|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 10:26:48   
Njofra
Prvo, vjerujete li svom djetetu? Da li se može/mora vjerovati četverogodišnjacima?
Da li je u redu reči teti za neki problem ako vam se djete požali a da vas pritom teta sasluša i ne uvrijedi se već uvaži vašu brigu?


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.
Neposredna veza do poruke: 1
   [Obrisani korisnik]
3.3.2011 10:31:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Njofra)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 10:33:10   
LUNA000
Ovisi o čemu je riječ...i o njegovom dosadašnjem ponašanju...tj..treba dobro poznavati svoje dijete...ja vjerujem svojima..ali i znam kad izmišljaju nešto ili sami zaključe nešto što nije..pa malo ispitam prvo sa njima..a onda ako je to neki zaista problem..bi porazgovarala sa tetama..imamo dobre tete pa sam sigurna da bi saslušale i ispravno reagirale po potrebi...

_____________________________

A:31.10.2005.
N:27.12.2006.
L A 30.05.2011.

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 10:38:36   
Njofra
I naše su tete u vrtiću dobre. Ne mogu se požalit zaista. Simpa su mi obadvije. Ali, evo ispalo je da sam uvrijedila jednu tetu jer sam joj otvoreno rekla da mi se malac požalio doma da su ga neki dečkići udarali. Dva puta u roku od 2 tjedna je ponovio istu priču. Teta se uvrijedila a cilj mi je bio otvorena komunikacija a ne vrijeđanje i omalovažavanje njezinog poslauser posted image
K jarcu znam da se potrgaju od posla oko njih 20.


< Poruku je uredio Njofra -- 3.3.2011 10:39:06 >


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu LUNA000)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 10:47:45   
LUNA000
Zašto se ona ima u tome što uvrijediti??? Moji meni isto dođu sa tom spikom nekad..kao udario me neki dečko...ja im vjerujem..ali ja njih učim da se oni u tom slučaju sami obrate tetama..ako ih netko tuče da sami kažu...ali da se to ponavlja..svakako bih ija otišla kod teta i lipo ih upitala jesu li primjetili i neka obrate malo pozornost na to...ne vjerujem ako su normalne da bi ih to moglo uvrijediti...

_____________________________

A:31.10.2005.
N:27.12.2006.
L A 30.05.2011.

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 10:49:58   
njanja
IZVORNA PORUKA: Njofra

Da li je u redu reči teti za neki problem ako vam se djete požali a da vas pritom teta sasluša i ne uvrijedi se već uvaži vašu brigu?


Ne da je u redu, nego je to ono što se TREBA napraviti...
Mi smo imali problema s jednom od teta i predugo vremena sam gutala i mislila da je ona po difoltu u pravu (jer naravno-ona je teta), ali kad sam pukla, sve se promijenilo...Sada nemamo ni muž ni ja, a najvažnije niti Jan nikakvih problema s njom, dapače, ful su se zbližili, tj ona se napokon trudi oko njega uvažavajući njegovu osobnost, a ne samo ukalupljenost kojoj je do tada težila..

Razgovaraj s tetom, najavi joj se na roditeljski, pitaj koje vrijeme njoj paše-reci da ćeš joj se prilagoditi i reci da biš voljela malo popričati o vrtiću (da se žena ne splaši :)

< Poruku je uredio njanja -- 3.3.2011 10:50:15 >


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 11:02:03   
Njofra
Hvala Luna i Njanja.
Njanja, sad si mislim, a k vrapcu možda sam ženu splašila, samo mi je žao da sam ju uvrijedila kaj sam rekla da vidi da li se to zaista događa.user posted image


