|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hiperaktivnost djeteta i prehrana
8.4.2009 21:20:15   
anne
Pogotovo kod hiperaktivne djece, ali i kod sve, trebalo bi u prehrani izbjegavati aditive, umjetne boje, hranu viskokog glikemijskog indeksa, puno slatkiša i gaziranih pića.
Djeca s ADHD sindromom i njihovi roditelji obično zahtijevaju dodatne nutrijente (kalcij, magnezij, kalij, cink, selen, beta-karoten, vitamin B, E i C i esencijalne masne kiseline kao što su omega-6 i omega-3) kako bi se mogli nositi s dodatnim stresom, kojem su njihova tijela i živčani sustav svakodnevno izloženi.

http://www.vijestizanju.com/index.php?option=com_content&task=view&id=5261&Itemid=45

Znala sam vidjeti dijete kako luduje, a roditelj mu daje slatkiše i gazirano piće. user posted image  Dijete postaje još aktivnije. Bolje mu dati neku aktivnost da ispuce energiju ili voće ili vodu.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hiperaktivnost djeteta i prehrana
8.4.2009 21:25:24   
novamama
neki jednostavno ne znaju koliko ne znaju...i to mi baš smeta jer bar danas se možeš educirati o svemu...ali što se možeuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hiperaktivnost djeteta i prehrana
8.4.2009 23:19:39   
tikica_69
Neki citati iz istog clanka......

Djeca sa ADHD Sindromom često razvijaju averziju prema i žudnju za određenom hranom. Također imaju i povećanu potrebu za pijenjem tekućine.

Ovo je recimo izrazeno kod mog starijeg klinca (jednu vrstu hrane jede u velikim kolicinama, a drugu sasvim odbija), a on definitivno pobija teoriju da djetetu sa ADHD ne treba davati slatko jer njega to smiri i lakse uci i lakse se koncentrira kad uzme secera.

Prihvatite činjenicu da vaše dijete ne želi jesti određene namirnice
.

Djeca s ADHD sindromom i njihovi roditelji obično zahtijevaju dodatne nutrijente (kalcij, magnezij, kalij, cink, selen, beta-karoten, vitamin B, E i C i esencijalne masne kiseline kao što su omega-6 i omega-3) kako bi se mogli nositi s dodatnim stresom, kojem su njihova tijela i živčani sustav svakodnevno izloženi.

Ove dvije zelene recenice su mi sasvim kontradiktorne (sto bi ga trebala kljukati sa hrpom tebleta koje sadrze sve navedeno jer on odbija jesti neke namirnice ako sam dobro shvatila???), a kako clanak nije ni potpisan, uzimam ga sa velikom rezervom , pogotovo jer sam majka djeteta kojem je dijagnosticiran poremecaj paznje i znam da nista od ovog ne pomaze niti odmaze.

Sa takvom djecom se treba puno raditi, imati za njih razumijevanja i to je sva mudrost da lakse prebrode svoje traume.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 3
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!