|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 14:36:02   
Florijan Jakov
Već 10 dana svako jutro slušam "Dobro, mama, ja sad idem na posao, a ti u vrtić. Vidimo se kasnije."

Ne znam kaj se događa s djetetom, voli ići u vrtić i popodne mi lijepo ispriča što je radio, ali ujutro kad ga ostavljam je plač i deranje zadnjih dana. Onda kasnije nazovem tetu i ona kaže da se brzo smirio, da je sve u najboljem redu i da nema nikakvih problema. Ne znam što se događa - da se nečega prepao ili da mu se dogodila kakva "trauma" bilo bi problema kroz cijeli dan, a ne samo prilikom ostajanja. Jeste li vi možda imali takvu situaciju?!?!


_____________________________

FJ JE FRAJER
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 14:39:04   
ivanaa
ja sam patrika prestala vodit u vrtic radi takvih faza nevoli ni sad u skolu ici.probaj izvuci iz njega sto se dogada.ja tetama nisam puno vjerovala dok mi djete to nije samo potvrdilo.

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 14:39:51   
tikica_69
E s time nisam imala probleme.....moji su trcali ujutro u vrtic i nisu se dali doma user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 15:28:00   
Florijan Jakov
ja sam patrika prestala vodit u vrtic radi takvih faza


ne mogu ga prestati voditi u vrtić user posted image user posted image user posted image - jedino ak buš ga ti čuvala
a vidjet ćemo, valjda će vrijeme pokazati što se događa


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 15:36:56   
dikac
taj problem ima moja šogorica sa maleckim, on ima 5 i pol godina

krenuo je u vrtić sa 3 godine i izvrsno ga prihvatio. voli djecu, vrtić, tete ga hvale da je probitačan, ali negdje se nešto dogodilo i već pola godine tuli da neće. plaće kad ga brat ostavlja, u nedjelju navečer kuka zašto mama mora ići raditi, jedva čeka vikend... šogorici je teško jer ne zna što će s njim. tete kažu da je sve u redu, kao i kod tebe, a on ima stalan otpor. prije 2 mjeseca je bilo za poludit a sada se malo smirilo. stalno je pričala s njim i objašnjavala mu je da tata i mama moraju raditi i sve je ok dok ga ne puste. zašto se to događa kod neke djece? ne znam. puno smo nas dvije razmišljale o tome ali odgovora nema.
znam kako ti je, za poludit. pitat ću je danas kako nećak po tom pitanju, da li je faza prošla ili još traje i kojeg je inteziteta.



(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 19:37:24   
MILLA
ja sam obožavala iči u vrtič,dok je moj brat imao traumu na sam spomen. bio je jako nesiguran,povučen,nije volio nove sredine. mala od moje prijateljice ne voli jer mala voli šefovat pa joj ne odgovara što joj tamo ne daju da bude glavnauser posted image ...nešto mu očito ne paše.njih sitnice obeshrabre. teta možda bude malo "grubija" ili se netko ne želi igrati...a ko zna. najbolje ga pitati,najbolje poznaš svoje djete i znaš kako ga ohrabriti.sretno!user posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 19:55:22   
Florijan Jakov
danas sam došla po njega, veli teta sve 5, a mali frajer ide meni objašnjavati "znaš, mama, ti radiš na poslu za velike, a ja sam ovdje u vrtići sa djecom!", kao da on mene umiri i da ja ne brinem user posted image

zanima me kako bi reagirao da ga mm vodi i ostavlja u vrtiću user posted image


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 20:02:16   
Viky
IZVORNA PORUKA: Florijan Jakov


zanima me kako bi reagirao da ga mm vodi i ostavlja u vrtiću user posted image


baš sam ti to željela predložiti,probajte da ga tm vodi u vrtić,možda će drugačije reagirati.Neka djeca jednostavno koriste situaciju u odvajanju.Moja mala uživa u vrtićuuser posted image ,neda se doma...ali kad ujutro dolazi i ako nema njene prijateljice,zeza i plače.user posted image