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 11:02:31   
Krky
Ja se ne bih uvrijedila (u ulozi tete)...voljela bih da mi roditelj dođe s povjerenjem i pita, opet ne bih mi bilo drago da mi dođe s napadajućim i optužujućim stavom, a da ja nemam pojma o čemu se radi ili da nismo prije ni razgovarali. Kao mama...moje povjerenje je prema svakom djetetu drugačije. Npr. moji 5-ogodišnjaci pričaju jako realistične priče teti u Maloj školi. Jednom je netko od njih nacrtao podmorje i hobotnicu i ronioca i rekao joj kako je tako umro tata od dede ili deda od tate, kad je malo posumnjala BB (brat blizanac) je potvrdio i još se nadovezao na priču....žena mi je oprezno prišla i skoro mi izrazila saučešće, a kad sam doma s njima razgovarala rekli su kako ona nije niš skužila i da su joj pričali o filmu. Mojoj mami su ispričali kako je tata jednom izbacio kroz prozor, po njega je došla hitna, a po tatu policija i odvela ga u zatvor, mojoj sveki su rekli kako sam ja pričala da su ona i deda bili jako zločesti kad su bili mali. Takve priče su počele oko 4. godine i traju još uvijek...Moj teenak-sinak događaje iz škole ispriča istinito, ali kad dobije slabu ocijenu, tu već "klima", nije da laže, al "nije on kriv"...curi mogu vjerovat u potpunosti i bila je takva kao mala. Kad sve zbrojim i oduzmem i izvažem, prvo provjera pa onda reakcija.


_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu LUNA000)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 11:10:09   
keksić
tako mala djeca neznaju ni kaj je laž a kamoli da bi lagala. primi tetu na red, jer ona je tamo da ih pazi i da vidi sve kaj se događa, a ne da zjake prodaje!!!


_____________________________

03.11.1999. - prva srećkica moja iva (iva- šljiva)
15.02.2010. - druga srećkica moja vendy (vendica -švendica)

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 11:13:18   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: Njofra

Prvo, vjerujete li svom djetetu? Da li se može/mora vjerovati četverogodišnjacima?
Da li je u redu reči teti za neki problem ako vam se djete požali a da vas pritom teta sasluša i ne uvrijedi se već uvaži vašu brigu?





1. Da!
2.Da

To je tvoje djete...Imas pravo da ukazes na neke greske/probleme u vrticu....kao sto imas i pravo da predlozis teti kako da se ponasa sa tvojim djetetom uvezi problema...Ti svoje djete najbolje poznajes i mozes objasniti teti sta je najbolje za tvoje djete...


Ja sam prije par mjeseci imala problema sa jednom uciteljicom...
mala se non stop zalila na nju...nije htjela ici u skolu...kaze ona samo galami...
i ja kada je zelim nesto upitati ona samo nesto neprijazno izgovori...
tako je proslo jedno vrijeme dok je ja nisam srela i zaustavila i rekla joj da mala govori kako ona galami i da joj je zao...
objasnila sam joj da moje djete ne voli kada nego galami na nju..da je ona kao velika i da zeli respekt da se sa njom prica...
rekla sam joj da i moje djete nije perfekt i da znam da ni uciteljici nije lako i da ne ocekujem da je ona gladi po rukama...rekla sam joj da ocekujem da uciteljica postavlja granice i da ponekada bude stroga ali da prica sa njom...
Od tad se ta uciteljica smirila...


mislim da je bitno reci i problem,saslusati drugu stranu,razumiti drugu stranu i sam predloziti rjesenje jer ti poznajes najbolje svoje djete...


< Poruku je uredio jagodicabobica -- 3.3.2011 11:23:22 >

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 11:13:41   
Njofra
ne bih mi bilo drago da mi dođe s napadajućim i optužujućim stavom, a da ja nemam pojma o čemu se radi ili da nismo prije ni razgovarali

Mora da se i teta našla u ovakvoj situacija sa mnom, iako smo mi razgovarale normalno svaki puta  kad dolazim i odlazim. Šteta.

