijete spremno i sa 10 mjeseci je sama hodala..Sin koji ima sad 9 god je isto bio u hodalici sa 6 mjeseci jer je isto bio žilav,jak na nogicama,prohodao je na svoj 1 rođendan.Sada mi treće dijete ima 7 mjeseci i već je mjesec dana u hodalici.On je još napredniji od ovo dvoje jer je sa tri mjeseca sjedio uspravno i okretao se.I kad nije u hodalici ako ga stavimo na nogice on radi prave male korake i hoda.Zato smatram da ovisi o djetetu jer naravno da ih ne treba forsirati ali niti ako je djete spremno ne zadržavati.naravno da to ne znači ostaviti dijete u hodalici bez nadzora i na duže vrijeme..mi smo ti koji poznamo svoju djecu...

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Hodalica- da lili ne?
8.9.2009 23:06:00   
Krky
Joj, joj! Ja i sada imam previše prometala i u stanu i u dvorištu (vrtu), samo mi još hodalica fali i tri neodgovorna vozača po stanuuser posted image . No, tnx! Pa da mi se zalijeću U tom slučaju meni bi trebali hokejaški štitnici - dakle, po meni su hodalice štetne i za roditelje! No zbilja, ja nisam za njih, ja sam za "stavljanje na pod (prostirku, dekicu, podne puzzle) pa nek ide sve prirodnim putem, od prvog dizanja glavice, do puzanja, sjedanja, hvatanja i dizanja uz namještaj i hodanja. Mojih 2/5 su isprobali te napravice, ali stvarno racionalno i ne vjerujem da su naštetile, ali duboko sam uvjerena da djeca koja uče hodati bez tih "pomagala" uče bolje držati svoje tijelo (bez potpore) pa su sigurnija i stabilnija, pri padu koriste više svoje ruke i sl. No, ko voli - ok. Moj NO5 je u kutiću (ogradici) zbog zaštite od dva st. brata turbotwinsa, a i zbog radova u kući no jedva čekam da ga pustim iz kaveza.

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Hodalica- da lili ne?
8.9.2009 23:08:38   
mrkvač
Evo jedne pametne bebice. Naime moja dora uopče ne želi stati u hodalicu. Ona hoda super kad ju držiš za rukice i mislim da će vrlo brzo samostalno prohodati jer je jaaaako živahna i borbena. I kad god ju ja želim malo staviti u hodalicu, ona ukruti noge i nema šanse. Ako bude u njoj izdrži svega par minutica. Kao da zna to nije dobro....

_____________________________

sara, 20.04.2004
dora, 18.11.2008

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!