|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li mu je dosadno u jaslicama?
10.9.2010 7:57:40   
danchy
Bok cure!

Evo što mene kopka... Moj Roko Ide sada u jaslice po drugi put... Prvi put smo pokušali u veljači, al nikako nije išlo, pa smo štartali sada ponovno- i naravno opet problemi.... S tim da je on sada u starijoj jasličkoj grupi... Al ja mislim da je nemu tamo dosadno... Problem je taj, što imaju tu jedan čudni sistem, jedna teta je sa njima od 8-11, pa se jim za vrijeme ručka pridruži druga teta i onda je zamijena, od 12-15 druga teta... Pa mene zanima kako mogu oni išta raditi sa djecom (sastavljati puzle, crtati,...)ako je u periodu od 8-11 sati samo jedna teta na njih 15-20 djece? I zato meni samo skače po glavi da je njemu jednostavno dosadno... Neka napomenem, da je Roku sada uskoro pa 27 mjeseci... Ja sam čak imala dilemu da ga prebacim u neku stariju skupinu... Pošto mi imamo frendove čija djeca su 2-6 mjeseca starija od Roka i on sa njima sve može raditi... A znam da te sarije grupe več imaju neke konkretne programe...

Evo, nadam se da čete mi moči malo prediskutirati tu stvar, jel zbilja ne znam kako dalje... Da, treba je nadodati da se Roko i u snu zna probuditi i početi plakati te govoriti ne u vrtić...



< Poruku je uredio cvrčak -- 10.9.2010 8:14:33 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
10.9.2010 9:14:23   
njanja
tvoj Roko je star kao jan...i jan je u starijoj jasličkoj...isti princip kao kod vas i svuda...1 teta ujutro, za vrijeme ručka su skupa i onda ostaje popodnevnu smjenu druga teta.... e sad kod nas imaju program:8.30 doručak, to ti traje do 9-9/15 i onda se do 11 igraju, onda ide presvlačenje pa u 11.30 ručak, onda u 12 ide opet presvlačenje u piđame i idu spavati i onda spavaju do cca 2-3 h...nakon toga marenda, malo igre i mama i tata dolaze po dječicu.... Ne znam zašto misliš da mu je dosadno i ne znam zašto očekuješ da nakon 7 dana bude sve ok...Ako u veljači niste uspijeli, sada mu treba faza prilagodbe da shvati gdje ide, kako sistem funkcionira.... Ono što znam je da jan vrlo često kada dolazimo ujutro njurga...onako zapravo testira mene, ja mrtva hladna ne obazirem se i ostavim ga....Kada tata dođe po njega, Jan jer uvijek na nekom autiću ili se igra i sav je sretan...Kada dođe kući, često kažem da je 5 cm viši od ponosa i zadovoljstva, što znači da mu je u jaslicama lijepo.... A što rade tete s njima...???To ćeš vidjeti kada ti Roko jedan dan dođe i otpleše cijelu jednu koreografiju, kada počne tebi pokazivati slatke stvari koje mu ti nikada nisi pokazala, kada pokaže i manje slatke stvari koje mu ti nisi pokazala (npr jan je sada naučio plakati na silu, to nema šanse da je igdje vidio nego u vrtiću u zamisli zadnjih 7 dana user posted image ) p.s. normalno je da plače da ne ide u vrtić...Jan je išao od kada je imao nepunih 15 mj, znači punu godinu dana i onda je imao samo 1 mjesec pauzu i eto ga sada zadnjih 7 dana njurga kada ga ostavljam....To je normalno, budi strpljiva, sve će doći na svoje, a ako tvoj Roko nije Albert Einstein, nema šanse da će mu biti dosadno u jaslicama user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu danchy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
10.9.2010 9:19:17   
Gogule
stavrno nemam šta dodati, njanja je sve napisalauser posted image

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
10.9.2010 9:30:15   
Zvonki
Potpisujem njanju!

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
10.9.2010 10:13:47   
danchy
To ja kužim... I vjerojatno sam prebrzo postavila pitanja, trbala bi počekati barem mjesec dana... Al problem je taj, što je muž francuz a ja slovenka, pa možda previše očekujemo od vrtića... Kod nas je sistem vrtiča dosta drukčiji... Tamo su tete po dvije non stop, možda u vrijeme spavanja da jedna ode doma... Kad djeca moraju biti najaktivnija, tada je tu, u Rokovom vrtiću sa njima samo jedna teta... I  šta može jedna teta sama sa toliko djece, pogotovo kad u skupini ima 4 nove djece... O tome ja pričam... I zato mislim da su djeca, ne samo moj mali Einstein (koji već sada pa zna tri jezika), malo ukinuta... Gle, i moj Roko se dere pa moraju oko njega skakati... al dok tete skaču oko te djece koja plaču, druga djeca...

Dobro, nadam se da ste me skužile što želim reći...

(Odgovor članu danchy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
10.9.2010 10:17:34   
Gogule
lijepo je danchy što si zabrinuta, no ništa se ti ne briniuser posted image . Vidjet ćeš kako će se on lijepo uklopiti i još će on njih učiti jezikeuser posted image . Kod moje K su svi novi, da vidiš tek to...