I nasmijala si me sad s ovom pričom o dječici. Istina da izmišljaju ko velki.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 11:15:49   
Njofra
tako mala djeca neznaju ni kaj je laž a kamoli da bi lagala

to sam i ja mislila no viš da mali morti lagi il ne zna meni objasnit situaciju kak je bila, sad si više ne znam ni sama. Nadam se da bu sve ok.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu keksić)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 12:24:36   
Ninaa
Pa ja bi joj rekla, bez obzira na to kaj se uvrijedila, mislim da nije trebala. Nije u redu da se tuku mada je to veliki problem nekada koji je teško riješiti ako ne surađuju i roditelji. Kaj tuče i drugu djecu ili?
Kod mog nećaka u grupi je bio jedan mali koji je tukao djecu i tete su bile skoro nemoćne ili je jedna morala voditi brigu samo kaj on radi da nekog ne udari.
A naše tete su super, evo već jučer mi je teta rekla da na jesen dolazi do rotacije teta i da one odlaze u srednju grupu,a da će Katarina najvjerojatnije ostati u jaslicama i da im je s jedne strane žao kaj će napustiti neku djecu ali da su prošle 3 godine bez rotacije a da su neka djeca uvijek nova i da ne mogu svi imati iste tete dok su u vrtiću. Bilo mi je baš drago kaj mi je već sad rekla tak da znam.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 14:31:35   
Ruža
Gle ja vjerujem u normalnu i zdravu komunikaciju i ako se na taj način obratiš tetama sigurno će te iskreno saslušati i pokušati pomoći. Problem je što većina ljudi danas odmah na prvu kreću s nekim napadačkim agresivnim stavom pa se druga strana postavi obrambeno.
Bezuvjetno vjerujem svojim tetama, naravno da ih gledam kao ljude i dižem im kapu za njihov itekako potplaćen posao s obzirom na plemenitost i važnost njihova posla, prezadovoljna sam i svaki puta kada imam neku nedoumicu vezanu uz odgoj ili situaciju u vrtiću pitam ih. 

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 14:44:18   
malizia
ne da mi se sve čitat, al moram kazat da nije istina da djeca ne lažu, o itekako znaju lagati, sjetite se sebe nije vrag da ste uvjek istinu i samo istinu govorile, ja sam znala lagati, moja kćer starija znala je lagati i tako uvjerljivo. djeca sigurno imaju veću maštu, mali su pa nakon nekog vremena i u to povjeruju, laž im nekada služi i kao najlakša samoobrana od autoriteta......
tog konflikta tvojeg djeteta s drugim djetetom ja bi naravno dala do znanja teti da baci oko na tu grupicu, a djeca ko djeca danas se mlate, a sutra najbolji prijatelji......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li bi vi rekle teti...
3.3.2011 14:52:08   
dalila
Naša majčinska dužnost je brinuti se za našu djecu. Dijete trebaš UVIJEK saslušati osobito ako ti se požali, nemoj ga iznevjeriti i ne učiniti ništa u svezi glede toga bez obzira o čemu se radi osobito u vrtiću. Teti obavezno reci neka ona provjeri o čemu je riječ i zahtjevaj i njezinu i djetetovu povratnu informaciju. Tete u vrtiću ne mogu sve vidjeti i čuti i svaka informacija im je dobro došla, a što se tiče djeteta njegov problem koji tebi izgleda mali njemu je itekako veliki čim ti se je požalio i trebaš reagirati.

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li bi vi rekle teti...
18.4.2011 8:24:34   
tuftačufta
imamo problem....

