|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   škola-da ili ne
28.4.2010 23:00:50   
Viky
Trebam vaše savjete ili vaša iskustva...
Ovak stoje stvari,Tara je ušla 8 dana u obaveznike i rođena je mjesec i pol dana ranije.
Vrtička psiholigica mi je rekla da je intelektualno spremna za školu,ali da emocinalno nikako nije.Da je nesigurna,neodlučna i zaigrana.Dala mi je preporuku za odgodu škole.Ja sam u prvom trenutku bila šokirana,ali sam se onda pribrala i krenula u drugom smjeru.Odgoditi školu.
Danas se preokrenula situacija...bila je na na obaveznom testiranju i dobila sam totalno drugu informaciju.Moje dijete je 100% spremno za školu,doslovno je briljirala.
I što sada?Koga slušati?Znam da trebam sebe,ali ja sam u totalnoj dilemi.
Tara je veliki kreativac...likovno nadareno dijete,glumi,pleše,pjeva.Školu doživljava kao igru i toga me je pomalo strah.Bojim se da će ju škola progutati i pomalo ugušiti tu njenu kreativnost.Ne mislim pritom na učitelje,kojima skidam kapu...več na taj program koji ju čeka.
Što bi napravili? Znam da je odluka samo moja,ali voljela bi čuti vaša iskustva...

< Poruku je uredio Viky -- 28.4.2010 23:03:27 >


_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: škola-da ili ne
28.4.2010 23:05:24   
pepeljuga
Takva je bila i moja necakinja,tj.zaigrana i oni su se mislila sto bi i na kraju su je upisali sa punih 7 i nisu pozaliliuser posted image


sretno i da odlucite naj boljeuser posted image


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: škola-da ili ne
28.4.2010 23:06:56   
CallamityJane
ajoj ne znam sto bih ti rekla, ja nemam takviih iskustava sa djecom mozda jedino moje sopstveno. Mene je mama upisala sa pet punih godina u skolu i nikada nisam recimo nesto zaostajala u gradivu ili sl.
Mislim da ti najbolje poznajes svoje dijete i znas koliko je spremna i da li je u mogucnosti da se sa svim tim sto skola donosi nosi.
Mada opet koliko ja onako mutno znam danas nije ni prvi razred kao sto su nekada bili, danas se u toj prvoj godini vecinom sve uci kroz igru i nema uopste pravih ocjena, tako da jos jednom kazem ne znam...Dobro se raspitaj koji je plan i program pa onda ocijeni sve mogucnosti i izaberi najbolju...user posted image

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: škola-da ili ne
28.4.2010 23:10:56   
mariola
A šta Tara kaže? Jel bi ona išla?

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: škola-da ili ne
28.4.2010 23:14:45   
Viky
Rekla mi je danas da bi.Bila je ponosna na sebe danas jer je bila uspješna i pohvaljena.
Možda ima neka učiteljica kakav savjet?

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: škola-da ili ne
28.4.2010 23:14:57   
leilany
a kud joj se zuri? pa nek se dijete igra jos jednu godinu...sljedeca joj nece odmaknut nikako...i nikuda....

nek dijete uziva jos malouser posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: škola-da ili ne
28.4.2010 23:17:08   
pepeljuga
ja kao prof tjelesnog nemam pametan savjetuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ma ja bi je isto pustila da se igra,vidim po mojoj necakinji da imaju stvarno puno obavezauser posted image


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: škola-da ili ne
28.4.2010 23:19:39   
Krky
Ne možeš pogriješiti jedino ako je -NE daš, to ti odgovorno tvrdim. Ne zaboravi, da oni koji ti testiraju dijete, ipak je vide samo to određeno vrijeme i da su ne znam kako veliki stručnjaci, oni tvoje dijete ne poznaju i ne vide je doma. Moj Dani je trebao bit rođen 27.03., a prenio se 2 tjedna. S 4,5 godine je (ne znam ni kad točno, ni kako) naučio čitati i mama mi je govorila da ću pogriješiti ako ga ne dam, da će se kasnije dosađivati i sl. I on sam bi znao reći da bi on išao u školu, ali mu mama ne da (danas kao 13-godišnjak kaže da sam dobro napravila i da mu ne bi bilo dobro da je najmlađi u razredu). Nije mi palo na pamet da pišem zamolbu, iako znam da bi je vrlo vjerojatno uvažili i primili ga. Znala sam da emocionalno nije još sazrio, da je jako vezan za mene i da mu ne želim uskratiti nešto što mu više nikad neću moći nadoknaditi. Čemu žuriti?! Znaš li koji su zahtjevi u 1. razredu tako maloj djeci: jedva nauče čitati, a već se od njih očekuje da čitaju lektiru, da shvate, povežu i pišu. Naravno, sve to savladaju, ali to su već prave obaveze. Moj savjet: nemoj žuriti, jedna godina puno znači. 

