|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Diplomci ne znaju riješiti zadatke iz petog r...
5.10.2009 13:31:07   
tikica_69
Previse gradiva, neobrazovani diplomici, losi nastavnici ili nesto trece? Koje je vase misljenje? http://www.jutarnji.hr/vijesti/kako_dalje/clanak/art-2009,10,1,,178134.jl  Ja definitivno mislim da malo pretjeruju sa gradivom i preuvelicavaju mentalne sposobnosti nase djece u odnosu na dob.   

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Diplomci ne znaju riješiti zadatke iz pet...
5.10.2009 13:44:30   
Zvonki
Ne znam user posted image  Nekada su postojali učenici koji su bili u nečemu dobri. Njih se forsiralo da postanu još bolji. Zvali smo ih "nadareni za..."
Danas mi se čini da svu našu djecu ipak previše opterećuju i od njih očekuju da su "daroviti" iz svakog predmeta. Matematika je po meni ipak znanost. Ne leži svakome. 
Također, veliki problem je, konkretno u matematici, kao što je rekao gosp. Vinko Bajrović, što vrlo malo učitelja i profesora zna dobro prenijeti znanje. Ona nije nešto što se može naštrebati.
I slažem se s ovom rečenicom da su udžbenici pisani kao da u školu idu samo najpametniji. Ja se kod nekih zadataka od svoje kćerke koja ide u treći razred moram duboko zamisliti. user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Diplomci ne znaju riješiti zadatke iz pet...
5.10.2009 13:57:49   
tikica_69
Kad sam lani vidjela matematiku za 7. razred, pozlilo mi je. Stvarno je teska, sto jest, jest user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Diplomci ne znaju riješiti zadatke iz pet...
5.10.2009 14:31:29   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Kad sam lani vidjela matematiku za 7. razred, pozlilo mi je. Stvarno je teska, sto jest, jest user posted image


Ajd dobro, sad me sram...user posted image Za ono o trećem razredu. Moderator, cenzuriraj user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Diplomci ne znaju riješiti zadatke iz pet...
5.10.2009 14:34:37   
tikica_69
U trecem ima hrpa onih logickih....stvarno se trebas zamisliti nad njima. Pa gdje ce devetogodisnjak imati toliko koncentracije da sve to poveze....A ovu za 8. sam samo predala MM u ruke i uopce se ne zamaram, bas iz tog razloga da me ne bude sram pred djetetom user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Diplomci ne znaju riješiti zadatke iz pet...
5.10.2009 14:40:58   
Thea
Joj ja sam odustala od rješavanja matematike kad je Klaudia prošle godine rješavala zadaću pa me zamolila da joj nešto pokažem.Stala sam i gledala i ništa mi nije bilo jasno.user posted image To je bio 6.razred i razlomci koje sam ja obožavala,ali oni sad sve rješavaju na sasvim drugčiji način nego mi..Nakraju je ona meni objašnjavala kako se to rješava...user posted image user posted image
Ove godine niti ne pitam za matematiku,a i ne trebam jer  ima sve 5 iz matike i ide još na dodatnu pa bi se ja samo osramotila pred njom....


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Diplomci ne znaju riješiti zadatke iz pet...
5.10.2009 16:09:04   
Nika 24052006
Ja sam totalni antitalent za matematiku,i strah me kad mi jednog dana dijete krene u školu,a jajoj u većini neću moći pomoći.Uvijek sam u srednjoj školi imala neku jadnu dvojkicu iz matematike.Dok mi,npr.,strani jezici jako leže,mislim da sam ih u stanju naučiti stotinu. Mm je taleniran nekako za sva područija,sve mu ide od ruke,što god krene.Nadam se da će Niksa biti na njega po tom pitanju.Nismo svi za sve.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Diplomci ne znaju riješiti zadatke iz pet...
5.10.2009 16:22:52   
Ruža
Slažem se u većini sa vama. Obožavam matematiku i nikada ni mije bila problem. Kako imam nećake od osnovne do srednje škole stalno je netko na instrukcijama iz nečega pa mi je gradivo dobro poznato.
1. Gradivo je zaista preopširno
2. Premalo je primjenjivo u praksi
3. Previše se ide u širinu pa djeca zaborave osnovu od koje su krenuli
4. Sigurno od 30 do 80% naših maturanata ( ovisi od škole do škole ) ne zna osnove kao što su zbrajanje, oduzimanje, tablicu množenja, mjerne jedinice ( litre, decilitre, metre, kilometre )
Baš pitajte svoju djecu koliko litra mlijeka ima decilitara ili 7 x 8? Ja sam ostala ušokirana.user posted image
5. Danas se objašnjava većinom na principu učitelj piše, djeca prepisuju, premalo su djeca na ploči.
6. Prevelika dostupnost kalkulatora ( na mobu, kompu...)

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Diplomci ne znaju riješiti zadatke iz pet...
5.10.2009 21:55:02   
Ninaa
prije dvije godine nisam znala riješiti zadatke iz prirode od mog bratića iz 3 razreda. osjećala sam se ko zadnji idiot dijete me gledalo s svojim krupnim okama i očekuje da mu pomogneš jel si veliki i ideš na faks a neznaš. Koma rješavalo je tu zadaću 5 ljudi i nismo znali. Mislim da oni malo pretjeruju s tim gradivom. sVe se bojim dok mi klinceza dođe do škole kaj bu.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!