_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 20:02:49   
curice
IZVORNA PORUKA: Florijan Jakov

zanima me kako bi reagirao da ga mm vodi i ostavlja u vrtiću user posted image



Probaj i tu opciju,moja najstarija je meni često plakala, a mm nikaduser posted image

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 20:03:48   
Ruža
Ma možda je samo faza. Probaj da ga mm koji puta odvede. Ako je on tebi vesel nakon vrtića, smiri se kad ti odeš, nikakvih problema nema u vrtiću možda mu je došlo da bi neku promjenu. A možda nam se FJ i nesretno zaljubio.user posted image  Ili posvađao s nekim. Dok ne pravi veće probleme ja nebi ništa poduzimala. Mora malo sam svoje bitke izboriti. Šta ti kaže zašto nebi više u vrtić? Ima neki razlog?

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 20:12:36   
Florijan Jakov
ne, nije baš za neka objašnjavanja.... on kad kaže ne/neću ne zna objasniti user posted image

mm inače radi od 7, pa ne znam hoćemo li se ikako iskombinirati da on ode s njim ujutro. danas sam baš s njim razgovarala i veli da nema posebne reakcije kad on dolazi po njega u vrtić, a kadja dođem onda se uhvati za mene i brzo kaže idemo.... ma dijete.. imam osjećaj da ispituje granice..vidjet ćemo.


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 21:21:34   
dominik
mislim da nije problem u vrticu tj da mu se desila trauma...vise je to osjecaj koji ne zna iskazati pa to ide kroz suze...a i njima je vec dosadilo isto ko i posao sto dosadi i jedva cekamo godisnji...ja domiu objasnim kad ga tako nesto primi da je vrtic mjesto di su samo djeca i di je sve samo za djecu i di je cijeli dan igranje...on se jedino buni kada se treba ujutro probuditi ponekad inace trci tetama u krilo na kavu (7:15 ujutro)

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 22:22:22   
dikac
pitala sam šogicu, kaže da se je prestao buniti kako ne bi u vrtić ali da sada zeza sa jelom, ne želi jesti u vrtiću i tete se žale na to. postoji opcija da roditelji kažu kako dijete ne mora doručkovati (nisam za to znala) i on je htio da mu tata jednom to dopusti ali sada je počeo zezati i sa ručkom.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Faza "neću u vrtić"
2.6.2009 22:28:03   
mrkvač
E i mi smo ti imalu tu fazu. Trajalo je kratko i prestalo samo od sebe. To ti oni ispituju tvoje granice.


_____________________________

sara, 20.04.2004
dora, 18.11.2008

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Faza "neću u vrtić"
3.6.2009 14:25:19   
cokolada
mi smo imali tu fazu konstantno do prije nekih mjesec dana onda je preko noci zavolio ici i vise nema problema.
vjerojatno je to faza, mozda mu se nesto zamjerilo pa mu treba vremena da prode.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Faza "neću u vrtić"
3.6.2009 14:30:42   
zaba
Lucija ide u vrtić već 3 god i obožava klince,tete i vrtić.Zadnje vrijeme je ujutro cendrava,pogotovo ako radim popodne-onda tuli da joj se spava i da bi ostala sa mnom i da neće u vrtić.Jućer sam razgovarala sa tetama-faza.Još jedna u nizu i predstava samo za mame i tate.Sve bu to prošlo.