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: škola-da ili ne
28.4.2010 23:19:49   
mariola
ja kao profesor ekonomije isto nemam pojmauser posted image

I ja bi je pustila možda, kao što lei kaže, dogodine joj neće pobjećuser posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 6:34:33   
troubled
IZVORNA PORUKA: Viky

Rekla mi je danas da bi.Bila je ponosna na sebe danas jer je bila uspješna i pohvaljena.
Možda ima neka učiteljica kakav savjet?


evo učiteljice i nema jednoznačan savjet user posted image
imala sam puno djece koja su krenula ranije...bila su spremna i jako su željela ići...s takvom djecom nikad nije bilo nikakih problema...čak su prednjačila u uspjehu i odgovornosti u odnosu na druge...
imala sam i one koji su ostali kući godinu dana...ni oni nisu imali nikakvih problema...nije im bilo dosadno ili što slično...

ono što jesam primijetila je da stručno-razvojna služba na upisu jako dobro procjenjuje spremnost djece za školu...sve učiteljice dobiju njihovu procjenu i do sad se uvijek pokazala točnom (bar u mom iskustvu)

da ti je tara rođena 2.4. ja bih ti rekla - ostavi je kući...
ovako...ja bih je, da je moja, poslala u školu...

što se emocionalne zrelosti tiče (i bilo koje druge) jako je velika razlika u "slici" djeteta s par mjeseci razlike...do rujna će ona biti mnogo zrelija...

općenito...s obzirom da je situacija na vagi...ja bih pustila nju da prevagne...a ona je rekla da želi i da se veseli i ponosna je zbog pohvale...

anyway....što učiniš da učiniš dobro ćeš učiniti!

sretno user posted image

< Poruku je uredio troubled -- 29.4.2010 6:35:17 >


_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 8:13:29   
ZVRK
ja sam za to da se ide godinu kasnije a ne ''ranije''

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisani korisnik]
29.4.2010 8:23:49   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ZVRK)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 8:25:13   
dominik
ja sam krenula ranije u skolu iako sam bila emotivno nezrela, na testiranju sva djeca trce a ja sjedim i placem...mozak je radio kak treba al ovo drugo je stekalo...ipak su me dali u skolu i osnovnu sam prolazila sa 5,0 jedina ja u razredu...a opet tu je i moja necakinja kaj je bila spremna po svim mjerilima pa joj koncentracija u 3 i sada 4 razredu steka do bola...sama moras odluciti...u biti nisam od neke pomoci, ja bi ju pustila ranije

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 8:30:57   
Zvonki
Viky, što Tara kaže? 
Ja bi je ostavila u vrtiću ako ostaju još neka djeca iz njene grupe, čisto da se ne osjeća jadno jer su svi SMJELI u školu osim nje. To bi po meni bio samo kontra efekt.


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 8:56:32   
zozo1
Ja sam isto rođena u 3 mj. i išla sam ranije u školu, prije 30 godina to je bilo normalno. Sada većina roditelja odgađa školu. Ja bi ju poslala ( moje mišljenje). Ako ide većina curica i prijatelja iz njene grupe neka ide i ona. Za godinu dana ona će napredovati, pisati, čitati ( klinci već sa 5 god čitaju, pišu, računaju - barem moj) mislim da će joj biti čak i dosadno u prvom razredu za godinu dana. Ne znam, to je samo moje mišljenej, možda griješim. Probaj razgovarati s njom, objasniti joj što je škola, koje obaveze nosi , ne ju plašiti, već poticati da će i tamo učiti, igrati se, kreativno se izražavati pa ćeš vidjeti njenu reakciju. 

_____________________________

JAN, 18.12.2004.
FRAN, 19.02.2010.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 9:05:00   
novamama
neka se igra...

jedna učiteljica je rekla: odakle roditelju pravo oduzimati godinu dana igre djetetu?

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu zozo1)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 9:23:36   
lidac0605
ja bi poslušala psihologicu...ja sam svoju Lauru dala u školu godinu prije,sa 6 god i 4mj,ali na inzistiranje vrtićkog psihologa jer je bila puno naprednija i odskakala od svojih vršnjaka i žena mi je lijepo rekla-mama,njoj je mjesto u školi.I nisam nikad požalila-oduvijek odličan učenik,nikad nikakvih problema s njom...evo i sad u petom razredu nastavila istim tempom...jedino kaj je najmlađa u razreduuser posted image

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 9:38:50   
Bebys
CEKALA GODINU DANA...ipak je psiholog u pravu...TO JOJ JE POSAO...

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 9:40:05   
Bebys
Da je nesigurna,neodlučna i zaigrana.Dala mi je preporuku za odgodu škole.