bebi (3god) vec neko vrijeme spominje da nece ici u vrtic da ce ostati doma i plac i deranje i pomalo vec i histerija na spomen vrtica.....
kad je 1.teta (koja njih sve grli i onako ponasa se kao teta) u vrticu onda je odlicno i ujutro rado ostaje i nema problema mase mi i salje puse i sve onako lijepo.... medutim kada je 2.teta (koja i inace izgleda cisto nervozna i bezobrazna) on vec na stepenicama pocinje plakati (jer ju vidi) pa nece da ga presvucem pa me vuce da ostanem pa da ide samnom na posao.... meni se srce kida kad ja moram pobjeci a on ostane sa tom 2.tetom i ona ga pritisne na klupicu i onda ga presvuce kad ja odem jer bi isao zamnom ako ona ne dovede reda.....MEDUTIM: meni smeta to njezino ponasanje koje vidim (a sigurno i ono koje ne vidim) jer vidim da i mom sinu smeta to i neznam koji su razlozi za toliku odbojnost s njegove strane... nikako da ulovim vremena pa da ostanem ujutro da ju pitam jer se uvijek zurim na posao a baka i deda ga kupe iz vrtica a oni nece da pitaju nego eto moram ja i naravno da hocu samo neznam kako i sta..... pitala sam ga da li teta vice na njega rekao je ne da li ga tuce (hahhahahah nadam se da to ne rade) rekao je ne kad sam pitala zasto se boji te tete rekao je da je tuzan zato jer mu govori da je on pasta junica (e sad on ne izgovara k a umjesto njega govori t pa mi uopce nije jasno o cemu se radi nakon vikenda razmisljanja nismo skuzili) e sada je li problem to sto je ostao jedini sa pelenom u grupi .....doma je bez pelene al odbija kakati na lonicu ili wc pa to obavi u pelenu i onda je opet u gacicama a u vrtic ni slucajno bez pelene pa ipak mislim da bi i one (tete) mogle nam malo pripomoci da bude i u vrticu bez pelene ili im je lakse da se popiski ovako i mirne su bar njega ne moraju ispitivati dal mora na wc jedna briga manje.... neznam je li to problem al cito cu morati pitati jer kako kazem neznam razlog al samo se moram smiriti jer sam jako eksplozivna pa da nebi stovrila jos gore okruzenje svome sinu nakon razgovora....

(Odgovor članu dalila)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Da li bi vi rekle teti...
18.4.2011 12:14:29   
TINAZG
Draga, nema ti druge nego porazgovarat sa tom tetom, ali ne s nogu u žurbi nego naći malo vremena za ozbiljan razgovor.

_____________________________

Paola 13.8.2008.

http://public.fotki.com/tinazg/

Ako se hoćete družiti ma FB, ja sam Dječja Robica

Ima me i na Njuškalu, ja san tinapv, na Kupi Prodaj tinapv1, uglavnom ne možete me fulat

(Odgovor članu tuftačufta)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Da li bi vi rekle teti...
18.4.2011 14:29:27   
mariola
IZVORNA PORUKA: tuftačufta

imamo problem....

bebi (3god) vec neko vrijeme spominje da nece ici u vrtic da ce ostati doma i plac i deranje i pomalo vec i histerija na spomen vrtica.....
kad je 1.teta (koja njih sve grli i onako ponasa se kao teta) u vrticu onda je odlicno i ujutro rado ostaje i nema problema mase mi i salje puse i sve onako lijepo.... medutim kada je 2.teta (koja i inace izgleda cisto nervozna i bezobrazna) on vec na stepenicama pocinje plakati (jer ju vidi) pa nece da ga presvucem pa me vuce da ostanem pa da ide samnom na posao.... meni se srce kida kad ja moram pobjeci a on ostane sa tom 2.tetom i ona ga pritisne na klupicu i onda ga presvuce kad ja odem jer bi isao zamnom ako ona ne dovede reda.....MEDUTIM: meni smeta to njezino ponasanje koje vidim (a sigurno i ono koje ne vidim) jer vidim da i mom sinu smeta to i neznam koji su razlozi za toliku odbojnost s njegove strane... nikako da ulovim vremena pa da ostanem ujutro da ju pitam jer se uvijek zurim na posao a baka i deda ga kupe iz vrtica a oni nece da pitaju nego eto moram ja i naravno da hocu samo neznam kako i sta..... pitala sam ga da li teta vice na njega rekao je ne da li ga tuce (hahhahahah nadam se da to ne rade) rekao je ne kad sam pitala zasto se boji te tete rekao je da je tuzan zato jer mu govori da je on pasta junica (e sad on ne izgovara k a umjesto njega govori t pa mi uopce nije jasno o cemu se radi nakon vikenda razmisljanja nismo skuzili) e sada je li problem to sto je ostao jedini sa pelenom u grupi .....doma je bez pelene al odbija kakati na lonicu ili wc pa to obavi u pelenu i onda je opet u gacicama a u vrtic ni slucajno bez pelene pa ipak mislim da bi i one (tete) mogle nam malo pripomoci da bude i u vrticu bez pelene ili im je lakse da se popiski ovako i mirne su bar njega ne moraju ispitivati dal mora na wc jedna briga manje.... neznam je li to problem al cito cu morati pitati jer kako kazem neznam razlog al samo se moram smiriti jer sam jako eksplozivna pa da nebi stovrila jos gore okruzenje svome sinu nakon razgovora....