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu danchy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
10.9.2010 10:29:45   
danchy
Znam da smo svi roditelji u tome, jednostavno treba proči neko vrijeme... A nekad očekujemo rezultate prebrzo... Samo sam malo ljuta na taj obrazovni sustav, koji ne nudi baš kolko bi mogao... Al to je opet druga debata...

Ajde, hvala vam cure...



(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
10.9.2010 10:35:00   
njanja
definitivno mjesec dana ili možda i više da se sva djeca opuste i da se onda tete mogu raditi s nijima...Mislim da je u starijoj jasličkoj napredak manje vidljiv jer su i djeca starija i više mogu i znaju, ali npr mi smo ove godine kod jana viđali svakakve novosti....nakon cca 1 mj vrtića, naučio je pucketati prsitićima na "kad si sretan", nakon 3-4 mjeseca jeznao sam obrisat ruke u rucnik nakon pranja, sam si je sa 16 mj skidao papuče s nogu i pokušao ih navući sa cca 18 mj, sa 18 mj je znao sam skinuti jaknu sa sebe....to je nešto što sam mu ja doma uvijek radila "po difoltu", a onda mi je on najednom pokazao kako to zna i sam.... Ako Roko nema nekih problema sa prilagodbom, budi sretna i čekaj malo da prođe vrijeme.Sjeti se kako je nama bilo u 1. razredu srednje škole, pa na 1. godini faxa, pa kad smo počeli raditi...za sve nam je trebalo sigirno mjesec-dva prilagodbe, a kako li je tek tim pačićima koji samo 2 godine poznaju svijet, a svi oko njih tako puno traže od njih...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu danchy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
10.9.2010 12:13:15   
lilia
Draga moja Danchy, znam točno o čemu govoriš ali daleko smo mi od EU.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
12.9.2010 11:41:41   
inna
ma nije im dosadno, imaju hrpu igračaka i cijelu ekipu s kojom se mogu igrati. Meni je čak super da se nauči sam zabavljati i igrati samostalno s vršnjacima nego da im se sve mora pokazivati. Ako im sve objasnimo i stalno pokazujemo kako se što radi i visimo nad njima 24h ubiti ćemo im i maštu i priliku da se osamostaljuju. Je, malo je koma sistem da je samo jedna teta na toliko djece, ali mislim da su one super organizirane i stvarno rade najbolje što mogu. Moj Domi ide tek 2 tjedna u 2 jaslice, a naučio je sjediti dok jede. Meni je to do sada bila nemoguća misija.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
12.9.2010 12:01:41   
tina0310
sorry šta vako upadam u tvoju temu ali me zanima:od koliko mj ste ih upisali u vrtić?
mi imamo tek(ubrzo ćemo)4mj,ali iza 1god porodiljnog,ja bi tila radit....ijako su didovi u penziji nekako bi više volila vrtić(opet su oni nekako izašli iz štosa,tek su se nekidan oba usudila uzet ga u ruke,jer su se bojali...)
šta vi mislite o tomuser posted image


_____________________________

-mamin miš-
Alen 19.05.2010.

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
12.9.2010 19:35:45   
niina
Potpisujem njanju,nije njima nikako dosadno uvijek je to neka zanimacija i tete su toliko spretne da im svima nađu neku zanimaciju.A moji su krenuli s god.dana i potpisujem za jaslice......user posted image user posted image

_____________________________

Moji anđeli;

M 13.03.2000.
J 28.11.2007.

(Odgovor članu tina0310)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
12.9.2010 20:16:37   
inna
mi smo krenuli sad sa 18 mjeseci. Ja radim otkad je napunio godinu dana, ali tada nije primljen u jaslice jer je rođen u veljači pa smo plaćali tetu čuvalicu

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu niina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
12.9.2010 21:10:53   
dominik
ne kuzim sta ocekujes od djeteta od godine i pol i od tete da radi sa njima. ionak im je koncentracija navinuta na 5 minuta max, imaju dovoljno igracaka da se djetet samo zaigra i to je po meni najvaznije djete nauciti - samostalnosti... a dobiju i pastele za povuc dve crte na papiru, dobiju slikovnice za listati, pustaju im pjesmice za plesanje, ma imaju vise ideja neg si mi mozemo zamisliti, ali dok ne narastu malo nama to ne izgleda zanimljivo ali njima je...