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 9:45:46   
njanja
evo ja sam primjer djeteta koje je u školu išlo sa nepune 6,5 god (rođena 04.04). imam 6 god stariju sestu i ja sam jakoooo htjela ići u školu i biti kao sestra pa su me dali sa 6,5 god....Na počletku sam bila jako zaigrana i imam spomenar u kojem mi je mama pisala da sma "bila jako  dobra djevojčica dok nisam krenula u školu, a onda sma postala najpametnija na svijetu" :)U svim razredima sam bila jedna od najboljih učenika (iako vrlo neuredna i danas sam), u srednjoj školi sma bila 1 od 10 oslobđenih od mature (na 300 učenika), a fax sam završila u 5 god....Dakle, meni nikada moja razigranost nije pkodila, dapače, postala sam jedan jako dobar učenik.....(al sam se nahvalila, ali činjenica je i ponosna sam na to).... Moja nećakinja je krenula sada u 9 mj sa nepunih 7 (u 12 je napunila 7), jako je živahna, razigrana, kaže učiteljica da joj kontrira da kada sjedi u školi da su sjedne na nogu i učiteljica joj kaže Vita lijepo sjedi, a ona kaže: ma meni je ovako ugodnije....S druge strane-jedina u razredu iam sve 5-ice, dakle niti jednu 4.... Dakle, nema ništa lošeg ako dijete ide ranije u školu, kao što nema da ostane doma godinu duže i igra se....Niti ja niti moji mama i tata nikada nisu požalili da sam ranije išla, a od tvrdoglavice i "najpametnije na svijetu" sam izrasla u jednu ozbiljnu i odgovornu osobu, kao što će to i naša Vita i tvoja Tara.... Ja bi ju dala u školu....Ako te tiješi-moja mama mi je uvijek govorila-"ti si krenula 1 godinu ranije u školu pa ćeš moći pasti 1 godinu na faxu, hahahaha" SRETNO 

< Poruku je uredio njanja -- 29.4.2010 9:47:44 >


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 10:07:22   
ejmama
Mogu ti reći primjere od mene i brata pa možda ti šta pomogne.
Ja sam krenula sa 6,1g, moji roditelji nisu bili baš za to,a li nisu me mogli odbiti, ja sam htjela ići, sjećam se da sam tatu znala vući za nogu i plakati da me upiše,sjećam se da sam jedva čekala ići na sisitematski i testiranja, moji prijatelji ostali su svi bili za školu pa nisam ni htjela biti sama koja će ići slijedeće godine, procijena je bila da sam spremna, neku stariju dijecu od mene su pustili za slijedeću godinu, uglavnom moji nikad nisu imali problema sa mnom, prolazila sam s 5 ili 4 bez puno pomoći roditelja.
Moj brat je krenuo sa 7,5g,  s njim je već bilo problema, nije htio sjediti u klupi, bio je jako pametan pa je njemu sve bilo dosadno, poslije su u školi htjeli da preskoči jedan razred,ali mama i tata nisu pristali. Uglavnom njemu bi bilo bolje da su ga odmah primili.

Bilo bi najbolje da napraviš onako kako bi Tara željela.


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 10:14:57   
sig
Ja ću ti dati jedan primjer.. mala od moje susjede... isto tako rođena na granici ... i upisala je dijete u školu. Mala je na kraju umjesto knjiga nosila barbie u torbi!! Na kraju je u 11mj ispisala malu iz škole i ponovno je iduću jesen upisala!

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 10:19:15   
njanja
IZVORNA PORUKA: sig

Ja ću ti dati jedan primjer.. mala od moje susjede... isto tako rođena na granici ... i upisala je dijete u školu. Mala je na kraju umjesto knjiga nosila barbie u torbi!! Na kraju je u 11mj ispisala malu iz škole i ponovno je iduću jesen upisala!
 A mislim, ovo mi je glupo...Mala je tu ta koja je odlučila da se želi igrati s barbi i mama ju je ispisala...Po meni je samo pristala na djetetov zahtjev i time joj popustila. Mislim da bi dijete bilo sigurnije da je ostalo u školi, za par mjeseci bi barbi zamijenila sa pernicom.-..Ovako će i sljedeće godine misliti da će ju mama ispisati čim dođu u 1. problem.... Mislim, ja sam se sa 12 godina igrala sa barbue (helloooooo-6.razred, šta me trebalo ispisati iz škole).... Nisam pisiholog ni učitelj, ali nikako ne opravdavam mamin postupak jer nije ostala doslijedna i tako djetetu nije dala nikakav primjer

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu sig)
Neposredna veza do poruke: 23
   [Obrisani korisnik]
29.4.2010 10:22:48   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: škola-da ili ne
29.4.2010 10:23:40   
ejmama
IZVORNA PORUKA: sig

Ja ću ti dati jedan primjer.. mala od moje susjede... isto tako rođena na granici ... i upisala je dijete u školu. Mala je na kraju umjesto knjiga nosila barbie u torbi!! Na kraju je u 11mj ispisala malu iz škole i ponovno je iduću jesen upisala!


Mi smo na početku svi nosili svoje omiljene igračke, tako nam je učiteljica rekla tj. tada je bila drugaricauser posted image user posted image Malo bi učili, a onda bi ona rekla sad se možete ići igrati, imali smo jedno mjesto na kraju učionice, kad bi se malo odmorili opet bi nastavili. Nikad nije bilo problema,ali mislim da je to mnogima pomoglo da prihvate školu.


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu sig)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

koliko djece
malizia

Koliko djece bi željeli imati:

niti jedno (3%)

jedno (8%)

dvoje (40%)

troje (38%)

četvero i više (11%)


Broj svih glasova: 428

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!