Nemoj se ljutit na moj komentar ali jednostavno se spremit ujutro malo ranije pa ćeš imati vremena za razgovor s tetom ili zamoli tetu na jedan razgovor u popodnevnim satima kad objema paše.
 
Pitaj tete, možda one i pomažu a ti imaš negativan stav prema njima pa misliš da su nemarne. Ne vjerujem da ih nije briga i da ne poduzimaju ništa jer im je tako jedna briga manje.
 
Većina teta u našim vrtićima su dobre tete a neke mame misle da tete samo u vrtićima sjede i piju kavu a samim tim i da ništa ne rade s djecom a to nije istinauser posted image
 

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu tuftačufta)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Da li bi vi rekle teti...
18.4.2011 15:21:09   
Puli
tako mala djeca neznaju ni kaj je laž a kamoli da bi lagala.


keksić e tu se varaš
nedavno se malenome(3 godine) iz moje grupe zagnojio palac,a mami i tati je ispričao da su mu prijatelji iz grupe pričepili prst na vrata,a meni je rekao "ja sam doma na svoja vrata stisnuo prst"

mama i tata su naravno odmah optužili tete da nisu ništa primjetile i  prenijele ,ja i kolegica stajale smo iza toga da se u vrtiću prst nije pričepio
da bi se po odlasku doktoru ustanovilo da prst nije pričepljen već mu se špranja ili nešto sl.  zavuklo pa se zagnojilo

razgovarajte sa svojim tetama o problemima koji vas muče,i imajte povjerenja u njih i njihov rad ,
ali imajte na umu da one nisu svemoguće i da nažalost ne mogu uvijek sve vidjeti ili spriječiti neke stvari




< Poruku je uredio Puli -- 18.4.2011 15:23:09 >


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Da li bi vi rekle teti...
9.5.2011 23:53:26   
bubaMaja
mene kao majku, ali i kao tetu u vrtiću stvarno živciraju roditelji koji misle da tete samo piju kavu i ne misle na klince... što je najgore od svega to su najčešće babe koje ili sjede doma po cijele dane ili rade u nekim uredima/šalterima gdje same piju kavu po cijele dane i tračaju...
u vrtiću nema vremena za to!! jedva ujutro (i to se dođe ranije pa primimo i dijete koje dođe ranije, a ne bismo smjele) ili za vrijeme popodnevnog odmora i to dok sva djeca zaspu što nije svaki dan i ne traje satima nego max pol ure.. koliko vi pijete kavu na svom poslu????
tete daju sve od sebe kako bi vašoj djeci bilo lijepo u vrtiću, zato pokušajte im prići s povjerenjem, a ne moje dijete uje jedino na svijetu, zašto mu ne titrate jajca?? to mi stvarno ide na živce, a radila sam u puno vrtića i u najkraćem roku sam imala povjerenje djece (što je najvažnije) kao i mnogih roditelja (svih normalnih). ponekad se i dogodi da se dijete udari, da se potuku ili nešto već, ali dijete pada i roditelju koje ima samo njega a ne još njih 30!! potuče se i u parkiću, ali ondda nikom ništa...
dvolično zvuči, kad pogledate s ove strane medalje...


_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!