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Faza "neću u vrtić"
3.6.2009 18:45:53   
Lady3
Laura isto voli vrtić ali mi ujutro zna katkad plakati i vikati da ne želi u vrtić,kad dođe iz vrtića uvijek mi kaže da joj je bilo super.Kad sam je pitala zašto ujutro plače,kaže da joj se spava..Zna mi plakati kad je duže doma (nakon bolesti)pa joj treba malo vremena da se opet uklopi..To će proći,kao što kaže Žaba,to je takva faza...user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Faza "neću u vrtić"
4.6.2009 10:07:13   
Zvonki
To je samo faza. Proći će, ne brini. Većina djece prolazi kroz nju i to je normalno. A tebi tikice treba pozvati socijalnu službu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Faza "neću u vrtić"
9.9.2009 13:22:01   
cokolada
Svako jutro plac s krokodilskim suzama kada ga ostavljam u vrticu, ne znam kaj se dogada. Prije godisnjeg je konacno zavolio ici u vrtic a sada vec drugi tjedan plac. Ujutro se vec u 5 h probudi i cendra da ne zeli u vrtic, vec sam ocajna. Cijeli vikend je pricao da on nece vise ici u vrtic.
Krenuo je u vrticku grupu, djeca su ostala ista samo je doslo 10 nove djece i jedna nova teta, a druga je od prosle godine.
Mislim da je razlog sto su im nova djeca poremetila igru jer su oni iz jaslica taman postali ekipa i super su se naucili igrati zajedno, mislim da je to razlog, ne znam jer vidla sam da se jos dvoje djece (njegovih iz jaslica) isto place ujutro.
Kako da mu pomognem, kako da zavoli ponovno ici?

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Faza "neću u vrtić"
9.9.2009 13:31:11   
ZVRK
moj zvrkić obožava ići u vrtić od početka.
sada mu je započela 3 vrtićka godina.

probaj mu nešto uzeti sa njim u vrtić od omiljene igračkeuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Faza "neću u vrtić"
9.9.2009 19:25:36   
mirna
Kod nas je prva dva dana isto smisljao izgovore da je bolestan itd.. prvi dan sam ga cak morala nositi jer su ga kao noge boljele...user posted image

a popodne kada dodjem po njega ne zeli ici doma...user posted image

djeca vole rutinu i sada im je rutina bila da ne idu u vrtic, treba im vremena da se opet priviknu na svakodnevicu u vrticu, nekima vise, drugima manje.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Faza "neću u vrtić"
9.9.2009 23:37:00   
dominik
IZVORNA PORUKA: Florijan Jakov

danas sam došla po njega, veli teta sve 5, a mali frajer ide meni objašnjavati "znaš, mama, ti radiš na poslu za velike, a ja sam ovdje u vrtići sa djecom!", kao da on mene umiri i da ja ne brinem user posted image

zanima me kako bi reagirao da ga mm vodi i ostavlja u vrtiću user posted image



mislim da je to faza , posljedica gidisnjeg...imao ju je i domi...ali akon toga opet sve ok, danas zakurio ujutro i povracao ali plakao da oce ici u vrticuser posted image

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Faza "neću u vrtić"
9.9.2009 23:39:30   
dominik
IZVORNA PORUKA: cokolada

Svako jutro plac s krokodilskim suzama kada ga ostavljam u vrticu, ne znam kaj se dogada. Prije godisnjeg je konacno zavolio ici u vrtic a sada vec drugi tjedan plac. Ujutro se vec u 5 h probudi i cendra da ne zeli u vrtic, vec sam ocajna. Cijeli vikend je pricao da on nece vise ici u vrtic.
Krenuo je u vrticku grupu, djeca su ostala ista samo je doslo 10 nove djece i jedna nova teta, a druga je od prosle godine.
Mislim da je razlog sto su im nova djeca poremetila igru jer su oni iz jaslica taman postali ekipa i super su se naucili igrati zajedno, mislim da je to razlog, ne znam jer vidla sam da se jos dvoje djece (njegovih iz jaslica) isto place ujutro.
Kako da mu pomognem, kako da zavoli ponovno ici?



ja sam domiu znala objasnit kao vrtic je za djecu...pa kaj ti nije super tamo sve puno djece i samo jedna teta da vas cuva...kao ono to je njihov kutak za igranje, rekla sam mu ema tamo mame da vice na tebeuser posted image ...a mozda je od te nove djece neki mali agresivac pa im poremetio hijerarhiju od prije...naviknut ce se...samo treba malo vremena jos

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!