(Odgovor članu danchy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
16.9.2010 10:34:12   
danchy
Znala sam da če ispasti kako sam neka preambiciozna mama koja očekuje uf... Ali nije to... Pa sad moram zbilja objasniti stvari... Ja ne očekujem da če mi mali doktorat pisati u vrtiču... user posted image Samo sam zabrinuta što je puno djece i jedna teta koja bože moj, ne može baš toliko toga... I zbog toga sam se pitala, jel mu dosadno... Jer kad su dvije tete, tad djeca mogu biti više "animirana"... A da ne govorim o nekom programu, koji se sa njima itekako može provoditi, naravno max 5-15 minuta... Naravno, djeca se moraju znati i sama zaigrati, posebno u dobi do 3 godine života... I itekako znam kolika je koncentracija u te dijece i slično, jer sam i sama završila pedagoški smjer te poznajem psihologiju u djece dosta dobro... Da ne govorim o tome, da imam iskustva u radu sa djecom već 10 godina, također i u vrtičima (ali u SLO)...
Nadam se da sam vam uspjela razjasniti... user posted image A ak ima koja mama koja radi u jasličkoj grupi i da malo opiše kako se radi kod njih, dobro došla... user posted image

Papa

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
16.9.2010 12:50:13   
inna
teta u Domijevoj grupi svira gitaru i onda ih tako animira. Vjreojatno je tako u svim grupama, animiraju ih na način da igraju drušvene igre i rade stvari u kojima svi zajedno sudjeluju. Nadam se da će se javiti koja teta i sve detaljnije opisati. Meni je zbog toga i drago da ide u jsalice. Individualne igre (crtanje, slaganje puzzli, kockica, čitanje...) radim ja s njim doma i tada ima svu moju pažnju, a u jaslicama uči igre koje može raditi s društvom tako da mislim da time dobija super ravnotežu.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu danchy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
29.9.2010 14:24:26   
sanlu
kao da sam i sama pisala pitanje od danchy.točno i mene zanima, jel mom djetetu dosadno u vrtiću.ima skoro 3 god.ove godine je krenuo u vrtić i nakon 3 tjedna ja ne mogu reći da je naučio neku novu pjesmicu,igru ili bilo što drugo,s tim da jako brzo usvaja nove stvari.mislim da, barem u ovom našem vrtiću, si tete ne daju baš puno truda da ih zabave. nadam se da sam u krivu i da ću za 2 mj. biti oduševljena,al sumnjam.pozdrav

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
1.10.2010 8:52:03   
inna
hej, sanlu..čekaj da se prvo adaptira. Njemu je sad najveći problem što nije mama uz njega i sumnjam da mu je do učenja pjesmica. Kad se adaptira i opusti vidjet ćeš što će sve naučiti

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu sanlu)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
15.2.2011 16:24:05   
oči djeteta
danchy
da ne govorim o tome kako nemaš pojma što se proteklih 10-tak godina promijenilo u vrtićima, da ne govorim o tome da nisi pročitala niti jednu stručnu knjigu izdanu u posljednjih 10-tak godina, da ne govorim o tome kolika si samouvjerena konzerva koja misli da sve zna, a zapravo nema blagog pojma o radu s djecom.

može te biti sram kao majku koja ne zna što joj se dešava s vlastitim djetetom u vrtiću, ali kao i "odgojitelja" koji ne zna zadaće i ulogu svoga posla!

da ne govorim o tome da se piše vrtiĆima, a ne vrtičima....


(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
15.2.2011 17:03:35   
danery
sve ti je njanja dobro rekla...
ja sam teta....mislim da djetetu njegovog uzrasta ne može biti tooooliko dosadno,ipak je on još relativno mali za neke ekstra izvedbe....
tu su i novi ljudi i djeca oko njega,teta koja je sama s njima dok ne dođe druga....to ti je kod nas normalno...
ja radim dvojezični program,pa je djeci zanimljivo samo čuti strani jezik...nastojim iskoristiti svaku priliku za učenje ili isprobavanje nečega novoga,naravno,sve u skladu sa dječjom dobi i mogućnostima....
pomalo će to sve nadoći...

a oči djeteta,wtf?? mislim,daj,žena samo pita...a ak misliš cjepidlačit-rečenica se počinje VELIKIM SLOVOM...džijzs...user posted image

< Poruku je uredio danery -- 15.2.2011 17:04:17 >


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu oči djeteta)
Neposredna veza do poruke: 20
   [Brisano sporočilo]
15.2.2011 17:04:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu oči djeteta)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
15.2.2011 17:10:54   
patka
a ako tvoj Roko nije Albert Einstein, nema šanse da će mu biti dosadno u jaslicama user posted image


he he he ova je dobra, al ni AE nije bio tako pametan u vrtickoj dobi hi hi hi


_____________________________

u Krasu vise ne proizvode slatkise.....sav secer otisao za nasu Tanju (07.11.2010.)

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
15.2.2011 17:31:48   
oči djeteta
danery bolje ti nemoj misliti :P jer će uz tebe i slovenku sve otić vrit









(Odgovor članu patka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
15.2.2011 17:33:58   
Zlato mamino
user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu oči djeteta)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Da li mu je dosadno u jaslicama?
15.2.2011 17:45:21   
osobno
IZVORNA PORUKA: oči djeteta

danery bolje ti nemoj misliti :P jer će uz tebe i slovenku sve otić vrit





Ohoho...sva sreća pa ti misliš dovoljno za sve nas. Hvala ti od user posted image . Ne znam kako preživjesmo bez tebe dosad.


< Poruku je uredio osobno -- 15.2.2011 17:46:10 >


_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu oči djeteta)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!